Връщане на документи за болнични и майчинство

  • 3 205
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Здравейте!Работя в известна фирма, името на която не желая да споменавам, но просто преди малко за пореден път ми казаха, че ми връщат от НОИ документите и направо  #Cussing out #2gunfire

Така стана и с 3 болнични листа, сега и с декларациите за майчинството.Хайде, признавам, че първия път ми го върнаха по моя вина, заради това че нямаше приложена декларация за еднаквост на имената, ами другите два пъти...къде е вината, в ръководството, в трз, в счетоводителите..

Яд ме е не заради друго, ами заради това, че от 15 април не съм получавала никакви пари, тогава ми изплатиха болничните за февруари и март.Просто забавянето не са дължи на НОИ, а на служители при нас, които хал хабер си нямат как се работи с документация.

Декларацията беше подадена на 18 май.

Ако не ми бяха върнали декларацията пак, щях парите да си ги получа много по-рано.
Как да защитя правата си, при условие, че вината не е в мен, благодаря.

В НОИ ми обясниха, че има 7 дневен срок в рамките на който трябва да се представят върнатите от тях болнични.

Последна редакция: вт, 25 май 2010, 16:29 от gitadam

# 1
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
в тази "известна фирма"нямали шеф ТРЗ?
МЕНИДЖЪР на отдел човешки ресурси?

след като има пропуск в отдела, обърни се към Мениджъра да си накаже служителите.

най-точния вариант в този случай е фирмата да ти даде пари като компенсация на забавянето.
Но това едвали ще се случи!

# 2
  • Мнения: 3 675
ами аз точно на нея вдигнах скандал
тя е сама
всички други май ги съкратиха

каза, че ще върне обратно декларацията в нужните срокове

не издържах, защото това се случи с болничните също

днес въпросната личност ми каза, че съм й губила времето,че какво значение имало това, че парите ще си ги получа с две седмици закъснение

че аз, ако тръгна да се разправям, мога да подам молба до директора и да я правя на гарганушка тази некадърница

 #2gunfire

чудя се, защо после й се извиних, ама нали съм възпитана


Последна редакция: вт, 25 май 2010, 22:39 от gitadam

# 3
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
със сигурност не си и направила услуга.
защо да си мълчиш?
тази некадърница в момента заема мястото на някой кадърен за нейното място.

Как ще и се извиняваш? за какво? та това е нейна грешка.

За мен е редно да получиш компенсация.
Ако ти беше на нейно място? сигурна съм, че ще разбере цялата фирма

Моят съвет е да не си мълчиш.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
че аз, ако тръгна да се разправям, мога да подам молба до директора и да я правя на гарганушка тази некадърница

Ами просто тръгни да се разправяш, вместо да й се извиняваш...

# 5
  • Мнения: 3 675
Днес пак й се обадих, още не са получили декларацията от НОИ.Била я прегледала, не откривала грешка, казах, че или срока е сбъркан или нещо при изчисленията.Що се отнася до декларацията за това,  че детето не е дадено за осиновяване, как може шефката на трз на просто училище-гимназия да знае за такава декларация, а тя, да не е чувала за това.Заради това ми върнаха 3 болничен, сега пък декларацията, аман.
Ако до 1-2 юни нищо не е направено по моя въпрос отивам направо в секретариата на директора и лошо й се пише. #Cussing out
Ще подам жалба без да ми мигне окото, само ми кажете какъв е законния срок за представяне на документите в нои, заплатите са ги дали на 18 май, кога най-късно трябва да го представи в нои този документ?До края на месеца ли?
Искам да имам черно на бяло доказателство, че не е спазила срока и ще настоявам за компенсация, ако се забави.

Намекнах преди малко коя е фирмата, ама го редактирах

Не вярвам да чете тук, ама знае ли човек?Майка ми хубаво каза да подам още при първото връщане на документите жалба, трябваше да я послушам.


Последна редакция: чт, 27 май 2010, 00:12 от gitadam

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ще подам жалба без да ми мигне окото, само ми кажете какъв е законния срок за представяне на документите в нои, заплатите са ги дали на 18 май, кога най-късно трябва да го представи в нои този документ?До края на месеца ли?

декларации и болничине за април се подават 2 дни след плащането на осигуровките за м април,което се случвай през май.максималния срок е до 12 май.до 10 то число се плащат осигуровките.но много фирми закъсняват

# 7
  • Мнения: 3 675
Хай.Осигуровките вече са платени още на 18 май, като същия ден е оставена и декларацията в НОИ, но са я върнали по пощата.Днес се обадих в НОИ и ми казаха, че има 7 дневен срок от получаването на документа, в който трябва да корегират грешката и да им го върнат.Ако закъснеят, питах за жалба къде се подава, направо в НОИ.Вчера още го нямаше това писмо във фирмата.Че колко време трябва да го получат в този Панаир, бе, той да не се намира на Луната, нали писма за града се получават на следващия ден?От кога да ги броя тези 7 дни?Ако до понеделник не са го получили, вече тръгвам да се разправям, достатъчно чаках

Възможно ли е да са го получили в крайна сметка, ама понеже й вдигнах скандал онзи ден, да не иска да се занимава с мен и да ме информира за това.
Лошото е, че няма на кого да оставя бебето, иначе с удоволствие бих отишла да им разкажа играта. #2gunfireМерси

Последна редакция: чт, 27 май 2010, 12:36 от gitadam

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
аз бих отишла с бебето-определено ще се трогнат или поне би трябвало

# 9
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
пак си подай жалба до директора.
от какво се страхуваш? че ще я натопиш ли?

тя не ти е шеф. няма за какво да и мълчиш

колкото правиш мили очи, толкова повече те тъпчат.

нека въпросната г-жа да знае, че не може така да се отнася с хората.

# 10
  • Мнения: 3 675
Да, притеснявам се, защото във въпросната фирма стават съкращения и при една жалба тази патка ще изхвърчи и накрая ще си помисли, че заради мен са я изхвърлили, защото съм пуснала молба срещу нея.Въпреки, че ако питате мен си заслужава.Там става страшно във фирмата, от нашия отдел ги съкратиха всички, то и мен щяха, но бях бременна, а после родих.Помолих майка ми да говори с техния шеф на ТРЗ, каза ми, че нищо не мога да направя.Иначе Радост е права. Peace

# 11
  • Мнения: 3 675
Жената се оказа точна и вече е представила документите в НОИ, извиних й се за избухването.При това положение кога ще ми изплатят парите, има ли някаква дата или трябва да чакам 14 дни, както за болничните?мерси

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
gitadam ,срока е 15 работни дни,но изплащат по-рано

# 13
  • Мнения: 3 675
От НОИ получих писмо, в което ми обясниха каква е всъщност въпросната грешка, неправилно са ми изчислили дните на отпуска, т.е. трябва да е до 4 януари 2011, а те са го писали до 27 декември.Обадих се в НОИ, декларацията е върната при тях на 27 май и ми казаха, че има голяма вероятност на 10 юни да си получа майчинството.Имам чувството, че ако не вдигнах телефоните да се разправям, още щяха да ме мотаят.Хубаво е, че нещата се ускориха и още веднъж мерси за съветите. Hug

# 14
  • Мнения: 3 675
Искам още нещо да попитам за майчинството, че ми е тъмна индия
В НОИ ми обясниха, че за юни ще ми го преведат, когато от фирмата си внесат осигуровките при тях.Та това, което не ми е ясно е следното, щом сме месец назад със заплатите, кога ще стане това?Аз си получих парите за април и за май, въпреки че майската заплата още не са я дали на работата/ще я дават на края на месеца/, при това положение имам ли шанс да си получа парите за юни през юли или ще ми ги дадат чак август.Само ме мотаят с това майчинство и аз не мога да си направя сметката на парите, ако ще го вземам през два месеца, тогава мамка му на майчинството.
Предварително благодаря за пояснението. Hug

Общи условия

Активация на акаунт