Късна бременност

  • 2 273
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да споделя притесненията си. На 39 години съм и много искам да си имам 2-ро дете. Но и много се страхувам дали ще се справя и не съм ли прехвърлила годините за бебе. от друга страна ме ужасява мисълта че синът ми един ден ще остане съвсем сам. И няма да си има брат или сестра. Според вас закъсняла ли съм.?

# 1
  • Мнения: 7 149
В никакъв случай не си закъсняла! Peace
Родих третото си дете на 38 г.

Притесненията ти относно това, дали детето ще остане самО са неоснователни.
Причините поради които някои семейства искат да имат повече от едно дете са много и не се изчерпват с това първото дете да не е самО.

Имало е много подобни теми по този въпрос.
Успех!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 44 028
Лично мнение, на 39 не бих тепърва забременявала и раждала...за мен е повече от късно... до 35...иди-доиди...става...по-натам...не бих искала...
Нито пък бих родила дете, за да не е само първото....
Пък и предполагам ще имат огромна разлика в годините...

Но ако го искаш и го чувстваш правилно...успех! това си е повече до лично усещане...

# 3
  • Мнения: 623
и аз мисля,че не е късно.в крайна сметка щом ти и съпруга ти имате желание,защо да не

# 4
  • Мнения: 550
Естествено,че не си закъсняла. Познавам жени,родили на 42-43 години и са повече от щастливи с децата си. А относно това,дали ще се справиш - сама трябва да прецениш.  Peace

# 5
  • Мнения: 31 112
Въобще не си закъсняла.  bouquet

# 6
  • Мнения: 923
gaby13 аз към 40 година си планирам трето  Laughing, не мисля, че си закъсняла  Hug

# 7
  • Мнения: 6 713
Една моя позната роди на 40 второто, баткото вече е голям - на 10г., помага, въобще не виждам в никакъв случай да й е в тежест това! Така се е стекъл живота в крайна сметка!

# 8
  • Мнения: 1 763
Аз бих родила на тази възраст  Peace Но по никакъв начин не свързвам желанието си един ден да имам второ дете с първото.

# 9
  • Мнения: 15 379
Не е късно, никак даже!
Планирам второто бебе да го родя към 40, живот и здраве!

Не робувай на предразсъдъци, ако искаш и се усещаш готова - действайте Hug!

# 10
  • Мнения: 241
Не е късно.За мене това,че от 35-39,40 г е късно за дете са бабешки отживелици.

# 11
  • Мнения: 776
  Не е късно. Важно е, че имаш желание! Тези дни роди моя колежка, а е на 43г.

# 12
  • Мнения: 225
За късно, не е късно! Важното е да имаш желание и да не чакаш повече. При мен лично при разлика от почти 5 години във възрастта при първата и втората бременност, определено мога да ти кажа, че се усещат годинките. Сега определо ми тежи доста повече и ми е по-трудно. Аз го отдавам на годините, макар че може и да не е това причината....
Та с две думи, ако си решила - действай и не отлагай повече  Grinning

# 13
  • Мнения: 9 429
Не е късно,щом ти и мъжът ти го желаете!

# 14
  • София
  • Мнения: 63
Лично мнение, на 39 не бих тепърва забременявала и раждала...за мен е повече от късно... до 35...иди-доиди...става...по-натам...не бих искала...
Нито пък бих родила дете, за да не е само първото....
Пък и предполагам ще имат огромна разлика в годините...

Но ако го искаш и го чувстваш правилно...успех! това си е повече до лично усещане...
А, ако живота се стече така, че нямаш възможност да го направиш по-рано,какво ще правиш?
Ще останеш ли да си кукуваш сама, защото си на 40-помисли
Разбира се не е късно, стига да искаш това дете от цялото си сърце

Общи условия

Активация на акаунт