Наднормено тегло и бременност?!? - 2

  • 97 159
  • 360
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 259
Мерси много за бързото включване   Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 12 554
Брей, нова темичка сме имали, аз чакам ли чакам да се появи нещо в Нови отговори  Laughing

Девойки, кажете ми нещо за усещането на бебетата като сме по-пухкавелки - колко време мина, аз още не мога да кажа със 100% сигурност, че го усещам това бебе. Или ако усетя нещо, което мисля, че е бебето, то е примерно веднъж на 1-2 дни.
Забравила съм вече с Ивака как беше в този период, знам, че накрая целия ми корем си живееше собствен живот, едно въртене, едно обикаляне беше вътре ... ама в 5-я месец как беше, хич не помня.



Още малко и ще викаш - няма ли да кротне това бебе  Joy

Нормално е, Бърди. И аз усетих Кало по-късно, хем беше голямо бебе т.е по-силно. Ама не се притеснявай толкоз.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 259
Мдам, тъкмо измрънках сутринта и сега цял следобед - юруш на мама на корема  Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 12 554
Мдам, тъкмо измрънках сутринта и сега цял следобед - юруш на мама на корема  Laughing

Ха така, а сега мрънкай що те рита  Joy

# 34
  • София
  • Мнения: 17 259
Няма, няма, много си се радвам (питай ме след седмица  Joy)

# 35
  • Мнения: 108
И аз съм бая закръгленка,а си усещам сега бебенцето от края на трети месец.Направо постоянно пърхане чувствах из корема,а след месец още по - силни движения.Не мисля,че влия коремната стена.Явно си е до бебето,че моето сега е просто голяма лудетина.Голямо лудуване пада,голямо нещо,а каката беше толкова кротка,че почти не съм я усещала в корема си.Все спеше.

Последна редакция: вт, 08 юни 2010, 22:20 от бяла лястовица

# 36
  • София
  • Мнения: 12 554
Eстествено, че влияе.
Отделно мястото на прикрепване на плацентата също.
Ако е предна още по-късно може да се усети.

# 37
  • Мнения: 108
И с първата бременност бях и сега съм с предна плацента Peace .

# 38
  • Мнения: 4 615
Влияе. И разположението на плацентата влияе и коремната стена и килограмите и чувствителността на майката и темперамента на бебето. Аз моето до края едвам го усещах. На ехографа ясно се виждаше, че малка  акробатка и въпреки това аз почти не долавах движенията й.

# 39
# 40
  • Мнения: 298
И аз до скоро не усещах много бебето. Обяснението ми бе, точно килограмите. По едно време толкова се притесних, че мислих да ходя на доктор, за да се успокоя, но за мое щастие, то само се размърда. Сега две седмици по-късно е точно обратното - не спира да мърда. Не се тревожете има време, да го усетите  Simple Smile. Да се похваля, че вече един месец не съм качила килограми. Чета зоната и в момента съм под нейно влияние. Гинеколожката ме подкрепя и казва че при правилно хранене, няма да се навреди на бебето. Идеята ми е, до края на бременността да не качвам повече. За отчета - от началото до сега съм качила 6 кг. Дано да са само те. Как е при вас, пазете ли някакъв режим?

# 41
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз кой знае какъв режим не спазвам-веднъж в седмицата си правя белтъчен ден-ям само плодове, зеленчуци и сирене и веднъж въглехидратен-плодове, зеленчуци и картофи(или ориз)
Засега съм +5.5-6 кг, имам още 6 седмици до секциото(ако бебетата не тръгнат сами по-рано)  и се надявам, че повече от 10кг общо няма да кача

Последна редакция: чт, 01 юли 2010, 12:58 от mozzi

# 42
  • София
  • Мнения: 17 259
При мен явно хормона си влезе в норма с бременността (имам Хашимото) и просто спрях да качвам. Не спазвам специален режим, избягвам сладко и тестено (или ако много ми се яде гледам да е сутрин). В началото си докарах висока захар и сега внимавам с въглехидратите много не толкова заради кг, колкото заради нея.
Качила съм 1кг от началото дотук, искрено се надявам да продължат така нещата.

# 43
  • Мнения: 46 492
За чувствителността - явно е до структура, аз много усещах бебето, даже, ако съм легнала на една страна зад мъжа ми, биеше шутове и на него, коремът ми се движеше целия, а докторът не повярва като видя как се очертава всичко като легна по гръб, направо се виждаха частите на тялото  Rolling Eyes

# 44
  • София
  • Мнения: 12 554
Накрая и Кало така се въртеше, че му се очертаваха ръцете и главата.

Говорим за първите усещания, Не се сърди... Wink

Общи условия

Активация на акаунт