Рецепти за ЧИЙЗ КЕЙК

  • 97 923
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 122
bilqna_69 аз винаги съм го пекла в тортената отваряща се форма, не съм имала проблем до сега, нито обвивам, нищо  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 702
Правих тази рецепта преди два дни,и определено много ни хареса в къщи.
http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-1794/

# 32
  • под тепетата
  • Мнения: 9 271
Мечо, в моята и крем брюлето изтича леко  Confused Имам и от разкопчаващите се високи рингове, но и при него ще се прилага същата технология. Явно не ми е особено качествена формата...

# 33
  • София
  • Мнения: 122
Биляна, странно, явно наистина не ти е наред формата  newsm78, поръчай си една на дядо Коледа Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 2 658
Не ми остава време да споделя, че правих чийзкейка на metchopooh за имения ми ден. Страхотен е! Малко в повечко ми дойде май киселото от лимона и следващия път няма да слагам целия сок. Иначе беше супер вкусен, пухкав и лек! Аз сложих малко сладко от боровинки и основно леко сварени череши, но тъй като не е много сладък кейка, според мен само със сладко в оригиналния му вариант ще е най-добре. Аз го правих с бисквитите на Пападопулос, които са с парченца шоколад и лешник и стана много добра комбинацията! Определено го препоръчвам!

# 35
  • Мнения: 22 867
..........правих чийзкейка на metchopooh,................... Страхотен е! Малко в повечко ми дойде май киселото от лимона и следващия път няма да слагам целия сок..............

petia_tag, добре, че припомни, ходих да си копирам рецептичката, аз и преди му бях хвърлила око, но кое по-напред да опита човек? А за лимоновия сок, те и лимоните са различни, едни - кисели, други едва се усеща. Важното е, че ти е харесал чийза, ще трябва да го включа в програмата! Grinning  bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 2 658
Лятото определено е много подходящо за такива рецепти.  Wink тази рецепта, както и на Дарилка шоколадовия чийз кейк ми влизат в тефтера на любими.  Grinning

# 37
# 38
  • Мнения: 114
Да се включа и аз с моята рецепта за чийзкейк . Рецептата е за класически чийзкейк с печене на водна баня, а последните пъти го приготвям даже не със сирене "Филаделфия", а с най-простото българско крем сирене. Изключително сполучлива е!


# 39
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Лимонен чийзкейк

Продукти:

За блата:


200 г дайджестив бисквити /с пълнозърнесто и овесено брашно например/;
80 г масло размекнато;
200 г шам фъстък.

За крема:

300 г сирене филаделфия;
250 г кисело мляко;
100 г пудра захар;
90 г заквасена сметана;
сокът на един лимон;
настъргана лимонова кора от два био /необработвани с препарати/ лимона.

Приготовление:

Бисквитите се слагат в найлоново пликче и се начукват с държен чук. Изсипват се в широка купа. Размекнатото масло се нарязва на малки кубчета и постепенно се добавя към бисквитите като същевременно се размесват с една ръка, за да стане хомогенна смес. След това сместа се изсипва в подходяща тава и се оформя като блат - основа за кейка.

Шам фъстъците се обелват и счукват на едро. Основата от бисквити се поръсва равномерно с тях.

В друга купа се смесват продуктите за крема, като в началото се разбъркват с лъжица, а след това с тел или миксер. След като кремът е готов, се излива на равномерен слой върху бисквитите и шам фъстъка.

Така приготвеният кейк се оставя в хладилника да се охлади за 2 часа преди да се сервира.


# 40
  • Мнения: 368
Шоколадов чийзкейк с маскарпоне от мен вместо запис Simple Smile

http://vaklina.blogspot.com/2012/12/blog-post.html



Общи условия

Активация на акаунт