Отговори
  • Мнения: 9 814
Та това питам- до кога мислите да ползвате/ползвахте бебешки препарат за съдове, прах за пране, перяхте отделно дрехите от вашите...?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Малко след годинка.

# 2
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз перях отделно дрехите на детето до към две годинки и половина.... само неговите, само с бебешки прах... Сега, след още две години май пак ще пера отделно и само с бебешки  прах, но дрехите на таткото, че той се оказа алергичен изведнъж  Joy

# 3
  • Мнения: 3 483
Аз лично пера винаги отделно дрехите на децата, имат си общ кош за пране, а моите заедно с на мъжа ми.
Просто защото са момичета, а аз съм жена с ...женски проблеми Confused Grinning
Съдовете мия общо - с Пур. Само шишетата с четка, защото ми е по-удобно.

# 4
  • Мнения: 2 172
Детските дрехи отделно с обиковен прах за пране.Никога не съм ползвала детски  Peace
Съдовете им с нормално веро-Медикс  Peace

# 5
  • Мнения: 2 131
Бебешки препарат за миене никога не съм използвала.
Перях дрехите на малкия отделно и с бебешки прах до около годинката някъде.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 751
Все още пера детските дрехи отделно, с детски прах за пране. Не мисля и да променям това, харесва ми миризмата  Crazy Embarassed Бебешки препарат за съдове съм ползвала само за малко, сега ползвам обикновен.

# 7
  • Мнения: 1 310
Бебешки препарат за съдове никога не съм използвала. До годинката перях дрехите с бебешки прах. След като проходи синът ми, се налагаше дрехите му да се перат с мощни унищожители на петна.  Crazy От както тръгна на градина /3 г./ му пера дрехите с нашите.  Peace

# 8
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз мисля до към двегодишна възраст да използвам бебешки прах и препарат за съдове.

# 9
  • Мнения: 550
Аз мисля до към двегодишна възраст да използвам бебешки прах и препарат за съдове.
аз също  Peace

# 10
  • Мнения: 188
С бебешки препарат за съдова не съм мила, с обикновен. След годинката понякога съм прала общо нашите дрехи с нейните (когато е без бельото,т.е. наше бельо с нейни дрехи - не). Бебешка прах все още ползвам, чудя се и аз до кога, но предполагам вече може и с обикновена.

# 11
  • Мнения: 6 713
Препарат за съдове - от годинката някъде ползвам веро като за нашите чинии, но аз купувам био, така че съм спокойна.
Прах за пране - пера вече с един прах за пране и нашите, и детските дрехи  Mr. Green и реших тази дилема - т.е. с бебешки такъв. Като цяло наши дрехи - тъмни, по-замърсени такива - отделно винаги. Иначе към нейните слагам и наши дрехи, стига да са кърпи, по-бели дрехи, които да не пускат също така. Почнах да смесвам от годинката някъде.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 057
Перях с бебешки прах до към годинка, когато започна да се храни сам и течния препарат, който ползвах не можеше да изпере петнатата от храна по дрешките му. Започнах с Ариел...и после на общо основание - наши, негови, всичко накуп. От "женски проблеми" не се притеснявам, защото бельото си го пера на ръка, веднага след душ, навик от детството, пък и запазвам по-добре фините дантелени тъкани. Освен това гладя всичко от чисто естетическа гледна точка. Е, без чорапи, де  Crazy
Бебешки препарат за съдове никога не съм ползвала, но мия всички съдове с Фрош, който е на био основа, смятам, че е достатъчно.

# 13
  • Мнения: 170
Аз смятам че всяко дете си показва.Аз по едно време бях започнала да и пера дрехите с нашия прах(нямаше годинка)и получи някакви обриви които казаха че са от нещо си но аз реших да пробвам пак с бебешкия прах.След време пак започнах и няма грижи.За съдовете към 6тия месец спрях да мия с бебешки препарат.А общо съм пускала но само веднъж или два пъти но не ми се нрави нещо.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Бебешки препарат за съдове не съм ползвала,но все още в банята тя си е с детско сапунче за ръце,душ-гел,шампоан.Веднъж седмично пускам пералня с бельото и хавлийте+дрешки с бебешки прах и омекотител.През седмицата с нашите дрехи пера и нейните.

# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Дъщеря ми е на годинка, още я пера отделно, мия и шишето с бебешки препарат и т.н. Peace

# 16
  • Мнения: 255
Като започна да се да и пъпли из стаята започнах да пера връхните дрехи с нашите а бодита и потници бикини още им пера отделно с халата за баня, хавлията им че ако чакам да стане за 1 пералня..... Stop

# 17
  • Мнения: 1 677
До към една година и половина перях с бебешки прах за пране. Бебешки препарат за съдове изобщо не съм ползвала.

# 18
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Продължавам да му пера дрехите отделно, не знам до кога, вероятно докато пълни по кош на ден (нашите по-бавно се събират).  Laughing  Бебешки прах използвах до към 6 месечна възраст после с нашите прахове (Фрош и Ариел, винаги пера с допълнително изплакване, дори и нашите дрехи, не употребявам омекотител никакъв). Миех шишетата и бибероните му със сапун. Престана да използва такива неща на година и 4 месеца, иначе останалите му прибори (чинии, вилици, лъжици) си ги мия с нашето веро. Бебешки препарат за съдове и аз не съм ползвала.

# 19
  • Мнения: 2 587
Все още пера дрехите на дъщеря ми отделно,с бебешки прах(харесва ми самият прах,дори и нашите понякога пера с него).Бебешки препарат за съдове не съм ползвала.

# 20
  • Мнения: 351
Понякога с веро на Шур кеър и такъв прах, или прах на Тео бебе. За праха- до 2 годинки смятам да ги пера с бебешки.
Да, отделно пера дрешките на малчо.

Последна редакция: вт, 25 май 2010, 21:22 от anna_zdr

# 21
  • София
  • Мнения: 292
Все още пера с бебешки прах. Покрай бебка пера с него и нашите дрехи. Шишета вече пускам в миялната. Когато се наложи мия с Бочко за съдове.

# 22
  • Мнения: 237
Бебешки препарат за съдове не съм ползвала,но все още пера с бебешки прах(доволна съм от качеството и не смятам скоро да го сменям), дрешките й отделно от нашите,почти на 4 г. е.

# 23
  • Мнения: 925
До преди две седмици използвах бебешки прах. От тогава насам е с нашия - "Персил". Дрешките му ги отделям от нашите и мисля да си продължавам така  Peace А за неговите съдове продължавам да си ползвам бебешки препарат  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 39 755
Все още пера с бебешки прах. Но мисля това да е последната опаковка и да мина на нормален прах за пране.

# 25
  • Мнения: 1 420
Прала съм отделно дрехите на голяма щерка до към годинка и нещо. Сега с малката пак така ще направя  Peace Бебешки препарат за съдове не съм ползвала  Peace

# 26
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Само шишета и биберони мия с препарата за детски съдове на Бочко. Купички, лъжички и буркани за ДК с препарата с който мия нашите съдове.
Пера 2 пъти седмично отделно техните дрешки с Тео Бебе. Не знам до кога ще е така щом те събират от сега почти по цяла пералня за 3 дни. Май няма да е скоро общото пране а и нещо нямам желание за това при условие че не гладя вече.

# 27
  • Мнения: 777
До към годинка и половина ще пера и мия с бебешки препарат.

# 28
  • Мнения: 2 658
Бебешки препарати zа съдове не съм полzвала никога.
Спрях да пера отделно много отдавна. Доста преди годинката дори. И бебешки прах сега даже не съм полzвала. Купувах иzвестно време (не zная колко, но това беше докато още отделях дрехите на малката) прах zа пране zа чувствителна кожа, но престанах.. После малко време перях отделно дрехите на децата. И с това престанах, по едно време ми се видя беzсмислено, още повече, че аz бельо по принцип не пера с общите дрехи. А децата (вече и малката), се цапат, когато са навън, понякога повече от нас. Така че...
А, и работните дрехи на мъжа ми са нещо, което се пере винаги отделно, раzбира се.

Последна редакция: ср, 26 май 2010, 00:52 от Сова

# 29
  • Мнения: 9 436
С бебешки прах спрях да пера някъде на 8-9 месеца.А,с бебешко веро продължавам да и мия съдовете.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
До около годинка перях с бебешки прах дрехите на малката и винаги отделно от нашите.Сега също пускам нейните дрешки отделно от нашите,но вече праха е от този,който позлвам и за нашите дрехи.
И аз не съм ползвала бебешки препарат за съдове.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 132
Използвам бебешки прах и препарат и не мисля да ги сменям поне още година.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
пера дрешките и с бебешки прах отделно от нашите, веро ползвам от нашето.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 603
Перях отделно, докато не проходи - след това ми се стори излишно.
По принцип за всички дрехи ползвам бебешки прахове - Сано, Персил

# 34
  • София
  • Мнения: 17 591
До о/о годинка.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С всяко следващо дете се , вече след 4 месец
взех да пера заедно с нашите  и на другите деца. А прах за
пране от няколко години ползвам само бебешки и за нашите
и за техните дрехи. Препарати специални  за детска полуда
не употребявам.

# 36
  • Мнения: 1 427
Та това питам- до кога мислите да ползвате/ползвахте бебешки препарат за съдове, - не съм ползвала, мия с обикновен препарат
прах за пране, - до към 7-8 месец
 перяхте отделно дрехите от вашите...? все още и мисля да продължавам поне до 18г, позволявам си само някое яке да пусна с нашите, предпочитам да не смесвам понеже никога не се знае кой какви гъбички и други кожни заболявания е завъдил  Wink

# 37
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Все още пера детските дрехи отделно, с детски прах за пране. Не мисля и да променям това, харесва ми миризмата .   Бебешки препарат за съдове не съм ползвала.

# 38
  • Мнения: 2 231
до към 6 месец ги перях отделно с бебешки прах дрешките

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 171
с бебешкия прах спрях да пера малко преди годинката
дрехите вече разделям на цветно и бяло, а не на наши и детски, така или иначе гладя всичко, а и децата са вече големички
детски препарат за съдове не съм ползвала никога

# 40
  • София
  • Мнения: 44 084
Бебешки препарат за съдове никога не съм ползвала.
Бебешкият прах до към 2,6-3 защото беше с АД.
Пера отделно и не сматам да почвам заедно, цапа пре достатъчно, че да събира по пералня през 2-3 дни, не виждам причини да смесвам.

# 41
  • Мнения: 6
никога не сам позвала детски препарат за миеене на съдове и шишета,а детски прах за пране ползвам все още и пера неговите дрехи отделно

# 42
  • Мнения: 1 949
Бебешки препарат за съдове не съм ползвала.
Бебешки прах за пране ползвах до към 1г6м. До към 3г делях дрехите на наши и нейни. Сега вече ги деля като цветни и светли. А бельото на детето пера отделно от нашето с нейните хавлии. Събира се за половин пералня на ок.2-3 дни бельо+хавлии.

# 43
  • София
  • Мнения: 283
Бебешки препарат за съдове никога не съм ползвала. Бебешки прах ползвах до около годинка. Тогава също спрях да пера детските дрехи отделно.

# 44
  • София
  • Мнения: 599
Първата година ползвах прах за пране на Сано само за бебешките дрехи, сега пера с Персил всички дрехи. Ползвала съм бебешки препарати за шишетата пак до годинката, сега миялната мие всичко.

# 45
  • Мнения: 1 629
Ползвах до годинка прах за пране за бебе, препарата за бебешки съдове така си и седи. Спрях да стерилизирам на четвъртия месец.

# 46
  • Мнения: 15 379
Детето ми е с много чувствителна кожа. По тази причина все още използвам бебешки прах/гел за пране и омекотител.
Пера винаги дрехите му отделно, като разделям бельото от връхните му дрехи.
Препарат за съдове почти винаги съм използвала обикновен, а когато навърши 6 месеца започнах да измивам приспособленията му за хранене в съдомиялната.

# 47
  • Мнения: 2 829
Никога не съм прала дрехите на бебетата си отделно. Тъй като повечето време бебетата ми прекарваха сгушени в някой от нас реших, че най-нежната им кожа, на лицето и ръцете се допира по-често до нашите дрехи, отколкото бебешките. Поради тази причина всички дрхи- и нашите и бебешките трябва да са чисти и изпрани с безвреден прах. Пера всички дрехи с прах, който съдържа само сапун, винаги слагам допълнително изплакване. ще продължа все така и занапред.
Т.к. и двете ми деца са кърмени до 6-тия си месец не са ползвали никакви прибори- нито шишета, нито залъгалки, нито лъжици. Та след 6-тия месец започнаха да ползват обикновени чинии, чаши и лъжици, които се мият заедно с всички останали.

# 48
  • Мнения: 603
все още пера отделно, с бебешкия прах и ползвам все още препарата за съдове, харесват ми мн и препаратът и прахът за пране...та ги ползвам не толкова поради необходимост, колкото по навик и от симпатии  Grinning

# 49
  • Мнения: 1 167
Бебешките пера отделно, за да не се оцветят от другите ( нашите) дрехи. Не съм ползвала специално бебешко веро, но отделна гъба да.

# 50
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Не помня точно докога използвах бебешки прах - докато навърши 2 години със сигурност . След това  започнах да пера дрехите му с нашите.  Нямаше алергична реакция или раздразнена кожа . Бебешко веро не съм ползвала.

# 51
  • Мнения: 2 658
Ето, точно идеално е обяснила yanast. Тъкмо по теzи причини това с раzделянето на дрехите на бебето, от теzи на хората, с които живее, които го гушкат и в чиито легла спи(например) ми се вижда абсолютно.. беzсмислено и zатова не съм го правила почти. Така смятам аz де. Споделям иzцяло мнението й  Peace

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Дрехите на каката все още пера отделно от нашите, но с нашия прах. Просто ми е по- удобно да ги пера отделно. С бебешки прах перях до 2 години някъде. Не съм ползвала бебешки препарат за съдове, стерилизирала съм ужасно рядко.
Бебето сега пера с бебешки прах, но пък често смесвам с дрехите на кака й. На кърма е, не ползва атрибути за хранене, залъгалката дори я мия веднъж на 2 дни сигурно  Embarassed

# 53
  • Мнения: 541
И до сега пера дрехите на големия отделно, но към годинката вече ги перях к нашия прах за пране.
Отделен препарат за съдове не съм ползвала.

# 54
  • Мнения: 1 354
Още мия шишетата с детски препарат Peace дрехите от около месец вече пера с нашите дрехи, използвам Ариел Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 1 139
Все още пера дрешките на детето отделно от нашите, но преди месец спрях да ползвам бебешки прах Peace
Бебешко веро не съм ползвала, само отделна гъба и четка за шишето Peace

# 56
  • Мнения: 312
Все още пера дрехите на Симона отделно.До 1.5г използвах бебешки прах.Детски препарат не съм използвала.

# 57
  • Мнения: 31 154
Докато не ти писне. Whistling

# 58
  • Мнения: 8 999
Специални препарати не съм ползвала. Изварявах им шишетата до шестия месец. Дрехите перях отделно от нашите до края на първата година. И досега пера отделно тяхното бельо от нашето.

# 59
  • Мнения: 262
и аз се чудя какъв е смисъла да се пере отделно като бебето ще е по цял ден с нас...

# 60
  • Мнения: 9 814
и аз се чудя какъв е смисъла да се пере отделно като бебето ще е по цял ден с нас...

Ами зависи според мен преди всичко цветът на дрехите /детските като цяло при нас в по-светлата гама, а нашите тъмни/ и това дали се носят у дома или навън.
Не бих изпрала гащите на голямата и бодито на малката с чорапите на баща им, с които се потил във фитнеса.
Чаршафите и тениските, с които спим пера с детските и бебешки дрехи.
Но дрехите, с които ходим навън отделно от тези на бебето. Откакто малката проходи горните й дрехи /якета, блузи, панталони/ пера според цвета с нашите и на сестра й дрехите.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 543
Може би до 2 г.

# 62
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Ами зависи според мен преди всичко цветът на дрехите /детските като цяло при нас в по-светлата гама, а нашите тъмни/ и това дали се носят у дома или навън.
Не бих изпрала гащите на голямата и бодито на малката с чорапите на баща им, с които се потил във фитнеса.
А защо? Нали затова се перат, не стоят смесени мръсни, че после мръсни да ги облечеш на бебето?

Аз пера заедно почти от самото начало. Дрехите деля на светли цветни и тъмни цветни; силно замърсени тъмни (като мъжки работни) се перат самостоятелно.
Пера с Фрош, който изпира добре и не прави проблеми на бебето.
Детски съдове почнах да мия отскоро, като захраних, къде със сапун, къде с веро, много не се втелясвам, гледам само да изплакна по-старателно и така.

# 63
  • Мнения: 1 701
Спрях да пера отделно много рано. Може би след третия месец, когато установих, че отлежавайки в коша за пране, бодитата просто омаляваха. Събирах по цяла седмица количество горе-долу за една пералня. Ние нямаме силно замърсени и работни дрехи.
От днес съм решила пък и да спра да гладя!  Mr. Green
Ще гладя само горните дрешки, както гладя нашите, но бельо, чаршафи -не. Горещо ми е да стоя по един час на ден над ютията!  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 61
Някъде до годинка,доколкото си спомням. Blush

# 65
  • Мнения: 133
До кьм годинката перях отделно нейните дрешки с бебешки прах,а препарат за сьдове никога не сьм ползвала.Но иначе продьлжавам да гладя усиленоооо... ooooh!

# 66
  • Мнения: 4 615
Никога не съм мила с бебешки препарат  съдовете. Дрешките пера отделно от нашите с бебешки прах. Не мисля скоро да променям това.

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Пера отделно детските дрехи от нашите. Ползвам  Персил сензитив, защото са със суха кожа децата, не ми се рискува да го сменя  да не им навлека проблеми.
Специален препарат за съдовете им не съм ползвала, до 1г и нещо не съм ги мила в съдомиялната

# 68
  • Мнения: 989
Каката до около шестия месец я перях отделно, къпах с бебешки сапун, гладих и т.н.

На малкото човече след третия месец започнах да му пера дрешките с нашите, спрях да гладя абсолютно всичко. След шестия месец спрях да преварявам водата и започнах да му мия съдовете с обикновен препарат. Единствено го къпя и мажа с детска козметика, както и каката.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 508
До 1 годинка. Започнах и да пера дрехите заедно, колкото и ужасяващо да ми се струваше... Иначе Бочко за съдовете продължавам да използвам, защото другите препарати за съдове миришат много силно и после водата му например има вкус на веро! Sick

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 11:17 от autumnsphere

# 70
  • София
  • Мнения: 1 535
Бебешкия препарат за съдове - за кратко, докато свърши опаковката.
Дрешките му все още пера отделно с бебешки прах. Май до 3г ще откараме така  Thinking

# 71
  • Мнения: 1 691
Не помня докога прах дрешките отделно newsm78 може би до 6-7 месеца, после взех да ги пускам с безобидни неща като нашите чаршафи например. Бебешки прах за пране - до около година и половина може би. После всичко в кюпа и в една пералня, само сортирам по цветове.
Бебешки препарат за съдове не съм ползвала никога.

# 72
  • Мнения: 399
Все още пера детските дрешки отделно с бебешки прах и мия съдовете им с Бочко.Гладя всичко различно от чорапи!  Laughing

# 73
  • Мнения: 2 447
Препарат-специален за съдовете-никога не съм ползвала.
Прах бебешки- до годинката
Отделно пране- и към момента

# 74
  • Мнения: 1 427
На една позната мъжът и кръшнал и може би никога нямаше да се разбере, ако тя не беше изпрала заедно бебешките дрешки с неговите дрехи  ooooh! Представете си какъв срам бра като заведе бебето на лекар и се оказа с трипер !!! Тръгнаха да се развеждат после.

# 75
  • Мнения: 71
На една позната мъжът и кръшнал и може би никога нямаше да се разбере, ако тя не беше изпрала заедно бебешките дрешки с неговите дрехи  ooooh! Представете си какъв срам бра като заведе бебето на лекар и се оказа с трипер !!! Тръгнаха да се развеждат после.
Дано да се шегуваш! Дрехите на баткото перях отделно до 10-та му година (навик, пък и пералнята работи ежедневно). Сега продължавам с отделното пране на дрешките на номер 2 - въобще не ми е проблем, а спестява евентуални здравословни такива. Гладя всичко (изключвам нашето спално бельо, хавлии и чорапи). От бебешки прах преминахме на Персил сензитив след 2-та година.

# 76
  • Мнения: 1 427
не се шегувам разбира се! никога не се знае, затова пране само отделно, освен ако не се глади всичко.

# 77
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дрехите й пера отделно (2,4 год.).
Праха е от общия.
Съдовете - също.

# 78
  • Мнения: 1 475
Вкъщи всичко се пере разделно, не само дрехите на детето, но и отделно моите от дрехите на мъжа Mr. Green! С бебешки прах пера, и отделно със сапун пера някои бебешки дрешки, гладенето започнах от време на време да го пропускам и използвам все още Бочко за бебешките посуда, но се е случвало да ги мия и с веро! Peace

# 79
  • Мнения: 2 829
Трипер може да се предава само при полов акт или заразена майка да го предаде на новороденото си при раждане.
Заразяване чрез дрехи е невъзможно. Моля внимавайте какво пишете.

# 80
  • Мнения: 801
Нито бебешки прах има на пазара, а прането разделям само на бяло и цветно. Гащите ни и без това са за ръчно.
Не съм чувала от други нации да делят бебешкото, обикновено ме питат защо.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 395
Прането докато ми свърши препарата - към 7мия месец. След 2-3 месец миех шишетата с нашия си препарат, просто изплаквах с вряла вода. Опитай да изпереш една дрешка с вашите и ако няма никакви показатели да е проблем - пери си с вашите. Или просто пери всички дрехи с бебешкия и не ги разделяй (е без парцалите и бельото де) Mr. Green

# 82
  • Мнения: 1 427
Трипер може да се предава само при полов акт или заразена майка да го предаде на новороденото си при раждане.
Заразяване чрез дрехи е невъзможно. Моля внимавайте какво пишете.
сигурна ли си?  Wink
http://www.teenproblem.net/school/s/1238.html
"Инфекцията може да се предаде при анален хетеро- и хомосексуален полов контакт, както и чрез замърсени пръсти. Извънполовото заразяване става по индиректен път чрез различни предмети: бельо, изтривалки, гърненца, столове и други. Малки момиченца се заразяват при спане в едно легло с болни от гонорея, както и в детски заведения, където може да възникне и гонорейна епидемия."

много от вирусите и бактериите не загиват при температура по ниска от 60-70 градуса, ако се пере на ниска Т и не се глади болестотворните микроорганизми остават. същото се отнася и за гъбичките.
не случайно дрехите на заразно болни се изваряват.

# 83
  • Мнения: 114
При първото детенце делях дрешките до годинка, сега също пера бебешките отделно с бебешка прах, така съм си решила, а съдовете на бебка ги мия с английския препарат Suncare.

# 84
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Бебешки препарат за съдове не съм използвала никога.
Дрехите пера отделно от нашите, така ще е и занапред. Бебешки прах - не знам докога. Може би ще продължа с него, защото ми харесва  Laughing Ползвам Сано Максима  Peace Гладя всички негови дрехи и ще продължавам да го правя.

# 85
  • Мнения: 2 829
E.L., прочетох линка, който си дала, намерих и източника откъдето е копиран. Но освен там никъде другаде не пише че трипер се предава чрез дрехи. Напротив, пише че бактериата може да живее извън тялото на човека само няколко минути и то само на влажна повърхност. Пише че се предава само по полов път и от майка на новородено при раждането. Пише че заради тази инфекция се мажат очите на всички бебета с антибиотик и че ако бебе или малко дете има гонорея на ануса, гениталиите или устата най-вероятно става дума за секцуално малтретиране. Но сега ми стана интересно, ще помоля двама приятели лекари да ми дадат мнение и пак ще пиша.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 335
Пера бебешките дрехи заедно с нашите. В началото започнах с течен Фрош, уж по-еко да е, ала-бала, но след като купих дрешките за 3-6 месеца и сравних бялото с тези за 1-3 месеца (което беше пожълтяло чувствително) спрях този препарат и минах на друг течен, пак за възрастни.
Съдовете му също се мият заедно с нашите директно в миялната Simple Smile

Между другото на това, че на някои препарати пише "бебе" далеч не означава, че са толкова безвредни, колкото очаква потребителя, когато плаща за тях.
Виж тази публикация: http://www.blizodobebeto.com/2008/05/14/chasatnamama/

# 87
  • Мнения: 215
Никога не съм ползвала бебешки прах и никога не съм прала отделно прането.
И от самото раждане си ползвам омекотител и калгонит

# 88
  • Мнения: 142
Аз все още пера дрешките отделно и с бебешки прах! Препарата за съдовете е общ!

# 89
  • Мнения: 3 294
Все още ползвам бебешки препарат за съдове , смятам и така да е занапред .
Все още пера дрехите му отделно от нашите с бебешки прах , така ще е и занапред .
Все още гладя неговите дрехи , защото естетически не стоят добре неизгладени  Peace

# 90
  • Мнения: 914
Не смесвам дрехите дори на двете деца-всяка си има кош за пране.И за двете ползвам гел Персил Сензитив.

# 91
  • Мнения: 179
Все още ги пера отделно има си отделен кош за пране , пера ги вече с общ праx ,гладя ги и ще продължавам за напред . За бебо като се роди живот и здраве отделен кош за пране и бебешки праx до годинката.Отначало ползваx бебешки препарат за съдове но отдавна е общ. Simple Smile

# 92
  • Мнения: 1 424
Дрехите му пера отделно и мисля още и занапред да е така.
Ще пера с бебешки прах още малко ( поне до 1,5г, защото ми харесва и мирише по-хубаво).
Що се отнася до препарата за съдовете, имам още малко от Бочко-то и като свърши ще почвам да  мия с  този, който мия и нашите съдове.

# 93
  • Мнения: 1 125
Ами аз вече не винаги пера дрехите отделно - но с бебешки прах. А за препарата за съдове, понеже щерката вече не яде само кърма  Mr. Green та всичко наред с него мия, просто вече не използвам отделно "друг" препарат, а само бебешки. И ми харесва, вероятно няма да ползвам друг скоро.

# 94
  • France
  • Мнения: 165
Само първите два месеца съм прала отделно за малкия, но с обикновен прах. Тука няма прахове за бебета,нито специални измиващи препарати за съдове (или поне аз не съм виждала). Честно казано не виждам смисъл от такова престараване, освен разбира се ако детето е склонно към алергии.

# 95
  • Мнения: 15 379
Само първите два месеца съм прала отделно за малкия, но с обикновен прах. Тука няма прахове за бебета,нито специални измиващи препарати за съдове (или поне аз не съм виждала). Честно казано не виждам смисъл от такова престараване, освен разбира се ако детето е склонно към алергии.

Използването на бебешки препарати за пране и специални течни препарати за измиване на бебешки съдове в никакъв случай не е престараване.
Препаратите за пране е добре поне до около първата година да са нежни към кожата, без миризми и редица добавки, които има в обикновените препарати.
Препаратът за съдове обикновено се изплаква трудно и затова е особено важно при възможност да се купува такъв, който е за миене на бебешки съдове - изплаква се много по-лесно, т.е. да остане нещо при плакненето по шишето е сведено до минимум.

# 96
  • София
  • Мнения: 44 084
Само първите два месеца съм прала отделно за малкия, но с обикновен прах. Тука няма прахове за бебета,нито специални измиващи препарати за съдове (или поне аз не съм виждала). Честно казано не виждам смисъл от такова престараване, освен разбира се ако детето е склонно към алергии.


ами те повечето не са БГ производство...явно и в други страни са сметнали за нужно такива да има Wink
Може би просто ти не си виждала....иначе по твоята логика да те питам ако детето е склонно към алергии тогава какво? Или възръстен с алергии какво прави ?

# 97
  • Мнения: 15 379
Или възръстен с алергии какво прави ?
Ейнджъл е права.
Има много хора с кожни алергии, които нямат начин и перат дрехите си с препарати за бебета.
За бебета и малки деца е ясно.

# 98
  • Мнения: 265
На бебка дрешките пера с течен бебешки прах за пране. На малкия продължавам да му пера дрешките отделно, но с прах за пране който ползвам и за нашите дрехи (ползвах бебешки до 1,6г.).
Препарат за съдове не съм ползвала с малчо, но с бебка като минем на пюренца задължително ще си купя.

# 99
  • София
  • Мнения: 44 084
Или възръстен с алергии какво прави ?
Ейнджъл е права.
Има много хора с кожни алергии, които нямат начин и перат дрехите си с препарати за бебета.
За бебета и малки деца е ясно.

Всъщност назад в темата е писала една форумка живееща във франция и ползвала такива продукти...та явно не е като да няма Wink

# 100
  • France
  • Мнения: 165
Или възръстен с алергии какво прави ?
Ейнджъл е права.
Има много хора с кожни алергии, които нямат начин и перат дрехите си с препарати за бебета.
За бебета и малки деца е ясно.

Всъщност назад в темата е писала една форумка живееща във франция и ползвала такива продукти...та явно не е като да няма Wink


Просто си изказах мнението по темата. Нямам намерение да влизам в спор.

# 101
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Все още пера дрехите отделно,но с Персил сензитив.

# 102
  • Мнения: 41
Пера дрехите на малката с нашите ,горе-долу като навърши годинката.Бебешки препарат за миене ползвах още малко след това.
Иначе ползвам Персил Сенситив,а и омекотителя винаги си ми е сенситив.Харесват си ми.

# 103
  • Мнения: 2 658
Само първите два месеца съм прала отделно за малкия, но с обикновен прах. Тука няма прахове за бебета,нито специални измиващи препарати за съдове (или поне аз не съм виждала). Честно казано не виждам смисъл от такова престараване, освен разбира се ако детето е склонно към алергии.


ами те повечето не са БГ производство...явно и в други страни са сметнали за нужно такива да има Wink
Може би просто ти не си виждала....иначе по твоята логика да те питам ако детето е склонно към алергии тогава какво? Или възръстен с алергии какво прави ?

Ми и тука няма бебешки. Има само Сенzитив от раzличните марки (предполагам те са zа въzрастни, но и zа бебета с предполагаеми алергии), но специално бебешки - рядко. За перилни препарати и такива zа съдове става дума. Омекотители съм виждала. За Германия говоря  Peace

# 104
  • Мнения: X
На мен пък ми стана интересно какви са тези бебешки препарати за миене на съдове и къде се продават. Прах за пране за бебета ползвам, но за препарат за съдове не бях чувала. Всъщност скоро мислех да пусна подобна тема, тъй като се чудех с какво да й мия шишенцата след като почнем със захранването. Засега основно се кърмим, а бибероните, шишенцата и помпата за кърма, като се наложи да използвам, мия с вряла вода и сапун и стерилизирам.
Та помогнете ми, моля, къде продават такива препарати и какви марки има. Защото не се сещам да съм виждала по рафтовете?  newsm78

# 105
  • Мнения: 15 379
Жаве, препарати за измиване на бебешки съдове има Бочко и Surcare.
И двата вида можеш да намериш в Пикадили (за другите вериги не знам, защото не ги посещавам).

# 106
  • София
  • Мнения: 39 755
Имаше мисля тема за препарати.
Ето и рекламната на Бочко - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336372.0
Използвала съм Бочко.

# 107
  • Мнения: X
Благодаря за бързите отговори!   bouquet
Ще потърся.

# 108
  • София
  • Мнения: 39 755
Благодаря за бързите отговори!   bouquet
Ще потърся.
Аз бях доволна от Бочкото. Мисля, че бях купувала препарат с мирис на ябълка.

http://www.lavena.bg/index.php?ch=9&tip=1&id=12&l=1

# 109
  • София
  • Мнения: 310
Бебешките дрешки пера отделно със Сано Максима. Съдовете й мия с Бочко. Не ми пречи и смятам да го правя поне докъм втората й годинка. Спрях да гладя и стерилизирам когато стана на 6 месеца.

# 110
  • Мнения: 1 710
Голямата ми дъщеря е на 2 години и 4 месеца и все още пера дрехите й отделно с бебешки прах за пране. До преди 6-7 месеца миех шишетата й отделно, сега ги слагам в съдомиялна, заедно с другите съдове, които ползва.

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 834
При първото дете до година и половина перях неговите дрехи отделно.

При второто -само 6м Embarassed Simple Smile

# 112
  • Мнения: 8 891
Мисля, че е още много рано да смесвам бебешките дрешки с нашите. На 6м и 1/2 е бебката.

# 113
  • Мнения: 666
Дрешки перях отделно до към 8 месец на Натали,бебешки препарат за съдове(Бочко) ползвах до около 1 й годинка...горе долу тогава започнах да ползвам и общ прах за пране Peace

# 114
  • Мнения: 27 524
Та това питам- до кога мислите да ползвате/ползвахте бебешки препарат за съдове, прах за пране, перяхте отделно дрехите от вашите...?

Никога не съм прала или мила отделно от нашите и никога не съм ползвала различен от нашия прах/препарат. Вижда ми се крайно безсмислено, ненужно и нелогично  Simple Smile

# 115
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
От около месец някъде започнах да пера дрехите на бебето с нашия прах. Дрехите от първата пералня проследих много внимателно, понеже дребното е с чувствителна кожа, но нямаше никакви проблеми. Продължавам да пера детските дрехи( смесени бебешки и какини) отделно от нашите.

# 116
  • Мнения: 125
Бебешки прах и омекотител все още ползвам, както и все още пера дрехите му отделно от нашите, също така и ги главя след всяко изпиране-вече не за стерилизация,колкото да ми е по-лесно като тръгна да го обличам Peace Не ми е било проблем досега,няма и да ми е такъв, поне докато тръгне той на ясла, а аз на работа:)
Ползвах бебешкото веро на Бочко докато изварявах шишетата му-т.е до 6-ти навършен месец. Като го захраних,реших,че вече е голя мъж Joy и мога да му мия посудата с нашето веро Flutter

# 117
  • София
  • Мнения: 374
Дрехите пера все още отделно от нашите, с бебешки прах  и омекотител.
Препарат за съдове - ползвам нашия от самото начало, специален детски не съм купувала.

# 118
  • Мнения: 5 996
за баткото ползвах бебешки прах до година и половина и  отделна пералня пусках, такмисля да бъде и с бебока.

# 119
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дрехите на малките (на 4г и 2г) винаги се перат отделно и се гладят от-до.
Смених бебешкия прах с нашия преди месец, същото ще направя и с Бочко за шишенцето на малката, когато свърши.

# 120
  • Мнения: 299
Аз от известно време спрях да глади/май откакто авърши 6 м / стерилизирам 1 път седмично. Шишетата ги мия с препарата за съдове /Пур / . Все още пера с бебешки препарат и отделно от нашите дрехи. Поне до годинка мисля да не смесвам прането .

# 121
  • Мнения: 1 054
От бебешките неща съм ползвала само рпах за пране. Препарат за съдове не съм ползвала никога отделен. Сега, ако събера цяла пералня с нейни дрехи ги пускам с бебешкия прах, когато пера с нашите дрехи си слагам от нашия прах. Стриктно й перях дрехите отделно до към 9-10 месеца. Не съм стерилизирала нищо друго освен първите биберони. Гладих... 2-3 месеца /може и толкова да нямаше/.

# 122
  • Мнения: 7 110
Още доста дълго си мисля, че ще продължи разделението. Нейните прибори се мият с отделна гъба и препарат.

# 123
  • София
  • Мнения: 5 079
Отскоро започнах да смесвам част от нейните дрешки с тези на брат и. (На 1г и 3 м е!)
Приборите и отдавна ги мия с нашия препарат, въпреки, че има и бебешки за целта.

# 124
  • Мнения: 793
Вся още използвам Бочко за съдовете на малката. Дрехите пера със Сано,мисля и нашите да започна да пера със Сано ,защото съм доволна и е икономичен.

# 125
  • Мнения: 276
След като мина годината почнах да пера дрешките с нашите.Бях забравила да му купя прах и реших да ги изпера с нашия нямаше алерг.реакция и така лека полека почнах с нашите дрехи.Препарат за съдове не съм ползвала,миех с нашия.

# 126
  • Мнения: 2 149
До годинката с детски прах и омекотител и отделно дрешките Peace

# 127
  • София
  • Мнения: 1 176
Ползвала съм прах за бебета до 40 дни,след това сложих една нейна дрешка с нашите и с нашата прах,не се изрина и не съм ползвала вече бебешкия прах.Препарата за съдове си е един и същ,но съм стерелизирала шишетата.

# 128
  • Мнения: 8 891
Нещо последното „Бочко” ми мирише прекалено силно, колкото и да изплаквам шишетата, миризмата остава. Някой друг да има такива наблюдения? newsm78

# 129
  • Мнения: 87
Все още перем с бебешки прах и омекотител отделно разбира се и сигурно до 5-6 год. ще му ги изпирам отделно,но може би с нормален прах.Препарат за съдове не сме използвали,но стерилизирам всичко,което купя,е само това,което ще остане цяло и непроменено де  smile3521 newsm62 newsm03

# 130
  • Мнения: 1 701
Добре де, четох, четох и не мога да се стърпя. Каква е идеята за пране отделно от вашите дрехи до 3-5-25 години (пък после ще се перат отделно със жена си/мъжа си  Crazy ) В началото перях отделно дрешките, но най-вече за това, че перях с някакъв бебешки прах и не слагах омекотител от гледна точка на разни обриви, алергии и дразнещи аромати. Но след 2-3 месец малко по малко започнах да пера с нашите неща. Дрехите ни не са омазани с оборска тор, машинно масло, вар или друг строителен мат'рял! Това са нашите ежедневни дрехи, които се сменят всеки ден. Освен това бебето постоянно се гушка в тези дрехи, дали когато го носим или просто се търкаляме всички на леглото с чаршафи НЕпрани с бебешки препарат...
Освен това това бебе започва да пълзи и се търкаля по килими, мокети, паркети ... включително и го ближе. Искате да ме убедите, че перете дрехите на децата си отделно от вашите с отделни прахове и миете съдовете им с отделни препарати с отделни гъбички (в отделни мивки Wink ), а килимите и подовете как обработвате?

# 131
  • Мнения: 571
До годинкaтa перях всякa новa дрешкa Peace
Пaк до тогaвa перях отделно и с бебешки прaх.
С препaрaт зa съдове не съм милa Peace
Сегa ве4е и перa дрешките зaедно с нaшите-кaто единствено не смесвaм с нaше долно бельо Peace

# 132
  • Мнения: 2 658
wishWinkPeace
Така раzсъждавам и аz, ама.. де да zная...
(Хареса ми това zа отделните мивки  Laughing )

# 133
  • Мнения: 2 609
До към половин годинка перях отделно с бебешки прах. После почнах заедно с дрехите на каката, пак с бебешки прах /много ми харесва аромата им след това/. Heart Eyes Препарат за съдове -бебешки, ползвам само за шишетата /струва ми се, че по-лесно се изплаква Thinking/, останалите й съдове мия с нашето веро.

# 134
  • Мнения: 15 379
Препарат за съдове -бебешки, ползвам само за шишетата й /струва ми се, че по-лесно се изплаква Thinking/...

Бебешкият препарат за съдове определено се изплаква в пъти по-лесно от обикновения.
Не се заблуждаваш Wink.

# 135
  • София
  • Мнения: 130
На каката -до годинка перях отделно и с детски прах.Шишетата стерилизирах до 40 дни,после с веро и топла вода.Дрехите на малкия-до 3 месеца-после се преместихме и по време на местенето и след това  беше такъв хаос ,че започнах да пера всичко заедно.Щишетата не съм му стерилизирала.По някое време започнах да ги слагам в миялната.

# 136
  • Мнения: 275
Максимум 2 или 3 пъти съм прала с детски прах дрешките й.
Шишетата не съм изварявала от 4 месечна и ги мия с препарат за съдове, които ползвам в момента.
След като няма алергична реакция, значи е ОК, аз така разсъждавам.

# 137
  • София
  • Мнения: 582
Пера отделно на бебка, не мисля скоро да е в общото, слагам чаршаф, ако не е достатъчен обем прането й, че нали са дреболяци все Simple Smile Прах-Сано. Сапун -Бочко.
Шишетата не преварявам от 7м., но ако падне залъгалката, преварявам. А играчките само измивам и пак ги давам, то няма смогване  Laughing

# 138
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Почти на две годинки стана и още я пера отделно,но от година с един и същ препарат пера нейните и нашите дрехи.
Шишета и биберони изварявах доста дълго време...почти до захранването.

Общи условия

Активация на акаунт