Дали не е алергичен към памперсите

  • 1 759
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте мами, проблема с обрива по дупето на беб4о се повече се задълбочава.
Обрива  е предимно около ануса но отскоро се появява и на бузките на дуперо,силно за4ервено което за няколко часа се превръща в рана, резултата е че цялото дупе на беб4о е в рани4ки Sad((
Мазахме първо с Бактробан, после Фуксин ни изписаха, сега сме на Дактакорт,няма промяна. След това се хванах и из4етох си4ки теми за обрив и подси4ане и пробвах още какво ли не, пак без резултат така ве4е един месец, беб4о се мъчи а ана мен ми се плаче.
 Замислям се дали не е алергия от памперса или са толкова опурити гъби4ки. Моля посъвевайте ме , ако е алегия какво да правя. Има ли специални  хипоалерги4ни панперси.

# 1
  • Мнения: 603
Здравей,
Не съм чувала за специални памперси. Но може да пробваш със смяна на марката.
Единственото кремче, което ни е помагало при подсичане е Baby Tan. От другите - никакъв ефект. Имали сме такива случаи, но са отшумявали за 1-2 дена с това кремче.
Хубаво е също да го оставяш повече време на топличко с голо дупе. Може да пробваш да подсушаваш със сушоар.
Надявам се скоро да му оздравее дупенцето на бебчо

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И ние имахме подобен проблем.Слагах му пелени на Памперс,сега ги смених и му слагам Хъджис и от тогава дупето ни е добре.А иначе ни изписаха кремче,което се приготвя в аптеките.Вършеше добра работа с две мазания и се оправяше,друг е въпроса че докато не смених марката на другия ден пак бяхме с червено дупе.Говори с педито да ти издаде рецепта за това кремче и като за начало смени пелените.Успех

# 3
  • Мнения: X
Здравей!

Много ми е актуална темата, защото до миналата седмица Ния имаше страхотно подсичане - големи червени пъпки. Заведох я на кожен и се оправи, за сега сме на Памперс, преди ползвах Молфикс, които нещо не държаха сухо и доведоха до проблема.

Съвета ми е да заведеш детето на специалист кожен лекар, който да ви помогне компетентно.

# 4
  • Мнения: 129
Уре ще го заведа на кожен, мрждувременно обислям да сменя памперсите, но не знам с какви точно.От досегашните на Памперс съм доволна защото няма пропускане.Може би ще пусна тема да разбера какви е хубаво да пробвам.

# 5
  • Мнения: 3 537
Аз пък от Молфикса съм много доволна,отскоро сме на тях,че са ми по -евтини.На нас ни се беше получило такова разраняване на дупето в началните месеци от baby new born на Памперс,мазах го с някакъв правен крем от аптеката,доктора ми изписа рецепта и се оправи за 2-3 седмици.Беше в голяма кутия помня и с реванол щото оставяше петна,но само с този крем се оправи,нищо друго не ни помогна.Смених памперсите на обикновенни Памперс след това и нямаше проблем WinkМоже да питаш педиатъра ти за такъв крем,не може да не знае,беше към 10лв,но голямо количество.....но пробвай и  да смениш марката памперси ако искаш първо.

# 6
  • Мнения: 105
nie imahme alergij e silna duma, mojebi neponosimost kam Pampers vnasani v BG, ot vnosnite njma nikakva neblagoprijtna reakcij, zapo4nah da polzvam Libero i njmame problem, no za podoben obriv mislj 4e problema ne e v pampersite, ako sa gabi4ki to e kato pri nas glemite -procesa na le4enie e prodaljitelen.No za vseki slu4ai smeni Pampers, v BG vnasat ot Turcij mislj i sa sakraten variant na hubavata marka za jalost.

# 7
  • Мнения: 2 807
Bobi_iv, най-добре смени марката памперси, така като обясняваш хич не ми прилича на леко подсичане.  Sad

Знам, че има специални хипоалергенни памперси на Libero - виждала съм ги в магазина Бебелан до Плиска.
Можеш да им се обадиш по телефона, за да разбереш дали ги имат в наличност, за да не се разкарваш.

Дано скоро забравиш за обринатото дупе!

# 8
  • Мнения: 129
А дано да намеря от тях в Плевен Simple Smile)

# 9
  • Мнения: 815
аз мисля, че не е от памперсите- на една пирятелка бебка също беше с ужасен обрив и лечението беше- по два часа на ден голо дупе, кремче от аптеката правено- дано го имате в плевен и по- честичка смяна на памперсите- за седмица забравиха

дано му мине по- бързо на бебока

# 10
  • Мнения: 1 041
При подобен проблем пробвах няколко марки памперси, но пак се върнах на "Памперс", защото ми се струват най-удобни. За разранетното дупе помогна миенето с хума, крем "Павлодерм" и оставянето на дупето да се проветрява. Един ден го слагах да спи с пелени вместо с памперси. Мен малко ме домързя да мия със смрадлика, но ти ако искаш пробвай и това.

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Не съм чувала за специални памперси. Но може да пробваш със смяна на марката.
...

Съгласна съм. Откакто се е родила Деси е с "Памперс", но веднъж ми препоръчаха "Хепи"-били много удобни и по-евтини. Взехме 10 броя и дупето на бебка веднага се разрани. Е, върнах си се на "Памперс" и съм доволна. Тези обриви и подсичания са много упорити и за съжаление болезнени за детето. Когато сменяш пеленката мажи дупето обилно с кремчето, така че да се получи по-дебел слой, който да не пропуска урината до раничките.

# 12
  • Мнения: 5 577
Милото детенце.

Значи смени памперсите, купи си на броика от различни марки и виж - може наистина да се чувства с някой по-добре.
Аз използвах крем "Здраве" и съм доволна много!  Peace

Също така бабини деветини - смрадлика (успокоява), сода...

Успех, дано му мине.

# 13
Mnogo dobre deistvat kompresite ot smradlika,az lichno sam gi probvala.Na vsiaka smiana na pampersa vzimash pamyk topvash v smradlikata i dargish na dypeto okolo 5min,sled koeto podsyshavash dobre i slagash krem za dype s nai visokia protzent na tzink.Az giveia v  Kanada i tyk ima edni mnogo hybavi kremove na GERBER s 40%tzink,mnogo pomagat pri podsecheno dype,s dve namazvania i obriva minava.Ako imash poznati v Kanada ili Amerika neka ti izpratiat,az lichno sam prashtala za BG,zashto znam che tam gi niama.
Yspeh!

# 14
  • Мнения: 2 274
Ако има алое в памперса - може да се обрине от него

Общи условия

Активация на акаунт