Основен ремонт, как да минем най-тънко?

  • 48 223
  • 248
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 409
rocketqueen  bouquet. Ще потърся такъв и направо мисля да слагам. Пък каквото стане.

# 31
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Малко в контекста на темата и малко извън нея. Не гледайте винаги да минете най-тънко. Да не се окаже, че вас са ви минали/простете за израза/ тънко. Не е хич мястото тук, но толкова ме е яд, че трябва да се оплача.
Накратко-ипълнението на дограмата ни е ужасно!!! Мъжа ми реши един път и той да вземе решение и резултата е плачевен. Докато спорехме за дограмата и мрънках, че той никога нищо не решава и все мен чакар той отишъл и поръчал. Да ме изненада. Бяхме обиколили 1000 фирми, аз се бях спряла на предложението на една съфорумка/ сори Бенджи/, все търсехме най-...най-...най-... Той поръчал българска дограма... Добре. Аз не спирах да натяквам - гледай това, гледай онова, ама договор що не подписа, ама как така си даде парите беза да ти дадат поне едно хвърчащо листче за тях... дограмата е изпълнена в срок, даже даваха зор да идвали да я монтират. И вчера я монтирали. Понеже ме нямаше вкъщи, аз пак давам наставления, да гледаш, да не доплащаш ако нещо не е наред, даваш толкова пари, ще е за толкова години напред... Монтирали я супер, нивелирана, неомазана с пяна, почти нищо не разкъртено излишно. И като я загледах, как стърчи едно недозалепено фолио по ъглите, как  където се съединяват профилите стои  прозрачна пластмаса ми се подкосиха краката. Днес го накарах да ходи да ги вика - ами правело се със специален фулмастер, пък той от София, нямали сега, другата седмица...Да се чудиш що толкова бързаха. Е какво да правя, на рев ми е, мразя като съм безсилна. Добре, че сега постфактум разписали договор  -какво точно е подписал нямам идея. Как да го принудя да си оправи грешките също! Някакви съвети? Cry

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 10:53 от elliee

# 32
  • Варна
  • Мнения: 957
Още сме на фаза предварителен договор, но вече съм постоянно в този подфорум. Често и в тази тема.
Ще кътим, чупим, разлепяме  Mr. Green сами. приятел има къртач. Някой извършвал ли е тази дейност сам? Ще се маха всичко - до панел + вратопрозорец към тераса. Самият панел няма да кътим, само една колона ще се изтънява. Ще се маха и остъклен винкел на 2-те тераси. Тръпки ме побиват!
След това всичко - замазки, изравняване, зидане парапетите на терасите, ел, теракоти, плочки, ламинат, ще си правим сами, с помощ от приятел, който с това си е вадил хляба, години наред. Ще купим качествени, но не "маркови" материали. Ще боядисаме сами, ще пооправим старите врати и ще ги боядисаме както ние искаме.
С дограмата компромиси няма да правим - изпробвана (многократно) фирма, чиито дограми спестяват мухъл. С изолацията също няма да правим компромиси.
Кухнята ще е по поръчка, но максимално семпла. Мебелите също ще са прости и евтини - лесно се сменят, а и имаме малко дете. Това са плановете, а какво ще стане тепърва ще видим.

# 33
  • Мнения: 305
Аз да се похваля от един магазин за ламинат в П-в. Влезнахме, поканиха ни да седним, нарисувахме си хола с р-ри и момичето ни изчисли точно колко ще ни струва. Да, така е на всякъде, но този магазин ламината се продава не на пакети по 2кв/м, а на плоскости на бройка. Плащаш си го и си тръгваш и когато решиш ден за монтаж, обаждаш се, докарват ти го и го слагат. Поставянето се заплаща, подложката е безплатна, ако вземиш всичко от тях. Ако някой се интересува къде е магазина да ми пише ЛС. Обаче, цвета, който аз си харесах е само 7мм. Има ли проблем? Защо се дръжи да е 8 мм поне.  newsm78? намален е от 14 на 11 лв за кв/м. Мраката е KRONOPOL. Имате ли отзиви? В нашия дом няма нищо скъпо. Мебелите са чам. Сега ще правим ремонт в антрето,  банята и трапезария/хол.
Дограмата е смемена преди 6 год. алуминиева, не направих компромис от към цена и нямам никакъв проблем. Капка конденз няма. Майка си избра по-евтинка, и ми се възмущаваше тогава на мен, и тази година си смени нейната.

# 34
  • Мнения: 1 446
Боядисване, настилки, обзавеждане.. Знам, че във форума  има истински факирки. Давайте идеи за материали, магазини  и сметки.

Отиваш и вземаш най-евтините неща БЕЗ ЛАТЕКС. Не пести от латекс, от личен опит ти казвам. Ако можеш да си позволиш да не е български, избери някоя чужда марка.
Иначе за ламината аз лично съм на мнение да се взема най-евтиния. И от 30 лева да вземеш, все същата е....
Може да се спести от майстори, като си правите повечето неща сами....Ние преди няколко години почти всичко си направихме сами, и плочки лепихме с познат и какво ли още не....Ама по 40 лева за редене на плочки не ми се даваха някак си.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 742
rocketqueen  bouquet. Този филм с безплатното поставяне на ламинат в нашия град го няма Mr. Green. Снощи проверявахме и навсякъде ми се изсмяха. Не можете да си представите каква е мъка да се обзаведеш в малък град ooooh!. Гранитогрес не можем да си поставим сами, а и така се цапа #Crazy. при монтирането му. Както и да е. Кажете някакъв як ламинат и да търся има ли го при нас. После ще преценя в зависимост от цената. А коридора е голям.....

По принцип не е много сложно слагането на ламинат.На всеки кашон има упътване за монтаж.Купувате едно зеге за 20 лв и спокойно можете да си сложите ламината.Особено със система клик-клак е доста лесно.А за первазите взимате един клипс и го монтирате на перваз около 10см и това парче го разпробивате и го използвате за шаблон.

# 36
  • Мнения: 32
Да споделя-в пощата ми бяха пуснали брошурка на Бриколаж-има промоция-плочки за баня около 20 кв.м.(серията е КЛОЕ на КАИ), смесители за умивалник и за вана/душ, моноблок и мивка+подарък 4 торби лепило за плочки-всичко това за 400 лв. Shocked
Някой да ги е виждал на живо?Тези дни смятам да идем и ще споделя впечатления Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 1 742
Веднъж гледах една промоция на Бриколаж.На брошурата е добре,но на място имаше разлика по 2-3мм на плочките.Обикновено моноблока е от китайския за 70лв,който е доста калпав.Но най-добре вижте на място и ако ви хариса си ге купувайте.Специално за моноблока вижте дали не е от лят накриво,защото имах и такъв случай.

# 38
  • Мнения: 1 558
В коридора и кухнята съм на теракот - повече тази грешка няма да я повторя.
Предстои ми основен ремонт и изкарване на вода на терасата - ще сложа навсякъде ламинат. По-лесно, по-топло, по-уютно.

Че е по-топло и уютно съм съгласна, но в кухнята никога няма да сложа. Съвсем скоро ми се беше измъкнал някакъв филтър на пералнята и добре, че бяха плочките иначе щеше да се наложи да сменяме ламината. В коридора също не бих сложила, там също според мен си е място за плочки или за мнооого качествено дърво, примерно тик, защото зимата няма как да се избегнат калните мръсни обувки.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Здравейте,
записвам се в тема. Престои ни мащабен ремонт. Ще започваме края на месеца. Ще дебна за идейки оттук. Общо взето не разполагаме  с неограничен бюджет, но мисля да взимаме неща. които няма да ни се налага да ги сменяме догодина.  Laughing


И ние се опитваме с малко средста да направим основен ремонт.Купихме си жилище което беше в ужасно състояние и няма нещо което да не е за ремонт.До тук сме похарчили около 5000 лева ........................Предполагам ,че около 10 000 лева ще ни излезе всичко.
Колко квадрата е апартамента?

# 40
  • Мнения: 2 401
Питах в друга тема, ама никой не ми каза, ще питам и тук. Поразиите, които оставят фирмите за смяна на дограмата от какви майстори се оправят и как вървят цените на услугите им?

# 41
  • София
  • Мнения: 12 554
В коридора и кухнята съм на теракот - повече тази грешка няма да я повторя.
Предстои ми основен ремонт и изкарване на вода на терасата - ще сложа навсякъде ламинат. По-лесно, по-топло, по-уютно.

Че е по-топло и уютно съм съгласна, но в кухнята никога няма да сложа. Съвсем скоро ми се беше измъкнал някакъв филтър на пералнята и добре, че бяха плочките иначе щеше да се наложи да сменяме ламината. В коридора също не бих сложила, там също според мен си е място за плочки или за мнооого качествено дърво, примерно тик, защото зимата няма как да се избегнат калните мръсни обувки.

Ами въпрос на виждане.
Аз съм виждала точно такъв апартамент целия с ламинат и нищо му нямаше нито в коридора, нито в кухнята.

# 42
  • Мнения: 2 401
Аз мисля да слагам ламинат навсякъде.

# 43
  • Мнения: 350
И аз да се отбележа в тази тема. Скоро купихме голям стар апартамент 115 кв.  - три спални кухня, хол, килер баня с тоалетна, втора тоалетна, мокро помещение - НО е за сериозен ремонт.  Този номер с минаването най-тънко ми е болна тема тъй като нямам почти никакво сводно време, НО пък огромно желание да го направим функционално и удобно.

Ще слагаме външна, вътрешна изолация, смяна на дограма, остъкляване, газификация, смяна на ел. и ВИК, изолация на тавана, ламинта върху естествен паркет /скърца доста и има твърде големи фуги на места/ и т. н.

Имам чувството че ми трябва отделна тема за всяка от изброените точки по-горе  Grinning

Ще чета с интерес

# 44
  • Мнения: 2 409
Egisihora, в момента ремонтирам точно такъв голям и стар апартамента ooooh!. Да не те отчайвам предварително, но е мисия много трудна. Моят съвет - не прави вътрешна изолация щом ще правиш външна. Ако си на последен етаж сложете на тавана само - иначе не ти трябва. Запечтват се стените и избива мухъл. Ако са ти наред инсталациите не ги сменяй. Паркета може да се поправи като се запълнят дупките и след като се изцикли става супер. Не си давай парите за ламинат. Ние сме газифицирани преди години - избирай внимателно фирмата.

Общи условия

Активация на акаунт