Тендовагинит

  • 45 665
  • 23
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 59
След двумесечно самолечение без успех, съответно накрая се наканих да отида на лекар.Прегледа ме и установи възпалено сухожилие на четвърти пръст на ръката.Изписа ми Елоком маз и каза че след второто намазване трябва да видя ефект.Уви.Следващата стъпка е поставяне на инжекция в сухожилието.Не била болезнена, макар да се съмнявам в това.И ако това не помогне- операция.Движенията ми с пръста са затруднени и вече почти не го свивам.
П.С.Правила съм компреси с риванол и спирт и топли бани с олио.Всичко това е с временен ефект.Ще се радвам ако има някой, който е бил в моето положение и се е оправил.Чакам съвети! Hug

# 1
  • Мнения: 47
Преди 5-6 години и аз имах подобен проблем, но в меките части на дясната ръка. Мина ми след като ми гипсираха цялата ръка с цел - пълна неподвижност. Така бях около две седмици. След това ми махнаха гипса и оттогава вече рядко получавам болки (само ако я пренатоваря).

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Купи си шина. Ръката трябва да се обездвижи поне за две седмици.
И аз го имам този проблем, на палеца на лявата ръка. Много болезнено е.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 59
И аз прочетох че обездвижването е необходимо, но док защо не ми каза нищо такова, незнам.Мисля да си взема шина на пръста, защото колкото и да го пазя несъзнателно го удрям.Благодаря ви за съвета!Приятен ден! Hug

# 4
  • Мнения: 25 398
На какъв лекар ходи? Ако си била при джипито, иди на ортопед.
Мъжът ми имаше преди време. Лечението беше шина, медикаменти и физиотерапия след това.

# 5
  • Мнения: 822
Детето ми беше на около 2-3 месеца, когато ме споходи тази "радост"... в китката на лявата ръка. В началото опитвах само да стягам с превръзка мястото, за да е по-неподвижно, но с малко дете... Стисках зъби (около месец и половина), докато започнах да изпускам предмети с лявата ръка... Тук (не живея в България) ми предложиха като вариант операция или кортикостероиди. Не зная, дали не сбърках с второто, защото тези медикаменти докарват други проблеми, но за две седмици болката напълно изчезна и се появяваше в редки случаи, по-скоро като ревматична болка. По-късно, при преглед в България, ми предписаха гел Волтарен. При по-лека болка помага, но не съм сигурна, дали щеше да има ефект при първоначалното ми състояние.
Покрай проблемите си четох отзивите на няколко момичета след операция. Бяха много доволни. Операцията била лека. Възстановяването сравнително бързо, но ако си с по-малко дете, ще ти е нужна помощ...

# 6
  • Мнения: 3 157
Елоком-а е кортикостероид..на крем-действа локално..в случая май не вършат работа....

# 7
  • Варна
  • Мнения: 59
На какъв лекар ходи? Ако си била при джипито, иди на ортопед.
Мъжът ми имаше преди време. Лечението беше шина, медикаменти и физиотерапия след това.
Ходих при ортопед-травматолог.Той ми каза че по принцип това заболяване засягало диабетиците,вегетарианците и който има плексит.Защото при тях имало недостиг на вит.Б6 .Слава богу скоро си пусках кръв и нямам диабет, не съм и вегетарианка.Мисля че имам плексит, защото понякога като стоя продължително време на компютъра и ме обхваща пареща болка от врата през плешката и надолу.Вчера ходих за шина, но не намерих за пръста.Иначе това си го докарах от носене на голямото ми диване на ръце и на тежки торбички.В понеделник съм при док.Готова съм на инжекция.Ще я изтърпя, само да има ефект.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 59
Искам да попитам, някой правил ли си е елрктромиография.Сега ще ми правят това, за да се установи имам ли заболяване на нервите.Ако се отхвърли след това ще ми поставят инжекция в сухожилието.Въпроса ми е болезнена ли е процедурата, че съм голямо шубе.

# 9
  • Мнения: 242
Здравейте момичета!
И аз имам същия проблем. Бях на ортопед преди време. Тя ми предложи да ме гипсира/да ми сложи шина обаче аз накрая си взех накитник и ходих с него 2 седмици. Ръката ми помина обаче от време на време болката пак се появява. В момента ме боли много и се чудя какво да я правя. Мажа се с някакви кремове и търпя.

--> Дами, на вас появило ли ви се едно топчето образувание на китката? Аз го имам и се чудя дали и при вас го има?

# 10
  • Мнения: 359
Аз имам такова топче на китката. Като сгъна китката си на 90градуса и направо изкача като  бутон е.
За пръв път ми се появи, когато бях студентка, от многото писане и работа с компютъра. Беше болезнено. Един ден, при силен натиск на една врата това топче все едно се пръсна, и болката и некомфорта изчезнаха.
Сега ми се появи наново. Болката е една притъпена  и дразнеща...
Веднъж съм ходила на ортопед, който ми каза да правя въртеливи движения с китките...
Вероятно скоро пак ще посетя специалист...

# 11
  • Мнения: 3 157
Една позната имаше топче в ръката-беше се получило от пренапрежение.Лекар и каза,че е мастно топче,което само ще се разгради с времето,но ръката не трябва да се напряга много.

# 12
  • Мнения: 1 209
При мен се получава периодично пренатоварване на дясната китка и на показалеца и средния пръст (от мишката на компа). Последният път бе доста болезнено и трая около 3 седмици.

Обикновено процедирам със следното , изпитано от мен и при плексит:

Шведска горчивка, но оригинал ! , на компрес, като преди това се намазва с крем мястото. Това го правя през вечер. В прескочените вечери намазвам обилно с тигрова мас (виетнамско чудо) и спане с памучна ръкавица Simple Smile И понеже и двете смърдят ужасно и не са подходящи за през деня в офиса там като се сетя се намазвам периодично с Фастум гел. В много тежки случаи - Диклофенак .

Колко може повече облекчи ръката от движение докато отмине възпалението. Рехабилитацията , ако се налага е едва след това. Ако имаш  УВ уред за загряване, масажор или нешо от сорта - доста помага.

# 13
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, моля да ми отговорите дали накитника за обездвижване се сваля нощем, ако не е варианта с гипс? И към Хармони брокен коя шведска горчивка има предвид - тази в стъклени шишета в аптеката или си правите сами?
ПП Аз не съм ходила на лекар още, че нямам време, но отдавна имам този проблем, пренапрегнах ръцете и сега имам остри болки в 3,4,5 пръст, лява ръка та чак до лакътя по сухожилието. Масажор с УВ като че ми помогна малко. Ще се опитам и да обездвижа по ваш съвет. Благодаря предварително.

# 14
  • Мнения: 1 209
Купешката- най-обикновена.

Общи условия

Активация на акаунт