Преиздаване на свидетелство за МПС

  • 9 969
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 456
Ако някой знае, моля да сподели, че не знам кога ще стигна до КАТ.
да питам! Heart Eyes Hug

Постоянния ми адрес по лична карта е в София.
Ако шофьорската книжка следва да се поднови поради изтичане на срока на валидност, но е издадена в КАТ в друг град, какво трябва да направя или да подам и къде? В КАТ в София по постоянен адрес или в другия КАТ.

Благодаря предварително на отзовалите се на питането ми! Hug  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 12 055
Мисля, че всички документи вече се подновяват в полицията, а не в КАТ. Доколкото разбрах на едно и също място с паспортите и личните карти.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 456
Аз ходих в районното където се подават документите за
лични карти и паспорти, но оттам не знаят и ме изпратиха към КАТ.
  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 12 055
Аз ходих в районното където се подават документите за
лични карти и паспорти, но оттам не знаят и ме изпратиха към КАТ.
  Rolling Eyes

Интересно. http://www.standartnews.com/news/details/id/60010/%D0%A1%D0%BC%D … D0%BE%D1%82%D0%BE

# 4
  • София
  • Мнения: 8 932
Ако някой знае, моля да сподели, че не знам кога ще стигна до КАТ.
да питам! Heart Eyes Hug

Постоянния ми адрес по лична карта е в София.
Ако шофьорската книжка следва да се поднови поради изтичане на срока на валидност, но е издадена в КАТ в друг град, какво трябва да направя или да подам и къде? В КАТ в София по постоянен адрес или в другия КАТ.

Благодаря предварително на отзовалите се на питането ми! Hug  bouquet

Отиваш в КАТ-София и си подаваш документите за преиздаване на книжка. Те ще си изискат документите ти по служебен път. В МВР по местоживеене не става, точно заради тази процедура с прехвърляне на досието.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 055
Защо тогава твърдят, че може и в МВР? Нали идеята била всички документи да се издават на едно и също място...

# 6
  • София
  • Мнения: 8 932
Защо тогава твърдят, че може и в МВР? Нали идеята била всички документи да се издават на едно и също място...
Дори и да си подадеш в районното документите, книжката се получава в КАТ и това при положение, че няма прехвърляне на документи между градовете.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 055
Защо тогава твърдят, че може и в МВР? Нали идеята била всички документи да се издават на едно и също място...
Дори и да си подадеш в районното документите, книжката се получава в КАТ и това при положение, че няма прехвърляне на документи между градовете.
Е, какъв е смисъла на така популяризираното "нововъведение" в такъв случай?
Както и да е. Явно нещата са си по старому.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 456
Благодаря, Анна!

Бояна, може би това нововъведение е валидно при първо издаване, и не
важи при преиздаване?
И аз защото останах с впечатление, че важи при всички случай се
засилих към районото. Ама цъ.
Mr. Green

# 9
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
В районното може, но само ако и предната е издадена в София.Получаването само в КАТ/заради неплатените глоби Whistling/.Да не забравиш медицинското Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 456
А, да да! Благодаря, Нанди! Hug
Преглед от очен лекар, за кат. В Mr. Green

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да питам и аз:
Книжката ми изтича, мога ли да я подновя в районното, заедно с подновяването на личните документи.
Питам за подаването на документите, за взимането знам как става.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 456
Чипоноска, мен вчера директно ме изпратиха в КАТ.
Още преди да им обясна за какво е питането ми.
Един любезен чичко полицай каза- всички книжки в КАТ.  Shocked
Обясних му аз на човечеца какво съм прочела....Но крайното
му становище беше всичко в КАТ.

# 13
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ужас!
....
А, ако трябва да изчакаш опашката, за да ти кажат, че не става работата......

Последна редакция: вт, 04 май 2010, 20:50 от Чипоноска

# 14
  • София
  • Мнения: 1 456
Така..

Ето и развитието на нещата.

В паспортните служби по район
се издават всички документи с изтичаща годност - лични карти, книжки и паспорти, когато няма промяна в адреса.

Но в моя случай, когато книжката е била издадена на адрес в друго населено място и се налага  промяна на адреса към настоящия момент свидетелството за МПС се подновява чрез КАТ или:

Отивате в КАТ в Дървеница.
От гише №31 си взимате Молба по образец за прехвърляне на отчета от града в който се водите в София. (Молбата е безплатна.)
Плащате банкова такса от 2.60 лв.
С личната си карта и квитанцията отивате на гише 15 Деловодство и подавате молбата. (Естествено личната ви карта трябва да е с новия адрес).

След един месец отивате отново на гише 31 и проверявате дали картона ви е прехвърлен. Ако отговорът е положителен, подавате по установения ред документи за подновяване на свидетелството в КАТ.

Ами това е.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт