Педиатрия- София

  • 4 131
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 773
Реших тук в форума за нашите деца да ви разкажа за нашите перипетии в детската педиатрия. Защото сериозно съм обезпокоена в какво точно се превърнаха нашите болни деца за някои лекари.
 
 В петък през нощта Детето ми изведнъж се събуди с висока температура и неможещо да си поеме въздух. Веднага му дадохме нурофен, даже не я и мерихме, усетихме, че е достатъчно висока, за да губим време в мерене. Грабнахме го и до 10мин. бяхме в педиатрията. тази до центъра по хигиена. Не знам точно как се казва. Вратите на оградата заключени. След второто по настоятелно звънене се дотътри един сънен пазач и ни отключи, съпроводи ни до приемното. Обьснихме на сестрата проблема, взе тя един супер модерен термометър да премери на детето температурата - 37.3. Shocked Детето е зачервено и топло, имаше поне 38 в този момент. След две-три минути дойде докторката. При предадената информация от сестрата  даже тя се учуди на температурата и визира червенината на детенце. Каза нищо горе ще я премерим. Горе забравиха да я премерят. Rolling Eyes Още преди да го преслуша каза приемаме го, чула го била как диша имал Ларингит. Обясних и, че ако го приемат за едните инхалации и аз имам инхалатор вкъщи и не ми е за първи път да ги правя. Баткото също е получавал такава криза от ларингит и ми е познато. Не не можело, такива били правилата трябва да го приемат и да направят необходимото лечение, инжекции и т.н. ОК съгласих се. Бях доста притиснена в този момент. Дадоха ми да подпиша необходимата документация за прием в болницата и ни качиха нагоре в гастроентрологията. newsm78 Биха му урбазон, взеха му кръв и ме заведоха до стаята ни. Стаята е с три големи легла, едното от които вече беше заето от едно майче с детенце и имаше едно детско легло. Преградата на леглото беше доста ниска и не ставаше нито за нейното дете, нито за моето. След 10мин. дойде сестрата да донесе един инхалатор от втората световна, връчи ми го и каза ето този инхалатор е за вас, тук има физиологичен разтвор през два часа правете инхалации на децата. За моето дете естествено маска нямаше. То не че и за нейното имаше.( само да вметна, че лежим за втори път там, само че бяхме на първия етаж, и там трудно му намериха маска. Доста време беше с такава за възрастни, детска нямаше.) попитах това ли е лечението, - физиологичен разтвор. - Да, това е. Малко се ядосах, ама нищо. Twisted Evil Реших да попитам за детска кошара. Нямали. Да съм използвала детското легло и ми сочи това с ниската преграда. Обясних и че това легло не става за моето дете. и че с такова легло аз трябва да ходя до тоалетна заедно с детето. Примирих се, направих инхалацията, приспах Ники и реших, да отида до тоалетна, защото на сутринта след около час-два часа трябваше и детето да водя в едва ли чистата тоалетна. Sick Бях права, но по големия ужас беше когато видях пода осеян от стотици хлебарки решили да превземат пространството мислейки, че ние спим.  Shocked Бяха навсякъде. По леглата, по мивката, по пода. Сещайте се колко успях да спя от оставащия ми час сън. постоянно мислех, че ме лази хлебарка. Това вече беше преляло съвсем чашата и реших, че на сутринта си тръгваме от там.
Забравих да спомена, че ми отказаха съпруга ми да дойде да донесе неща от първа необходимост за болницата. Дрехи за детето, защото беше по фанелка и гащи. Шише за водичка и храна, защото Ники ми става доста рано да яде и трудно изкарва до 8 в колкото ми предложиха да дойде той да ми донесе нещата. Вместо това ми се накараха как така дете на година и половина не съм го научила да пие от чаша. това не приличало на нищо до три години от биберони пиели до 5 с памперси ходили. Embarassed Shocked
Добре, че му бях взела одеялцето, защото горния чаршаф за одеялото беше съшит от старо перде и не изглеждаше никак чист.



Последна редакция: вт, 11 май 2010, 13:23 от лале

# 1
  • Мнения: 773
Продължавам, че там стана много дълго. Wink

След като се развидели и отделението се пооживи, отидох при сестрата да попитам дали ще има визитация и в колко. След интереса й защо питам, обясних, че желая да се подпиша и да си тръгнем от болницата. След учудването и защо. Rolling Eyes обясних, че физиологичен разтвор и инхалатор имам и вкъщи, че липсата на детска кошара ме затруднява доста и че даже няма къде да сваря чай на детето. веднага ми беше предложена каната в сестринската стая. Всички знаем колко много обичат сестрите да им се влиза в сараите.
И като се почна един скандал. Това на нищо не приличало, кой щял да плати за разходите на детето. сега здравната каса нямало да им плати клиничните пътеки. и вчера така 4 майки си отишли, подписали се, даже две от тях избягали. Идваме да ни лекуват децата, а после си тръгваме и на тях няма кой да им плати за това. Като искам да си ходя да си платя петте дни клиничните пътеки и да си тръгвам. Сметката щяла да е някъде около триста-триста и нещо.  Shocked  #CrazyНищо вика изчакайте визитацията. Crossing Arms
След 20мин идва докторката на визитация.Сестратапочва-  Ами така и така тук две деца с ларингит и ето тази майка иска да си ходи. И се почва същата плеяда. кой ще плати, как така..... Ами добре ако искате да си ходите, ще ви калкулираме сметката за три дни, ще ви напишем рецепта и си тръгвайте. лечениета на ларингита е три дни и на нас няма кой да ни плати клиничните пътеки, заради това че вие ще сте решили да си ходите.

Извинявам се много, ще продължа утре, че стана доста късно. надявам се да ми простите за прекъсването. Praynig Hug

# 2
  • Мнения: 1 420
Ох, милата, съжалявам, че е трябвало да изживеете този ужас. Абсолютно подкрепям решението да си тръгнете  Peace За болниците няма какво да коментирам - просто срам и позор в една европейска страна условията да са такива...Ние живеем в чужбина, но няма да сравнявам базата тук и в България. Само да споделя моя опит с българските лекари и болници.



С дъщеря ми - на 3 месеца бебе сме в България. Вкъщи се подхлъзвам, като изтървам бебето на пода  Embarassed Веднага тичаме към една лекарка - педиатърка, при която бях водила бебка и се бяхме разбрали при проблем тя да я преглежда, както и че можем да ходим там на детска консултация докато сме в България ( бяхме там 3 месеца ). Лекарката я нямаше, но сестрата ни прати при друга лекарка, която пък ни прати на рентген. А между другото, лекарката и сестрата започнаха да се разправят сега кой щял да ни покрие разходите по прегледа т.е. кой ще плати на въпросната лекарка. Аз обяснявам, че нося международна здравна карта и държавата е длъжна да поеме разхода, да не говорим, че детето като БГ гражданин има право на безплатно здравеопазване, но отговора, който получих беше - абе ти знаеш ли колко трудно здравната каса плаща с тея международни карти  Peace
Както и да е, от рентгена ни казват, че детето има пукната челюст, въпреки че изобщо не е падало по лице  newsm78 Въпросната лекарка ни праща в спешното в болницата да решели там какво да ни правят.
Отиваме там, сядам на някакво легло, застлано с мръсен чаршаф и като че ли чакам някаква присъда  Rolling Eyes детето се къса от рев, тъй като цял ден се влачим напред-назад, а е 40 градуса жега  Sad Добре че кърмех, че поне не се наложи да се чудя къде и как да правя млека и т.н. През това време идва сестра да вземе кръв на детето да си пуснели те изследванията по здравна каса  ooooh! Висяхме там близо час и нещо и тъй като не решиха какво да ни правят ( детето никой не го прегледа ), ни пратиха в стоматология при някакъв професор да види челюстта.
Хайде влачим се до там и евала на този професор - само погледна малката и почна да се  смее. Каза да не се притеснявам, нямало никаква фрактура, тъй като ако челюстта се пукне, изглежда все едно като прекършено клонче и просто няма как да се обърка, та на моето дете нищо му няма и ни пусна да си ходим вкъщи  Rolling Eyes

Няма да ви обяснявам как всеки път се притеснявам като се прибирам с малката до България, а не трябва да е така според мен  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 9 814
Само да вметна, че понятие като детска педиатрия няма.
Педиатрията се занимава само с деца, така че, няма възрастна такава.
А иначе това е Институтът по педиатрия.

Вашата грешка е, че сте останали изобщо в болницата и сте се качили на етажа.
А иначе за въпросната клиника по Гастроентерология мога само да кажа хубави думи.
Десетмесечното в подписа ми сега спи в леглото си благодарение на техните грижи.

Но да, така е, плащаш си, какво да се прави.
Плаща се и за престоя на родител в отделението....

Последна редакция: пн, 10 май 2010, 21:00 от Франческа Салиери

# 4
  • Мнения: 5 776
Само да вметна, че понятие като детска педиатрия няма.
Педиатрията се занимава само с деца, така че, няма възрастна такава.
А иначе това е Институтът по педиатрия.
  Peace
Лале,съжалявам за ужаса,който сте преживели  Hug.
За съжаление в БГ лекарите са затрупани с толкова много бумащина и на всичкото отгоре се опитват да вършат чудеса в мизерни условия.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз пък не разбрах защо с ларингит е в гастроентерология.
Иначе, всичко е много гадно, но на тях целта им е да те приберат в болницата, за да вземат парите от касата.
Ако не седиш определените дни, не си ги получават.
Наистина, трябва да се вдига шум, когато нещата не са както трябва.

# 6
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Аз пък не разбрах защо с ларингит е в гастроентерология.
С малкия ми син лежахме с бронхиална астма в ендокринология. И аз съм писала доста за ужаса там, за объркани лекарства на детето ми, за отвратителното отношение, за това как се събуждам от лазещи ме по лицето хлебарки...Не искам даже да си спомням.

# 7
  • Мнения: 835
Аз пък не разбрах защо с ларингит е в гастроентерология.


Защото накрая те изписват с диагноза от гастроентерологията - това им е най-скъпата пътека./250лв!/ Ние лежахме в неврологията и ни изписаха с диагноза гастрит.на въпроса защо - това ми обясниха, за мен естествено е все тая, но в гастрото винаги няма места.
Аз общо взето съм доволна - персонала прави каквото може, просто нещата в здравната ни система са сбъркани тотално.Сестрите с по 20год стаж там получават 450лв, а завеждащата на отделението докторка 650лв.Разбрах го, защото не можех да спя от хлебарките и ходех да си клюкам с персонала.Нещо трябва да се промени............персонала трябва да работи с удоволствие, удовлетворен от заплащането, а сега.......за тези пари си казват - толкота, не треперят за раб. си места, защото за тези пари няма кой да дойде.......и омагьосан кръг.
въвели са някакви 10лв на ден за придружител, за да могат да си докарат нещо в/у заплатите, ама се оплакваха, че ромите си тръгвали без да плащат.

# 8
  • Мнения: 9 814
Аз пък нито на нелюбезен персонал попаднах, нито на мръсни чаршафи, нито на хлебарки.
Все едно говорим за друго отделение.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 773
Поправих се грешката Embarassed

Сега да си продължа разказа. Laughing

Малко преди визитацията съпруга ми беше дошъл. След като изслушах караницата на докторката за това, че аз ще трябва да платя за следващите три дни лечение от които не желая да се възползвам.  Thinking Просто си взех детето и якето и тръгнах да излизам от стаята, на врата едсествено седи стожер да ме пази да не избягам без да съм си платила. Naughty - Вие къде, тук има фактури и документация да се урежда. Отговорих й най-спокойно, че отивам при мъжа ми в антрето. Отих при него и направо си тръгнахме.
  След около час докторката звъни на мъжа ми ядосана да му се кара. Как така сме си били тръгнали без да си платим. на какво приличало това. След като той й обяснил, че здравеопазването за деца в България е безплатно, тя му казала, че това не са взаимоотношения между здравна каса и нас и болницата, а само между болницата и мен, защото аз съм се подписала. Аз съм се подписала, че ще лежа 5 дни в тази болница с детето и трябвало да си спазя договорката, а ако не то да си платя. защото на тях няма кой да им плати клиничните пътеки. Те отговаряли за детето и ако утре го блъснела кола, щели те да бъдат отговорни, защото то се води при тях на лечение. Накрая го заплаши, че ако до един час не дойде да си плати фактурата щяла да звъни в полицията.

 В какво се преварна здравеопазването за нашите деца? В една голяма сметка за това кой ще плати.  Twisted Evil Цялата разправия всъщност не беше за здравето на детето ми, а за това, че няма кой да плати клиничните пътеки. Аз исках да се подпиша и да си тръгна на своя отговорност. Но не и срещу изнудване да си платя за лечение, което няма да бъде извършено. Всъщност усетих, че бяхме приети там не защото е било крайно необходимо, а защото ще вземат от лечението на детето ми 5 дни клинични пътеки. Не ме разбирайте погрешно, аз нямам нищо против да си платя 10лева за легло в болницата. Но къде тогава е леглото на детето ми. Защо се налага да се завивам с мръсен чаршаф съшит от перде. Къде са условията. В стаята нямаше даже и една детска масичка или столче. Пода е теракот с пълзящи хлебарки по него. това дете пет дни на леглото ли само да го държа. Също не разбирам защо в една такава болница няма някакво подобие на кухня или столова за майките. Където да можеш да приготвиш на детето нещо топло, чай или супа. Където, ако се налага на някоя майка да извари шишетата на бебето да не трябва да търси сестрата и да и се моли да ги пусне за стерилизация. Кагото лежах първия път там с Ники ми обясниха, че повече от веднъж няма да се занимават с мен и да моля някой роднина да ми носи изварени шишета.- Ами съпруга ми е работещ човек, как да му кажа по средата на деня, - донеси ми шишета. Още един абсурд е, че в отделенито е забранено да се внася храна. Аз на фотосинтеза ли да карам. Също ми беше обяснено, че на детето първия ден не му се води храна. Ами може пък да нямам кой да ми донесе храна. Едва ли всяка майка е със идеално семейство. ами ако няма съпруг и роднини, които да и принасят храна и стерилизирани шишета. Какво правим тогава? Това не е детска болница. Naughty Това само е подобие на такава.

И предния път не бях очарована от условията там. Лежахме на първия етаж. Но поне се отнасяха със загриженост. И останах много доволна от докторите. Спомням си ,че в интензивното чисто новата дограма така духаше, че се наложи да изхабя половин ролка тоалетна хартия да запълня дупките. cold

# 10
  • Мнения: 9 814
Има столова, хладилник, микровълнова, кафе машина. Там стерилизирах и държах изцедена кърма.
Съпругът ми винаги е влизал без проблем в отделението.
Здравеопазването у нас не е безплатно от около 20 години, включая и детското.
Когато стартира и частното здравно осигуряване и със застраховката си можеш или не можеш да покрие болничния престой, нещата ще се променят.

А защо не сте отишли в Токуда?

# 11
  • София
  • Мнения: 749
Със сина ми (беше на 1год. и 8 мес) заради ларингит лежахме в Клиниката по Генетика.
Условията бяха нормални, хлебарки не съм видяла. Да, чаршафите и на мен ми изглеждаха мръсни. Някои сестри се налагаше да ги подсещам кога трябва да ми носят антибиотика на детето, други пък по собствена инициатива идваха нощно време да го проверяват дали не е вдигнал температура. Всичко си е до човек...
О, бях забравила за дограмата - наистина нова PVC дограма, с външни ролетни щори. Цяла нощ ми духа на главата от изкривения прозорец, опитах се да пусна щорите за малко завет - ами точно на духливото крило и щората не работеше.....
На мен епикриза така и не ми дадоха като ни изписаха. И аз исках да си тръгна на 2-рия ден, но не ме пуснаха. Не съм си и помислила да бягам обаче!

Не мисля, че си постъпила правилно, като си се скатала. Отишла си там по собствено желание, правилата са валидни за всички.
Още повече, че не си си платила престоя - да, за деца е безплатно, но за придружител се плаща 10 лв на легло на вечер. На теб никой с нищо не ти е длъжен.

# 12
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Все едно говорим за различни болници. Аз лично отидох там, защото на там ме насочи дежурния лекар. Втори път не бих направила тази грешка. Бих преживяла хлебарките и лошото отношение, но няма как да оправдая объркването на лекарства и скандала, който отнесох, защото съм си позволила  любезно да помоля да проверят дали на са направили грешкаслед това ме гледаха като на..никогато разбраха че са виновни.За това оправдание няма.

# 13
  • Мнения: 773
Аз не съм отказала да си платя престоя. За леглото ще си платя 10лв. Но не съм съгласна да платя 200лв. за трите дни през които ние няма да бъдем там. Според мен си е чисто изнудване.

# 14
  • Мнения: 248
Бяхме там с дъщеря ми през януари, в клиниката по неврология. Оплаква се периодично от главоболие. Беше пълно с хлебарки, чаршафите мръсни. Спахме на едно легло, защото нямаше друго. Оказа се, че в болницата няма неврохирург. Оттук - сбъркаха диагнозата. Дадох им ядрено-магнитен резонанс, правен миналата година. Диагнозата беше, че едва ли не имало запушване на кръвоносен съд. Направиха нов. След 5 дни ни изписаха, като ни насочиха към един известен професор – неврохирург. Той, като видя снимките, се смя и каза, че нищо й няма. Чудя се как не получих удар от притеснение тези 5 дни. Както и да е, изпратих дъщеря ми на училище. По едно време ми звъни сестрата на училището. Стресирана. Оказа се, че в извинителната бележка за пред училището, докторката от болницата написала диагноза: епилепсия. После разбрах, че нямало как иначе да вземат пари от здравната каса.

Общи условия

Активация на акаунт