Нова бременност след секцио.Моля ви за мнение.

  • 9 858
  • 31
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 199
Здравейте, мили майчета!

Имам няколко въпросчета. Днес тестът за бременност се оказа положителен. Двамата със съпруга ми сме много щастливи , но ни измъчват един куп въпроси..

Имам бебе на 7 месеца. Родих го със секцио. Освен него си имаме и батко на 3 год., който също е роден със секцио.  Чувала съм, че трябва да минат около 2 години до следващата бременност, поради опасност от разкъсване на матката. Това са само 7 месеца след последното раждане!Много съм объркана, не знам да се радвам ли, да плача ли..   Praynig

Има ли други мами, които са били в моето положение? Моля ви за мнение. Благодаря на всички предварително.  Hug

# 1
  • Мнения: 2 980
Радвай се. Честита нова бременност!

Рискът от руптура на матката нараства с всяко ново секцио. Щом това е третото поред, а и бременността е толкова скоро след последното, ти трябва задържително наблюдение от добър гинеколог с добра техника (на ултразвук могат да се видят проблеми с матката и опасност от разкъсване). Подготви се психически, че ще трябва много да се пазиш, евентуално да ограничиш движението в края на бременността и да имаш готовност да влезеш за секцио спешно по всяко време.

Късмет, леко да минат деветте месеца и здраво бебче на финала!

# 2
  • Мнения: 57
Някъде бях чела, че според новите стандарти, може да се забременее 6 месеца след секцио. Риск от руптура на матката винаги има, независимо кое на брой секцио е.
А докторите се презастраховат като казват 2 години.
Консултирай се със специалист и пиши какво ти е казал. Ще следя с интерес темата.
Успешна бременност!

Последна редакция: пн, 10 май 2010, 23:58 от sunny0203

# 3
  • Варна
  • Мнения: 199
Благодаря ви много, момичета.
 
Ох много ми е притеснено.  Тези дни ще отида на преглед и консултация при гинеколожката ми и ще ви споделя какво е станало. Това бебче не беше планирано и много се иненадах да разбера, че отново съм бременна. В главата ми е пълен хаос и се побърквам от притеснение какво ще стане....  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 13
Не знам коя ти е генеколожката, но най-добре отиди при някой истински специалист- Д-р. Дуковски от МД ( и МедРал, частният му център) е първият, който ми идва на ум (лично мнение, че почти всички лекари в държавните болници не са толкова компетентни колкото частниците- самия факт, че се издържат от частна работа говори сам за себе си)

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Само и единствено специалист може да ти каже дали е удачно да продължи тази бременност.
Лично аз съм на мнение, че прекалено малко време е минало от второто секцио.

# 6
  • Мнения: 260
Дано всичко да е наред с теб и бебчо мила Hug пиши какво е станало с теб Hug
и моето бебче е на 7 месеца и аз имам някакви съмнения който ме ужасяват направо само че при мен си има цикъл , но за всеки случай ще си направя тест.
Късмет!!!

# 7
  • Мнения: 656
Здравей
Аз съм с 3 бр. секцио,но моите са през 3 години.Задължително потърси добър специалист,с когото да се консултираш,потърси дори и второ мнение.
Успех ти желая! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 70
мила сигурна ли си, че си бременна - това, че теста е с две чертички не значи че си бременна - понеже Тестът може да отчете положителен резултат след раждане или аборт поради наличие на остатъчни количества от хормона в женския организъм. Най-добре си направи втори тест или иди на гинеколог - за да установи дали си бременна и след това се посъветвай и с друг. Хубаво е да чуеш две мнения на специалисти по въпроса - има гинеколози които въпреки че са лекари си имат установено мнение и това е - така че винаги питай защо? Дори да ти се стори че са им досадни въпросите - питай!

# 9
  • Мнения: 128
Еха,супер,честито! Някъде четох, че самият белег от секциото би трябвало да се прегледа обстойно с ултразвук, не знам дали всички гинеколози го предлагат. И аз имам 1 секцио, за второ бебе непременно ще настоявам да ми огледат белега.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Еха,супер,честито! Някъде четох, че самият белег от секциото би трябвало да се прегледа обстойно с ултразвук, не знам дали всички гинеколози го предлагат. И аз имам 1 секцио, за второ бебе непременно ще настоявам да ми огледат белега.

Това пък каква му е логиката?
Външният ти белег има най-малко значение при нова бременност. Много по-важно е състоянието на матката и дали е заздравяла раната добре. Опасността от руптура е изключително голяма.

# 11
  • Мнения: 128
Ами лекарско мнение беше и явно има логика, във връзка с опасността от т.нар. "тиха руптура", или тоест на ултразвук се вижда изтънената част на разреза, където е бил.

# 12
  • Мнения: 2 980
Опасността от руптура е изключително голяма.

Чак пък изключително голяма... Рискът от руптура при ново планирано секцио е 0.192%, тоест далеч не изключително голям. Зависи от много неща, разбира се - кое как е рязано, кое как е зарастнало, какво е общото състояние на матката, колко е голямо бебето и т.н. Само специалист може да каже дали има опасност и каква е тя.

Венира, стискаме палци. Кажи после какво е казала гинеколожката ти.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Опасността от руптура е изключително голяма.

Чак пък изключително голяма... Рискът от руптура при ново планирано секцио е 0.192%, тоест далеч не изключително голям. Зависи от много неща, разбира се - кое как е рязано, кое как е зарастнало, какво е общото състояние на матката, колко е голямо бебето и т.н. Само специалист може да каже дали има опасност и каква е тя.

Венира, стискаме палци. Кажи после какво е казала гинеколожката ти.  Peace

Рискът от руптура е ПО ВРЕМЕ на самата бременност мила. Не по време на секциото.

# 14
  • Мнения: 2 980
Руптура на матката типично се получава по време на раждане, по време на контракции за разкритие: http://en.wikipedia.org/wiki/Uterine_rupture.

Изследванията, по които се определя статистическият риск за руптура не правят разлика между руптура, получена в късна бременност, и такава, получена по време на раждане - оценява се рискът за руптура изобщо. Явлението е изключително рядко, така или иначе: http://emedicine.medscape.com/article/275854-overview Според статията, руптура по време на секцио няма, статистиката се базира на случаите, в които е било планирано секцио, но раждането е започнало преждевременно.

П.П. Ако идеята е да се внася паника, има къде по-проблематични явления от руптурата  на матката - проблеми с плацентата, например, които са далеч по-често срещани. В края на краищата жената си има лекар, глава на раменете, родителски дълг към още две малки деца и сама може да си прецени кое за нея е изключително голям риск.  Peace

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 21:21 от ianajar

Общи условия

Активация на акаунт