въпрос за цветните спрейчета за коса

  • 2 531
  • 7
  •   1
Отговори
Никога не съм ползвала такива и нямам представа как се използват,цапат ли,отмиват ли се,колко се задържат на косата,вредят ли...Понеже не искам да се боядисвам и да си правя кичури с боя,въпросът ми е дали мога с помощта на такъв спрей да прикрия белите си коси? newsm78 Преди се боядисвах,но сега вече ми омръзна да се мажа с тия бои и те да ми съсипват косъма,а и след 3-4 измивания  корените на косата ми отново са бели...
Косата ми е кестенява и какъв цвят би следвало да избера,за да не се получи някаква смешна и изкуствена гледка ?
Моля мамите,които са полвали такива спрейове да дадат малко разяснения.Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 636
Не съм ползвала такива спрейове, но едно време имаше едни спирали за коса с разни цветове. Не съм ги виждала дори тез спрейове, но предполагам, че трайността им ще е до следващо измиване.

# 2
  • Мнения: 234
Аз почети от година използвам такива.На Лореал и на Виталитис.Много съм доволна .Благодарение на тях миналият месец бях с шоколадов отенък а този със златист,лятото бях виолетова.Нанасяш като пяна за коса и не отмиваш поне един ден. Задържа се на косата около три седмици.През тази година само веднъж си боядисах косата и от тогава си я поддържам с това.

# 3
  • Мнения: 130
Предполагам, че това, за което говориш Bell са оцветители, а не спрей?  newsm78 Оцветителите са наистина добра алтернатива, защото спрейовете траят само до следващото измиване/намокряне. (недай си Боже да те завали некой дъжд...  Mr. Green).
А пробвала ли си с къна? Има червеникав, кафяв, вишнав отенък - смятам, че ще си намериш подходящ свят. Хубавото е, че е трайно и подхранва, даже са ми казвали след бодисването да ползвам къна за подсилване на цвета и блясък. Така че нищо не ти пречи да пробваш!  bouquet

# 4
И с къна не ми се маже...Сещам се за тези спирали за коса,обаче едно,че вече май ги няма,и второ-много са малко като количество-ще трябват доста спиралки,за да си скрия белите коси...
А виж за спрея и дъжда н есе бях замисляла изобщо,сигурно ще се разтече,а...
А може ли да ми кажете нещо повече за тия оцветители!Това нещо от сорта на шампоан-оцветителите ли е?

# 5
  • Мнения: 130
Тези, които аз съм ползвала са Балсам-Оцветител, имат си и положителни и отрицателни страни. Вярно, че не изтощават косъма - напротив, но се измиват също бързо. При мен хубавият свят падаше след 3-4 измивания и става едно бозаво... Sick
Освен това ако си с бяла блузка, якичката става цветна.  Mr. Green
Дали с кана, дали с оцветител, не виждам кой знае каква разлика в нанасянето, но ефектът е различен. При каната 'фатката' е единствено в оцета. Щом имаш желание пробвай с оцветител и ако си доволна си карай с него, аз лично 5 тубички да съм ползвала и престанах, че дигнах ръце от забоядисани дрехи (верно, че моят оцветител беше червен, но сигурно и другите пускат). Като марки съм ползвала на PRESTIGE и на AROMA, доколкото помня... Thinking

# 6
  • Мнения: 1 111
а как си правиш къната и колко време стоиш с нея....и каква марка е твоята

# 7
  • Мнения: 130
Аз лично не мога да ползвам къна, понеже от доста време ползвам бои, а къната е по-слаба от тях. Ако ще е за подхранване, ползвам маски. Иначе знам всичко това, понеже редовно къносвах една приятелка, но не съм я питала за количеството оцет. В който и магазин с козметика да идеш ще намериш къна, марката не мисля, че има такова значение като при боите.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт