Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 67-ма тема

  • 114 543
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Тайна,  аз използвах рецептата на Наталина. Според мен в микровълнова е добре да се използва форма с дупка по средата - може да се сложи стъклена чашка по средата на йенски или порцеланов съд, за да се изпече равномерно. Формата не трябва да опира във вратичката и да се върти свободно. Успех! Peace

IKAFETO, благодаря! И аз набрашних черешите, даже два пъти ги овалвах в брашно и така си останаха - отгоре!

Упс, видях, че tutulina вече е обяснила подробно!  ooooh!

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 15:34 от Гуинет

# 721
  • Мнения: 1 878
tutulina , сърдечни благодарности !  bouquet

# 722
  • Мнения: 76
момичета искам да попитам тези които,са приготвяли картофките по гръцки ,усеща ли се майонезата и киселото мляко или като се препекат  няма и помен?
съжалявам за глупавия въпрос но не ям кис.мляко и майонеза а карофките изглеждат невероятнооооооо Rolling Eyes

# 723
  • Мнения: 1 352
момичета искам да попитам тези които,са приготвяли картофките по гръцки ,усеща ли се майонезата и киселото мляко или като се препекат  няма и помен?
съжалявам за глупавия въпрос но не ям кис.мляко и майонеза а карофките изглеждат невероятнооооооо Rolling Eyes


Не, накрая картофките остава само на мазнина, но тука там има парченца, на вкус подобни на извара или сиренце. Много са вкусни, мъжът ми каза, че това са най-вкусните картофки, които съм приготвяла.

# 724
  • Мнения: 76
Благодаря ти за бързия отговор Hug

# 725
  • Мнения: 202
Много вкусно е всичко. newsm51
За всички с уважение за творенията ви. newsm51
И при нас  таратор,свинско с бакла/Пепи ме изкушава/ и за десерт ягоди




# 726
  • Мнения: 22 867
Пълно с вкусотии тук! Heart Eyes  chef  bouquet

Понеже ме е прихванал експериментаторски дух, та пробвах да си направя домашна заквасена сметанка. Малко по-редкава стана според мен, но пък има вкус на сметана много повече от тази в магазина. Другото - телешко със зеленчуци на яхния, мекици, хляб със суроватката (рязах го току-що изваден от фурната) и вкусните печени картофки.

# 727
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Лабрексче, моля те сподели за сметаната  Praynig

# 728
  • Мнения: 22 867
Лабрексче, моля те сподели за сметаната  Praynig

Илиана, аз доста се чудих сметана ли е това или не, прави се все пак от простокваша, както я наричат, т.е оставено на топло прясно мляко и пресякло се, но  понеже имах повече прясно мляко, реших да пробвам. Малко по-рядка е от тази, дето я помня руската от едно време, но пък вкусът е много по-сметанов от на купената. Хареса ми! Peace

Рецептата:

Взема се домашно мляко. Нагрява се до 37-40 град и се излива в подходящ съд. Например пластмасово шише. Покрива се с плътна марля или салфетка от плат.Отгоре е добре да се сложи още нещо, за да не проникнат киселомлечни мушички (това буквално го превеждам, хич не ги знам какви са). Може да се затвори с капачката на бутилката.
Оставяме да стои и да прокисне по естествен начин. Става за ден-два, а зимата и за 4-5 дена. Не се разклаща бутилката.
Когато цвика или течната прозрачна част стане 1/4 от общия обем, значи е готово. Върху широк съд слагаме цедка, постиламе с марля и изливаме съдържанието на бутилката. Оставяме към 2 часа да се отцеди цвика, суроватката (не съм много наясно с тая терминология). Получената зърниста маса разбиваме с миксер за кратко, става гладка и оставяме в хладилник да се охлади около половин час.
Правих я почти по рецептата, изцеждах първо в двойна марля, хвана ме страх да не изтече всичкото, но се наложи да я разгъвам на единичен слой, бях сложила върху гевгир. Моята изглеждаше не чак толкова зърнеста като на снимките на авторката, разбих с миксера и сложих в хладилника, след време се беше посгъстила. Не знам дали си струва да се прави, но толкова ми хареса на вкус, страшно ми напомни сметанката от времената на СССР, дето много я обичах тогава и добре, че пробвах.

Ето и рецептата стъпка по стъпка.

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 18:26 от labrex

# 729
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Ее, златна си   bouquet Много благодаря, че сподели технологията! Записвам си я и ще я пробвам, но на село  Flutter

# 730
  • Мнения: 22 867
Ее, златна си   bouquet Много благодаря, че сподели технологията! Записвам си я и ще я пробвам, но на село  Flutter

Най-добре така, доколкото схванах млякото трябва да си е истинско мляко, даже моето беше варено в млековарка, не знам до колко градуса се нагрява в нея.

# 731
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 519
От мен - Макарони на фурна, Хачапури (Khachapuri) и Сникърдудъли (Snickerdoodles).

# 732
  • Мнения: 1 117
ееее, какво става сега, седим на 49 стр. и никой не иска да качва? Всички чакаме новата тема  Joy

айде аз ще пусна тук салатата, че днес имам повече материал  hahaha
домати, зелен лук, пресен чесън, каперси и козе сирене

# 733
  • Мнения: 1 283
ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт