Алергичната кашлица-как се борите с нея?

  • 15 364
  • 37
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравейте мили майки:)Искам да ви питам какво правите при алергична кашлица на детето. newsm78
Моята Криси тръгна на ясла,простуди се,започнаха сополи и кашлица,които в началото бързо отшумяха.После обаче започна да кашля все повече и повече, не може да спи, даже когато кашля и повръща-толкова силно се напряга (и без това Криси повръща много лесно- в яслите повръща като я оставям сутрин).
Ходихме на лекар, той ни предписа Mucoplant-капки и противоалергичен сироп Aerius.Направиха и кръвна картина и диференциално-всичко е в норма с изключение на някакви от ДКК-Ео и Ва,които са в повече. Лекарят ни даде направление и за гастроентеролог-заради повръщането, защото понякога децата, които често повръщали се алергизирали и от това.БЛАГОДАРЯ предварително на всички Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 5 140
Ние сме с алергична кашлица,по същия начин като вас.
Като лепнем вирусче,хоп потичат сополите и ако са гъсти и дълго ги лекуваме се започва жестоката кашлица.Изписаха ни Вентолин и Перитол,а първият път и Зиртек.
Вече трети път сме така и затова май яслата -край с нея.3 дена сме на ясла 2 седмици сме в къщи,е не става.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 526
Лекува ли се изобщо такъв вид кашлица или все ще сме си със сиропите и капките? SadВентолина не е ли прекалено силен?Казвали са ми,че го предписват само за разни присъпи и т.н. и че не трябвало да се прекалява с него

# 3
  • Мнения: 285
Здравейте! Ние имахме такива проблеми,но ни изписаха Кетотифен и  Praynig, но да не казвам голяма дума! За сега съм много доволна,не сме имали кашлица от месеци! Grinning Желая ви здраве!

# 4
  • ново
  • Мнения: 5 882
Здравейте! Ние имахме такива проблеми,но ни изписаха Кетотифен и  Praynig, но да не казвам голяма дума! За сега съм много доволна,не сме имали кашлица от месеци! Grinning Желая ви здраве!

Подкрепям с две ръце за Кетотифен. Малката го пиеше когато беше на 3 г. и вече съм забравила схемата, но мисля че се пиеше 3 месеца без прекъсване.
Вече е на 6 г. и няма помен от алергичната кашлица.  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 006
И ние сме с кашлица ве4е 3 месеца.Никой не казва то4но дали е алерги4на или е от нещо друго,последното съмнение е за астма CryАлекс не взема лекарства ,защото според докторите ще мине,когато сменим климата,дано  да са прави.Между временно от 4 дена сме на хомеопати4но ле4ение,ако даде резултат ще пиша.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 526
Дано Alex да се оправи по-бързо и да не е асма,че това ми звучи много страшно.От тези алергии,бронхити и други такива наистина и много сериозни заболявания се получават. SadДано хомеопатичното лечение ви помогне.Стискам палци Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 113
Когато Лили започне да кашля и правя сления сироп:
1 средно голяма глава лук се нарязва на ситно и се залива със 120 мл вода, прибавят се 3 супени лъжици захар. Вари се 5 мин. и се оставя да пресои 4 - 5 часа, след което се прецежда и се дава по 1 - 2 чаени лъжички на всеки час.
Кашлцата става откъртваща и бързо затихва.
Ние също сме алергични. Преди имахме алергия от определени храни и от полените на брезата и липата, но след 6 месеца диета и 1год. и половина пиене на Зиртек хранителната алергия отпадна и остана само сенната хрема, която протича с хрема, кашлица (много рядко) и променен глас. Е в такива случаи пием Ериус, Проспан, домашния сироп, за който писах, слагаме противоалергични капки и овладяваме нещата.
Искам да кажа, че ако имате алергия е много важно да установите от какво е и за дълго време да изолирате детето от алергена. Това е лечението на алергията, а оттам и на алергичната кашлица.

# 8
  • Мнения: 786
На нас Кетотифена не ни помогна изобщо, в този смисъл не е добре да се чака той да подейства, както направихме ние, три месеца, защото през това време може да се усложни положението. Но вие след като сте направили изследванията, за които пишеш, бихте могли да го пробвате, естествено след консултация с педиатъра ви.

# 9
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И ние лекуваме Деси с Вентолин и Перитол. БГ-варианта на Вентолина е Салбутамол. Когато бебка се разболее Освен първите 2 сиропа пие и Муколизин и витаминен сироп-Пиковит. За да се справим с алергичната кашлица й давах 3 месеца по 10 дни Бромховаксом и "да чукна някъде" засега ефекта от ваксинката е голям. През януари подновявам Бромховаксома, за да няма неприятни изненади.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 526
Благодаря ви мами,за инфото WinkДано и Криси да се оправи по-бързо, че това с това кашляне направо си раздра гърлото.Освен всичко останало и аз правя разни бабини сиропчета, които могат да помогнат и на другите дечица-варя дюли със семките,кори от ябълки, а от вчера й давам сироп от подбел(прави се запарка и след това се пие 3 пъти на ден). Казаха ми, че помага при кашлици, хронични бронхити, астма и т.н. Вместо захар й слагам едни бонбонки-лукчета срещу кашлица (до вчера също незнаей,че има такива).Засега толкова, ако разбера нщо друго пак ще пиша Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 25 441
Мами, това за повръщането, дето го споменахте... сигурно ли е, че е от алергия? newsm78 Щото моят син така понякога повръща като кашля, но това е от секретите, които не излизат през носа, а се стичат по носоглътката и влизат в дробовете! Като го гледаш - носът сух, никаква хрема, а всъщност секретите си текат навътре по гърлото. Това нашето GP(педиатър, специалист по белодробни заболявания) го откри, даже ми показа за какво става въпрос. Та тогава освен лекарство за кашлицата, задължително му предписва и капки за носа.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 526
При нас нослето е сухо,няма хрема,но наистина може да има някакви секрети,които не ги виждам,защото като спи понякога "хърка" и сутрин като се събуди най-много кашля(през деня продължава да се "дере" от кашлицата).Явно при нас всичко е комплексно,защото в изследванията на кръвната картина има завишени показатели,които говорят за някаква алергия.Днес първо ще ходим на гасроентеролог за повръщането, а после май наистина трябва да отидем и на специалист уши-нос-гърло. Tired

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 526
Ходихме и на уши-нос-гърло, лекарят каза, че няма нищо обезпокоително - нито 3-а сливица, нито задна хрема и за него това било на алергична основа. Сега ред е и на алерголога, да видим какво ще каже и той. #Crazy Между другото вече няколко лекари ми казват, че русите и светлооки деца са предразположени към повече алергии и едва ли не всяко второ или трето такова дете има някакъв вид алегрия. Чували ли сте такова нещо, мислите ли че имат право? newsm78

# 14
  • Мнения: 5 140
Между другото вече няколко лекари ми казват, че русите и светлооки деца са предразположени към повече алергии и едва ли не всяко второ или трето такова дете има някакъв вид алегрия. Чували ли сте такова нещо, мислите ли че имат право? newsm78

Имат право и на мен джи пи то ни каза същото,ние и двете сме светлооки и руси и белички и сме предразположени към алергии.Аз като малка съм имала доста такива,но явно съм превъзмогнала част от тях за моя радост,разбира се.
Сега съм решила да водя и аз Ния на алерголог за да види дали наистина тази кашлица е такава,дано не е  Praynig.
 Tsenkaако имате друго развитие споделяй моля те.Ще се радвам да обменяме опит в тази насока.

Общи условия

Активация на акаунт