Проблеми при излизане в майчинство

  • 975
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, мили мами!
Намирам се в следната ситуация: преди 13 месеца бях назначена на срочен трудов договор със срок за изпитване от 3 месеца. След това подписах едно допълнително споразумение с работодателя си, с което бях назначена на срочен трудов договор по чл. 68, ал.1, т.2 от КТ, т.е. до извършване на определена работа. Обаче никъде в допълнителното споразумение не се упоменава нито характер на работата, нито срок, нито нищо.
Сега работодателят ми твърди, че, ако поиска, може да ме уволни дори и да съм в болнични и че, общо взето, може да прави с мен каквото пожелае, тъй като КТ не ме зашитава по никакъв начин.  Shocked
По принцип, аз не бих се трогнала много от това си положение, но в момента съм в бременна в 7-ми месец и незнам какво ме чака оттук нататък във връзка с излизането ми в майчинство, получаване на обезщетение и т.н. Притеснена съм, защото не смея да изляза в болнични, въпреки че лекарят ми го беше препоръчал и т.н.
Моля Ви да ми дадете някаква информация относно това, какви са правата ми, при положение, че съм назначена на такъв срочен договор. Не е ли възможно това мое допълнително споразумение да бъде обявено за невалидно, при положение, че в него не се споменава нито за каква работа става дума, нито за какъв срок.
Благодаря Ви много за помощта!

# 1
  • София
  • Мнения: 461
Попитай в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=489939.0. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт