задължителни прегледи за бебе?

  • 3 364
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
здравейте мами!имама дъщеря Дария на 1м и1седмица.вчера я водих на преглед при ортопед-всичко е добре,но се чудя на какви други такива прегледи трябва да се заведе 1 бебе? newsm78питам ви ,защото педито не ми каза,дори за прегледа при ортопед научих от форума!
искам да е всичко на ред!не искам да пропусна нещо!
предварително ви благодаря!!!  bouquet

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Мисля, че няма на какви други прегледи да я водиш. Иначе както си е по закон - ежемесечни прегледи при педито като освен ръст и тегло се следи имунизационния календар - правят се ваксини най-различни. Освен това педито проверява как се развива бебето физически и психически. Ти са набелязваш предварително въпросите, които те мъчат и питаш педито. На 6 месеца и на годинка се правят изследвания на кръв и урина - тогава ти дават талони за тези изследвания.
Иначе по бебешките предавания съм чувала, че било добре да се направят консултации с очен и ушен лекар. Но това към втората годинка чак и то ако се забелязва проблем в очите или слуха. За деца с фамилна обремененост на слуха ако се съмняват, че не чуват препоръчва се към година и малко да се отиде на ушен, за да не се забави говора на детето. За очен - следи се за кривогледство от майката - на снимки на детето гледаш дали има "червени заници" - това говори, че няма изкривяване на очите. До 6 месец обаче бебетата са си кривогледички, но после се оправя.
Друго не се сещам. Спокойно се радвай на бебето и дано не се налага често да ходите на лекар!  bouquet

# 3
  • Мнения: 603
Ние ходихме при ортопед и при кардиоолог, но по препоръка на докторите от родилния дом. Слава богу, нямаше никакви проблеми!
Ако не е имало и няма някакви съмнения за специфични проблеми, мисля че не е необходим преглед от специалисти.
Ако консултациите при личния лекар се извършват както трябва, са напълно достатъчни. При някакви съмнения, той би трябвало да ви даде направление за специалист.

# 4
  • Мнения: 2 807
Като изключим ежемесечните посещения при педиатъра до навършването на годинката, май само при ортопед се ходи, профилактично.

Общи условия

Активация на акаунт