как ви посрещат в БГ роднините ви

  • 740
  • 13
  •   1
Отговори
Предстои ми другия месец пътуване в БГ с мъжа ми и негови роднини (чужденци) .
Проблемът ми е, че с отиването ни ще трябва да отидем на гости на вуйчовци и вуйни(иначе ще се разсърдят), ще наредят големи софри, ще говорят общи приказки и аз ще трябва да превеждам като побъркана наляво и надясно. Знам, че трябва да ги посетим и тях, но аз им предложих да ни поканят на по едно кафе или питие и толкова. Но те не та не, ще направим голяма маса.  Rolling Eyes Cry От толкова много любов и приготовления, чак се задушавам вече. При всяко наше ходене там, все същото, и да речеш ,че ходим на 5г. веднъж, а ние всяка година сме там. Даже преди 2 месеца се върнахме от БГ.  Престоят ни там ще е 4 дни и вуйчото вече ни е направил програма: ще отидем тук, там... Ама как така, аз искам да ги развеждам където аз преценя, когато ни кефне на нас, без да се съобразяваме с никого.  Close Ето това се казва дишане във врата и мен ме задушава, чак не ми се ходи в България по тази причина. Даже мислех да идем в друг град на хотел, но да си прекараме как ние си искаме, без чужди програми.
Но понеже роднините на мъжа ми за пръв път идват в БГ, каква причина да им изтъкна, защо не искам да идем в моя град???
При вас получават ли се такива конфузии и как ги преодолявате?

# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
В моя слу4ай само мъжът ми е идвал в БГ, но положението със софрите е съ6тото. И той милия нали не иска да ги обижда, си изяжда вси4ко и после все му е тежко. За превода естествено няма оттърване, но така 6те е докато не нау4и по-добре български. Но в твоя слу4ай има замесени и роднини и е по сложно. Бих те посъветвала да уважите вуй4ото с един обяд или ве4еря, но самата програма си я направете вие, без да се съобразявате с никого. Все пак имате само 4 дни.

# 2
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
хехе, а на моя мъж пък дай му софри и вуйчовци и вуйни. колкото повече, толкова по-добре Rolling Eyes Mr. Green

# 3
  • Мнения: 980
Ами смятам, че беz софрата няма да се раzминете. Това мисля, е генетично zаложено в българина: да не се "иzложим". Thinking Иzпитала съм го на свой гръб. Просто не може да се промени. Naughty Но аz бих се "наложила" и бих ограничила софрата с роднините до един път. От там нататък това са твои гости и ти ги поzнаваШ най- добре и zнаеШ какво би им харесало най-много. Чужденците не намират ходенето от една маса до следваЩата маса zа интересно и обикалянето на роднини и приятели би ги оттегчило. Все пак имате и само 4 дена... България не е само една отрупана маса Wink

# 4
  • Мнения: 3 880
Ами от софрата оттърване няма Laughing, освен да кажеш на вуйчото това, което каза и на нас-право куме в очите, но не може и съвсем да не го уважите човека (ууу, взех да говоря и аз като майка ми ooooh!)
Аз затова не бих тръгнала с тукашни роднини за България, защото бих се чувствала малко като разпъната, особено пък за толкова малко време- бих предпочела да се видя с вуйчовци и вуйни (нищо, че нямам такива, ама нали от там тръгна лафа Wink), отколкото да се занимавам с "роднината оттатъка" Wink, с тях прекарвам достатъчно време тук. Даже на няколко пъти някои тук са си правили устата да ходим "догодина" заедно в България, хем ще почиваме заедно, хем ще съм им екскурзоводка, само че аз винаги си намирам оправдание. Незнам, някак времето прекарано в БГ ми е свещенно и не искам да го деля с никого Laughing. Извинявам се за лекото отклонение, но ми се прииска да споделя Embarassed Laughing
А иначе мъжът ми си е свикнал със софрите и не се оплаква. Даже преди малко му показвах снимките от България от темата на Тея и той ми вика- ау какви хубави места имало в България- ти мен хич не си ме водила по тях. Ами викам то от това гости на онова гости и не остава време да се правя на екскурзоводка Embarassed. Ама за следващият път съм му обещала.
Много се отплеснах. Приятно изкарване в България и дано им хареса на гостите Laughing

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Те момичетата горе са го казали, че от софрите няма да се отървете, остава ти вариант да кажеш, че родата е видяла разни забележителности в интернет и сега искат и наживо и затова отивате там, а не където вуйчото иска. Или желанието на гостите е по-важно от това на чичовци и лели.
Вярвай ми, няма нищо по-скучно от това да сменят от софра на софра или да ги развеждаш като панаирджийски мечки за показ на родата

# 6
Те момичетата горе са го казали, че от софрите няма да се отървете, остава ти вариант да кажеш, че родата е видяла разни забележителности в интернет и сега искат и наживо и затова отивате там, а не където вуйчото иска. Или желанието на гостите е по-важно от това на чичовци и лели.
Вярвай ми, няма нищо по-скучно от това да сменят от софра на софра или да ги развеждаш като панаирджийски мечки за показ на родата
Точно за това не искам да ги водя от софра на софра. Те нямат навика да стоят на масата повече от половин час, а знаете как е при нас - само 1 час е ракията и салатата, после още 1 час яденете. И какви ще ги приказваме 2 часа, не ми стига
ума.
 

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 334
поканете вуйчото на софра у вас да види родата и оттам нататък правете каквото вие искате Grinning.ние така тази година на ден бяхме на минимум 6 софри:)))) но мъжа ми вече е свикнал,а и нямаше други негови близки. първият път обаче като идваха направихме следното-взехме си хотел в София и ходихме по каквито забележителности искахме,вкл. Рилски манастир, Търново и т.н. Майка ми и баща ми дойдоха за една вечер, отидохме на ресторант и на другия ден заедно се разходихме. Сестра ми ни беше шофьор, когато се налагаше и така. не счетох за нужно да ги показвам на цялата ни рода,защото тя е доста голяма, а и те нямаха нищо против да пропуснат. като дойдат другия път за повече време тогава Mr. Green Причината,която изтъкнах беше точно тази-че от маса на маса и от любопитни бабета нищо няма да видят Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 1 761
На мен ми предстои същото след една седмица.Аз изобщо не съм привърженик на семейните събирания,особено по сватовски-хората са различни, с различни интереси,а аз не съм им виновна,че нито моите родители говорят английски,нито свекитата български.
Освен това покрай толкова софри все се намира някой родственик,уж случайно попаднал там,който да се докопа до чужденците и да ги моли да му намерят работа или да ги будалка за нещо друго.
Освен всичко майка ми готви като прислужница денонощно-тя нищо не разбира от празника.
По-добре една спокойна ваканция по музеите,отколкото досадни роднини.

# 9
  • Мнения: 1 238
Аз това лято(септември де) най-нахално си грабнах мъжа и детето и си отидохме на хотел и то в моя си град дето всички се познават и всеки ме пита защо не спиш у вашите. Ами защо ли? Защото съм дошла на почивка, в истинския смисъл на думата. Защото съм дошла, за да бъда на спокойствие със съпуга и детето си, да им покажа моя малък град. Който не ме разбира да си се сърди! В крайна сметка ние работим цяла година и имаме само 5 седмици годишно отпуска- така че искам аз да реша какво да правя през отпуската си без да ми се месят.

# 10
  • Мнения: 7 430
хехе, а на моя мъж пък дай му софри и вуйчовци и вуйни. колкото повече, толкова по-добре Rolling Eyes Mr. Green

И моя Миро е така....ако има един чалъм и на летището да му разпънат софра - няма да се откаже...
Споко, не се притеснявай - всичко ще ми не гладко Wink

# 11
  • Мнения: 30
Има едно решение-казваш, че цялата група е пипнала дизинтерия по пътя и е на строго диета Laughing #2gunfire, но и това няма да спре един уважаващ себе си вуйчо най-вероятно, затова хапнете веднъж (все пак нашата кухня си е супер ако нямаш склонност към разтрояване) и хващайте накъдето ви видят очите newsm44 lalalala

# 12
  • Мнения: 1 630
О на никакви софри не подлагам нито мъжа, нито себе си. Каним родата на ресторант и то в малки групи и никакви безкрайни гостита. Събирам се с хората, с които ми е приятно като пробвам да ги затормозявам възможно най-малко и за да може срещата да е приятна за всички.
Предпочитам да излезем примерно с баба навън на тортичка или на вечеря вместо у тях. Хем знам че така няма да готви и чисти 3 дена, хем така е сигурно, че няма да се наложи да изтърпим някоя шуренайка дето е дошла до огледа зетя.

Освен това, когато сме заедно в България стоим по съвсем малко в София и отиваме я на море, я на планина.



# 13
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ние също като отидем в България не ставаме от маса, по-точно ставаме за да отидем на друга Wink. Това за нас не е проблем, даже на мъжа ми му харесва Laughing.
В крайна сметка нали за това всички казват, че сме гостоприемни Wink. Пък ако искаме да отидем на почивка просто няма да ходим там, има къде къде по-интересни места за почивка от София Wink.

Общи условия

Активация на акаунт