Препоръчайте книга

  • 8 393
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 550
mam3kids пуснах ти л.с. със страничките за близнаците - дали го получи щото е длъжко  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: mkp
Моля, препоръчайте книга за бебето. Да е и практична, и добре написана, и от ваш опит - полезна. Вчера на Славейков видях поне 7-8 различни книги и се зачудих коя да си купя? Засега имам само "Аз съм бременна - 1 част". Дали за отглеждане на бебето втората част става? А д-р Спок? Не е ли малко старомоден вече, осъвременена ли е книгата? Имаше и друга - Детето от 1 месец до 3 години, но ми се стори че е твърде амбициозно в 1 книжка да събереш 3 години, сигурно е много телеграфна или са изпуснати неща? Разглеждах и "Аз отглеждам дете", и още някакви, в 2 тома и така се забърках, че вече не съм в състояние да преценя. Пък и нямам опита... Embarassed


"Книга за майката" на д-р Христо Михов и книгата на д-р Спок. Разбира се, че не е старомоден Grinning . Аз лично, точно там съм намирала най-добрите съвети и то не само за отглеждането на бебето, ами и за възпитанието.

# 17
  • Мнения: 384
Цитат на: mam3kids
Цитат на: bibi
книгата на д-р Спок я имаше в нет-а фрий, обаче вече я няма, ако искаш пиши ми бележка с твоя имейл да ти я пусна като текстови файл.

Може ли и на мен да  пуснеш текстови файл на книгата, Bibi?  Embarassed
Има ли в книгата на Спок нещо за възпитанието на близнаците?  Rolling Eyes
А по темата: много съм  доволна от книгата на Лоранс Перну -  "Аз възпитавам детето". Не е лоша също и "Книга за майката и бебето" от Елизабет Фенуик - има полезни съвети.


Ето го Спок он лайн http://www.123.dir.bg/spok.htm
Аз лично предпочитам Лоранс Перну

# 18
Цитат на: vassbil
Аз съм много доволна от книгите на Лоранс Перну - "Аз чакам дете" и  "Аз възпитавам детето".


Suglasna sum. I az ia haresvam.

# 19
  • Мнения: 5 228
Освен книгата на д-р Спок срещали ли сте в мрежата и други книги в електронен вариант, които могат да се свалят безплатно? Къде има интересни материали по темата?

# 20
  • Мнения: 1 512
По време на бременността четях " Аз съм бременна" и " Полезни съвети за бременността- от зачеването до раждането"; сега- Д-р Спок, изданието от 1979 г., " Хранене на бебето" на проф.Трифонова( пето издание), " Детска кухня " от 1978 г. ( съавтор е проф. Трифонова),  и " Отглеждане на кърмачето и малкото дете" ( 1976 г.) . Последните две книжки са останали от времето, когато и аз съм била бебе, но намирам полезна информация за много неща.

# 21
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Sim
На мен много ми харесва книгата на д-р СПок, но има неща, с които абсолютно не съм съгласна, въпреки че все още нямам бебе - например това, че децата от малки трябвало да се хранят едва ли не само със зеленчуци и колко вредно било за тях месото. Аз също не ям месо, но не мога да се съглася, че детския организъм няма нужда от него.

е, чак пък вредно!:) доколкото си спомням/но може и да греша, той не препоръчваше месо поне до 1 год., с което съм абсолютно съгласна...а другото беше, че трябва да се наблегне на зеленчуците и плодовете, а не на месото...както и да е:) аз харесвам Спок, макар че  също има неща с които не съм съгласна... но но книгата на д-р Спок е по-скоро концепция за отглеждане на деца. ако ти трябва книга от рода на "step by step" съвети, май не е много подходяща - малко са по-общи нещата:)
иначе имам "Книга за бебето и майката" на Елизабет Фенуик - има полезна част за симптомите, болестите и първа помощ...има и други интересни неща, но пак не е много пълна:(
аз си допълвам информацията от бебешките сайтове в нет-а:)))

# 22
  • Мнения: 232
Аз лично бих ти препоръчала Д-р Спок....майка ми ме е отгледала с нея и леля ми е отгледала двете си деца с нея...а тази която се продава сега е доста осъвременеа

# 23
  • Мнения: 255
Препоръчвам горещо книгата на Елизабет Фенуик- малко е скъпа, но е като библия за отглеждането на детето от 0 м. - 3 годишна възраст Sign Exclamation  Wink

# 24
  • Мнения: 1 341
Цитат на: vassbil
Аз съм много доволна от книгите на Лоранс Перну - "Аз чакам дете" и  "Аз възпитавам детето".

Страхотна книга е "Аз чакам дете". Препрочитах я 100 пъти докато бях бременна. Сега продавали се "Аз възпитавам детето"? Казаха ми , че е била много хубава

# 25
  • Мнения: 101
Като най- нова преводна литература(от американски автори) ти препоръчвам книгата" Какво те чака през първата година на детето" от А. Айзенберг и колектив.Конкурира се успешно с с книгата на д-р Спок и е 800 страници.Конструирана  е на принципа "въпрос - отговор"т. е.цитирани са обичайни въпроси на майки по отгреждане и възпитаване на детето до 1 г.и са дадени компетентни отговори. Освен това се разглежда подробно развитието  на детето по месеци. Има специален раздел за дет. болести и друг за оказване на първа помощ, който е с цветово разграничени страници. Българският консултант на изданието е побликувал и таблици с антропометричните стандарти характерни за бълг. деца. Има и рецептурник.Глави с полезна информация за жената  преди и след раждането. Има и глава посветена на бащите.  
Общо взето най-навото в грижите за детето до 1 година и то доста подробно. Струва 25 лв. с твърди корици и малко по- евтино с меки.  
Горещо я препоръчвам! Sign Exclamation  Stuck Out Tongue

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Най-важното е да четеш и то много, така ще имаш самочувствие на знаеща и ще се научиш от всяка книга да отсяваш най-важното (за теб),а също и ще успяваш да различаваш и пренебрегваш глупавите съвети, които ще ти дават баби и съседки и дори такива които изобщо не познаваш.

Аз съм изчела почти целия бебешки книжен пазар (поне това което се продава в Стара Загора) и мога да кажа, че излишна книга не съм срещнала.
И книгата на д-р Спок е полезна въпреки, че някои неща в нея не са изпълними или не са актуални в БГ... и книгата на д-р Михов въпреки почти отричането на памперсите има полезни съвети, едни от най-важните според мен са за закаляването и още много др. полезни неща.
Е, след толкова приказки ще ти кажа, че моя съвет е да четеш всичко и по-много, все ще намериш полза!

# 27
  • Мнения: 5 500
Ох, аз пък да ви кажа имам много книги, но по нито една не съм гледала Цецо, доверявах се на майчинския си инстинкт. Веднъж реших да си послушам книгата и ефект=0. Там пишеше, че към 7-мия, даже 6-тия месец бебето трябва да се приучва да пие от чаша, такава с мунщук. Да, ама той хич и не щеше да си я погледне, даже не си играеше с нея, цокаше си водичка от бибата. Интерес прояви едва преди седмица, т. е. около годинката. Така че, вече не чета и изпълнявам, а само леко се информирам.

# 28
  • Мнения: 232
Ами то за това се чете тази литература да отсееш най - важното и да си имаш едно на ум, че с всяко дете е рзлично. То ако не бе така и всички ние щяхме да сме еднакви

Общи условия

Активация на акаунт