ПОМОЩ: Не знам какво да правя (загубена/открадната лична карта)

  • 15 933
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Днеска към 4-5 часа излязох да ритам (както всеки петък) .. събрахме се с приятели поритахме и тръгнах да се прибирам. Като се прибрах си извадих всичко от джобовете . Погледнах в най предния джоб на раницата си и видях че е отворен. Бръкнах вътре и видях, че ми няма портфейла. В него нямаше нищо освен личната ми карта и няколко визитки, включително и на баща ми с неговия мобилен телефон на нея. Сега не знам дали съм го изгубил по пътя и съм забравил да го затворя там или някой ми го е взел докато съм се прибирал. Не знам как да го водя в РПУ-то загубен или откраднат. И дали ще има обяснение как е станало и какво ще напиша вътре? Каква ще е глобата в отделните варианти? (нямам навършени 18 г.)  

Последна редакция: сб, 08 май 2010, 00:26 от Mamma

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Глоба като глоба, няма, а се плаща таксата за изваждане на лична карта.
Все пак потърси, там където си бил първо, огледайте с приятелите хубаво и може в РПУ по место-губене още утре да го обявиш. Разказваш това което си е, че нямаш представа дали е загубен или откраднат. Искат протокол, като и кварталните могат да го издадат този протокол. Дано се намери, предполагам, че е джебчия, а доста пъти ги подхвърлят.

# 2
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
До колкото знам  има глоба. 10-20 лв.
Но може някой да е намерил документите и да ги предал. Знае ли човек...

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Съпругът ми 4 пъти до сега си губи ЛК и казвам, че няма глоба . Не казах, че е 8 лв за вадене на ЛК, защото знам, че има нова такса, а за децата до 18 - нещата са съвсем различни.

Кога навършваш 18  newsm78 има ли шанс да изчакаш, ако е скоро.

# 4
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
ето таксите за издаване
http://www.mvr.bg/Guide/taksi_tarifa4.htm
при изгубване, кражба, повреждане...
http://www.mvr.bg/Guide/izgubvane_li4na_karta.htm
а това е за лица до 18 г
http://www.mvr.bg/Guide/red_podavane_zaivlenia_18god.htm

# 5
  • Мнения: 0
емии на 15 съм ..  Laughing Laughing
Значи за цялата работа ще платя около 50 лева ?  Thinking

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Потърси ли на игрището, където си играл.
Особено дете няма да глобят. Ще ти излезе колкото е таксата за второ издаване на непълнолетен . 

Притеснението е след първото губене, мъжът ми какво ги прави тези ЛК, а веднъж дори губи на братовчед си и ходи да му издава - е сега поне не му изтича тази година, а след да речем 7-8, пак тогава му взеха колкото таксата.

# 7
  • Мнения: 6 992
Аз съм я губила 3 пъти, не съм плащала глоба. Все пълнолетна бях  Blush Плащах си само издаването на картата.
По едно време вече се познавах с полицаите в РПУ-то, където подавах молба за преиздаване Blush

# 8
  • Мнения: X
емии на 15 съм ..  Laughing Laughing
Значи за цялата работа ще платя около 50 лева ?  Thinking
На нас едно време май на 16 ни издаваха паспорти...  newsm78

# 9
  • Мнения: 6 992
ЛК е от 14.

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
емии на 15 съм ..  Laughing Laughing
Значи за цялата работа ще платя около 50 лева ?  Thinking
На нас едно време май на 16 ни издаваха паспорти...  newsm78

Сега на 14 препоръчително, а задължително на 16. Като срок на валидност е 18 год на лицето.

# 11
  • Мнения: 25 568
На 14 е задължително, даже глобяват, ако не се извади навреме.

# 12
  • Мнения: 15 379
Веднага се отива в районното, към което се води постоянния адрес по ЛК.
Пише се жалба и така.
Ще ти обяснят подробно на място.

Много неприятно.
Ако ЛК е открадната не се налага глоба.

# 13
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Онзи ден си загубих/откраднаха ми портфейла, с всичко вътре. ЛК, шофьорска книжка, дебитни карти, какво ли не. В четвъртък си анулирах картата, в петък ходих да се обяснявам в полицията и ми казаха, че ми е съставен акт, но нищо не съм получавала. На какъв принцип ги съставят и как да се измъкна от плащането. При това глобата е за двата документа по 30 лв  ooooh!

# 14
  • Мнения: 589
Пипинка, не са ти дали нищо, но като отидеш да си вземеш новите документи- лична карта и шоф.книжка, ще ти връчат наказателно постановление.Обикновено е 30лв., поне аз толкова платих края на януари.За книжка няма отделна глоба- с бележката, че си платила, удостоверяваш в КАТ, че вече си си платила глобата.При твоето положение няма смисъл да настояваш, че е открадната, защото няма доказателства и само ще си загубиш времето...Плати си глобата и друг път очите на 4...

Общи условия

Активация на акаунт