Столче за хранене - до кога?

  • 7 022
  • 77
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Интересува ме вие до кога ползвахте столче за хранене и с какво го заменихте после? Ние ползваме класическо столче, което за мен е много удобно, но вече рядко се навиват да седят в него. А мястото, което заема много ми трябва за друго. Та се чудя дали да го махна или е рано още.  newsm78 И ако го махна с какво да го заменя? В момента се хранят седнали на кухненската маса, а аз пред тях на стол, което не е особено удачно. И още нещо - кога децата ви започнаха да се хранят заедно с вас на масата? На мойте им е много интересно и се държат що-годе прилично, но всъщност почти не ядат така, седят за компания само. Не ядат сами още да кажа.  Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 726
Още си ползва стола за хранене, предполагам, че като се разпадне съвсем тогава ще спрем с него.Столът е висок, така че тя спокойно се храни с нас на масата.

Последна редакция: ср, 28 апр 2010, 14:55 от MIK

# 2
  • Мнения: 1 420
Ползвахме столчето до към година и половина, след това започна да сяда на ниската холова масичка с обикновено детско столче  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Имаме от дървените столчета/масичка.Още си е на него,защото идва точно като височина на масата ни в трапезарията.Таблата е махната естествено.

# 4
  • Мнения: 9 342
Здравей Savina_33,
дъщеря ми ползваше столчето, докато навърши 18 месеца. След това започна да се храни на масата, аз и помагах по малко. Ако децата ти, не искат да ядат на столчето за хранене, по-добре помисли за вариант с малка масичка и столчета. Ако ти ги храниш, няма значение къде ще седят. дъщеря ми седна на масата с нас в момента, в който спря да се храни на бебешкото столче, защото аз лично смятам, че децата е хубаво да се хранят с възрастните. Обикновено ставаше следното - всички сядаме заедно на масата, тя яде, доколкото може сама, после един от двама ни с мъжа ми се заема да я дохрани и се сменяме. Успех!

# 5
  • Мнения: 7 947
Никога не сме ползвали такова столче. Откакто си стои спокойно сам - се храни на стол на масата - дали в кухнята или в хола - без значение. Слагах му отдолу възглавки. Аз или баща му до него седнали и го хранехме. Сега вече сам се храни и то по същия начин.

# 6
  • Мнения: 162
Нашето столче можеше да се свива и да става и за холова масичка и големия ми син го ползва почти до три години , а малкия сам се отказа от него още на година и половина.

# 7
  • Мнения: 8 223
Нашето столче за хранене е от две части - столче и масичка. Столчето се поставя върху масичката.
Големият ми син го ползваше до към 1.5г. Бях бременна с второто и ми тежеше вече да го вдигам на столчето. Започна да се храни седнал на обикновен кухненски стол край голямата маса. След това, може би под влияние на яслата, искаше да си сяда на столчето, а масичката да е пред него. Няколко месеца се хранеше така.
Малкият е на 1.7м, но все още си ползва столчето по бебешкия начин - поставено върху масичката. В последно време забелязвам, че и той започна да налита на големия кухненски стол и иска да седи на него.

# 8
  • Мнения: 27 524
До 2г го ползвах. След това сядахме на меката мебел в хола на дивана и на малката масичка; и така се храни и досега  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 521
Имаме от дървените столчета/масичка.Още си е на него,защото идва точно като височина на масата ни в трапезарията.Таблата е махната естествено.
От тези столчета е и нашето.Все още си го ползваме.Но вече не като високо столче,а като отделно столче и масичка.Мисля,че още доста време ще върши идеална работа Simple Smile.

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Столчето беше в комплект с масичка, столчето се слагаше на масичката в определени улеи и си ядеше там...може би до 1,5 г...не помня добре. После до 3г си хапваше седнал на столчето пред масичката. Това продължи 2-4 месеца, писна му бързо и искаше да е наравно с възрастните.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Още си го ползва.Удобно й е и си го обича.

# 12
  • Мнения: 8 999
Махнах столчетата за хранене, когато децата ми бяха между 2 и 3 годишни. След това се хранеха на малка масичка с ниски столчета, която в останалото време ползваха за игра. На високата маса седнаха преди 2-3 години, но не им е удобно, защото все още са твърде ниски и няма начин да се хранят над чиниите си. Затова често се пренасят на холната ниска маса.

# 13
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563

До около 4 г. така.


и така между 4 и 5 г.

Сега вече на 5,5 г. столчета е в шкафа.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 745
Ето ви една подобна тема в Майки - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=461003.0

Общи условия

Активация на акаунт