Алергичната кашлица-как се борите с нея?

  • 15 473
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • ново
  • Мнения: 5 957
Относно спрея Кузихром ние го използвахме за алергична хрема. Много съм доволна от този спрей - дъщеря ми на 3 г. беше с постоянна хрема, след като го пръскахме поне 4 -5 месеца дъщеря ми беше забравила какво е хрема.
Сиропа Тусирол при нас все още го има по аптеките, но мисля че не е подходящ за малки деца.
 Сега попитах моята лекарка за заместител, тя каза че това са Димекс /не е подходящ за малки деца/, Хустагил и "Жак и беба"/ сръбско производство, подходящ за малки дечица, дано само да съм го написала правилно, че говорех с нея по тел./
Успех и скорошно оздравяване  bouquet

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 526
Благодаря ти Весела за инфото, особено за спрея - малко ми олекна, че и други майки са го давали. Моят JP ми каза, че това си е доста силен спрей и не трябва да прекалявам, даже ме посъветва да й го пръскам най-много до 5/7 дни. А за сиропа - взех "Хустажил", той наистина се доближава най-много до Тусирола, защото съдържал също като него екстракти от мащерка, но нямал вредните съставки за децата. Благодаря ти още веднъж и всичко най- от мен и Криси Hug

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Танти пролет и есен е с такава кашлица. Тази пролет се справихме само с Цитросепт, но иначе действам със Зиртек.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 421
 Дъщеря ми е с алергична кашлица и алергичен ринит(алергия от мухъл). Пием по схема вече трети месец - Аериус,Егиризин и пръскаме в нослето -Кузихром и Фликсоназе. Редуваме ги по изписана от алерголога схема. На нея по добре и се отразява Фликсоназето. Сега декемри като го свършим ще ходим пак при алерголог за да ни каже колко още можем да го пръскаме. Надявам се да спрем вече.
 Давали сме Зиртек, Зодак и сега даваме едно на което за мой срам не мога да си спомня сега името. Като започне да се дави много и да не може да си поеме въздух от кашлица - започваме и Вентолин, но гледам да не го давам повече от 5 дни.
 Абе, как се борим - много трудно, защото не можем да изолираме алергена напълно. Миналата година и в детската градина в банята имаше мухъл. Сега уж го изчистиха, но пък вкъщи се появи на остъклената тераса.
  Гледам да е повече на въздух. Сега обаче идва зима и направо се плаша.

# 34
  • София
  • Мнения: 418
Ние сме с диагноза астма.Проблема ви ми е много познат. Ние и сега сме с кашлица.Като чета това тук мога само да ви кажа да не прекалявате с Вентолина.Облекчава кашлицата но натоварва сърцето.Ние го ползваме само при пристъп,но не и когато няма хрипове. Това което ме посъветва пулмоложката за да намаля секретите е сън на висока възглавница и никакви течности след 7 вечерта. Дано се оправят малките съкровища.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 526
И на нас ни казаха да повдигнем цялото дюшече под ъгъл 30 %, изпробвала съм и с вдигната възглавница, но когато се закашля няма спасение - може да е само три пъти и пак да повърне. При нас това е най-лошото, че от кашлянето повръща Tired Освен изследванията, които ще й правят на 24.11 за алергиите мисля за всеки случай да й вземат и секрет от носа и гърлото за някакви инфекции (кой знае може да се окажат някакви стрептококи), защото досега никой от лекарите не е предлагал такова нещо (само в алергологията й правиха някаква цитологична натривка или нещо такова от нослето). Човек е готов на всичко само и само да се спре тази проклета кашлица #Crazy 

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 526
Извинявайте мами, за техническата грешка - исках да кажа 30 градуса, не 30 процента  Laughing Нещо не съм на себе си напоследък newsm78

# 37
  • Мнения: 5 140
Tsenka не бях чела тук от доста време и сега се зачетох,съжалявам че кашлицата ви продължава.Ние си чакаме датата да дойде и да ходим при д-р Мустаков.Ния не кашля за сега поспря,само на моменти като тича или щурее се позакашля и толкова.Важното е че и сополи нямаме.Ще чакаме следващият резултат от 24.11.-теста.Успех и ще стискам палци всичко да се нареди и гадната кашлица да отшумииииииии  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт