Помощи и облекчения

  • 1 749
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Каси, само за инфо ...
Та и кво като съм омъжена?
И не съм само аз - всички сме на зор - омъжени или не.
Да, и при мен за такива смени идеше реч, ама и други грижи имахме... тъй че наистина каква файда от такъв мъж, поне се отървах от 1 товар в повече.

# 16
  • Мнения: 473
Да истина е че ако нямаш брак те водят самотен родител,иначе не.Аз когато си пуснах детето на ясла и поисках тази отстъпка 50% и отказаха защото детето ми носило фамилията на баща му и неможело да ползвам отстъпка,не съм била самотен родител тогава.Аз се вързах но една моя приятелка адвокат ми отвори очите.Като отидох в яслата с декларацията че нямам сключен брак веднага я приеха и директура ми каза че яслата имала нужда от финанси и било добре да си плащам цялата градина. smile3508Проба да ме врътнат.

# 17
  • Мнения: 9 990
С риск да прозвучи гадно-ама не е честно-според мен двойки,които живеят на семейни начала,но нямат брак би трябвало да си плащат цялата такса.Наистина.

# 18
  • Мнения: 473
да
С риск да прозвучи гадно-ама не е честно-според мен двойки,които живеят на семейни начала,но нямат брак би трябвало да си плащат цялата такса.Наистина.


Да така е но това е България,не се възмущавай.И повярвай че тези двойки без брак си ползват отстъпките.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 477
По въпроса за самотните родители. Щом детето е припознато, майката не се води самотна! А ако няма брак, но детето е припознато - единствен родител, отглеодащ детето си! Ей това ми го обясниха в социалното!!! Оттам вече започват парадоксите - наистина има двойки, които живеят заедно без брак и ползват тази привилегия.
Аз се притеснявах да я ползвам за кухнята, понеже малката е призната от баща си. Оказа се, че там ги интересува дали сам си гледаш детето - носиш документ или че си разведена или за социалното положение. До колкото виждам, ти си ми съседка, така че ще можеш да ползваш това намаление. За яслите важи същото, още повече ползваш и предимство като родител, който си гледа сам детето. Макар, че при разведените не знам дали ползват предимство? newsm78 Май според политиката на яслата?
Гледам, че ще имаш Козироче - направо си късметлийка, и ние сле същата зодия и мама и щерка...стисках я, за да влезнем в зодията! Успех и леко бременеене!  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 517
А самотните майки имат ли право на намаления за парно,ток..?

# 21
  • Мнения: 193
Имаш право, но ако си с много нисък доход-незнам точно колко.Можеш за отоплителния сезон да ползваш 60 лв. намаление на ток,подаваш документи/попитай в соц.подпомагане какви/. Срокът е от началото до края на ноември доколкото знам.

Общи условия

Активация на акаунт