удостоверение за семейно положение

  • 6 412
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
здравейте , писах в друга тема , но не можах да открия отговор. ние сме кандидат осиновители ,получихме писмо ,че сме одобрени за кандидат осиновители на детенце и решихме да го осиновим. и сега започнаха проблемите -за подновяване на документите. получихме от социалните комплект документи за приготвяне. писах в друга тема че ни е нужно удостоверение за семейно положение. нямам си и идея що е това. питах в регионалната дирекция , какво е това смотолявиха- никакъв конкретен отговор.направо сме объркани.чудим се какво да правим .молим за помощ.

# 1
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Здравей!

Прочетох поста ти и в другата тема и съм малко озадачена... Подновяват се документите с изтекъл срок (и то не винаги - в Пазарджик например всички документи важат с пълна сила за двегодишния срок на вписване в регистрите) - съдимост, медицински, мисля че и НСС.

Препоръките и удостоверението за семейно положение (за граждански брак, ако имате такъв) би трябвало да сте си ги подали в началото на проучването и те си важат. С авторите на препоръките социалният работник би трябвало да е провел и разговори и впечатленията от тях да са отбелязани в социалния доклад....

Молбата се пише или от юриста към отдел "Закрила на детето" в областта, откъдето ще осиновявате детенцето, или от адвокат нает от вас. При нас в двата случая беше различно - при едното осиновяване искаха да отидем с написана молба, при другото те си свършиха всичко, ние само подписвахме и се явихме при нотариус и на дело.

# 2
  • Мнения: 10
в недоумение сме,значи социалната ни даде списък с 13 документа които трябва или да се подновят /6 месечен срок /или са нови.и срещаме трудност с удостоверение за семейно положение -още като сме подавали документите си за одобряване за осиновители сме дали копие на гражданския брак.ние сме от София .ако някой е  осиновявал дете в последните месеци - молим за информация.
а относно молбата за осиновяване до съда -питахме нужно ли е да наемаме адвокат- отговора беше че ще дадеме грешни пари/от кой ще се защитаваме та ни е нужен адвокат/та и по този въпрос се чудим какво да правим, а времето си тече.
мерси предварително.
п.с.и какво толкова голямо значение има какво е семейното положение - нали има и самотни осиновители и без да са сключили граждански брак.

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 21:23 от blioko1234

# 3
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ние адвокат не сме наемали и двата пъти. Само молбата ни я написа наш познат юрист когато казаха че трябва готова да я занесем. Иначе документите се подготвят и внасят в съда от юриста към отдел "Закрила на детето". Към тях той прибавя и документите на детето.

Гражданският брак има значение ако искате и двамата едновременно да осиновите детето. Ако нямате такъв нямате право.

# 4
  • Мнения: 123
Удостоверение за семейно положение се издава от общината по
местоживеене Peaceи на нас ни го искаха и ни накараха да
подновим всички документи въпреки,че не бяха минали 2 години.
blioko1234 желая ви много късмет  bouquet

# 5
  • Мнения: 847
удостоверението за семейно положение има за цел да удостовери, че още сте женени, т.е. че не е вписан развод или друго прекратяване на брака, след като е издаден акта за брак. това ще означава, че съдът ще може да допусне да осиновите и двамата. иначе не може.

в ситуация като вашата (имате да подготвяте документи, които не са ви ясни, карат ви да си изготвите молбата до съда, социалните не ви съветват в достатъчна за вас степен) - аз бих се обърнала към адвокат.

аз лично моля за в бъдеще да поставяте ясни въпроси и да давате ясна предварителна информация ... за да има смисъл в отговора и да не си губят хората времето.
признавам си, че реално мен поста на Венециас ме е подвел, тя пък и тя като мен се е подвела от стила на първите постове ...
отдавам го на напрежението на момента.

желая ви късмет, леко дело и бърза адаптация!

# 6
  • Мнения: 10
здравейте- удостоверение за семейно положение- издава се от общината - попълва се декларация / готов формуляр от общината по местоживеене / от всеки съпруг ,подава се лично и експресната услуга / на момента /е 10 лв. на човек. с две думи разходите  да подготвите всички необходими документи за пред съда са около 140 лв на човек.

Общи условия

Активация на акаунт