Стана ми интересно, как изяждате всичко...

  • 1 969
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 500
Гледам в темата "Кой какво сервира снощи...", много от вас готвят първо, второ, трето, салата...как го изяждате всичко това #CrazyАз готвя едно ядене, слагам и салата, и хляб и това ядем. Абсурд е да изядем по една супа, после пиле с ориз, салата, че и торта за десерт. И още как имате и време да наготвите всичките тези неща, че и всеки ден различни newsm78

Последна редакция: ср, 19 окт 2005, 11:29 от AFRODDITA

# 1
  • Мнения: 25 441
И аз това се чудя??? newsm78

# 2
  • Мнения: 6 472
Не винаги изяждаме всичко и си го оставяме за следващия ден Grinning По тази причина аз лично не готвя всеки ден. А честно казано точно в момента бих изперкала ако с това малко бебе ми се налагаше да седя денонощно пред печката. Харесала съм си разни лесни и бирзи неща и правя тях. Гледам все пак менюто да е разнообразно Grinning

# 3
  • Мнения: 3 537
Абе и аз се чуда на същото Mr. GreenАз готва 2 вида ядене примерно и ги ядем 2,3 дена или само едно ядене за деня,нещо бързо и да се изпапа на един път.Десерти много рядко правя за нас,само за детето понякога.
Една позната моя готви например  по 2-3 пъти на ден/и това всеки ден/,прави закуска,обяд и вечеря после.....аааа и така е свикнал мъжа и ,че като случайно остане ядене за другия ден се хвърля,аааааа при мен няма такива филми обаче Naughtyбрей,че претенций,ми то къде ще му излезне края така,аз пари давам за т`ва ядене,виж и на мен ми се е случвало да хвърлям,но ако нещо не е била вкусна манджата....Аз рядко правя на мъжа ми закуска сутрин,или пък е някакви сандвичи ,нещо бързо,но през почивните дни тогова правя закуска задължително. Wink

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А мен ме заинтригува думичката "изявате"  Joy
Пък за яденетата и у нас обикновено има или супа и второ, или втро и салата, рядко десерт. И гледам все да остане поне за обяд на другия ден. Иначе наистина няма изядане  Rolling Eyes

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Аз не готвя всеки ден по 3 неща, но салата и манджа има задължително. През седмицата не закусваме и съответно това отпада, на работа сме, а дребосъка на градина - така че и това отпада и остава вечерята. Гледам нещата да са бързи за готвене, защото пък не ми харесва идеята две поредни вечери да ядем едно и също.
 Събота и неделя нещата стават малко по-различни - и закуска има, и десерт, като за 2 дни си заслужава усилията (пък и аз много обичам)

# 6
  • Мнения: 5 500
А мен ме заинтригува думичката "изявате" Joy
...
Е, добре де, редактирах се Mr. Greenпонякога пиша с разговорна реч, тъй ми е дошло Mr. Green

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А мен ме заинтригува думичката "изявате" Joy
...
Е, добре де, редактирах се Mr. Greenпонякога пиша с разговорна реч, тъй ми е дошло Mr. Green
Просто не бях чувала тая дума  newsm78 Даже първо помислих, че е техническа грешка при писането

# 8
  • София
  • Мнения: 625
ами моят мъж не яде по цял ден и като се прибере и седнем да вечеря миже да изяде оооооооооогромно количество храна..такъв му е просто режимът!няма проблем да е първо второ салатка пък и филийки намазани със нещо/сиренце,лютеничка/ а десертът или малко по късничко или ако е нещо неустоимо и веднага.............
А иначе готвя през почивните дни.щото не мога иначе да смогна!

# 9
  • Мнения: 3 927
И аз това писах в другата тема - как всеки сервира и десерт?!

Преди време нали имаше една анкетка кой колко ястия готви, май беше на Деспина. От всички, дето писахме само 1-2 мами готвеха от първо до трето, всички други бяхме на ядене + салатка......

# 10
  • София
  • Мнения: 4 865
чак първо, второ и трето и ... изглежда много, но при нас за вечеря обикновено има нещо топло (супа, нещо печено, задушено...), салата, СИРЕНЕ и десерт. при сиренето може да има и някакъв нарязан колбас, но и само сирене става. не помня откога не сме се хранили без сирене на масата.

десерт звучи доста претенциозно, но за нас освен кулинарен шедьовър това може да е и кисело мляко (с или без плод вътре), шоколад, плод...

през почивните дни имаме и закуска, и обяд освен вечерята. а също и нещо за душата и за гарнитура към кафето.

# 11
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз също не правя първо и второ, но десерт има почти винаги Wink. Това не означава, че го ядем веднага след яденето или всеки ден е различен. Пък и би било странно да се изяде една тава кадаиф на ден например Wink.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
И аз, четейки темата все се чудех - изредени един куп гозби, десерти. А в менюто за следващия ден - още толкова, и то различни  newsm78. Ако готвя то е събота и то по 2-3 неща, да има за цялата седмица.
Ние реално се храним само вечер в къщи, а детето и на обяд. То си е за срам, ама не съм готвила от миналата седмица  Embarassed Mr. Green. За вечеря правим нещо набързо, най-често на скара (задушено) + салата. За десерт пък мнооооого рядко се сещаме. Е, случва се накой да помрънка (най-вече мъжО), ама да е жива издрава свеки, че работи в фабрика за сладкиши  Laughing Laughing Laughing. Е, снощи спретнах набързо една торта с ванилов крем,  и то защото имах скоро пратка от свекървата и ми беше пратила готови блатове.

# 13
  • Мнения: 1 437
като се хвана готвя за цял полк : от супата до десерта
ама все по-рядко ми се случва
снощи беше ден за готвене сега ще го ядем поне 3 дни
че и колежките почерпих със сладкиш  Laughing

# 14
  • Мнения: 9 894
майка ми готви за баща ми и брат ми.
И точно така: има два вида салата/малко количество/, супа, второ - като едното е с месо - и десерт. И двамата си изяждат всичко.
Иначе за моя мъж аз правя основно ястие и салата/супа. Три неща няма кой да побере, а десерти той не яде.

Общи условия

Активация на акаунт