Витамини за деца

  • 42 106
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Привет! Попаднах на темата за витамините за деца покрай честите боледувания на сина ми. Личният лекар каза, че няма да е лошо да му взема добавки. Все още обаче не мога да реша кои да бъдат. Тези на Jamieson не съдържат консерванти, изкуствени аромати и оцветители, което е добре. Пък и пише, че са вкусни на децата:)

Последна редакция: пн, 03 май 2010, 11:07 от AnMary

# 1
  • Мнения: 35
Не сме пробвали Jamieson, моя син от есента е на Марсианци и сме доволни засега. В сравнение с преди сега боледува доста по-рядко.

# 2
  • Мнения: 27 524
Преди давах Марсианците, сега Саностол.
Вземи му Jamieson, няма кой знае каква съществена разлика между различните мултивитамини  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 418
Ние също сме на марсианци и сме доволни.Харесва обаче само вкуса на ягода

# 4
  • Мнения: 35
Да, и при нас е така. Чувам че и повечето деца харесват само с вкус на ягода.

# 5
  • Мнения: 27 524
Моят за витамините предпочита портокаловите или горските плодове. Но за сиропи за гърло или тип Панадол само ягода, от другите вкусове повръща. И понеже тук панадола е бананов или портокалов, си нося от България  Crazy

# 6
  • Мнения: 372
От доста време давам Саностол,защото от лекари знам,че са наистина добри витамини,а останалите не се знае какво има в тях

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Плодове и зеленчуци - колкото повече, толкова по-добре.
Според сезона, а скоро започва най-хубавият сезон за истинските витамини.

Другото е отрова, която давам единствено с друга такава наречена антибиотик.
Изкуствени добавки при наличие на естествени няма да дам.

# 8
  • Мнения: 35
Плодове и зеленчуци - колкото повече, толкова по-добре.
Според сезона, а скоро започва най-хубавият сезон за истинските витамини.

Другото е отрова, която давам единствено с друга такава наречена антибиотик.
Изкуствени добавки при наличие на естествени няма да дам.
Няма спор, че това е така, но през зимата освен банани и цитруси не вярвам да има други плодове, които да са полезни, в смисъл, че тогава логично в България не зреят плодове, а тези на пазара са безвкусни и нитратни и кой знае с какъв подозрителен произход, така че при наличие на естествени не давам изкуствени, а при отсъствие на такива се задоволяваме с изкуствени витамини, защото както казва педиатъра ни по-добре по малко изкуствени витамини отколкото никакви... Ако има някой не съгласен моля да си изрази мнението!  Peace

# 9
  • Мнения: 6 031
Най-добрите витамини са в плодовете и зеленчуците.
Зимата освен цитруси има и ябълки, тиква и др.
Давала съм Марсианци и Сеностол при предписание от лекар.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не разбрах за колко голямо дете става дума. В плодовете и зеленчуците, отглеждани по съвременния начин и в количествата, в които ги ядат децата няма достатъчно витамини по мое, а и на няколко педиатри мнение. Та е добре поне през зимата или най-малкото по време на инфекции и болести да се дават допълнително витамини. Саностола е добър, за който го понася. На мойте им действа изключително превъзбуждащо. Стават нервни и не могат да спят - като след 5 кафета са. За това давам Марсианци, отразяват им се много добре. Но пък от други майки съм чувала, че Марсианците им действат така, а Саностола не. Явно е индивидуално, така че опитай и виж кое е най-доброто за вас.

# 11
  • Мнения: 27 524
По принцип Саностола, а знам, че и всякакви други мултивитамини, се дават само сутрин. Именно за да се избегне ефектът на тонизиране, който обаче не идва при всеки. При мен и сина ми например - никога го няма  Simple Smile
В плодовете и зеленчуците може да няма толкова витамини, колкото отглеждани едно време на село под слънцето и в неотровни почви, но все пак говорим за естествени витамини, а не за изкуствено синтезирани, които не могат да се сравянват с естествените. Даже понякога се твърди и че са вредни...  Confused

# 12
  • Мнения: 9
Благодаря Ви за съветите, момичета:)  smile3525
Мисля, че ще пробвам с дъвчащите витамини на Jamieson, прочетох хубави отзиви за тях и за други продукти на  Jamieson и в други теми. Надявам се и на Калин(той е на 3 г. и 9 месеца) да му харесат:)Представят ги като изчистен продукт, без всякакви консерванти.  Разгледах и сайта на канадците, които ги произвеждат и ми направи добро впечатление. Жалко, че в България няма всички продукти споменати в сайт-а на канадците.

# 13
  • Мнения: 27 524
Да не го удряме нещо на реклама, а?  Wink
Не искам да те засягам, но да се регистрираш само за да пишеш за тези витамини... не прави особено добро впечатление  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 372
А някой има ли впечатления и знае ли нещо за мултивитамините на  Солгар ?

Общи условия

Активация на акаунт