Алергичната кашлица-как се борите с нея?

  • 15 367
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравейте мили майки:)Искам да ви питам какво правите при алергична кашлица на детето. newsm78
Моята Криси тръгна на ясла,простуди се,започнаха сополи и кашлица,които в началото бързо отшумяха.После обаче започна да кашля все повече и повече, не може да спи, даже когато кашля и повръща-толкова силно се напряга (и без това Криси повръща много лесно- в яслите повръща като я оставям сутрин).
Ходихме на лекар, той ни предписа Mucoplant-капки и противоалергичен сироп Aerius.Направиха и кръвна картина и диференциално-всичко е в норма с изключение на някакви от ДКК-Ео и Ва,които са в повече. Лекарят ни даде направление и за гастроентеролог-заради повръщането, защото понякога децата, които често повръщали се алергизирали и от това.БЛАГОДАРЯ предварително на всички Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 5 140
Ние сме с алергична кашлица,по същия начин като вас.
Като лепнем вирусче,хоп потичат сополите и ако са гъсти и дълго ги лекуваме се започва жестоката кашлица.Изписаха ни Вентолин и Перитол,а първият път и Зиртек.
Вече трети път сме така и затова май яслата -край с нея.3 дена сме на ясла 2 седмици сме в къщи,е не става.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 526
Лекува ли се изобщо такъв вид кашлица или все ще сме си със сиропите и капките? SadВентолина не е ли прекалено силен?Казвали са ми,че го предписват само за разни присъпи и т.н. и че не трябвало да се прекалява с него

# 3
  • Мнения: 285
Здравейте! Ние имахме такива проблеми,но ни изписаха Кетотифен и  Praynig, но да не казвам голяма дума! За сега съм много доволна,не сме имали кашлица от месеци! Grinning Желая ви здраве!

# 4
  • ново
  • Мнения: 5 887
Здравейте! Ние имахме такива проблеми,но ни изписаха Кетотифен и  Praynig, но да не казвам голяма дума! За сега съм много доволна,не сме имали кашлица от месеци! Grinning Желая ви здраве!

Подкрепям с две ръце за Кетотифен. Малката го пиеше когато беше на 3 г. и вече съм забравила схемата, но мисля че се пиеше 3 месеца без прекъсване.
Вече е на 6 г. и няма помен от алергичната кашлица.  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 006
И ние сме с кашлица ве4е 3 месеца.Никой не казва то4но дали е алерги4на или е от нещо друго,последното съмнение е за астма CryАлекс не взема лекарства ,защото според докторите ще мине,когато сменим климата,дано  да са прави.Между временно от 4 дена сме на хомеопати4но ле4ение,ако даде резултат ще пиша.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 526
Дано Alex да се оправи по-бързо и да не е асма,че това ми звучи много страшно.От тези алергии,бронхити и други такива наистина и много сериозни заболявания се получават. SadДано хомеопатичното лечение ви помогне.Стискам палци Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 113
Когато Лили започне да кашля и правя сления сироп:
1 средно голяма глава лук се нарязва на ситно и се залива със 120 мл вода, прибавят се 3 супени лъжици захар. Вари се 5 мин. и се оставя да пресои 4 - 5 часа, след което се прецежда и се дава по 1 - 2 чаени лъжички на всеки час.
Кашлцата става откъртваща и бързо затихва.
Ние също сме алергични. Преди имахме алергия от определени храни и от полените на брезата и липата, но след 6 месеца диета и 1год. и половина пиене на Зиртек хранителната алергия отпадна и остана само сенната хрема, която протича с хрема, кашлица (много рядко) и променен глас. Е в такива случаи пием Ериус, Проспан, домашния сироп, за който писах, слагаме противоалергични капки и овладяваме нещата.
Искам да кажа, че ако имате алергия е много важно да установите от какво е и за дълго време да изолирате детето от алергена. Това е лечението на алергията, а оттам и на алергичната кашлица.

# 8
  • Мнения: 786
На нас Кетотифена не ни помогна изобщо, в този смисъл не е добре да се чака той да подейства, както направихме ние, три месеца, защото през това време може да се усложни положението. Но вие след като сте направили изследванията, за които пишеш, бихте могли да го пробвате, естествено след консултация с педиатъра ви.

# 9
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И ние лекуваме Деси с Вентолин и Перитол. БГ-варианта на Вентолина е Салбутамол. Когато бебка се разболее Освен първите 2 сиропа пие и Муколизин и витаминен сироп-Пиковит. За да се справим с алергичната кашлица й давах 3 месеца по 10 дни Бромховаксом и "да чукна някъде" засега ефекта от ваксинката е голям. През януари подновявам Бромховаксома, за да няма неприятни изненади.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 526
Благодаря ви мами,за инфото WinkДано и Криси да се оправи по-бързо, че това с това кашляне направо си раздра гърлото.Освен всичко останало и аз правя разни бабини сиропчета, които могат да помогнат и на другите дечица-варя дюли със семките,кори от ябълки, а от вчера й давам сироп от подбел(прави се запарка и след това се пие 3 пъти на ден). Казаха ми, че помага при кашлици, хронични бронхити, астма и т.н. Вместо захар й слагам едни бонбонки-лукчета срещу кашлица (до вчера също незнаей,че има такива).Засега толкова, ако разбера нщо друго пак ще пиша Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 25 449
Мами, това за повръщането, дето го споменахте... сигурно ли е, че е от алергия? newsm78 Щото моят син така понякога повръща като кашля, но това е от секретите, които не излизат през носа, а се стичат по носоглътката и влизат в дробовете! Като го гледаш - носът сух, никаква хрема, а всъщност секретите си текат навътре по гърлото. Това нашето GP(педиатър, специалист по белодробни заболявания) го откри, даже ми показа за какво става въпрос. Та тогава освен лекарство за кашлицата, задължително му предписва и капки за носа.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 526
При нас нослето е сухо,няма хрема,но наистина може да има някакви секрети,които не ги виждам,защото като спи понякога "хърка" и сутрин като се събуди най-много кашля(през деня продължава да се "дере" от кашлицата).Явно при нас всичко е комплексно,защото в изследванията на кръвната картина има завишени показатели,които говорят за някаква алергия.Днес първо ще ходим на гасроентеролог за повръщането, а после май наистина трябва да отидем и на специалист уши-нос-гърло. Tired

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 526
Ходихме и на уши-нос-гърло, лекарят каза, че няма нищо обезпокоително - нито 3-а сливица, нито задна хрема и за него това било на алергична основа. Сега ред е и на алерголога, да видим какво ще каже и той. #Crazy Между другото вече няколко лекари ми казват, че русите и светлооки деца са предразположени към повече алергии и едва ли не всяко второ или трето такова дете има някакъв вид алегрия. Чували ли сте такова нещо, мислите ли че имат право? newsm78

# 14
  • Мнения: 5 140
Между другото вече няколко лекари ми казват, че русите и светлооки деца са предразположени към повече алергии и едва ли не всяко второ или трето такова дете има някакъв вид алегрия. Чували ли сте такова нещо, мислите ли че имат право? newsm78

Имат право и на мен джи пи то ни каза същото,ние и двете сме светлооки и руси и белички и сме предразположени към алергии.Аз като малка съм имала доста такива,но явно съм превъзмогнала част от тях за моя радост,разбира се.
Сега съм решила да водя и аз Ния на алерголог за да види дали наистина тази кашлица е такава,дано не е  Praynig.
 Tsenkaако имате друго развитие споделяй моля те.Ще се радвам да обменяме опит в тази насока.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 526
Утре отиваме в медицински център "Детско здраве" на алерголог. Хубавото е, че ако личния лекър ти даде направление за един лекар, (както при нас беше за гастроентеролог) като отидеш там по преценка всеки един от лекарите може да ти даде направление за още един лекар и така не плащаш прегледите. При нас гастроентеролога ни даде направление за уши-нос-гърло, за да се види дали нещо не е свързано с третата сливица, а той от своя страна ни даде за алерголог. Дълга и широка, обаче няма как - дано всичко да отшуми по-бързо. А що се отнася за светлооките деца и предразположението им към алергии нещата допълнително се усложняват, ако някои от родителите е алергичен. Sadнещата се предават генетично, не е задължително, но явно вероятността е доста голяма. При нас таткото има някакви алергии, сестра му е с много и двете й деца също Cry..и всичките са синеоки и светли. Е..това е положението...  #Crazy

# 16
  • Мнения: 4 458
Лекува ли се изобщо такъв вид кашлица или все ще сме си със сиропите и капките? SadВентолина не е ли прекалено силен?Казвали са ми,че го предписват само за разни присъпи и т.н. и че не трябвало да се прекалява с него

Много си права за Вентолин, но това е което помага за този вид кашлици.

Сега искам да ви кажа как ние се излекувахме от този вид кашлица. Признавам си не съм чела цялата тема така искам да се извиня ако ще се повторя.

Моите деца бяха със същата диагноза. На какви ли лекари не съм ходила и какво ли не съм давала за лечение. Една лекарка беше достатъчно откровена да ми каже, че до навършване поне на 3 години а най-добре 4 години не могат да ми помогнат с нищо.  За да се открие какво точно причинява тази кашлица трябва да се направят тестове за алергия, но тези тестове са почти невалидни и неверни при малки деца. Аз разбира се попитах какво да парвя 2-3 години докато децата станат достатъчно големи за тестовете. Отговора който получих беше нешто подобно:" нищо не може да направиш. Продължаваш с антибиотиците когато се налага, сиропите и леченията които се предназначават от лекарите и се молиш да не се задълбочи заболяването"
Излишно е да казвам че това изобщо не ме успокои и ни най-малко беше решение на проблема.
Моето решение бяха и все още са водораслите. Мамите които ме знаят във форума знаят, че не пиша това за реклама и ни най-малко целя да "зарибявам" Единствената ми цел е да помогна на колкото се може повече родители.
Може да звучи невероятно, но наистина откакто децата ми са на водорасли няма и помен от алергичната кашлица и е-коли които доста ни мъчеха навремето.
Та, мисълта ми е не се отказвайте да търсите разрешение на проблема. Не се страхувайте да питате за алтернативни вариянти, защото 100% съм сигурна, че такива има. За мен както казах това са водораслите, за вас може да е друго лечение, просто потърсете, поразпитайте ..... В България вече е пълно с хомеопати и т.н. винаги може да се допитате до някой.

# 17
  • Мнения: 2 700
За лечението при пристъп виждам, че доста се е изписало. Тази година /при нас кашлицата се явява май-юни/ се оправихме с Егиризан + Цитросепт + Стодал. Като всяка майка, предпочитам да избягвам традиционната медицина и съм решила догодина, през март-април, т.е. месец два преди пиковия ни период да давам "Пумон хистамин" /хомеопатично лекарство за алергии на дихателните пътища/ + Цитросепт. Надявам се превенцията да ни помогне.

# 18
  • Мнения: 5 140
Киара,извинявай за тъпия въпрос-какви са тези водорасли?Не съм много запозната относно хомеопатията,явно трябва да стана  newsm78.
Моля сподели Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
  Дъщеря ми е с такава кашлица и в момента - хрема и кашлица, без да е зачервено гърлото и без хрипове. Пихме Аериус, в момента сме с Вентолин . Ходили сме на алерголог правиха и тестовете на ръчичките и излезе алергия от мухъл. Добре пръскахме и го изчистихме мухъла/лятото/, но сега цял месец вече се влачим - хрема, гъгнещо говорене и сега кашлица.
  Цяло лято е била при майка ми в провинцията и нищо й нямаше, но в момента в който си дойде у нас и започват проблемите. И миналата година по същият начин беше - при майка ми здрава, при нас веднага кашляща.
  Сигурно има и нещо друго което й предизвиква алергията, но ние не можем да го установим. Снощи казвах на една приятелка, че ще изхвърля всички стари завивки, дюшеци и пътеки, да не би от тях да става проблема и тя ми се изсмя. Но като ходихме на алерголог изрично ме пита дали имаме стари дюшеци, китеници и мокети. Ох, знам ли вече.
  И на нас са ни казвали, че била много бяла и затова била предразположена. А да не говорим колко пъти са ни питали "Абе много бледо това дете, храните ли го?" "Не държим го гладно!"

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 526
Благодаря ви мами за инфото и за мненията  bouquetКиара, аз също предпочитам хомеопатичните средства, ако могат да помогнат и затова и аз се присъединявам към Sineo4ka, да ни кажеш повече неща за тези водорасли. Ако има някъде сайд или нещо друго да прочетем може да го изпратиш. Ние днес ходихме на алерголог и лекарката ни каза да продължим с Ериуса, да й капя капки в носа, защото въпреки всичко си има някакъв обилен, но бистър секрет и след 10 дни на контролен преглед. Ако до тогава не е затихнала кашлицата ще предприемем някакво друго лечение. Тя също каза, че за малки деца тестуването е невъзможно, но можело да се направи едно изследване на кръвта, от което да се види дали има някакви алергии (не разбрах обаче дали това не е само за сенни хреми, полени и т. н.) и то струвало около 50 лв. ooooh! За старите дюшеци - нямаме такива вкъщи, нито мокет и китеници, мухъл също не съм видяла, знае ли човек какво е Whistling В днешно време и тази мърсотия особено в София как да не са алергични децата #Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз доколкото знам за деца до 4-5 год. се прави изследване на кръвта, а след 5 год. - това на ръцете с боцкане. На дъщеря ми правиха на ръчичките 20-тина проби и струваше 12 лв.
  Това след разговор с алерголог и той казва за кое да се изследва.
 

# 22
  • Мнения: 5 140
С Перитола и  Вентолина поспряхме кашлицата и тази седмица изобщо не сме кашляли,но това не значи че няма да отидем да се консултирам с алерголог или УНГ.Сиропите ги пихме само 5 дена и то не в количеството,което ни беше предписано,а понамалено от мен.Даже и сополите ги няма вече   261uu
Пу-пу да не ни е уроки Praynig
Но все пак ще чакам Киара за повече инфо  Hug

# 23
  • Мнения: 4 458
Киара,извинявай за тъпия въпрос-какви са тези водорасли?Не съм много запозната относно хомеопатията,явно трябва да стана  newsm78.
Моля сподели Praynig

Ne mi se poyavyava kredora taka shte me izvinite za latinitsata Peace

Vij, vaprosa ti izobshto ne e tap. Nikoj ne moje da znae vsichko, nali taka? Za tova sme tuk da si spodelyame i pomagame koj s kakvoto moje  Wink

Ta, za vodoraslite... kakvo da vi kaja. Dosta sme pisali po vaprosa tuk i moje da chetete po temite. Imat i sajt no tam ne e podrobno opisan vseki produkt i tochnoto mu deystvie  Sad
Osnovnata informatsiya za produktite idva ot distributori i ot lekarite koito polzvat produktite za lechenie - ima i knigi
Vodoraslite se prodavat samo chrez distributori - tova e neudobstvoto ot edna strana. Ot druga strana e dobre ako popadnesh na savesten chovek kojto ne se interesuva tolkova za djoba si kolkoto za zdraveto na saotvetniya klient.

Davam vi sayta da razgledate www.aquasource.bg

Tay kato neznam ot kade da zapochna s razyasneniyata za produktite shte chakam da zadavate vaprosi. Ako sedna da obyasnyavam po printsip ima da pisha......  Wink

Последна редакция: пн, 31 окт 2005, 18:23 от kiara

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 526
Благодаря на Kiara за инфото. WinkМеждувременно ние продължаваме с кашлицата, даже имам чувството, че дори се засилва. По принцип Криси нощно време не кашля, но вчера се събуди в 1.30 през нощта и от кашляне пак повърна. ooooh!Другата седмица пак ще ходим на алерголог, няма начин Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 5 140
Свекърва ми е записала час при д-р Мустаков в Александровска,не в частния к-т,но чак за 12.12. Отиваме на всяка цена.
Tsenka,пробва ли с Вентолин и Перитол,на нас те ни помагат и поспират кашлицата.Чат пат нощно време покашлява,иначе през деня само ако много щурее.

разгледай им сайта,една мама ми ги препоръча.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/258/53/

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 526
Свекърва ми е записала час при д-р Мустаков в Александровска,не в частния к-т,но чак за 12.12. Отиваме на всяка цена.
Tsenka,пробва ли с Вентолин и Перитол,на нас те ни помагат и поспират кашлицата.Чат пат нощно време покашлява,иначе през деня само ако много щурее.

Аз ще хода при д-р Радкова, която май работи с д-р Мустаков в един кабинет в Детската алергология на МА. Препоръчаха ми я, защото била също много добра особено за дихателните алергии. А с Вентолин и Перитол не съм пробвала, въпреки че имам Перитол(бяха ни го изписали за апетит, но не съм го давала). Искам да чуя и тази лекарка каво ще ни каже и пак ще пиша във форума. newsm78

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 526
Аз ще хода при д-р Радкова, която май работи с д-р Мустаков в един кабинет в Детската алергология на МА. Препоръчаха ми я, защото била също много добра особено за дихателните алергии. А с Вентолин и Перитол не съм пробвала, въпреки че имам Перитол(бяха ни го изписали за апетит, но не съм го давала). Искам да чуя и тази лекарка каво ще ни каже и пак ще пиша във форума.  newsm78

# 28
  • Мнения: 510
Благодаря ви мами за инфото и за мненията  bouquetКиара, аз също предпочитам хомеопатичните средства, ако могат да помогнат и затова и аз се присъединявам към Sineo4ka, да ни кажеш повече неща за тези водорасли. Ако има някъде сайд или нещо друго да прочетем може да го изпратиш. Ние днес ходихме на алерголог и лекарката ни каза да продължим с Ериуса, да й капя капки в носа, защото въпреки всичко си има някакъв обилен, но бистър секрет и след 10 дни на контролен преглед. Ако до тогава не е затихнала кашлицата ще предприемем някакво друго лечение. Тя също каза, че за малки деца тестуването е невъзможно, но можело да се направи едно изследване на кръвта, от което да се види дали има някакви алергии (не разбрах обаче дали това не е само за сенни хреми, полени и т. н.) и то струвало около 50 лв. ooooh! За старите дюшеци - нямаме такива вкъщи, нито мокет и китеници, мухъл също не съм видяла, знае ли човек какво е Whistling В днешно време и тази мърсотия особено в София как да не са алергични децата #Crazy

Нашето лечение- всеки ден на открито в южните райони на София,по-близо до Витоша Hug

Русокоска е на 5г. и е с доказана алергия към домашния прах Sick,алерголог и е д-р Цанка Младенова,работи в сградата на ХХV-та поликлиника.Невероятно качествен спеиалист с отличия и непарадиращ с уменията си.Говорихме си с нея,че едно време децата с алергии са прекарвали на профилактични лагери над 1700м надморска височина по две седмици,днес това е позабравена практика,но сами можем да  я изпробваме Simple Smile

Дъщеря ни прекарва в планината всички свободни наши съботи и недели,а и всеки ден поне по 4 часа навън-в НСА с ролери,колело,обръч.

Плюшените и играчки са изпрани, затворени далеч от праха,но  собственичката им вече събра сили и се нави да ги подорим на детски център,в който работи наша приятелка.
Имаме 2 матрака-нашия и нейния,два дивана и 4 тапицирани стола,къщата си е гола-голеничка,доста отпреди да узнаем за алергията,обаче по библиотеките има книжки,а те също събират прах Sick

Euphorbium compositum-хомеопатично на немската Heel и Sinupret forte-на растителна основа ca нещата, които GP предписа и безотказно действат,особено euphorbium,а алергологът ги одобри,действат срещу алергичната хрема,която приповечето деца води и до кашлица.

Да се оправяте Heart Eyes

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравейте мами LaughingТъй като обещах на някои от форума да пиша какво развитие има при нас с тъпата кашлица - ето и последните "новини"- кашлицата не ни минава вече повече от месец.  ooooh!Последно ходихме при д-р Румяна Рачева от детската алергология и според нея кашлицата не е съвсем на алергична основа, но за всеки случай ще правим на Криси някакви тестове на 24.11. Иначе й взеха секрет от носа, който показа, че не е алергична, но така и не ми стана ясно към какво точно.  newsm78 Това, което най-много ме изуми е, че ни предписа сироп за кашлица, който е спрян от производство - "Тусирол" и по принцип е за възрастни, защото съдържал някакви съставки, които не били никак препоръчителни за деца. Освен това ни даде рецепта и за спрей за нослето "Кузихром"(вече го слагам на Криси), на който в листовката пише изрично, че не се препоръчва да се използва при деца под 6 години, а Криси е само на 2 Close Чували ли сте за тези лекарства и използвали ли сте ги изобщо? Ще съм ви безкрайно благодарна за инфото, защото вече незнам какво да правя ooooh!

# 30
  • ново
  • Мнения: 5 887
Относно спрея Кузихром ние го използвахме за алергична хрема. Много съм доволна от този спрей - дъщеря ми на 3 г. беше с постоянна хрема, след като го пръскахме поне 4 -5 месеца дъщеря ми беше забравила какво е хрема.
Сиропа Тусирол при нас все още го има по аптеките, но мисля че не е подходящ за малки деца.
 Сега попитах моята лекарка за заместител, тя каза че това са Димекс /не е подходящ за малки деца/, Хустагил и "Жак и беба"/ сръбско производство, подходящ за малки дечица, дано само да съм го написала правилно, че говорех с нея по тел./
Успех и скорошно оздравяване  bouquet

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 526
Благодаря ти Весела за инфото, особено за спрея - малко ми олекна, че и други майки са го давали. Моят JP ми каза, че това си е доста силен спрей и не трябва да прекалявам, даже ме посъветва да й го пръскам най-много до 5/7 дни. А за сиропа - взех "Хустажил", той наистина се доближава най-много до Тусирола, защото съдържал също като него екстракти от мащерка, но нямал вредните съставки за децата. Благодаря ти още веднъж и всичко най- от мен и Криси Hug

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Танти пролет и есен е с такава кашлица. Тази пролет се справихме само с Цитросепт, но иначе действам със Зиртек.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 421
 Дъщеря ми е с алергична кашлица и алергичен ринит(алергия от мухъл). Пием по схема вече трети месец - Аериус,Егиризин и пръскаме в нослето -Кузихром и Фликсоназе. Редуваме ги по изписана от алерголога схема. На нея по добре и се отразява Фликсоназето. Сега декемри като го свършим ще ходим пак при алерголог за да ни каже колко още можем да го пръскаме. Надявам се да спрем вече.
 Давали сме Зиртек, Зодак и сега даваме едно на което за мой срам не мога да си спомня сега името. Като започне да се дави много и да не може да си поеме въздух от кашлица - започваме и Вентолин, но гледам да не го давам повече от 5 дни.
 Абе, как се борим - много трудно, защото не можем да изолираме алергена напълно. Миналата година и в детската градина в банята имаше мухъл. Сега уж го изчистиха, но пък вкъщи се появи на остъклената тераса.
  Гледам да е повече на въздух. Сега обаче идва зима и направо се плаша.

# 34
  • София
  • Мнения: 418
Ние сме с диагноза астма.Проблема ви ми е много познат. Ние и сега сме с кашлица.Като чета това тук мога само да ви кажа да не прекалявате с Вентолина.Облекчава кашлицата но натоварва сърцето.Ние го ползваме само при пристъп,но не и когато няма хрипове. Това което ме посъветва пулмоложката за да намаля секретите е сън на висока възглавница и никакви течности след 7 вечерта. Дано се оправят малките съкровища.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 526
И на нас ни казаха да повдигнем цялото дюшече под ъгъл 30 %, изпробвала съм и с вдигната възглавница, но когато се закашля няма спасение - може да е само три пъти и пак да повърне. При нас това е най-лошото, че от кашлянето повръща Tired Освен изследванията, които ще й правят на 24.11 за алергиите мисля за всеки случай да й вземат и секрет от носа и гърлото за някакви инфекции (кой знае може да се окажат някакви стрептококи), защото досега никой от лекарите не е предлагал такова нещо (само в алергологията й правиха някаква цитологична натривка или нещо такова от нослето). Човек е готов на всичко само и само да се спре тази проклета кашлица #Crazy 

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 526
Извинявайте мами, за техническата грешка - исках да кажа 30 градуса, не 30 процента  Laughing Нещо не съм на себе си напоследък newsm78

# 37
  • Мнения: 5 140
Tsenka не бях чела тук от доста време и сега се зачетох,съжалявам че кашлицата ви продължава.Ние си чакаме датата да дойде и да ходим при д-р Мустаков.Ния не кашля за сега поспря,само на моменти като тича или щурее се позакашля и толкова.Важното е че и сополи нямаме.Ще чакаме следващият резултат от 24.11.-теста.Успех и ще стискам палци всичко да се нареди и гадната кашлица да отшумииииииии  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт