Към мамите в Канада

  • 3 865
  • 11
  •   1
Отговори
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Здравейте, майчета!
След известно време ни предстои заминаване за Канада, по-точно Квебек и още по-точно Отава (засега такива са плановете). Но аз обичам да си подготвям нещата отдалече и затова ще ви помоля за малко информация. Всъщност, интересува ме всичко, свързано с отглеждането на децата там. Моят син сега е на година и 8 месеца, докато заминем ще е над 2.
Като начало, какво да взема от България за първо време...
После, какви са разходите за децата там - дрехи, обувки, детски градини, играчки...
Как се справяха децата ви в началото с новата обстановка, непознатите хора и език...
Изобщо, толкова ми е притеснено отсега...
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 318
Привет Ина,
Първо да уточня, че Отава е в Онтарио, а не в Квебек.

Мисля, че е доста важен въпроса с детските градини-ако смятате да давате детето на градина, проучете как стои въпроса там, и дали трябва да го запишете от рано, за да има запазено място. Казвам ти това, защото в Монреал се чака месеци и дори години за място. Ако имате познати в Отава, помоли ги да проверят този въпрос.

За дрехите: можеш да му вземеш дрешки за една година горе-долу, както и любимите играчки. За зимата не мисля, че трябва да му носиш дрехи от Бг, не са толкова топли, по-добре е тук да му купищ. Тук има евтини магазини за всякакви стоки, а и с времето ще научиш кое къде е наи-евтино.
Колкото до езика-просто не го мисли. ще го проговори за отрицателно време и ще свикне бързо, все едно че си е роден тук. Наблюдавала съм децата на новопристигащи българи, те нямат никакви проблеми за адаптиране.

Желая ви успех и по-бързо пристигане в Канада!

# 2
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Тути Фрути е права за езика - малките деца привикват най-бързо и лесно, това изобщо не го мисли.
За градините - Отава е в Онтарио, а в Онтарио детските градини не се супсидират от държавата и цялата сума се заплаща от родителите. По тази причина не всеки родител си дава детето в градина и свободни места има. Не мога да ти кажа цени (различни са в зависимост от възрастта на детето), не съм се интересувала.
За дрехите - аз преди 2 седмици се върнах от България и 1/3 от багажа ми бяха само дрехи за щерката. Определено в България има много по-голям избор, а и цените са по-ниски за по-качествените неща. В общи линии съм й купила дрехи за 2 години напред без зимно яке и ботуши, които ще й купя от тук (нашите не са пригодени за този климат).
Лекарства - предполагам, че ще вземеш някакви. Най-лесния вариянт да решиш кои, е като си отвориш домашната аптечка и видиш какво ползвате най-често. Като тръгнеш да стягаш багажа, не ги слагай на едно място, а ги разпредели по куфарите/саковете, за да не бият на очи.
Сега си в много труден период, но недей да се притесняваш излишно. Радвай се на близките си и събирай впечатления. Късмет в Канада!

# 3
Здравейте мами в Канада  Grinning !
На нас също ни предстои пътуване,но през септември тази година.Ние сме с 9 месечно бебе.Интересува ме каква вода давате за пиене там на толкова малко дете?Аз все още преварявам водата на бебето.Има ли пюрета на Хип,Нестле или Гербер там?

# 4
  • Мнения: 182
Хип и Гербер, аз лично не съм срещала, за Нестле не съм сигурна дали не се бъркам с кашите. Каши на Нестле със сигурност има, но аз купувам  Милупа. Взимам "organic" пюрета- марките са от САЩ.  Вода купувам в едни туби- дестилирана, озонирана и не знам си каква, но пак я преварявах до около 10 месец. Иначе има детски и те са прилични. Ако единия родител не работи или учи и детето е до 7 години, има допълнителни средства ( е не много) по тази линия има и компенсации ако се дават пари за градина. Дрехите на сина ми са предимно от България, не забравяйте да вземете дискове и касети с български песнички и приказки:)

# 5
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Anonymous
Здравейте мами в Канада  Grinning !
На нас също ни предстои пътуване,но през септември тази година.Ние сме с 9 месечно бебе.Интересува ме каква вода давате за пиене там на толкова малко дете?Аз все още преварявам водата на бебето.Има ли пюрета на Хип,Нестле или Гербер там?


Здравей
Дъщеря ми е на 16 месеца.
Давам Distilled water на Данон. Не я преварявам,естествено.
От скоро по съвет на лекар редувам с минерална, взимам също и българска трапезна вода.
Пюрета на Гербер можеш да си поръчаш през интернет. На нестле и хип не съм виждала никога.
Аз също купувам органични такива, както и Heinz (месни)
От кашите купувам Милупа, Фрутолино и на ПС органични. Нестле никога не взимам.

# 6
  • Мнения: 318
Цитат
Здравейте мами в Канада  !
На нас също ни предстои пътуване,но през септември тази година.Ние сме с 9 месечно бебе.Интересува ме каква вода давате за пиене там на толкова малко дете?Аз все още преварявам водата на бебето.Има ли пюрета на Хип,Нестле или Гербер там?


На моята дъщеря, на 8 месеца, й давам изворна вода (eau de source , ili spring water), не я преварявам, но със слабо съдържание на минерали и натрий. От пюретата й давам органичните на President choice , те са супер, по-рядко и на Heinz, но към тях имам резерви. Има едни готови ястия на Mère Poule (Mother Hen), те са 100% истински и без консерванти, има само месо или готвени ястия, замразени са само. От кашите и ние сме се спряли на Милупа, имам им наи-голямо доверие, понеже са европеиски.
Пюрета на Гербер, Хип и Нестле не съм виждала.

А вие в коя част на Канада ще ходите?

Късмет и леко пътуване!

# 7
Много благодаря на всички,които ми отговориха!
Сега ще купя на Милупа кашите,да видя дали ще му харесат на бебо.По отношение на храната сме много капризни и се притеснявам как ще му се отрази там новата манджа  Grinning .Аз тук му приготвям и домашни кашички и пюрета,но там в началото едва ли ще мога да ги правя.
Тути Фрути,нашият палавник е малко по-голям от твоята дъщеричка.Може да се сватосаме след време Stuck Out Tongue .Ние сме за френската част-гр.Квебек.
А на всички пожелавам много късмет и здраве!

# 8
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Тути Фрути
Има едни готови ястия на Mère Poule (Mother Hen), те са 100% истински и без консерванти, има само месо или готвени ястия, замразени са само.


Тути Фрути, от коя верига купуваш тези готови ястия на Mère Poule (Mother Hen)?
Аз също съм с резерви към Heinz, но дъщеря ми категорично отказва моите яденета и затова се принуждавам да ги купувам. На PC месните не ги харесва, пък и отдавна не са  подходящи за възрастта й.
Е, успокоява ме малко факта, че Heinz  са единствените от производителите на бебешки и детски храни, които вече не използват ГМО (за разлика от Нестле, например, които категорично отказват да спрат използването им).

# 9
  • Мнения: 318
Цитат
Тути Фрути, от коя верига купуваш тези готови ястия на Mère Poule (Mother Hen)?


Diviana, в Монреал ястята на Mère Poule или Mother Hen ги купувам от аптеките (Uniprix, Jean Coutu ili Pharmaprix), намират се в малки фризерчета около щандовете с бебешки стоки, в картонени кутии. Те се произвеждат от някаква местна компания в Квебек. Наистина са много хубави, съвсем като домашните,аз взимам само месо и го смесвам с домашно пюре от зеленчуци. Не зная дали ги продават в английската част на Канада. Пробвай в тамошните аптеки дано ги намериш. Ти в кой град си?

Съредечни поздрави.

# 10
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Тути Фрути

Diviana, в Монреал ястята на Mère Poule или Mother Hen ги купувам от аптеките (Uniprix, Jean Coutu ili Pharmaprix), намират се в малки фризерчета около щандовете с бебешки стоки, в картонени кутии. Те се произвеждат от някаква местна компания в Квебек. Наистина са много хубави, съвсем като домашните,аз взимам само месо и го смесвам с домашно пюре от зеленчуци. Не зная дали ги продават в английската част на Канада. Пробвай в тамошните аптеки дано ги намериш. Ти в кой град си?

Съредечни поздрави.


Здрасти, Тути Фрути Simple Smile
Аз съм в Торонто.
Така и предположих, че не живееш насам... Sad
Търсила съм.  По аптеките освен стандартните пюрета и бебешки храни, няма нищо друго.
Е, това е то да живееш в Монреал. Grinning

# 11
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Благодаря много на всички за отговорите!
Явно, като наближи времето, ще трябва да впрегна нашите приятели в Отава да разпитат за градините.
Пак ще питам като имам нужда от нещо.
Поздрави на всички майки и бебоци!

Общи условия

Активация на акаунт