ФЕВРУАРЧЕТО все по-голямо става, а мама за море се упорито стяга! (8)

  • 25 687
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 110
И аз пиша темерутски (малко от типа "Аз, аз, аз...", но ви чета всички наред, без изключение. Не се сещам да е имало досега коментар не на място. Аз даже първо четох бая теми, преди да се реша да се включа, така че има доста пишещи, които аз "познавам", но те мен - не.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Специално за Сияна - тя може да си мисли, че пише рядко, но аз не съм я забравила и често я мисля как се оправя с два бебешора (щото Иренка е малка). Стар, специални  Hug ако/когато се чуете!

Аз съм накупила дрехи на Диди до есента сигурно.  Crazy Е, като количество не са кой знае колко, де. Тя вече облича някои неща за 3-6 месеца, други за 0-3 са ѝ малки. Общо взето каквото съм ѝ взела се облича доста, а каквото ѝ е подарено - почти не (че те са едни непрактични нещааааа.... а и на мен не може да ми се угоди лесно  Blush ).

Обаче и аз се оглеждам за комбинирана количка. Тая харизаната ни количка е ужасна (не че си въобразявам, че магически Диди ще почне да спи нормално в друга количка). Зимния кош е малък и ми прилича на ковчег (и аз бих ревала вътре), а т.нар. летен кош няма никакви положения на гръбчето. Т.е. може гръбчето да се пусне назад (то пък представлява 1 прост плат само), но така крачетата се вирват нагоре. Абеее, ужас.  ooooh!  Та си мисля за някоя комбинирана количка. Засега само си мисля, щото нали нямам пари, ама като вземат да се заизливат едни реки от пари от НОИ към моята банкова сметкаааа....  hahaha

Сашкова, аз съм същата със спането.  Tired Тръшвам дребното към 23-23:30 и спя до около 6-7 (естествено с паузи за кърмене  Flutter ). После се почва едно сумтене от Диди, сменяне на памперс, туй-онуй... И през деня тя го кара само на дрямки, а по-дългите и сънища са върху мен, т.е. аз не спя, само тя. Знам, че трябва да спя когато и тя спи, но просто не се получава.  newsm78 Абе не съм съвсем сомнамбул, ама понякога ми се иска да си поспя 7-8 часа без разбуждане.  Twisted Evil

Мики,  fingerscrossed за племенничката ти!

# 46
  • София
  • Мнения: 6 011
ДУ!  Grinning
Пух, нормално е двете обиколки да са еднакви, после ще погледна в картона на големия от кой месец гърдичките напредваха повече.  Hug
Мики, стискам палци да няма скарлатина твоето дете и пращам цялата си положителна енергия на малкото момиченце, дано всичко е наред!  Praynig
Рали, дано бързо му мине на Йо!  Hug
Бобиш, и Калата бързо да се оправя, на мен вече ми писна от тези сополи...

Тази сутрин съм доволна от моя съквартирант. Станал, завел големия на градина, после гледа малкия аз да си отспя, а и направил домашен крем между другото.  Crazy
Отивам, че Макс се събуди, исках още да пиша, но ще е по-късно.  Hug

# 47
  • Мнения: 1 874
Щях да ви питам нещо-направи ми впечатление,че обиколката на главата и гърдите на малката е една и съща от първия месец.Педи нищо не каза.Нормално ли е да не се увеличава Thinking
Извинявам се за сигурно глупавия въпрос!
и при нас е так-аз питах педи дали е нормално,а тя ко каза--ами добре му си е главата,вие ко искате / и понеже от раждането до 45ия ден беше нарастнала със 6 см обиколката / и вика-ам тя ако расте всеки месец ще стане кат тиква голяма  Mr. Green

# 48
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Щях да ви питам нещо-направи ми впечатление,че обиколката на главата и гърдите на малката е една и съща от първия месец.Педи нищо не каза.Нормално ли е да не се увеличава Thinking
Извинявам се за сигурно глупавия въпрос!
и при нас е так-аз питах педи дали е нормално,а тя ко каза--ами добре му си е главата,вие ко искате / и понеже от раждането до 45ия ден беше нарастнала със 6 см обиколката / и вика-ам тя ако расте всеки месец ще стане кат тиква голяма  Mr. Green
Пухич, да си го кажем по форОмски: „Аре, не се вкарвай ся и ти в некви фЮлми!“ Какво имаш предвид, че обиколка глава=обиколка гърди, или че въпросните обиколки не са се променили. Аз разбрах второто, ама Ники примерно е разбрала първото. Mr. Green

# 49
  • Мнения: 157
Здравейте мами!

Честито на всички празнуващи днес своите месечинки! Да растат щастливи дечица, обгърнати с внимание и обич!

Рали, дано Йони бързо се оправи  Hug
Мики, стискам палчета всичко да е наред с момиченцето на сестра ти fingerscrossed Да не дава Господ никому подобно преживяване...
Сашкова, обръщам ти внимание Mr. Green, сега по темата с банките. Тъй като работя в бранша, моя съвет е да поискаш конкретните условия на колкото се може повече банки и да сравняваш. В момента пазара е доста ограничен, но започва да се размърдва и има добри предложения от Юнион, Уникредит. Важните параметри са срок на изплащане (като най-дългия е и най-скъпия), лихвен процент и как се формира(плаващ ли е, фиксиран ли е, има ли промоционален период и т.н), обезпечение, застрахоки - на имота и живот на кредитополучателя, те оскъпяват кредита и винаги може да избереш ти застраховател, а не каквото ти предлагат, такса за отпускане, ежегодни такси - управление на кредит, такса за кандидатстване. Много от банките имат допълнителни и общи условия, които можеш да поискаш предварително, както и примерен договор (в който, обаче няма да има никакви конкретни параметри, но пък ще знаете какви са ви задълженията и правата). Не на последно място е и отношението и обслужването, защото един ипотечен кредит за покупка на жилище обикновено води и до ползванена доста други услуги за относително продължителен период във времето, които също се плащат и е хубаво и тях да проучите. Ако ти или съпруга ти имате игзрадени вече отношения с една или повече банки, първо се ориентирайте към тях, т.к. няма да се наложи да сменяте обсужващата банка.
Знам, че искаше конкретен пример, но според мен е по-добре сами да си създадете впечатление, да се насочите към конкретен партньор и тогава вече да търсите впечатления.
От опита който имам, мога само да посоча имена на банки , с които никога не бих работила, ако това те интересува. Mr. Green
Ника, и аз искам такъв съквартирант  Twisted Evil Да ти е жив и здрав и още повече да те слуша Simple Smile
Пухче, споко, всичко и е наред на Сисето, я я виж к'ва ти е хубавица, стига си се вкарвала в некви филми  и драми...Няма за какво да се притесняваш Peace
Шаманче, блузките са повече от прекрасни   bouquet

За Ла Редута - има качествени неща има и боклуци. Но ако си купувам блузе за 1-5 евро няма как да очаквам чудеса. Поръчвала съм и спортните марки, те са си ОК, а цените при намаление са 2пъти по-ниски от цените по нашите молове. Лошото е, че липсват ноера. Но и мъжа и сина си съм облякла от там...

# 50
  • Мнения: 304

Бобиш, и Калата бързо да се оправя, на мен вече ми писна от тези сополи...

И аз така викам,че на мен пък ми писна да си тормозя детето!!! #Cussing outОткакто се е родил постоянно ръчкам нещо по него-първо бяха стафилококите по лицето,после започна сагата с очето,сега тия сополи и това е постоянно масажиране,капане на капки и мазане с буламачи!!!То му е писнала на малката гушка вече,ама аз упорито го натискам!
На мен не ми е направило впечатление каъв е размерът на обиколката на главата и гърдите на Коки,ама предполагам ,че няма нищо стресиращо щом док си трае.


Тази сутрин съм доволна от моя съквартирант. Станал, завел големия на градина, после гледа малкия аз да си отспя, а и направил домашен крем между другото.  Crazy

Ех,как ти завидях.....Моя правеше закуски в леглото в 6 сутринта едно време,а сега ми сервира единствено мръсни чорапи за пране!Избяга романтиката със съвместното съжителство!!! Crossing Arms Thinking
Рали,и при нас така-от нищото се появиха гадните цифки-мивки!!!
Мики,стискам палци на твоето дете и на всички около теб,които имат нужда!!!Дано няма никакви проблеми!!!

# 51
  • Мнения: 4 187
Ника, не щеш да си ми приятелка , тъй ли  Crossing Arms ???

# 52
  • София
  • Мнения: 6 011
Пухче, ся погледнах - значи обиколките на Борис са били абсолютно еднакви до деветия месец, вече в десетия гърдичките са били с 2 см. повече от главата.  Hug
За Готиното да кажа - чуваме се отвреме-навреме, добре са, но не и остава време за форум.
Мяуче, тоз твоя Лъв наистина е извор и има невероятно попадения /обидни, което обаче не ги омаловажава/.  Laughing
Стар, искам да съм ти приятелка - партизанското ми име там е Николета Борисова.


Нашето малко момче е като клошарче милото, дрехи са му купувани изключително малко, но и нужда да се купуват не сме изпитали - сметнете за какви купища парцаляци в наличност иде реч.  Crazy

# 53
  • София
  • Мнения: 6
s.newa Мерси за бързият отговор. Аз питах, защото тези от които купуваме жилището(инвеститори са) ни предложиха Пощенска банка, ама там не стига 4е промоциалният период е с лихва 7.75, за останалия е плаващ и е 8.35, което си е много. После шефа на мъжа ми  му каза да иде в ОББ, защото там ни превеждат заплатите и се оказа, 4е вместо за 25 за 17г вноската е едн аи съща. А лихвеният процент е 7.50 за целия период. Затова реших да попитам нали има млади семейства ако са взели скоро кредит от коя банка. То няма смисъл в друг ада ходим, защото в ОББ казаха, 4е ще няма да ни вземат такса за обработка. Ама ще видим дали ще отпуснат и на колко ще го оценят. Hug

Ника Блазе ти искам и аз така Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 6 011
Саш, а на какъв етап е жилището? В смисъл има ли поне акт 15?

# 55
  • Мнения: 157
s.newa Мерси за бързият отговор. Аз питах, защото тези от които купуваме жилището(инвеститори са) ни предложиха Пощенска банка, ама там не стига 4е промоциалният период е с лихва 7.75, за останалия е плаващ и е 8.35, което си е много. После шефа на мъжа ми  му каза да иде в ОББ, защото там ни превеждат заплатите и се оказа, 4е вместо за 25 за 17г вноската е едн аи съща. А лихвеният процент е 7.50 за целия период. Затова реших да попитам нали има млади семейства ако са взели скоро кредит от коя банка. То няма смисъл в друг ада ходим, защото в ОББ казаха, 4е ще няма да ни вземат такса за обработка. Ама ще видим дали ще отпуснат и на колко ще го оценят. Hug

За Пощенска съм с много негативно мнение, но мисля, че ОББ работят много добре с персонала на обслужваните от тях фирми. Моя мъж ползва кредит от там, с преференциална лихва и условия, поради сключения договор между банката и работодателя. Peace

# 56
  • Мнения: 307
Благодаря за отговорите!
Имах предвид,че не са се променили параметрите.Иначе още от първия преглед гърдите и са два сантиметра повече от главата но до сега не са се променили-36см глава и 38 см гърди.Просто ми направи впечатление,ама явно си е нормално.
Леле Сияна спа от 9 до 10,събуди се,яде и пак заспа,това не е било никога.Чак седя и се чудя какво да правя Crazy

Аз също чета всичко,но като взема да пиша забравям половината неща които съм искала да напиша,а после ми е неудобно да дописвам и за това не мога да направя такива хубави коментари като някои.

# 57
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
партизанското ми име там е Николета Борисова.
Готино име. Добавям те и аз. Laughing

Пухи, всякакви вариации и пермутации са нормални! В крайна сметка, колкото деца -- толкова и мерки! Grinning

Пощенска и Райфайзен -- невър евър за кредити!! Да не кажете после, че не съм предупредила! Naughty

# 58
  • Мнения: 4 187

Стар, искам да съм ти приятелка - партизанското ми име там е Николета Борисова.


Ами много сте с това име , дай друг жокер  Laughing !

# 59
  • Мнения: 210
 Ника, и аз се опитах да те прихвана, ама то много Ник - и, много нЯщо  #Crazy Че има и една разкрачена, надупена в дънки и на токчета Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт