За Ирак е тема пета!Нова, млада и напета! Да покажем Рай и Ад от любимия Багдад!

  • 42 622
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171




Багдад е рай в моите очи,
родина моя, мое венчило и мой покров.



Отваряме за пети път вратите
на нашия гостоприемен дом !
Добре дошли, приятели и всички,
минаващи макар и бързешком !

Тук всеки цар е на мечтата
и на магията е всеки господар !
А всеки цар - слуга на добротата
и благодарен е за всеки Божи дар !



Когато Ви се усмихнахме за първи път, Вие ни отговорихте с усмивка и това стопли сърцата ни. Когато Ви подадохме ръка за втори път, Вие ни приехте с отворени обятия и това сгря душите ни ! Когато за трети път почукахме на вратата, Вие отворихте домовете си за нас и това ни даде сили ! Когато за четвърти път поехме на път към дома, Вие бяхте рамо до рамо с нас и това укрепи духа ни ! Затова сега на петия път, ние отваряме нашите домове, сърца и души за Вас !









Добре дошли в новата тема ! Дано я изпишем живи и здрави ! Дано са далеч от нас кавгите и злобата ! Дано дойдат и нови хора, а и да се завърнат старите приятели !



Последна редакция: вт, 25 май 2010, 23:07 от Дивиана

# 1
  • Varna
  • Мнения: 2 594
БЛАГОДАРЯ ТИ ХАДИЛ Hug
Отново много хубаво оформена темичка. Със любимите ми топли цветове и най вече миндерчИтатааааа smile3508
Божеййй, много съм грешна аз, щом чая го помислиФ за бира #Crazy Joy
И дано наистина далаче да са от нас, кавгите и злобата. Колкото повече нови приятели, толкова по добре. Но и старите не си ги даваме!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 869
Ето ме и мен. Не че чаках новата тема ами просто имах една наистина емоционална вечер и май ми трябваше малко време да се успокоя.

Не знам сигурно вече остарявам и отдавам повече внимание на неща, които преди години някак си по-бързо отшумяваха за мен. Ама какво да се прави, човек винаги се променя.

Делтааааааа не ме дразни значи с тия яхти, че не знам дали ме разбираш.  Laughing

Хадил разбираемо е къде изчезна усмивката, но си мисля, че понякога Бог ни изпраща изпитания за да станем по-силни, а не да се предадем. Така, че ти разбираш какво искам да ти кажа ... нали.

Тиранозавъра да земе най-сетне да се укроти ама ха, че както баща му е дошъл да не дода и аз че тогава става еднаааааа ... не е за разправяне.  Wink

# 3
  • Мнения: 323
Хадил, има една нещо поговорка,във връзка с проблема за водите.
Когато котиките спят,мишките танцуват.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 869
Я да ви почерпя с едни добруджанки с кренвирши. Хапнете си дока не са се събудили зверьовете, че нищо няма да остане.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 2 594
ДЕДЕ Hug
Благодаря.  bouquet
Ще се налапам и ще нападаме пак ветроходите smile3503

# 6
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Добро утро (ми за мен си е утро Wink!

Много красиви думи прочетох в началото на темата!

Усмихнат ден ви желая!
 Hug

# 7
  • Мнения: 24
Хадилче   bouquet много хубаво оформление, чудна темичка. Надявам се нямате нищо против четящите с интерес.  Hug

# 8
  • Мнения: 171
Никито, всички са добре дошли и нямаме против никого, чиито интереси го водят към темата.
Делфина, важното е да е добро, а дали е утро или не, това е незначителна подробност !
Дядо Хаджия, добре дошъл пак ! Иначе да знаеш, че се държим ! А онзи представител на изчезналата фауна няма да се оправи - диване и това си е !

# 9
  • София
  • Мнения: 7 869
...А онзи представител на изчезналата фауна няма да се оправи - диване и това си е !


Изчезнала тя тая фауна амаааа на чат пат се появяват нейни достойни представители.  newsm62

# 10
  • Мнения: 3 804
честита ви нова тема,да ви върви като по вода



# 11
  • Мнения: 171
сигурна съм, че ще ни върви по вода. "Където е текло, пак ще тече."

да взема да отговоря донякъде и на Криси за гносите и масоните. Подхождам с презумпцията, че всички знаят що е гностицизъм, за да спестя баластра в темата. Една от причините да кажа, че гносите са по-свързани с Ирак е, че единствената реално съществуваща гностическа религия в днешни дни е мандейската, чиито представители има в Ирак и в доста по-малък брой Иран. макар да са силно застрашени, те представляват една определено дейна част на иракското общество.

Масоните в своето развитие и в йерархичната си структура приемат много от гностическите разбирания и ценности. Даже някои от ложите, които се отделят в развитието на масонството (не говорим за розенкройцерите, мартинистите или илюминатите) считат себе си за велики гноси и проповядват тоталното унищожение на този свят, който е символ на мрака и покварата. е нашите мандейци нямат нищо общо с това, макар и те като гноси да смятат, че видимият свят е покварен и не бива да бъде приеман от душата, а само да се живее в него и доколкото може да останеш неопетнен.

интересно е, че макар да искат по-съвършен свят, изпълнен с добродетели, някои от гностическите секции на масонството смятат, че единственият начин е да се унищожи сегашното съществуване. те стигат толкова далеч в делата си, че започват да издирват т.нар. "ламед вов" или по-известни като ламед вовникс - тридесет и шестимата праведници.

идеята за ламед вовникс е дълбоко религиозна и е една от основните в оси в Кабала /пропускам нумерологията и етимологията, но ако са интересни някому мога да ги добавя после/. с няколко думи казано, светът се крепи на това, че във всеки един момент има 36 души, които са праведни. ако тези хора липсват, светът ще спре да съществува. естествено никой не знае кои са ламед вовникс, даже самите те. прилича на идеята за праведниците при историята на Содом и Гомор, ако си спомняте.

та масоните-гноси издирват имената на ламед вовникс в Сафед и в Ирак, защото у нас са много от светите еврейски храмове (доста време са прекарали у нас покрай пленяването им от Навуходоносор). интересното е, че те са от малкото хора възприемани негативно от мандейците (тези хора са наистина интересни - е нямат вражда с никого и са изключително услужливи). та макар и донякъде гноси, масоните не са приемани от истинските гностици, защото са искали да спасят себе си, за да живеят в новия свят - нещо, което гносите не приемат. те считат, че светът трябва да стане по-добър, но приемат съдбата си безропотно.

криси, ако ти е интересно да знаеш повече, по-добре е да питаш конкретно, защото наистина няма как да сложа в един пост цялата информация, колкото и да ми се искаше да ти подготвя инфо, по-стегнато като за масоните, не ми се получава.

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 22:57 от hadil

# 12
  • Мнения: 323
идеята за ламед вовникс е дълбоко религиозна и е една от основните в оси в Кабала /пропускам нумерологията и етимологията, но ако са интересни някому мога да ги добавя после

Не мен са ми интересни.
Ще чакам разказа ти.Честит празник на всички.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 869
Днес имаме празник, да е честит на всички, които го приемат.

Нека народите да вървят към светли бъднини !
Нека с книжовността таз сила (вечна и) нова съдбините си да подновят !

# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4естит празник на вси4ки!
за мене този празник  е малка победа в 4етмото и писмото на бг език на хиляди км от бг!

Общи условия

Активация на акаунт