Гъбички и кърмене

  • 1 322
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 033
Момичета, споделете, моля, нещо ефикасно срещу тая напаст - влагалищните гъби, че съм го закъсала от едно известно време... Кърмя, а моето от втори месец твърдо не ще биберони под никаква форма и алтернатива на кърменето на практика нямаме, пък инфекцията ми локално не се повлиява досега )2 курса гинопеварил и един Гиназол дотук ) и се чудя какво да правя, защото кърменето не било съвместимо с оралните противогъбични?

# 1
  • Мнения: 41
Според ще трябва да се изчака, като междувременно се лекуваш с природни рецепти, за да си облекчаваш сърбежите :  примерно вечер и сутрин се киснеш в смрадлика със сода или се измиваш само със сода - тя е ефективна за гъбите и така, ако някой знае още рецепти да пише - мисля че трябва да се миеш и с Флоражин - той е мек и има антибактериален ефект, а също и с прахчетата тантум роза!   Успех   !    bouquet

# 2
  • Мнения: 3 033
Благодаря ти, ама то колко да чакам, аз искам дълго да кърмя (сам да се отбие), което значи - поне година още  Confused Ще пробвам всичко, четох за пиене на ацидофилус (млечно-кисела бактерия), екстракт от грейпфрут, ядене на чесън, промивка с разтвор с оцет 1:1 с вода (това последното първо ще питам доки...)

# 3
  • Мнения: 2 891
Внимавай с този екстракт от грейпфрут, че цитрусите са силен алерген и с него може през кърмата да алергизираш детето. Консултирай се и с педиатъра си преди да пробваш "Бабини" рецепти.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 438
Лично мое мнение е да си гледаш кърменето, пък гъбичките когато стане. И аз след раждането не успях да ги излекувам от първия път. Не бих се доверила на лечение без лекарско предписание.
За промивката с вода и разтворен оцет в нея бях чела в "Съвети на домашния лекар" (една много полезна книга от социализма), че се ползва след полов акт като средство против забременяване.

# 5
  • София
  • Мнения: 388
За противогъбичните препарати,че не са съвместими с кърменето,не е съвсем вярно.По -скоро лекарите се презастраховат ,или не им се рови за информация. Аз имах подобен проблем и след помощ от консултант по кърмене си пийнах едно хапче (не,че то ми помогна,де,ама това е друга тема). Та, попитай, разрови се сама и вземи решение за себе си.

# 6
  • Мнения: 668
Момичета, споделете, моля, нещо ефикасно срещу тая напаст - влагалищните гъби, че съм го закъсала от едно известно време... Кърмя, а моето от втори месец твърдо не ще биберони под никаква форма и алтернатива на кърменето на практика нямаме, пък инфекцията ми локално не се повлиява досега )2 курса гинопеварил и един Гиназол дотук ) и се чудя какво да правя, защото кърменето не било съвместимо с оралните противогъбични?

Отиди на хомеопат. Това ще ти махне гъбите веднъж завинаги. Peace И е съвместимо с кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт