кой как си гледа детето?

  • 3 443
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 107
Сама през деня, вечерта и уикендите се включва и таткото.
Но съм благодарна на свекърва ми, която ми готви и ми носи ядене, защото иначе бих яла само глупости  Embarassed Понякога идва да го гледа за час-два, когато искам да изляза и не мога да го взема с мен. Майка ми не може да ми помага, защото съм от Пловдив и нашите си живеят там.
Но се справям прекрасно с отглеждането, не бих казала, че ми тежи. Информация в Интернет бол, има и много книги по въпроса, пък и педиатърката винаги е на разположение  Simple Smile Никой не ми се меси, което е много важно за всеобщото спокойствие  Wink

# 31
  • Мнения: 269
Сама си го гледам!
Като се роди бабите се редуваха 1 месец, после тати си дойде и те си тръгнаха. newsm44
После тати пак замина, ама мама баби не пожела. Naughty
И така, според мен е както свикнеш – с баби, без баби – важното е да правиш каквото ти си решиш.

# 32
  • Мнения: 46 488
Сами я гледаме с мъжа ми.
Родителите ми идват в София, когато са свободни или имат служебна работа  Grinning

# 33
  • Мнения: 46
Първите три месеца свекървата беше при нас, много съм и благодарна!  newsm51 Като си тръгна си мислех, че няма да се справя , но веднага се почувствах така сякаш сама сам си гледала Йоаннка досега! Grinning Сега си гледаме малката сами, бабите и дядовците са в БГ. Информация за захранванията вземах от този сайт.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 057
Сами си гледаме детето. Като се прибрахме от болницата свеки показа как да го къпем... това беше. Първите три седмици майка ми беше при мене за да ми помогне, понеже таткото беше в командировка. За инфо ползвам нета, книги, но основно разчитам на "майчинския инстинкт" Laughing
Сега бабите гледат бебето, ако ни се наложи да излизаме късно вечер. Не се бъркат във възпитанието, за което съм им благодарна.

# 35
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Сега бебка я гледам сама с голяма помощ от таткото, без който сигурно нямаше да се справя Simple Smile. При баткото, обаче бабите бяха по-активни и от мен (за което сега горко съжалявам и още си понасям последствията...). При него, обаче в началото не можех изобщо да стана от леглото заради вътрешни шевове и просто нямаше как, а после ми дойде лесно и започнах работа, когато той беше на три месеца, та трябваше даже да го командироваме в друг град при бабата...
Сега с бебка бях в движение няколко часа след раждането и нямах никакви проблеми с домакинството и грижата по нея. Така ми е много по-добре.
Все пак ако ти е първо раждане ти препоръчвам да си осигуриш човек около теб поне за първите две седмици за всеки случай. Колкото до захранването, със сигурност педиатърът ще ти бъде много по-полезен за съвети, отколкото бабите. Нашите баби и без друго не ги слушам какво говорят по това отношение. Аз и докторът не слушам де, по интернет го гледам туй бебе.... Simple Smile

# 36
  • Мнения: 4 187
Сама си гледам детето ! Много рядко ползвам бабите, ако имам много важна работа или излизането не може да се осъществи с Рая .

# 37
  • Мнения: 3 663
сами я гледаме
бабите са в други градове
водим си я навсякъде с нас и така Simple Smile не е трудно Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 356
Аз ползвам баба и съм мнооого щастлива ,че я има.
Не че няма да се справим без нея,ама си е друго нещо.

# 39
  • Мнения: 400
Сам сама съм. Тоест бях ... допреди скоро. Сега се намеси свеки и иска да го гледа тя!  Rolling Eyes Давам й го  Mr. Green

# 40
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Денем си я гледам сама. Вечер като си дойдат мъжът ми и родителите ми ми помагат, но гледам да не ги натоварвам, све пак цял ден са работили. Честно да си кажа не ми тежи. Разпределям времето си спрямо нуждите на детето и така се справям. А относно съветите по отглеждането се допитвам до сестра ми, която смея да кажа, че е страхотна майка, до кръстницата ми, която е акушерка и разбира се до Вас-мамите от форума  bouquet

# 41
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
ние сме със свекито по '' принуда''  Grinning не не се оплаквам,благодарение на нея мога ве4е да запо4на да работя,макар и за малко,пък и се развли4ам.за Щастие тя не с емеси пове4е от необходимото и винаги се допитва до мен за неЩата свързани с малката.да оставим на страа и фактът 4е помага в домакинството.
като се замисля бих могла и сама да я гледам,вси4ко е въпрос на организация,но така  ми е по-лесно,пъки пестя сили реШили сме да имаме поне оЩе 2 деца  Wink

# 42
  • Мнения: 5 577
Ние живеем при нашите и майка ми не работи.
Няма нужда май повече да пиша...  Wink

Гледа го, да, нали си е по цял ден в нас.
Пък и да си призная искам да се възползвам от това, че живеем заедно.
Не стига, че ни е напрегнато толкова хора, поне да се възползвам от факта, че си е у дома цял ден.

Пък и се справя много добре бабата.   Hands Thumbsup

# 43
  • Мнения: 1 172
Докато бях вкъщи, си го гледахме сами със съпруга ми - не мога да кажа, че просто ми е помагал, защото реално поемаше и поема много от задълженията, въпреки че е на работа по цял ден. Сега, когато и аз ходя на работа,  малкият по цял ден е с детегледачка, вечер и в почивните дни пак си го гледаме сами със съпруга ми. Бабите са далеч.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 289
Сам сама го гледам,дори и таткото не помага понеже по цял ден е наработа,вечер тренира къпе се,яде и ляга.Едната ни баба е починала,другата е много стара и е далече и няма на кого да разчитам.Всички ми казваха,че ще ми бъде много трудно и няма да се справя-да ама не.От самото начало ми беше супер лесно,ми то душичката спинка по 5-6 часа,буден е 1 час и аз докато му се нарадвам той пак заспива,понякога ми се искаше да го събудя,за да си го гушкам.
  Докато бях бременна четях супер много литература и основно тук във БГ МАМА,където научих мнооооого полезни за нас неща,но в едно се убедих:всичко си идва от самосебе си,ЕДНА МАЙКА ВИНАГИ ЗНАЕ КОЕ Е НАЙ-ДОБРО ЗА ДЕТЕТО И,просто природата си знае работата,не съм питала никой за нищо освен педито,което всеки месец казва какво дазапочнеш да даваш.

Общи условия

Активация на акаунт