Как лесно се маха кърлеж

  • 26 245
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Ами бяхме на море, голяма група. Няколко души бяха ухапани, кърлежите ги извадихме и това беше. Аз за първи път се сблъсках с кърлеж, докато другите имаха опит. Майката на друго ухапано детенце каза, че много пъти му е вадила кърлежи, но никога не са ходили на лекар. Освен това то и няма лекари там (Синеморец). Когато се прибрахме вече бяха минали 2 седмици.
Тетануса ли има инкубационен срок един месец?

# 16
  • Мнения: 14
Много полезна тема. Страх ме есама да си вадя кърлеж, но сед като една приятелка отиде на лекар за такова нещо и той завъртял гадината в грешна посока и после я беше разцепил доста стабилно за да търси жилото,  може и да сер престрашя.

# 17
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Тетануса ли има инкубационен срок един месец?

Не. Развитието на лаймската болест, след ухапване.

# 18
  • Мнения: 174
В листовката на тази пудра пише да се избягва контакт с кожата при хората, да се използват предпазни ръкавици и т.н. Не ми звучи добре, не бих я използвала. Още повече пък за дете!

# 19
  • Мнения: 13 246
На кучето и аз ги махам, ама на човек-предпочитам доктор и инжекия против тетанус.

# 20
  • Мнения: 2
Бях чул, че ако кърлежа има ламска болест както и да го махнеш той вече те е заразил с вируса. Това до някъде се оказа така, но ако остане част от гадината, вероятността от инфекция нараства. Това научих от тази статия за борба с кърлежи след като прочетох информацията от този някои други форуми.  Дори и че е на поредната фирма за борба с вредители статията е информативна, а не рекламна и затова реших да я постна. Друг добър източник на информация разбира се си остава статията на Мая - Как се вади кърлеж , която е една от първите статии за махане на кърлежи, които съм чел в нета.

# 21
  • Мнения: 0
Мина година, а на мен ми няма нищо sohappy
Ако ви е страх от пудрата не слагайта на кожата, а само върху кърлежа. Не мисля, че това може да навреди на детето, а и все пак е тествано върху мен  Laughing
Ето я оригиналната статия: Как се маха кърлеж.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 591

... М/у другото, докато беше живо кученцето ми, кърлежите му ги махах с газ. Обикновена газ за горене, капва се в/у кърлежа - с капкомер, примерно, изгаря незабавно, пада изсъхнал.
Самата газ не е най- полезното нещо под слънцето, но пък и особено вредна не ще да е - бабите ни са мазали гърла с нея, препоръчват я за пърхут... от друга страна дали кърлежът може или не да направи нещо "опасно" в резултат на такова третиране не знам.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 591
Извадихме кърлеж от дъщеря ми преди почти 3 седмици. Нищо не предприехме, въпреки, че педиатърът ни препоръча ваксина срещу тетанус и антибиотик срещу лаймска болест. Но при положение, че няма никакви оплаквания, не виждам защо трябва да я товаря. Все пак се чудя дали да не направим кръвно изследване срещу лаймска болест- някой правил ли е такова?


А защо не сте предприели нищо?  Rolling Eyes

След ухапване от  кърлеж е задължително да се направи ваксина срещу тетанус, като превенция срещу развитие на Лаймска болест. Ваксината струва около лев.
Това, че няма (засега) оплаквания, не е гаранция, тъй като инкубационния срок за развитието на болестта е един месец от ухапването.


Какво е общото м/у тетануса и Лаймскаа болест?
(питам от незнание; изобщо нищо не знам за Лаймската болест, освен че съществува такова понятие).

# 24
  • Мнения: 6
пиша,защото снощи докторът махна от детето ми кърлеж по начин ,за който никъде в нета не прочетох,а с очите си видях ефекта-на памуче се капва капка течен сапун и се намокря леко.след това се правят въртеливи движения до разпенване и кърлежа,след няма и минута се прехвърли на памучето.после го взе с пинсета и го изгори над мивката със запалка.
това е начина за безопасно вадене на кърлеж,защото нито мас,нито тапилан,нито чесъна помогнаха

Общи условия

Активация на акаунт