Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 май 2010, 20:46 ч.

Основен ремонт, как да минем най-тънко?

• 39 207
  • 248
  •   1
Отговори
  • София
Боядисване, настилки, обзавеждане.. Знам, че във форума  има истински факирки. Давайте идеи за материали, магазини  и сметки.

# 1
  • София
Е, как! Тръгваш по магазините и избираш най-евтиното. Или поне среден клас. Съветвам те да не скачаш на италианско и испанско екстра качество, защото обикновено зад него стои средна ръка китайско производство. Добри материали има и български, има и турски. Има и китайски, обаче трябва изрично да си пише, че са китайски, а не да са замаскирани зад дебели цени в луксозни магазини.
Тръгваш из Сточна гара по магазинчетата и се запознаваш с наличностите.
Възможно най-много неща си правите вие сами - боядисването с латекс например не е никаква особена фисософия и всеки средно интелигентен човек, когото не го мързи, може да го свърши /а цените на майсторите са потресаващи - на мен за четиристаен апартамент ми искаха 1500 лв само за стените, за таваните искаха отделно/.
Настилки - ламинат /без банята/. По-добре е такъв висок клас, отколкото естествен паркет нисък клас /цена - около 20-25 лв. за кв.м/.
За банята - турски от Ваджо или български. Пробвала съм и от двата варианта, добри са, при това имат доста интересни декори. На вилата подът ми е с китайски гранитогрес /едно към едно с предлагния ми в една луксозна фирма "италиански", обаче на тройно по-ниска цена - купих го от Метро/.
Обзавеждане - чам. Първо, че е все пак естествен материал. Второ, че е много по-евтино от ПДЧ-то. Поръчваш го без лак и после си го боядисваш както ти душа сака. Ако имаш време, може да следиш обявите втора употреба. Излизат невероятни неща на страхотни цени. Зависи в  какъв стил искаш да обзаведеш. Аз обзаведох къща с четири спални с много приятни антики за около 5 000 лв.

# 2
  • Sofiа
Ей това е тема която ще следя с интерес.
Нашият ремонт по соновен не може да бъде, след като през почивните дни свалихме всичко до тухла на стените и замазка на пода, а на някои места и до плоча.
Baibibi е права - най-логичното нещо е да спестите от дейнстите, които бихте могли да си свършите и сами, а латекса е най- лесното нещо. Ламината е мнго доба идея и лично на нас ни е слабост, а съотношение цена/качество за мен е супер.
В крайна сметка всичко зависи от това какви са ви възможностите, като семейство да си свършите няки неща сами.
Ние изкъртихме и извозихме всичко сами: разходите ни се свеждат до 30 лв наем на къртач, 20 лв за двама "тъмни" да натоварят всичко в чували и да го свялят до буса и 4 лв за изхвърляне на близо 2 т. строителен отпадък на сметището.
Сами ще си направим електрото, окачените тавани и преградни стени от картон. Някои мебели бихме могли сами да се справим също. За всички Вик дейности ще си извикаме специалист защото не му разбираме. За съжаление с неща като нови врати, кухненска мебел, мека мебел и т.н няма как сами да се справим, но ще заложим на по-малки и не мастити (но все пак проучени фирми) за тези дейности с идеята да предлагат по-конкуретни цени.

# 3
Обзавеждане Икеа.Настилки - ламинат, както са казали вече.Боядисване- да речем- световрачене латекс- як и евтин..И боядисвате вие.Това с антиките и  мебелите на старо - препоръчвам жестоко,има невероятни неща,оригинално е.Една жена може от нищо да направи манджа,шапка и скандал:) Според мен и да обзаведе 100 квадрата:)

# 4
  • София
Една жена може от нищо да направи манджа,шапка и скандал

niviana, това е гениално! Никога не бих се сетила за шапката!

# 5
  • София
Една жена може от нищо да направи манджа,шапка и скандал

niviana, това е гениално! Никога не бих се сетила за шапката!

Любим цитат от Коко Шанел  Grinning Аз го знам "шапка, салата и скандал". И да съдаде уют в дома...

# 6
  • София
Според мен основен не е съвместимо с евтин.
Козметичен, да.
Не си слагай на всякъде евтин ламинат.
По-добре евтини плочки, където трябва да са плочки.
В квартирата е с евтин ламинат и тропа много, като изпусне детето тежка икрачка се лющи и т.н.
Отврат е!

# 7
  • Sofia
Много интересна и полезна тема!Ще следя с интерес.За обзавеждане тип Икея, предполагам, че може да се намери и тук, от БГ фирми...

# 8
Цитат
За обзавеждане тип Икея, предполагам, че може да се намери и тук, от БГ фирми...
Може ли?

# 9
  • София
....а докато ни се построим нашата Икеа едва ли ще излезе толкова евтино, все пак щом е основен ремонт не можеш да докараш всичко с едно возене...

# 10
София- Солун е колкото София -Сливен..и  на ИКЕА са разглобени повечето неща, има евтини маси , лампи..както казват те - начин на живот.Ама имаше отделна тема някъде.

# 11
  • София
Не си слагай на всякъде евтин ламинат.
По-добре евтини плочки, където трябва да са плочки.
В квартирата е с евтин ламинат и тропа много, като изпусне детето тежка икрачка се лющи и т.н.
Отврат е!

Ааа, не си права. Евтините плочки лесно се повреждат, а после ремонтът е ... ъъъъ, меко казано гаден. А ламинатът се слага и сваля за няколко часа. Не е нужно да опаковаш всички мебели и да изнесеш децата при свекървата.
Затова - нещата, които се ремонтират по-трудно е добре да се направят с по-скъпи/по-качествени материали /дограми, теракот, фаянс, гранитогрес/, а тези, които подлежат на не чак толкова трудоемка и съпроводена с мръсотия подмяна, може да са по-евтини /ламинат, корнизи, щори, боя на стените и т.н./.

# 12
  • Сливен
Къде по-точно сте намирали обяви за интересни мебели втора употреба? На нас ни предстои основен ремонт, с местене на стаи и следя темите за ремонти от известно време. Да видим само дали ще изкараме всичко това лято, или част ще остане за другото  ooooh!

# 13
# 14
  • София
Къде по-точно сте намирали обяви за интересни мебели втора употреба?
Просто изпиши в Гугъл "мебели втора употреба" и ще се покажат поне 10 сайта с безплатни обяви, повечето са придружени и със снимки. Има и аукциони /аукцион.бг и аукро.бг/.

# 15
  • Пловдив
За мебелите втора употреба - съобщи на всички познати, приятели и роднини, че си търсиш Simple Smile Общо взето всеки има по някой боклук, който би ти дал с удоволствие. Аз така се сдобивам с неща за без пари, на цената на бензина да си го докарам. После боядисвам, постягам и имам "нова" мебел.
Също така можеш да поканиш и приятели, да побоядисват с вас. Вероятно имате някой приятел, който може да ви научи да шпакловате, слагате плочки и подобни дейности.
Ние правим основен ремонт в момента - на три стаи, до тухла изкъртени и баня (забравих - и на коридора). Дограма, изолация, замазка, в момента половинката боядисва детската стая, спалнята и северната спалня.
За банята - има и евтини и скъпи материали. Аз заложих на български плочки, на цена от 17лв, на КАИ. Оказа се, че белите и оранжевите от една серия не са съвсем еднакви, обаче ако не мериш с шублер фугата не се забелязва, съвсем прилично стана. Душ-кабини - има от 300 до над 3хил лева. И какво - и най-скъпия душ масажен да си сложа в повечето случаи влизам за по един бърз душ и въобще нямам време да ползвам разните екстри, и по тази причина си сложих един съвсем евтин и обикновен душ, с евтина тайландска/тайванска?! душ кабина - 360лв.

# 16
Съвсем скоро ми приключи грубата и основна част по ремонта.
През цялото време при вземането на решения съм гледала от практична и функционална гледна точка, без да се вълнувам от модни тенденции и разни прищявки. Колкото по-малко мода, толкова по-лесно и евтино е изпълнението, а и по-лесно за поддръжка. Основно залагам на естествени материали, дървен прозорец, врата, дюшеме и кухня. Теракота в кухнята български, изобщо не лош за 14лв кв.м, в банята турски, за 15лв, изчистено без много детайли при направата, като смятам да раздвижа нещата с аксесоари.
Също си намерих и страхотна ретро находка - трапезна маса със столове за символична сума предвид  качество и изработка.

Пожелавам голяма доза творческо мислене!  Peace

# 17
  • Бургас
Присъединявам се към вашата компания, че довършвам къщата и вече гоня бюджетни решения и тази тема ще ми е много полезна. И аз мисля навсякъде с изключение на баните да сложа ламинат, само за стълбището не съм решила с какво да облицовам. Дали е технически възможно да стане и то с ламинат newsm78

# 18
  • София
Откъде излиза най-евтин ламината, вкл. монтаж?

# 19
http://www.praktis-bg.com/
Мисля, че тук има най-евтин ламинат, ама по-добре не си слагайте най -евтиния.

# 20
Сестра ми си взе от Баумакс,на промоция за около 9 лв.,както и комшията,не е мръднал.И с вода е поливан.
А наш познат си взе за по 45 лв.и от къпането детето ,дето са капвали капки се скапал.
Гаранция няма,късмет!

# 21
  • София
Да се включа и аз.

Банята я правих миналата година. Плочки - български на КАИ - лилавата Осака. Много съм доволна. Цената беше 16 лева за квадрат.
Ламинатът ми е от 2005 година. Поливан е, заливан е - не е мръднал. Нито се е обелил, нито нищо. Клик-клак система. От Практикер - 15 лева квадрата.
В коридора и кухнята съм на теракот - повече тази грешка няма да я повторя.
Предстои ми основен ремонт и изкарване на вода на терасата - ще сложа навсякъде ламинат. По-лесно, по-топло, по-уютно.

Шкафовете ми в кухнята - МДФ и ПДЧ. Отделни модули, които аз си комбинирах. Общо шест шкафа, плот и мивка. 730 лева. И те не са мръднали.
Латекс ми е навсякъде и пак ще го правя така - купувам само Дисповит. Лесно се нанася, бързо съхне и е покривен. Цветът си го прави мъжът ми.

# 22
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
тази тема като гледам май ще ми стане любима  smile3508

# 23
Момичета, искам да ви питам следното - удачно ли е да се сложи ламинат в коридора и какъв да е? Понеже тук говорим за най-тънко минаване при ремонт, а при нас една стара огромна тераса глътна непредвидени парички вече мисля за по-евтини варианти в другите помещения ooooh!.

# 24
Може да сложиш, но зависи какъв е. В коридора се влиза с кални обувки, зимата е още по-зле. Ако избереш по-евтин, скоро ще се наложи да го смениш. Виждала съм в магазини с ламинат какво е - горното покритие се обелва и т.н. Ако искаш да сложиш, трябва да избереш по-висок клас на изтриваемост или както там се нарича - ламинат, подходящ и за офиси. Вероятно това ще покачи цената на кв.м. Виж колко кв.м. ти е коридора и до каква цена на кв.м. за настилка можеш да отделиш. У дома сме с теракот в кухнята и коридора. Ремонт правихме преди 4 години. Но като квадратура е най-много 15-16 кв.м. Избрах плочки на КАИ, кв.м. беше под 15лв., такъв спомен имам. Виж на сайта им. Аз скоро забелязах, че са пуснали нови неща. Лошото при теракот и гранитогрес е, че трябва да платиш и труда на майстора, ако нямаш близък или сам не си го изпълниш. А това качва цената, а ламината в повечето фирми ти го монтират безплатно. Има и вариант с балатум или пвц настилки. По едно време в Домко имаше промоции.

# 25
rocketqueen  bouquet. Този филм с безплатното поставяне на ламинат в нашия град го няма Mr. Green. Снощи проверявахме и навсякъде ми се изсмяха. Не можете да си представите каква е мъка да се обзаведеш в малък град ooooh!. Гранитогрес не можем да си поставим сами, а и така се цапа #Crazy. при монтирането му. Както и да е. Кажете някакъв як ламинат и да търся има ли го при нас. После ще преценя в зависимост от цената. А коридора е голям.....

# 26
  • Пловдив
У нас в коридора ще е ламинат, обаче ще го поставят другата седмица Simple Smile Отзиви не мога още да дам Simple Smile

Търси по-висок клас на износоустойчивост.

# 27
  • Плевен
И ние се опитваме с малко средста да направим основен ремонт.Купихме си жилище което беше в ужасно състояние и няма нещо което да не е за ремонт.До тук сме похарчили около 5000 лева .Като сме усвоили едната тераса и сме е приобщили към кухнята.Направихме си банята и тоалетната спряхме се на плочки на Каи груп 16,99 за кв.м зелена осака мисля ,че се водят.Получи се доста свежичко поне на нас ни харесва.Сложихме навсякъде ПВЦ дограма,сменихме вратите на банята и на тоалетната ,взехме и блиндирана врата.Купихме ал. радиатор за кухнята Коридора е на шпаклова  хола също.Успяхме да подменим тръбите в кухнята и в банята.За коридота и кухнята сме се спрели на гранитогрес който прилича на дърво или такъв теракот.Видях ,че има във сикото на приемлива цена 22 лв. за кв.м.В хола и спалнята ще оставим паркета който е там и само ще го изциклим и лакираме.Така ще излезе по евтинко вместо да го подменяме.И остава гардеробната в която ще вложим малко повечко парички за да я направим.Мебели имаме/ които са на две години/ само мебелите за хола ще подновим.Нов диван и нова секция.Предполагам ,че около 10 000 лева ще ни излезе всичко.

# 28
Цитат от сайт:

Класовете 21 и 22 са предназначени за помещения с малко и средно натоварване, например спални. Предназначен е за експлоатация 2-3 години. Ламината 23 и 31 клас са следващите по износоустойчивост. Първият от тях е предназначен за жилищни помещения, в които живеят много хора, а втория се препоръчва за малки офиси, стаи за посетители. При това 31 клас може да се използва в апартамент, но 23 не може да се използва в офис. Срокът на експлоатация на клас 23 при грижливо отношение е 6 години. Аналогична е експлоатацията на клас 31 в офисите, но в жилище тя се увеличава двойно.

Ламинатът клас 32 и 33 е предназначен основно за магазини, заведения и др. с голямо всекидневно натоварване. Те притежават дебел защитен слой, често допълнителна звукоизолация, която пълноценно заменя подложката при монтиране. Срокът на служба на този ламинат в обществените помещения е 6 години, но ако се купи такъв ламинат за вкъщи, то ще е необходима замяната му чак след 15-20 години.

dafinov list, значи клас 31 e за предпочитане, но може и клас 23 по износоустойчивост. Препоръчвам ти 8мм дебелина.

# 29
  • Пловдив
Аз търсих за детската стая 32 и 33, масово не се предлага. Максимум предлагат нещо, което казаха, че било А4 износоустойчивост, явно по друга скала, 8мм.

# 30
rocketqueen  bouquet. Ще потърся такъв и направо мисля да слагам. Пък каквото стане.

# 31
  • Точно където трябва
Малко в контекста на темата и малко извън нея. Не гледайте винаги да минете най-тънко. Да не се окаже, че вас са ви минали/простете за израза/ тънко. Не е хич мястото тук, но толкова ме е яд, че трябва да се оплача.
Накратко-ипълнението на дограмата ни е ужасно!!! Мъжа ми реши един път и той да вземе решение и резултата е плачевен. Докато спорехме за дограмата и мрънках, че той никога нищо не решава и все мен чакар той отишъл и поръчал. Да ме изненада. Бяхме обиколили 1000 фирми, аз се бях спряла на предложението на една съфорумка/ сори Бенджи/, все търсехме най-...най-...най-... Той поръчал българска дограма... Добре. Аз не спирах да натяквам - гледай това, гледай онова, ама договор що не подписа, ама как така си даде парите беза да ти дадат поне едно хвърчащо листче за тях... дограмата е изпълнена в срок, даже даваха зор да идвали да я монтират. И вчера я монтирали. Понеже ме нямаше вкъщи, аз пак давам наставления, да гледаш, да не доплащаш ако нещо не е наред, даваш толкова пари, ще е за толкова години напред... Монтирали я супер, нивелирана, неомазана с пяна, почти нищо не разкъртено излишно. И като я загледах, как стърчи едно недозалепено фолио по ъглите, как  където се съединяват профилите стои  прозрачна пластмаса ми се подкосиха краката. Днес го накарах да ходи да ги вика - ами правело се със специален фулмастер, пък той от София, нямали сега, другата седмица...Да се чудиш що толкова бързаха. Е какво да правя, на рев ми е, мразя като съм безсилна. Добре, че сега постфактум разписали договор  -какво точно е подписал нямам идея. Как да го принудя да си оправи грешките също! Някакви съвети? Cry

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 10:53 от elliee

# 32
  • Варна
Още сме на фаза предварителен договор, но вече съм постоянно в този подфорум. Често и в тази тема.
Ще кътим, чупим, разлепяме  Mr. Green сами. приятел има къртач. Някой извършвал ли е тази дейност сам? Ще се маха всичко - до панел + вратопрозорец към тераса. Самият панел няма да кътим, само една колона ще се изтънява. Ще се маха и остъклен винкел на 2-те тераси. Тръпки ме побиват!
След това всичко - замазки, изравняване, зидане парапетите на терасите, ел, теракоти, плочки, ламинат, ще си правим сами, с помощ от приятел, който с това си е вадил хляба, години наред. Ще купим качествени, но не "маркови" материали. Ще боядисаме сами, ще пооправим старите врати и ще ги боядисаме както ние искаме.
С дограмата компромиси няма да правим - изпробвана (многократно) фирма, чиито дограми спестяват мухъл. С изолацията също няма да правим компромиси.
Кухнята ще е по поръчка, но максимално семпла. Мебелите също ще са прости и евтини - лесно се сменят, а и имаме малко дете. Това са плановете, а какво ще стане тепърва ще видим.

# 33
Аз да се похваля от един магазин за ламинат в П-в. Влезнахме, поканиха ни да седним, нарисувахме си хола с р-ри и момичето ни изчисли точно колко ще ни струва. Да, така е на всякъде, но този магазин ламината се продава не на пакети по 2кв/м, а на плоскости на бройка. Плащаш си го и си тръгваш и когато решиш ден за монтаж, обаждаш се, докарват ти го и го слагат. Поставянето се заплаща, подложката е безплатна, ако вземиш всичко от тях. Ако някой се интересува къде е магазина да ми пише ЛС. Обаче, цвета, който аз си харесах е само 7мм. Има ли проблем? Защо се дръжи да е 8 мм поне.  newsm78? намален е от 14 на 11 лв за кв/м. Мраката е KRONOPOL. Имате ли отзиви? В нашия дом няма нищо скъпо. Мебелите са чам. Сега ще правим ремонт в антрето,  банята и трапезария/хол.
Дограмата е смемена преди 6 год. алуминиева, не направих компромис от към цена и нямам никакъв проблем. Капка конденз няма. Майка си избра по-евтинка, и ми се възмущаваше тогава на мен, и тази година си смени нейната.

# 34
  • София
Боядисване, настилки, обзавеждане.. Знам, че във форума  има истински факирки. Давайте идеи за материали, магазини  и сметки.

Отиваш и вземаш най-евтините неща БЕЗ ЛАТЕКС. Не пести от латекс, от личен опит ти казвам. Ако можеш да си позволиш да не е български, избери някоя чужда марка.
Иначе за ламината аз лично съм на мнение да се взема най-евтиния. И от 30 лева да вземеш, все същата е....
Може да се спести от майстори, като си правите повечето неща сами....Ние преди няколко години почти всичко си направихме сами, и плочки лепихме с познат и какво ли още не....Ама по 40 лева за редене на плочки не ми се даваха някак си.

# 35
  • София
rocketqueen  bouquet. Този филм с безплатното поставяне на ламинат в нашия град го няма Mr. Green. Снощи проверявахме и навсякъде ми се изсмяха. Не можете да си представите каква е мъка да се обзаведеш в малък град ooooh!. Гранитогрес не можем да си поставим сами, а и така се цапа #Crazy. при монтирането му. Както и да е. Кажете някакъв як ламинат и да търся има ли го при нас. После ще преценя в зависимост от цената. А коридора е голям.....

По принцип не е много сложно слагането на ламинат.На всеки кашон има упътване за монтаж.Купувате едно зеге за 20 лв и спокойно можете да си сложите ламината.Особено със система клик-клак е доста лесно.А за первазите взимате един клипс и го монтирате на перваз около 10см и това парче го разпробивате и го използвате за шаблон.

# 36
  • София
Да споделя-в пощата ми бяха пуснали брошурка на Бриколаж-има промоция-плочки за баня около 20 кв.м.(серията е КЛОЕ на КАИ), смесители за умивалник и за вана/душ, моноблок и мивка+подарък 4 торби лепило за плочки-всичко това за 400 лв. Shocked
Някой да ги е виждал на живо?Тези дни смятам да идем и ще споделя впечатления Simple Smile

# 37
  • София
Веднъж гледах една промоция на Бриколаж.На брошурата е добре,но на място имаше разлика по 2-3мм на плочките.Обикновено моноблока е от китайския за 70лв,който е доста калпав.Но най-добре вижте на място и ако ви хариса си ге купувайте.Специално за моноблока вижте дали не е от лят накриво,защото имах и такъв случай.

# 38
Предстои ми основен ремонт и изкарване на вода на терасата - ще сложа навсякъде ламинат. По-лесно, по-топло, по-уютно.

Че е по-топло и уютно съм съгласна, но в кухнята никога няма да сложа. Съвсем скоро ми се беше измъкнал някакъв филтър на пералнята и добре, че бяха плочките иначе щеше да се наложи да сменяме ламината. В коридора също не бих сложила, там също според мен си е място за плочки или за мнооого качествено дърво, примерно тик, защото зимата няма как да се избегнат калните мръсни обувки.

# 39
  • Пловдив
Здравейте,
записвам се в тема. Престои ни мащабен ремонт. Ще започваме края на месеца. Ще дебна за идейки оттук. Общо взето не разполагаме  с неограничен бюджет, но мисля да взимаме неща. които няма да ни се налага да ги сменяме догодина.  Laughing

И ние се опитваме с малко средста да направим основен ремонт.Купихме си жилище което беше в ужасно състояние и няма нещо което да не е за ремонт.До тук сме похарчили около 5000 лева ........................Предполагам ,че около 10 000 лева ще ни излезе всичко.
Колко квадрата е апартамента?

# 40
  • София
Питах в друга тема, ама никой не ми каза, ще питам и тук. Поразиите, които оставят фирмите за смяна на дограмата от какви майстори се оправят и как вървят цените на услугите им?

# 41
  • София

Че е по-топло и уютно съм съгласна, но в кухнята никога няма да сложа. Съвсем скоро ми се беше измъкнал някакъв филтър на пералнята и добре, че бяха плочките иначе щеше да се наложи да сменяме ламината. В коридора също не бих сложила, там също според мен си е място за плочки или за мнооого качествено дърво, примерно тик, защото зимата няма как да се избегнат калните мръсни обувки.

Ами въпрос на виждане.
Аз съм виждала точно такъв апартамент целия с ламинат и нищо му нямаше нито в коридора, нито в кухнята.

# 42
  • София
Аз мисля да слагам ламинат навсякъде.

# 43
  • Велико Търново
И аз да се отбележа в тази тема. Скоро купихме голям стар апартамент 115 кв.  - три спални кухня, хол, килер баня с тоалетна, втора тоалетна, мокро помещение - НО е за сериозен ремонт.  Този номер с минаването най-тънко ми е болна тема тъй като нямам почти никакво сводно време, НО пък огромно желание да го направим функционално и удобно.

Ще слагаме външна, вътрешна изолация, смяна на дограма, остъкляване, газификация, смяна на ел. и ВИК, изолация на тавана, ламинта върху естествен паркет /скърца доста и има твърде големи фуги на места/ и т. н.

Имам чувството че ми трябва отделна тема за всяка от изброените точки по-горе  Grinning

Ще чета с интерес

# 44
Egisihora, в момента ремонтирам точно такъв голям и стар апартамента ooooh!. Да не те отчайвам предварително, но е мисия много трудна. Моят съвет - не прави вътрешна изолация щом ще правиш външна. Ако си на последен етаж сложете на тавана само - иначе не ти трябва. Запечтват се стените и избива мухъл. Ако са ти наред инсталациите не ги сменяй. Паркета може да се поправи като се запълнят дупките и след като се изцикли става супер. Не си давай парите за ламинат. Ние сме газифицирани преди години - избирай внимателно фирмата.

# 45
И аз да се отбележа в тази тема. Скоро купихме голям стар апартамент 115 кв.  - три спални кухня, хол, килер баня с тоалетна, втора тоалетна, мокро помещение - НО е за сериозен ремонт.  Този номер с минаването най-тънко ми е болна тема тъй като нямам почти никакво сводно време, НО пък огромно желание да го направим функционално и удобно.

Ще слагаме външна, вътрешна изолация, смяна на дограма, остъкляване, газификация, смяна на ел. и ВИК, изолация на тавана, ламинта върху естествен паркет /скърца доста и има твърде големи фуги на места/ и т. н.

Имам чувството че ми трябва отделна тема за всяка от изброените точки по-горе  Grinning

Ще чета с интерес
  Мога да ти препоръчам добри майстори които работят на разумни цени   Peace

# 46
  • у дома
Наскоро и ние минахме през два основни ремонти, та да се изкажа и аз - промоциите в Бриколажа са скапани. Общо взето, ако тръгнеш да купуваш отделно нещата, които уж са на промоция, пак идва толкова.
Егисихора не слагай ламинат върху паркета. Говори с майстор дали е възожно паркета да се изцикли и лакира, а на места, ако е разлепен да се залепи. По-добър вариант е  Peace

# 47
  • Велико Търново
Проста Мария хубаво би било да запазя паркета и много ми се искаше, но в едната  където е хола сега ще става кухня дневна , кухнята на детска, ще стане "кърпено" ако се опитвам да запазя паркета тук-таме, освен това ми се иска да изравня подовета навсякъде,  newsm78

# 48
Вчера ни изциклиха паркета - стана прекрасен.

# 49
  • Точно където трябва
А снимки?

# 50
  • Пловдив
А за PVC дограма някакви отзиви и мнения?
Насочили сме се към Трокал, ама ще видим другата седмица офертата, дали ще ни устройва!  Laughing

# 51
^слънчо^,  не знам от къде си, но ние си поръчахме от Лорекс именно Трокал. В момента имат големи отстъпки и работят качествено. А снимки от паркета ли чакате, че не разбрах? В момента е хаос в къщи, но ще опитам. Обмисляме и старото дюшаме дали да не го поправим като махнем изгнилите и изядени дъски. Майстора обеща да го направи, но ще видя.

# 52
  • Пловдив
^слънчо^,  не знам от къде си, но ние си поръчахме от Лорекс именно Трокал. В момента имат големи отстъпки и работят качествено. А снимки от паркета ли чакате, че не разбрах? В момента е хаос в къщи, но ще опитам.
дафинов лист,  от Пловдив съм, но фирмата, която сме си харесали работи с техни профили, но не знам дали ще имат отстъпки. А на вас колко ви излезе дограмата и за колко прозореца? Искам грубо да се ориентирам просто.   bouquet  bouquet  bouquet

# 53
  • Точно където трябва
То мен всичко ме интересува, така че за каквото и да пуснете все ще е от полза Grinning Иначе - да, за паркета. Изобщо за циклени подове, мисля дюшеме да цикля, ама едни фуги...

# 54
Грубо - 2100 лв - два огромни прозореца на терасата+1 по-малък /всички са високи 1.75/ и един вратопрозорец+ 1 прозорец - няма под 2 метра ширина. В това влизат комарници 3 броя, стъкла енерджи и первази на външните прозорци. При нас това беше най-добрата оферта.

# 55
  • Пловдив
Грубо - 2100 лв - два огромни прозореца на терасата+1 по-малък /всички са високи 1.75/ и един вратопрозорец+ 1 прозорец - няма под 2 метра ширина. В това влизат комарници 3 броя, стъкла енерджи и первази на външните прозорци. При нас това беше най-добрата оферта.

Мерси много!   bouquet

# 56
Здравейте. Предстои ни ремонт не бих го нарекла защото е строеж на гола тухла. Мислим да направим малка част от апартамента за да не плащаме наем и постепенно да го довършим. Няма нито ЕЛ нито В и К, искам да попитам колко струва като материали, прекарване и узаконяване в дружествата ( ако така се казва ).

# 57
  • София
Аз съм гърмян заек в ремонтите в качеството си на финансов мениджър управляващ мъж с 2 десни ръце. Е, това е най-добрия начин да се мине най-тънко Simple Smile Т.е. за мен най-икономичното перо е да си свършите, каквото можете сами, дори да не е идеално.

Относно дограмата - ползвали сме „Уют стил” - 3 прозореца - почти до пода, с 2 врати балконски 1800 лв. с безплатни щори цвят по избор.

Дограмата я "обръща" всеки добър майстор, даже може и от фирмата за дограма.Цените са около 10 лв. на метър. Но е въпрос на пазарлък.Искайте обаче вграждане на метални ъгли.

Фаянс /теракот - фен съм на KAI -, обаче 1во качество ина4е имат разминаване, което с натрупване става видимо. Цените за баня започват от 12 лв. Гранитогресът започва от 15 лв.

Паркет –ламинат - до момента съм най-доволна от фирма „Берг” , предлагат безплатен монтаж и безплатно полагане на защитна паста в сглобките. Цените им почват от 8.90 лв. без монтажа.

Паркет – масив или дюшеме – цените започват от 25 лв. на квадрат без циклене. Циклене (3 лв. /кв.м. ) и лак – около 4 лв. на квадрат за всяка ръка.  Ако има стар просто го изциклете и лакирайте. По-красиво, по евтино и по-топло е.

Врати- вътрешни - кофти това е скъпо удоволствие. Има китайски по 180 лв.,  уж МДФ, но в никакъв случай не ги препоръчвам защото се раздрипват в долния край. Всъщност, почти няма нормална врата под 250 лв. - без монтажа.

Врати външни : за 2ра врата без пълнеж - може да се намери около 250 лв., само на грунд, с фолио или обле4ена с фурнир цената скача. За по-качествена врата с пълнеж. си приготви над 480 лв. без бравите.

Мебели- най- ми е лесно, аз рисувам мъжът ми прави 

Гипс картон- в момента в София може да се договориш за около 15 лв. на метър, но цената варира според сложността.

Латекс - за бял „Дисповит”, нищо че е по-скъп, но всъщност излиза по-евтино. За цветен- не икономисвам и предпочитам промишлено оцветен чешки или английски миещ латекс около 60 лв. баката от 25 кг.

За боя тип блажна – ако се налага нещо- автоемайл лак или боя на Сикенс.

За радиатори- ако няма възможност за алуминиеви, има чудесни чешки метални радиатори на цена 500 лв за 3 броя големи

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 09:49 от harmony_broken

# 58
  • София
За KAI и Дисповита се подписвам.
Плочките в банята са ми на КАИ - нямат разминаване.
От 10 години боядисвам само с Дисповит. Мъжът ми го оцветява.

# 59
Записвам се да ви следя, че и ние от старо ново се опитваме да направим и излизат много непредвидени разходи и ще трябва с някои неща да минем по- тънко, но се чудя с кои   Crazy

# 60
  • София
много полезна тема, и мен ме вълнува и ще ви следя

# 61
  • Варна
Ние няма да къртим сами - извозване, такси, разрешения (за изхвърляне на отпадъци) излизат по-скъпо, по-мудно. А не мога да изхвърля бетон, винкели, вана, шкафове, мивки, т. чинии, 100 кила теракоти и плочки до контейнера. Ако, все пак, някой се е справил сам, но съвсем регламентирано, нека сподели опит.

# 62
  • София
Ние няма да къртим сами - извозване, такси, разрешения (за изхвърляне на отпадъци) излизат по-скъпо, по-мудно. А не мога да изхвърля бетон, винкели, вана, шкафове, мивки, т. чинии, 100 кила теракоти и плочки до контейнера. Ако, все пак, някой се е справил сам, но съвсем регламентирано, нека сподели опит.

Ние си къртихме банята сами.
После си има фирми в нета колкото искаш, които срещу 60-70 лева извозват строителни отпадъци, а таксата за сметище е включена в тяхната цена.

# 63
  • Варна
Мерси, Нана!
Баня, подови настилки и ние сами ще изкъртим, но подпрозоречни стени, огромни винкели на 2-те тераси (сигурно цели тонове тежат!) + солидно остъкление? Много ме притесняват. На 7-ми етаж сме, една грешка с този остъклен винкел, и мога да убия някого.  newsm78 В чуденка съм още, де.

# 64
  • София
Мерси, Нана!
Баня, подови настилки и ние сами ще изкъртим, но подпрозоречни стени, огромни винкели на 2-те тераси (сигурно цели тонове тежат!) + солидно остъкление? Много ме притесняват. На 7-ми етаж сме, една грешка с този остъклен винкел, и мога да убия някого.  newsm78 В чуденка съм още, де.

За винкела - мъжът ми го свали сам.
Купуваш широко тиксо. Няколко ролки. Облепваш плътно прозорците на винкела отвън и отвътре с тиксото, ама хубаво. И след това с чука трошиш отвън навътре.
Стъклата падат на балкона ти, но понеже са облепени с тиксото, не се пръскат, а си стоят в него. След това самият винкел се реже с флекс. Пак мъжът ми го направи.
И готово.

# 65
  • София
Ние къртихме сами баня.

Отпадъците в сезалови чували- от една баня около 12 броя.
Чувалите складирани пред входа и след 2 часа идва фирма с бус да ги изнесе.
Излезе ни 50 лв.

Къртенето на стара дограма и тераса ни бе от фирмата за дограма -безплатно.

# 66
  • Варна
Благодаря ви!   bouquet
Ще си помислим добре!

Като стигнем (живот и здраве, че сделката е в понеделник!) до банята, ще обявя, че подарявам вана - от старите, бяла, малко използвана и добре поддържана.

# 67
  • София
Много полезна тема!
Засега ще чета, а като почнем може и да пиша.

# 68
  • Бургас
И аз се записвам да чета темата, че ще ми бъде полезна. Започваме следващия месец да правим баня и кухня. Общият ми бюджет за двете помещения е 5000лв. Tired Ще трябва да се задоволя с готови модулни кухненски шкафове  Sad, но пък няма да купувам уреди. На първо четене и смятане предполагам, че ще успея да се вместя в бюджета, но ще следя темата какви непредвидени разходи биха могли да изскочат Rolling Eyes

# 69
  • Пловдив
..................... но ще следя темата какви непредвидени разходи биха могли да изскочат Rolling Eyes
Всякакви Simple Smile Примерно сметнала ли си контакти и ключове? Вентилатор за банята? Корниза за перде / щори? Фугина, лепилото за плочки? Силикон? Закачалки за хавлии и кърпи, дозатори за сапун? Мога още да изброявам. Аз си казах - оооо, ама те тия неща са евтини. И то 10лв тук, 20лв там, хайде хоп 1000лв отгоре Simple Smile

# 70
  • Бургас
Ох, Янтра, точно тия дребошлъци най-ме тревожат Blush Не, че другите неща не ме тревожат, отново подхождаме към ремонта с много компромиси Tired В кухнята съм решила да правим следното - сменяме дограмата на терасата /там с обръщане, зидане отдолу и изолация само вътрешна/, няма да къртим панели, само ще махнем вратопрозореца и ще сложим плот на ниската стена под бившия прозорец. Ще свалим тапети и плочки и ще боядисаме с латекс за влажни помещения /това ще си го свършим сами/. Подът остава със стария теракот, здрав е, няма да го пипаме. Малко ме притеснява дали латексът ще е достатъчно надежден, тъй като не предвиждам да слагам плочки между двата реда шкафове, а да си остане само с латекс Rolling Eyes Готовите шкафове вече ги споменах, уреди няма да подменям засега, единствено хладилникът ми е за смяна, но остава за светлото бъдеще Laughing Ключовете и контактите ми са нови, както и батерията /преди две години освежавахме и тия неща ги подменихме/, щорите още ги мисля, доволна съм много от вертикалните щори, но не знам дали са добро решение за кухня newsm78
В банята няма да слагаме пак вана, но и засега няма да можем да сложим стъклен параван /гледам, че са около 400лв. Tired/, вероятно известно време ще караме със завеса. Там дръжки за кърпи, поставки за ТХ и сапунерки също са ми нови /да се чуди човек що сме ги плеснали на тая мизерна баня, ама на Mr. Green/, вентилатор предвидих. Вратата на банята също е за смяна. Банята грубо я сметнах към 2000лв. всичко; да видим как ще се развият събитията Rolling Eyes

# 71
  • София
.... Малко ме притеснява дали латексът ще е достатъчно надежден, тъй като не предвиждам да слагам плочки между двата реда шкафове, а да си остане само с латекс ......... щорите още ги мисля, доволна съм много от вертикалните щори, но не знам дали са добро решение за кухня ......

Според мен не дава необходимата сигурност- ще пръска,  подлизва и т.н. Ще си скапеш долните подули, дори и да сложиш водобран. Поради това ако нямам възможност за плочки бих сложила обкантен твърд гръб ПДЧ или бих лепнала фолио или тапет за баня на мястото. Не, че е идеално, до дава малко повече сигурност, според мен, а и десени има много и различни по стил.

За банята, ако няма вие да слагате плочките си предвиди поне още малко резерв . Понякога се налага убийствено количество материал за изправяне на стените, рабица и пр. изненади. Мъжът ми скоро прави баня от 24 кв. м. - стени и под , т.е не слагаме по  15 лв. за труд на кв.м.  При плочки от 14 лв. метъра погълна 1500 лв. за хидроизлолация, рабица, теракол, фугин, плочки, лайсни, мивка(60лв.), батерия (60 лв), моноблок (140 лв.) и пластмасово шкафче за вграждане с осветление (60лв).

# 72
  • Пловдив
Някой да си е слагал превазите под прозорците сам или поне някой майстор. Поискаха ми 20лв/м2, та се чудя дали е възможно да си ги купим от някой магазин?   newsm78 newsm78 newsm78

# 73
  • София
И на нас ни предстои ремонт на баня и затова сме в чуденка дали ние да си къртим или фирма да викаме.

Ние къртихме сами баня.

Отпадъците в сезалови чували- от една баня около 12 броя.
Чувалите складирани пред входа и след 2 часа идва фирма с бус да ги изнесе.
Излезе ни 50 лв.

Къртенето на стара дограма и тераса ни бе от фирмата за дограма -безплатно.
Harmony, би ли сподеделила коя фирма  в София си викала за извозване за тази сума?

# 74
  • София
И на нас ни предстои ремонт на баня и затова сме в чуденка дали ние да си къртим или фирма да викаме.
 Harmony, би ли сподеделила коя фирма  в София си викала за извозване за тази сума?

Използвах пусната в пощата брошурка за "чисти мазета, извозва отпадъци". Посочихме че искаме да се изхвърли боклука на официалното разтоварище между Люлин и Банкя, защото ни е най-близо.

Друга опция е да се обадиш на фирмата за чистота и да поискаш контейнер за около 30-35 лв., но тогава не знаехме това.

# 75
  • София
  bouquet

# 76
  • Бургас
harmony_broken , благодаря за споделеното   bouquet Решихме да сложим гръб между долните и горните шкафове в кухнята. Няма да рискувам само с латекс. Разбивката за банята ми беше много полезна  Peace, нашата и тя идва толкова горе-долу като квадратура, значи 2000лв. трябва да стигнат Rolling Eyes

# 77
  • Пловдив
Момичета, я кажете за модулните кухни. Някой взимал ли си е, хубави ли са? Защото, ако не можем да си направим по проект, ще вземем модулна. А, ако някой може да препоръча магазин за модулни кухни, да отида да хвърля едно око. За Пловдив говоря!

# 78
  • Бургас
Слънчо, аз ще взимам такава. За съжаление в момента това ми е единствения вариант Tired Ходихме онзи ден с мъжа ми на оглед, харесахме един модел в Арон. Е, друго си е кухня по индивидуален проект и с хиляда глезотийки, но... на този етап толкова можем да си позволим. Майка ми е с кухня от Арон, 5 години я ползва, не е мръднала, но родителите ми не са критерий общо взето, тъй като у тях всичко се използва изключително внимателно и се пази зорко Mr. Green. Моята секция в хола е такъв тип, имам я от една година, нямам забележки дотук. Не са провиснали вратички, нямам надраскана плоскост или олющени ръбчета, въпреки набезите на децата Peace
Ето на този модел съм се спряла аз, цената в момента е 400лв.

Последна редакция: пн, 14 юни 2010, 09:43 от Goldie

# 79
  • София
Момичета, я кажете за модулните кухни. Някой взимал ли си е, хубави ли са? Защото, ако не можем да си направим по проект, ще вземем модулна. А, ако някой може да препоръча магазин за модулни кухни, да отида да хвърля едно око. За Пловдив говоря!

Днес ходихме в РУМа на Дружба в София. Хресахме си едни - кафяво и ванилия.
Служителката беше много учтива.
Според размерите на стените веднага ни изчисли шкафовете.
Обаче малко скъпи ни се видяха 2 шкафа големи долни - 312 лв. С горните - 350, стават 662.
Ще видим и други оферти.

# 80
  • София
Току-що проучих и пакетни цени кърти-чисти-извозва за около прозорецо-врата и баня-фаянс.
Та цените вървят 300 лева всичко.
Примерно 140 едното, 160 другото. Или 150/150. Все тая.
Ние си намерихме един за 270.

# 81
  • Пловдив
Хвърлих едно око на кухните в страницата на Арон. Към тези целите, предлагат ли се допълнителни шкафчета, да си запълня някои местенца в помещението?  

Последна редакция: пн, 14 юни 2010, 15:47 от ^слънчо^

# 82
  • София
Ето на този модел съм се спряла аз, цената в момента е 400лв.

Тази изглежда много добре. Една позната има подобна от около година( малко по- тъмна ) и е доволна Peace

# 83
  • В царството на мечтите
 ooooh! и на нас ни дойде голям ремонт до главата.
Милото се хвана да изкърти всичко и прекарването на контакти и тези дреболии да не пращаме поне за тях. Но ако може идеи за майстори за плочки, прозорци, шпакловане и боядисване за гр. Пловдив Rolling Eyes

# 84
ooooh! и на нас ни дойде голям ремонт до главата.
Милото се хвана да изкърти всичко и прекарването на контакти и тези дреболии да не пращаме поне за тях. Но ако може идеи за майстори за плочки, прозорци, шпакловане и боядисване за гр. Пловдив Rolling Eyes
Писах на ЛС координати на майстор,който ще ти свърши работа и ще останеш доволна  Peace

# 85
  • Пловдив
Здравейте,
вчера пообиколихме с мъжа ми за кухни. В Арон има избор, ама повечкото бяха скъпите. Имаше само 2-3 от тези готовите, но не ми харесаха. Отидохме и в Мебел Дизайн. Там ни направиха проект,според нашата си кухня, като ще можем и цвят да си изберем. Самата фирма производител /ИРИМ, русенска някаква/ има каталог с шкафчета и ние си поръчваме например...2 от това, 3 от другото и т.н. и така според кунята си слглобяваме. Цената беше около 800 лв без плота обаче. НА мен лично ми се струва добре цена.  newsm78 Говоря горен и долен ред шкафчета в Г-образна форма, ПДЧ - 2.50/1.20. + едно отделно шкафче за газ. бутилка.
Ако някой има информация относно цените на кухните, нека сподели, тази цена ОК ли е?

# 86
  • София
Не знам какво разбирате вие под модулна, но ако е отделни шкафове, които аз си ги избирам и съчетавам - е, моята е такава. През 2005 г. ми излезе 732 лева - шест отделни шкафа плюс плот и мивка.
Магазинът се намира в блок 181 в Дружба 1 - казва се Аранж. И сега ги имат тези модули.

# 87
. Банята грубо я сметнах към 2000лв. всичко; да видим как ще се развият събитията Rolling Eyes
[/quote]

Не знам колко ти е голяма банята, но при положение, че си имала вана - не е малка. Нашата пикливка, `дето управителя на Алати вика " къде живеете Вие бе хора, та ви е толкова малка банята", и е 15 кв/м разгъната площ, включително стени по груби сметки с плащане на майстора ще е 1500 лв. Та за вашата 2000лв ме съмнява. Майка преди три години си правиха банята, която е в гарсониера и и струваше 3000лв.

# 88
  • Бургас
...Не знам колко ти е голяма банята, но при положение, че си имала вана - не е малка. Нашата пикливка, `дето управителя на Алати вика " къде живеете Вие бе хора, та ви е толкова малка банята", и е 15 кв/м разгъната площ, включително стени по груби сметки с плащане на майстора ще е 1500 лв. Та за вашата 2000лв ме съмнява. Майка преди три години си правиха банята, която е в гарсониера и и струваше 3000лв.
Направо се притесних сега Rolling Eyes Нашата баня е стандартна баня в панелка - 1,65 на 1,95м., грубо около 24кв.м. ги слагам. В момента избираме майстор, цените вървят тук около 10-12лв./кв.м. за труд. Плочки харесахме от 17лв./кв.м. - та смятам ги 400лв. плочки и още толкова за труд - общо 800. 300лв. слагаме санитарията и около 150-200 смесителите. Дотук 1300лв. Врата - 250лв. Не знам как вървят цените на материалите, но 500лв. за лепило, силикон и т.н. би трябвало да стигнат, или бъркам newsm78
Иначе, поръчах си вчера кухнята в Арон, на 30.06. ще ни я доставят, дано всичко е наред там Praynig Излезе ми 516лв. с мивката и транспорта до вкъщи.

# 89
  • Пловдив
Иначе, поръчах си вчера кухнята в Арон, на 30.06. ще ни я доставят, дано всичко е наред там Praynig Излезе ми 516лв. с мивката и транспорта до вкъщи.
Ще чакаме да я снимаш, да я видим на живо!  Simple Smile

# 90
Goldie внимавай много с избора на майстор. Нека някой ти препоръча. 10-12 лв на кв.м е малко. Да не излезне "евтин" майстора. Нашия, роднина ще ни вземе 15 лв на кв.м 8 лв за метар фриз, добре, че няма да опасваме банята с него. Отделно за подмяна на тръби и за монтаж на батериите. Лепило Церезит СМ12, било най-хубаво. Вратата ни е 240 лв, чакаме обаче майстора да ни се освободи, за да я започне. Проблем ще ни създаде това/неочаквано беше за нас/, че като се кърти, за да се подменят тръбите, ще има поражения в кухнята, която е на една стена с банята и имат общи тръби. Дано не падне и така тънката стена, че тогава ще се наредя до теб и за подмяна на кухня, а там нещата са мнооого сложни, защото аз искам дървена и преобщаване на тераса и пр.и пр.
Честито кухня, и аз чакам снимки  Hug

# 91
  • София
И аз да се похваля с кухня от ЯВОР за 520 лв с мивката!
Мерихме, мерихме и измислихме как да наместим готовите шкафчета таман като за нашия скапан бокс с комин.

# 92
  • Пловдив
И аз да се похваля с кухня от ЯВОР за 520 лв с мивката!
Мерихме, мерихме и измислихме как да наместим готовите шкафчета таман като за нашия скапан бокс с комин.
Party Party Party Сууупер, ччестито, със здраве да си я ползвате!   bouquet
Има ли я в сайта на Явор? Пусни ми линкче, ако има!
В събота сме се заканили да идем до там!  Peace

# 93
# 94
  • Бургас
Дилянка, честито, супер е Peace
Момичета, ще пусна снимки, ама най-рано след месец Embarassed Не можем да започнем до 5-ти юли, защото няма къде да пласираме децата Wink
VK, мерси за споделеното Hug Утре очакваме отговор от един майстор, работи супер, близък ни е, ще видим какви цени ще ни даде Rolling Eyes Държа да е близък, че не мога да взема отпуск и най-вероятно ще го оставяме да работи сам вкъщи, а не ми се иска да пускам чужд човек докато ни няма Crazy

# 95
  • Пловдив
Слънчо, и нашата кухня е модулна, от Сим импекс, модел Бон апети. Излезе към 900 лв с цял термоплот (не нарязан на парчета за всяко долно шкафче),3,50 л.м. е цялата. Ето такава е http://www.mebelitebg.com/component/option,com_virtuemart/page,s … y_id,82/Itemid,8/. Имаха на склад в цвят вишна и веднага я грабнахме, пък и ми се връзва с цвета на трапезарната маса и тв шкафа. За 1 година не е мръднала. На село сложихме една много евтина кухня, мисля, че беше Мондо, към 360 лв с нарязан термоплот. Тя е доста фалшива обаче, кантовете за 3 г. се разлепиха, а се ползва много рядко.
Миналия месец една приятелка си купи модулна кухня от Явор, но ходи направо в магазина в Пазарджик, там има много повече модели отколкото в електронния магазин. Чака я обаче малко повече от месец. Иначе съм виждала много
 интересни модели готови кухни и в мебелния магазин в Молдавия.
Сега си търся обзавеждане за детска стая, може и употребявано, бюро и гардеробче, ако са от масив още по-добре.

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 13:23 от Veniz

# 96
  • Бургас
Вениз, и твоята е страхотна Peace На мен пък ми трябваше точно с отделни плотове на шкафчетата Crazy Имам 1,60м. за шкафове в кухнята, за да мога да сложа и съдомиялна. На усвоената тераса ми се отваря едно местенце 40см. до печката. Долните шкафове на тази кухня, която поръчах са 80см. шкаф - мивка, 80см. шкаф с един плот и 40см. шкафче с отделен плот. Така че двата по 80см. остават в кухнята и де факто пак ще е един плот, защото второто ще е мивка, а малкото шкафче заминава на терасата Laughing Ох, вече ме сърбят ръцете да започваме, дано братовчедът на мъжа ми се навие те да поемат нещата и да не ни дадат някакви космически цени за труд Praynig

# 97
  • София
Ох, хора, отчайвам се вече!
С бюджета вървим добре, обаче с времето сме трагедия!
Майсторът и мъжът ми са в отпуска до края на седмицата и това ни е крайният срок!
А имаме да доизкъртваме, да слагаме ламинат, да боядисвам, да махнем старата и да сложим новата кухня - ооох. doh

# 98
Ох, ти с времето не си добре, а аз с бюджета ooooh!. Толкова пари отиват за строителни материали и готова кухня не мога да си купя, че не ми пасват.

# 99
  • тук и там
Включвам се в темата, от миналата година ремонтираме панелен апартамент, искрено се надявам през есента вече да живеем там. И нашият бюджет е ограничен, та дано не се проточи до следващата година ремонта ни Mr. Green.Ще следя с интерес  bouquet

# 100
  • BG
Здравейте! И ние правим ремонт с ограничен бюджет. В момента мъжът ми шпаклова стените, но става бавно, ходим събота и неделя и вечер след работа. Голям проблем са ми вратите, трябват ни осем и хем ми се иска да минем тънко, хем ми се иска да са качествени, защото не мога да си позволя да ги сменя след година ползване. Ходихме до "Треска", но нещо не ни харесаха особено, а и правят отстъпка при поръчка над 15 врати. Ходихме и до "Камбера и син" там определено изглеждаха по-добре, но и цените си ги биваше. Гледахме и в "Моском" - високи цени... Някой може ли да препоръча хубави врати на прилични цени?

# 101
  • София
Да докладвам - отказахме се да правим бокса /за сега/, за да довършим вече започнатите стая и баня до края на седмицата. Ще сложа снимки на банята скоро.

Врати видях в Практикер. Бяха на добри цени, но без каса.

# 102
  • Пловдив
Аз да докладвам, че вчера поръчахме дограмата.  Mr. Green
Започна се....   newsm44 
Другата седмица ще идем и за кухнята да поръчаме.... и ще чакаме, а през това време, ще къртим, изравянваме нива и т.н.  Simple Smile

# 103
  • София
И аз да се включа в тази тема. И ние правим основен ремонт на стара панелка! За сега имаме само дограма (много съм доволна как стана, само че имам притеснения, че малко избързахме с нея, а все още имаме по-груби ремонтни дейности около нея и сега ме е страх нещо да не я прецакаме...) и в банята почти сме готови с вик-то. Но имаме да сваляме още малко блажна боя от стените.... Sad

# 104
  • тук наблизо.......
..... Голям проблем са ми вратите, трябват ни осем и хем ми се иска да минем тънко, хем ми се иска да са качествени, защото не мога да си позволя да ги сменя след година ползване. Ходихме до "Треска", но нещо не ни харесаха особено, а и правят отстъпка при поръчка над 15 врати. Ходихме и до "Камбера и син" там определено изглеждаха по-добре, но и цените си ги биваше. Гледахме и в "Моском" - високи цени... Някой може ли да препоръча хубави врати на прилични цени?

Ние поръчахме врати на промоция от DOMO - http://www.domostyle.com/ 5 врати без отвори + една за хола, която ни излезе около 300 - общо за 960 лв. Дано изглеждат така, както ги видяхме в магазина им. Към средата на юли трябва да пристигнат.

# 105
  • BG
Цитат
Ние поръчахме врати на промоция от DOMO - http://www.domostyle.com/ 5 врати без отвори + една за хола, която ни излезе около 300 - общо за 960 лв. Дано изглеждат така, както ги видяхме в магазина им. Към средата на юли трябва да пристигнат.
Благодаря! Доста изгодни цени. Ще се радвам, ако споделиш впечатления, след като ги монтират.
Предполагам, че не предлагат нестандартни размери

# 106
Момичета, искам да правя освежаване на стените и тавана във всекидневната /вкл. кухня/. Дайте идея с какво да боядисам - нещо изпитано с добро качество и не скъпо

# 107
  • София
Момичета, искам да правя освежаване на стените и тавана във всекидневната /вкл. кухня/. Дайте идея с какво да боядисам - нещо изпитано с добро качество и не скъпо

С цветове или без?

# 108

С цветове или без?

За тавана - в бяло, а стените - екрю.

# 109
  • Once there was a Hushpuppy...
Нашият основен  ремонт на 3 стаен + кухня излезе над 17 000лв. миналото лято. Понеже си записвах в един тефтер всички разходи и си прибирах фактурите, знам със сигурност. В един момент вече спрях да пиша и като гледам сме минали 17 000...
Само, не ни стигнаха пари за да оправим балконите които се рушат, предвид годините /60/ на блокa ни и никогa не са правени....ама, ще ги правим по нататък.
И врата външна не можахме да сменим - това лято живот и здраве.

# 110
  • София

С цветове или без?

За тавана - в бяло, а стените - екрю.

Леко имат латекс в  бяло и екрю.

# 111
  • София
  ....

Последна редакция: сб, 26 юни 2010, 12:01 от Тайна

# 112
  • София
Аз утре отивам за боя.
Ако ми стискате палци да свършим до края на следващата седмица, ще ви изнеса моя отчет!

# 113
  • тук и там
 fingerscrossed newsm10,стискаме и чакаме с нетърпение. Нашата тераса е почти готова, става точно както я искахме, нооо майсторът ни замина за София за една седмица, бързо софиянките да признават коя ми го взе Mr. GreenХайде от мен да мине давам ви го за една седмица - щедър човек съм Wink.Като стане готова ще пусна снимки smile3509

# 114
  • София
А моята е на шпакловка. Ама стана по някакви измислени идеи на мъжа ми, та сега имаме една чупка от 5см/1м която трябва да мисля с какво да запълня.

# 115
  • Germany
Здравейте, може ли да ми препоръчате фирма за циклене и лакиране на паркет, за София.
Такава която си е свършила работата коректно и без да създава проблеми.

# 116
  • София
Цитат
Благодаря! Доста изгодни цени. Ще се радвам, ако споделиш впечатления, след като ги монтират.
Предполагам, че не предлагат нестандартни размери

Погледни вратите на Инос. Аз от тях поръчах, най-изгодни са. На треска и на мен не ми харесаха. Може да им пуснеш запитване до представителя за София с твоите бройки и размери и ще ти даде цена специално за твоята поръчка. Аз така направих и цената беше добра. В шоурума имат доста врати и изглеждат много по-добре от на Треска. http://www.inos-bg.com/contacts.html

# 117
  • В царството на мечтите
не знам, но вече ми се вие свят от ремонти. Уж непрекъснато се прави нещо и като погледнеш нищо не се е направило ooooh!

# 118
На нас също ни предстои ремонт август месец, така че ще следя темата с интерес. Ще правим шпакловки, боядисване, обзавеждане на детска стая. Добре, че мъжът ми е майстор и ще спестим откъм труд.

# 119
  • В царството на мечтите
на правоти завиждам

# 120
smyrfieta - да те поздравя, че мъжа ти е майстор! Това спестява много пари...
Ние за всичkо викахме и първоначално не бяхме вкарали парите за труд в сметките...
Дилетанти сме си, няма какво - та, сметка без кръчмар - солено излиза.Да довърша израза. Joy

# 121
  • Пловдив
Момичета, препоръчайте магазин за тапети в Пловдив! Simple Smile

# 122
  • София
Момичета, препоръчайте магазин за тапети в Пловдив! Simple Smile

http://domko.com/stores.html

# 123
Мamamecana, благодаря, но има една приказка за обущаря, дето ходи бос, та и ние така. Първо направи ремонти на роднини и познати, пък за нас все няма време /това не е основната му дейност/.

# 124
  • Бургас
Така, аз да дам отчет  Sunglasses
Утре ми пристига кухнята. Не смея да хваля Арон преди да видя доставката, но пък обслужването им се е подобрило значително за последните 3 години /дано не се отнася само за бургаския филиал Rolling Eyes/
Вчера си харесах и плочки за банята, и смесители, хващам някаква промоция до края на юни и успявам да се вместя изцяло в бюджета за тези неща Sunglasses За съжаление, що се отнася до дограмата и санитарията май ще изляза извън определените средства Tired, но все още умувам дали да направя компромис с мивката и моноблока, и да взема нещо по-евтино, което не ми харесва чак толкова на вид Thinking

# 125
  • София
Голди, нашият е моноблок с мивка - Фаянс Комбо 2. На мен ми хареса, а и е 220 лв.

# 126
  • Бургас
Нана, мерси, ще се поогледам още. Вашият комплект е с моноблок, така ли, че в сайта на Фаянс виждам Комбо само с тоалетна чиния и отделно казанче Thinking Всъщност и аз съм се спряла на Фаянс, серията Happy bath, с около 40лв. излизам извън опредения бюджет са санитария, не е толкова много и най-вероятно ще си взема това, което съм харесала. Лошото е, че при дограмата ми се получи голяма разлика с планираното, около 400лв. повече ще ми излезе Confused, не виждам тази разлика откъде мога да компенсирам Tired

# 127
  • София
Здравейте, много интересна тема и мен ме вълнува. Трябва да боядисаме 3-стаен апартамент 90 кв.м. (без кухнята и коридора). Но реално няма кой да боядисва. Гледам обявите за майсторите, че взимат по 2 лв. на квадрат.

Има се предвид квадратурата на стените или на стаята (извинете ме за глупавия въпрос)?

# 128
  • София
На стените, разбира се - т.е на площта, която се боядисава , вкл. тавани Simple Smile

# 129
  • София
На стените, разбира се - т.е на площта, която се боядисва , вкл. тавани Simple Smile

знаех си, но ми се видя твърде скъпо ... та ми се искаше да е на стаята Simple Smile

# 130
  • София
Ох, май почти свършихме!
И парите свършиха съвсем неочаквано!
Хора, сметнете си към разходите за ремонт и храна, бира и кафе за майстора и вас!
Особено ако правите кухня и се налага да ядете навън.
Уж нищо не са тия пари, ама след 20-30 дена ремонт се натрупват и може и 1000 да ударите.

# 131
  • София
Здравейте, много интересна тема и мен ме вълнува. Трябва да боядисаме 3-стаен апартамент 90 кв.м. (без кухнята и коридора). Но реално няма кой да боядисва. Гледам обявите за майсторите, че взимат по 2 лв. на квадрат.

Има се предвид квадратурата на стените или на стаята (извинете ме за глупавия въпрос)?

Грубо смятайте около 270кв.метра по 2лв ще ви излезе към 540 лв боядисването на апартамента.

# 132
Защо не боядисвате сами  Simple Smile за шпакловката си викнете майстор и после с латекса - самички. Днешните бои са хубави, дори с тъмните няма да имате проблеми, не се искат никакви умения.

П.П. Днес боядисах хола, 5 на 3,50 м., височината не я знам точно, но стандартна за панел, я сметнете колко пари съм изкарала  Mr. Green

# 133
Не се сърди, човече - по принцип си права за боядисването Hug
Аз съм човека в къщи, който казва - Ще си боядисаМЕ саМИ с латекс и връчвам една кофа и четки на мъжа ми. И излизам.
Аз не мога и не се и опитвам повече. Ама толковa много да не ми се отдава, а ти казваш, че не трябвало умения. Не знаеш колко може да бъде трудно за някой като мен.... Laughing
Аз отговарям за избора и доставката на материали. Така, че в едно семейство поне един ако може да боядисва, просто е чудесно Peace

# 134
  • Germany
Защо не боядисвате сами  Simple Smile за шпакловката си викнете майстор и после с латекса - самички. Днешните бои са хубави, дори с тъмните няма да имате проблеми, не се искат никакви умения.

П.П. Днес боядисах хола, 5 на 3,50 м., височината не я знам точно, но стандартна за панел, я сметнете колко пари съм изкарала  Mr. Green

А който не може да боядисва, или ходи на работа, как се случват нещата със самостоятелното боядисване? Rolling Eyes

# 135
Ами не знам какво значи да не може да боядисва Simple Smile с хубаво мече и нормална боя самО си върви.
1 стая се боядисва за 1 ден максимум. Предполагам, че все в седмицата има 1 почивен newsm78 или поне единия човек от семейството. А и има отпуски, от които може да се планират 2-3 дни за боядисване на целия апартамент, стига човек да иска Simple Smile
Казвам го във връзка със заглавието на темата - как да минем най-тънко, иначе с голям бюджет е ясно  Peace

# 136
И аз ще боядисвам вкъщи с латекс тази седмица. Планувала съм да го направя в четвъртък и петък след работа. По принцип и аз спадам към категорията на не особено сръчните, но точно латекса не ме притеснява изобщо.

# 137
  • Бургас
Дилянка, чакаме снимките Grinning
За латекса - не ме притеснява боядисването изобщо. Такива ядове брах с един баш бояджия преди две години, че не искам и да чуя друг да ми боядисва стените. Сега съм се уговорила с майсторите само да ми подготвят стените, а грундирането и боядисването ще си го направим сами.
Аз да се оплача, че смяната на дограмата на едната тераса ми отпада засега Tired Просто няма да успея да се вместя в бюджета, че и вратата за банята ми излезе доста над предвиденото Confused Очаквам довечера да ми дадат окончателната калкулация за труда, но ми трябва чудо, за да успея да наглася още 750лв. за другия прозорец Cry

# 138
Каква врата слагате на банята?

# 139
  • София
И ние ще боядисваме и лепим тапетите сами. Не мисля, че е непосилно. Мъжа ми в момента изравнява стените и шпаклова. При нас става бавно, защото ходим преди и след работа и в неделите, но с ограничен бюджет за основен ремонт е така  Rolling Eyes

# 140
  • Бургас
Ами, аз бях си харесала една врата от ПВЦ на промоция в Практикер - 150лв. Обаче се консултирахме с фирмата, която ще ни прави дограмата и те твърдят, че вратата на банята трябва да е алуминиева с някакво специално боядисване и т.н. Предложиха ни два варианта - със стъклопакет, който от външната страна е огледален и с хънтър дъглас. Тяхното мнение е, че вариантът със стъклопакета е по-удачен, по-издръжлив и по-красив. Та, това удоволствие сега ще ни струва 330лв. Crazy

# 141
  • Варна
И ние ще боядисваме съвсем сами, след като сами махнем тапетите, а майстор (но приятел) ни направи шпакловката. Ако не стане супер добре, все ще го оправим! Ще боядисваме по две стаи в събота и неделя.
Имаме 8 интериорни врати за смяна, но няма да ги сменим, ще махнем боята, ще ги постегнем и ще си ги боядисаме наново - пак сами. То само за нови врати трябва да дам около 2 бона!

# 142
  • София
Ами, аз бях си харесала една врата от ПВЦ на промоция в Практикер - 150лв. Обаче се консултирахме с фирмата, която ще ни прави дограмата и те твърдят, че вратата на банята трябва да е алуминиева с някакво специално боядисване и т.н. Предложиха ни два варианта - със стъклопакет, който от външната страна е огледален и с хънтър дъглас. Тяхното мнение е, че вариантът със стъклопакета е по-удачен, по-издръжлив и по-красив. Та, това удоволствие сега ще ни струва 330лв. Crazy
И на нас от фирмата с дограмата ни посъветваха за алуминиева врата..... Все си мислех, че за баня ПВЦ врата е по-удачния вариант, но явно съм била в грешка...  Laughing и на нас приблизително такава цена ни обявиха. Ние ще сменяме само вратата на банята, че се беше раздула, другите ще си ги пребоядисаме.

# 143
  • Бургас
placebo7, и ние само вратата на банята ще сменим; другите ги боядисвах миналото лято. То и сега само кухня и баня правим, де Blush Иначе, 9 са вратите вкъщи, просто нямаме абсолютно никаква възможност да ги сменим Tired
Между другото, от личен опит те съветвам, ако имаш възможност, да си вземеш флис тапети - тези, които се лепят сухи като мажеш само стената с лепило. Направо се родих аз с този тип тапети Sunglasses

# 144
Какви са тия флис тапети и колко струват?

# 145
  • София
Такива сме взели. За сега само за коридора и един по-шашав, за акцент в хола. Другото ще е латекс!
Флис тапетите са на текстилна основа(или някаква подобна щуротия) и при слагането им се маже стената, без да се маже самия тапет. Идеята е че се слагат по-лесно, мият се , не избеляват и всякакви др. екстри...  Laughing Въпреки че ни обясниха , че първо трябвало да се грундира стената. Има ги масово вече! Нашите са от Домко и Мини макса.

# 146
При нас няма такива магазини Sad. Все пак на каква цена са?

# 147
  • София
Ми различно. От 15 до 200 лв може да стигне за ролка...

# 148
  • Бургас
Дафинов лист, такива тапети има почти по всички магазини вече. Аз моите за спалнята преди 3 години си ги взех от едно супер миниатюрно магазинче за тапети в Бургас, а година по-късно за коридора, си ги купих от Бриколаж Peace
Винаги за грунд използвам разредено лепило за тапети Rolling Eyes Специален грунд никога не съм купувала, само лепилото си е специално за тези флис тапети, оцветено е в синьо, за да не оставиш сухо място по стените, но не цапа самия тапет. На кутията на лепилото си пише как да се разрежда за грунд и как за лепене.
Моите майстори си тръгнаха, окончателна цена за труда ще ми кажат до края на седмицата, само мериха и писаха днес Crazy

# 149
  • София
Искам да препоръчам една фирма, която ми мести тръбите на парното. Незнам дали точно тук е мястото, но съм впечатлена на фона всички майстори, който разрушават и произвеждат ужасно много боклук.
Бях много притеснена, като оставих ключа, защото всички майстори до сега са като хали. Но влизам в апартамента, гледам тръбите преместени, но нещо не е наред. Гледам, гледам и не мога да разбера какво. Чак след като обиколих два пъти апартамента забелязах, че няма никакъв боклук. Все едно, че не работено. А си имаше къртене.
Като се замислиш, колко му струва да си почисти и изхвърли боклука, но никой не го прави.
Сега ще ги викам за ВиК връзките за банята и кухнята. Цените са им добри също.
Ако някой се интересува може да пише на лични, за да му пусна координати.

# 150
Аз така като geryger бях впечатлена от монтажната група, която ни монтира климатика на времето. Аз се бях настроила за дълго и уморително почистване, че беше в стаята на 8-дневното ми бебе, а след тях не си личеше, че нещо е правено  Simple Smile

# 151
  • София
Не се сърди, човече, подкрепям те. Какво значи не мога да боядисва? не може този който не е опитал. Не искането е друга работа.

Квадратура: 2*(3,5+5)*2,62 =   (2,60-2,62 е височината)
Врата: 0,90*2,00 = 1,8 m2
Прозорец: 2,80*1,80=5,04 (да предположим голям френски)
Чиста площ: 38 m2, като сложиш и някоя чупка, си около 80-90 лв. на далавера   Mr. Green

# 152
Нали Simple Smile както казваше един наш клиент бояджия - мац нагоре - левче, мац надолу - левче  Mr. Green 2 лв. на квадрат  Joy

# 153
  • Пловдив
Хора, сметнете си към разходите за ремонт и храна, бира и кафе за майстора и вас!
Храна на МАЙСТОРА?! Вие ме смайвате Shocked , че кой е майстора да го храня?!?!!?! Бири и прочее екстри - абсурд! Евентуално кафе правя, АКО съм на кеф, ако съм спала на криво и кафе няма.  Shocked #Crazy

# 154
  • София
Здравейте,
Предстои ми ремонт на 90кв.м. апартамент. По точно боядисване, баня, циклене и лакиране на паркет, коридор и кухня -ламинат..и мебели за всички стаи.
Ще следя темата с интерес.

# 155
Ние сме много доволни от момчетата които ни правиха основен ремонт на апартамента,защото цените са доста прилични и ни посъветваха различни варианти според това колко средства искаме да вложим.Дори дойдоха,направиха ни безплатно примерни оферти.Препоръчвам ви ги!
0898454184-Владо

# 156
  • В царството на мечтите
Ние сме много доволни от момчетата които ни правиха основен ремонт на апартамента,защото цените са доста прилични и ни посъветваха различни варианти според това колко средства искаме да вложим.Дори дойдоха,направиха ни безплатно примерни оферти.Препоръчвам ви ги!
0898454184-Владо
това маи е реклама от току що регистрирал се потребител

# 157
Не само тук, но и в други форуми!

# 158
  • Пловдив
Здравейте, нашият ремонт започна. Вчера ни смениха дограмата и след това започнахме да сваляме тапетите, че ще правим шпакловка. Останаха парченца, които с мокрене и шпакли изстъргвахме. Днес обаче една приятелка ми спомена за някаква четка, която се поставяла на бормашината, за да върти и след наморкряне на тапета го свалял до мазика. Ама не знае как се казва. Някой да е чувал  случайно?  Rolling Eyes

# 159
  • София
Храна на МАЙСТОРА?! Вие ме смайвате Shocked , че кой е майстора да го храня?!?!!?! Бири и прочее екстри - абсурд! Евентуално кафе правя, АКО съм на кеф, ако съм спала на криво и кафе няма.  Shocked #Crazy
А на мен ми е неудобно, да не ги нахраня и почерпя.Не,че много майстори са идвали, но един шпаклова две седмици два балкона и що ядене готвих,закуски,обеди, а и разнообразно...Накрая каза,че много вкусно съм готвела.Ако знаех,че заради яденето се мотае, нямаше да го гощавам! JoyАма не мога аз да седна да ям, а на майстора да му ухае и да седи гладен!

# 160
Здравейте, нашият ремонт започна. Вчера ни смениха дограмата и след това започнахме да сваляме тапетите, че ще правим шпакловка. Останаха парченца, които с мокрене и шпакли изстъргвахме. Днес обаче една приятелка ми спомена за някаква четка, която се поставяла на бормашината, за да върти и след наморкряне на тапета го свалял до мазика. Ама не знае как се казва. Някой да е чувал  случайно?  Rolling Eyes

Само предполагам, че става въпрос метална четка за бормашина, но имай предвид, че реално диаметърът на най-големите е около 15 см и не знам дали ще свършите по-бързо.

# 161
  • Страната на чудесата
Записвам се в темата, у дома вече почна ремонта. Не знам основен ли се води, изграждане на преградна стена,смяна место на 1 радиатор и боядисване на новата стая и останалата част от апартамента. Майстор-бойджията съм аз bowuu, тъй като ще махаме стария цвят свалям латекса със шлайфмашина и по този начин се и изравнява. Става добре и бързо, дано не ми мине котка път и всичко е добре. Имам желание да направя това във всички стаи, както и таваните.Само че времето ми е ограничено-до края на август и то само след работа и събота/неделя...

# 162
  • Пловдив

Само предполагам, че става въпрос метална четка за бормашина, но имай предвид, че реално диаметърът на най-големите е около 15 см и не знам дали ще свършите по-бързо.
Да, за това ставало въпрос. Сега тъкмо купих от магазина и да видим довечера. Аз взех даже по-малка - 7.5 см. диаметър. Довечера аз ще пръскам, мъжо ще стърже с четката. Да видим. Ще дам отчет утре.  Mr. Green
Уикендът пък ще правим замазка на хола, за да изравним нивото с дневната, за да слагаме паркет.
Относно хранене на майсторите. Храня само, ако ми е познат. Иначе кафенце и стига толкова.  Mr. Green

# 163
  • Пловдив
Храна на МАЙСТОРА?! Вие ме смайвате Shocked , че кой е майстора да го храня?!?!!?! Бири и прочее екстри - абсурд! Евентуално кафе правя, АКО съм на кеф, ако съм спала на криво и кафе няма.  Shocked #Crazy
А на мен ми е неудобно, да не ги нахраня и почерпя.Не,че много майстори са идвали, но един шпаклова две седмици два балкона и що ядене готвих,закуски,обеди, а и разнообразно...Накрая каза,че много вкусно съм готвела.Ако знаех,че заради яденето се мотае, нямаше да го гощавам! JoyАма не мога аз да седна да ям, а на майстора да му ухае и да седи гладен!
Виждаш ли? Поне извади ли си поука другия път да не готвиш hahaha

# 164
  • Пловдив
Да дам отчет за тапетите.  Mr. Green Получи се мого хубаво.  Simple Smile За по-големите парчета днес ще взема по голямата четка, че при нас са 2-3 пласта тапети и е някаъв ад.  ooooh! Остана още малко и да починем днес, че утре замазката. Така че, ако на някого му се налага да сваля тапети смело да действа с такава четка!  Peace
Днес ще дойде и един майстор на кухни да видим каква цена ще ни даде. Надявам се да ни устройва, че и без това кухничката е малка и не иска някакво специални механизми - само шкафове и чекмедженца!

# 165
  • София
Добро утро! Аз нещо днес съм в супер кофти настроение, изпушила ми е главата от мислене на схеми, смятане на рзмери и т.н. Сутринта се събудих с гадното чувство, че нещо сме прецакали, претрупали, че няма да ни се получи добре ремонта....  Confused  Дано да е временно това настроение, ама така се получава като  почти всичко си правим сами....
 Така, оплаках се, сега да дам отчет: Днес трябва да налепят плочките на пода на банята, утре трябва да докарат и монтират вратата на банята. Другата седмица трябва да дойде шпакловчик за стените в хола, че там ще е латекс и трябва да са перфектни (другите стени в апартамента ги шпаклова мъжа ми)
 Да попитам- Боядисването на стените преди да се сложи ламината ли става или да викаме паркетаджиите и после да си боядисваме?
Спорна работа на всички ремонтиращи  Simple Smile

# 166
  • Пловдив
placebo, ние лично ще боядисаме и тогава ще редим паркет!  Peace

# 167
  • В царството на мечтите
Добро утро! Аз нещо днес съм в супер кофти настроение, изпушила ми е главата от мислене на схеми, смятане на рзмери и т.н. Сутринта се събудих с гадното чувство, че нещо сме прецакали, претрупали, че няма да ни се получи добре ремонта....  Confused  Дано да е временно това настроение, ама така се получава като  почти всичко си правим сами....
 Така, оплаках се, сега да дам отчет: Днес трябва да налепят плочките на пода на банята, утре трябва да докарат и монтират вратата на банята. Другата седмица трябва да дойде шпакловчик за стените в хола, че там ще е латекс и трябва да са перфектни (другите стени в апартамента ги шпаклова мъжа ми)
 Да попитам- Боядисването на стените преди да се сложи ламината ли става или да викаме паркетаджиите и после да си боядисваме?
Спорна работа на всички ремонтиращи  Simple Smile
аз мисля че първо боядисваме и после паркета. Защото може да се изцапа при боядисването

# 168
  • Страната на чудесата
Като се реди паркета се вдига прах,който пък залепва на новобоядисаните стени:(
Ние редихме първо паркет, после го облепям с найлон дебел и тиксо по краищата(преди первазите да се монтират), после боядисвам.
Успях да изшкуря стаята на хлапето, мъжа ми монтира стена преградна гипсокартон, сега остава да шпакловаме и да боядисам. Домашен майстор пастички да хруска, всичко е потънало в прах и ме боли дори там,където не съм и подозирала,че е възможно.
Дайте съвет, кой латекс е с добра покривност(искам да сменя основния цвят на детската-от праскова в небесно синьо), и откъде може да се купи?

# 169
При ламината не вярвам да се вдигне много прах.
В моя случай дюшемето го бяхме оставили за последно, след като се замаже стаята, но се провали тази организация и беше наредено преди боядисването, но го циклиха след него. Нищо им няма на стените, а при цикленето е яко прах.
И моят съвет е най-добре последен да се сложи ламината.

# 170
# 171
  • София
Това със стъклените тухли е много хитро.Така не бих се сетил да ги направя.Със здраве да си е ползвате банята.Само на тоалетното казанче сменете коляното с кранче.

# 172
  • Пловдив
Аз тъкмо щях да питам за тях, не бях разбрала, че са стъклени тухлички. Плочките са готини. Дилянка, а тапетите какви са?

# 173
  • София
Аз тъкмо щях да питам за тях, не бях разбрала, че са стъклени тухлички. Плочките са готини. Дилянка, а тапетите какви са?

Винилови, от Домко, на промоция за 10 лева ролката.

# 174
  • Пловдив
Дилянка, много хубаво е станало. Със здраве да си го ползвате!  Hug Тапетите наистина са много хубави.
Ние вчера бяхме до Домко и си купихме тапети. Голям избор, голямо нещо...  Crazy Но мисля, че намерихме нашите тапети!  Peace
Иначе нашият майстор напредва и даже е споменал, че до края на седмицата ще сме готови да продтължаваме  с другите неща. Само чакам майстора за кухнята да се обади за офертата, ама нещо се бави  Thinking  ще го потормозя аз утре.  Mr. Green

# 175
  • тук и там
Здравейте. Дилянка, поздравления, чудно е станало -стъклените тухлички и мен ме грабнаха, даже разбудих съпружеското тяло,да гледа и да се учи. GrinningНашият майстор се завърна от София-толкова го харесаха, че две седмици остана там. Сега работят с мъжо с пълна пара - терасата е почти готова, банята също. Понеже апартамента ми е наследствен, а и аз съм живяла там докато се омъжа, мебелите няма да ги махаме - то и няма парички за нови. TiredВ две от стаите - хола и детската решихме да поставим - ламиниран паркет да, но изниква въпросът - как да преместим секция, която заема почти цялото помещение newsm78. И аз измислих следното нещо - ще поставим паркета до секцията и первазите ще опират на нея Mr. GreenМайсторът казал,че ставааа. Това ни беше голям проблем, понеже трябваше да събираме цялата рода да дърпа и мести,а просто няма и къде да се сложи това чудовище. Следващата седмица сме на почивка, и след това започва избора на тапети за спалнята, хола и детската, ламинираният паркет за две от стаите. Кухнята и малката тераса, успяхме да ги направим миналата година, заедно с подмяната на дограмата. Поставихме и блиндирана входна врата и климатик.
   Към края на месец август се надявам да дойде и моето време - с кофата и парцала Mr. Green, а след това най-голямото ми удоволствие-дребните детайли. Пердета, килими, осветителни тела - всичко е в главата ми като идеи, трябва да закупим и някои електроуреди. И това е - бързо нали... hahaha

# 176
  • София
Секцията - дистрой! Mr. Green
Ние така направихме с нашата.

Рано ми е още за поздравления, хора, тепърва правим бокса, а после ще оправим стените в детската.
Поне вече довършихме окончателно "спалното" на балкона. Сложихме щори и преградихме с шкафове.
http://dilianavk.snimka.bg/architecture/remont.518960.19743763.big
http://dilianavk.snimka.bg/architecture/remont.518960.19743760.big
http://dilianavk.snimka.bg/architecture/remont.518960.19743761.big

# 177
  • Бургас
Дилянка, супер е станало Peace
Ние също почти приключваме вече, поне майсторите обещаха, че до края на седмицата ще са готови и ме очаква голямото чистене след тях Twisted Evil

# 178
  • Пловдив
Дилянка, поръчка ли ги правихте тези шкафове-разделители? Много са хубави.

# 179
  • София
Дилянка, поръчка ли ги правихте тези шкафове-разделители? Много са хубави.

Не, съсем случайно ги намерихме в Арон-Люлин, точния размер и цвят, които ми трябваха и то само по 70лв единия. Т.е. трите ми излязоха 220 лв с доставката.
Високи са по 130см - точно на височината на прозореца. А единия шкаф е 70 см -т.е. трите са 210 см - точно колкото да ми закрият спалнята.

Гледахме и други варианти - но бяха по-малки, по-ниски и много по-скъпи. 300 лева за един шкаф примерно. А на мен ми трябваха поне 2.

# 180
  • Пловдив
Мерси, ще ги потърся в нашия Арон. И на мен ми изглеждат точно такива, каквито ни трябват Simple Smile

# 181
  • София
Дами, моля ви за съдействие за входна врата.
Около 500 лева в приличнен вид- с дървесен фурнир някакъв.

# 182
  • София
Azzy, ето нещо в посочения от теб ценови диапазон: http://www.techno-doors.com/?page=technodoors

Ако не ме лъже паметта, зимата, когато гледахме за нас, базовият модел беше около 500 лв. Оскъпяването идва от разните пълнежи, брави, заключващи механизми и т.н.

# 183
  • София
Мерси, милинка.

# 184
  • Пловдив
Я да се запиша Mr. Green

# 185
  • 1st floor
Девойки, много ли са зле полските кухни Rolling Eyes? Харесват ми, но само лоши отзиви чувам за тях...а за други нямам пари, защото и аз почвам от нулата... Sad
Харесах кухнята на Дилянка, но в друга конфигурация и май различен цвят..., но видях големи разлики в цените, почти двойни...евтините били ПДЧ, а скъпия вариант МДФ...заслужава ли си разликата? newsm78...Не очаквам вечни шкафове, ама поне десет години да издържат...

# 186
  • София
http://www.forte.bg/kuhni/rose.htm - моята е такава на 6 г. и е читава. Пораженията, които има, са по моя вина.

# 187
  • София
Като материали кухнята не е лоша. Вече проведох някои "експерименти" на плота.

# 188
  • Germany
Аз още не съм свършила, но му се вижда края.
Но едно ми стана ясно, че няма основен ремонт, който да минава тънко.Simple Smile)

# 189
  • София
Но едно ми стана ясно, че няма основен ремонт, който да минава тънко.Simple Smile)

Няма! От мебели, както и да е, може да се спести, но от материали - изключено!
На теракола вече му изгубих сметката, но беше мнооого торби!

# 190

Sad Точно тавя мислех да пиша и аз днес. Просто #Crazy. Не останаха пари за много довършителни неща.

# 191
  • Germany
Ще се справим, лошото е че това начинание взима много нерви, пари и време.

Успешно приключване на всички. Simple Smile

# 192
  • Бургас
Непокорна, аз и по-рано в темата писах, че родителите ми имат полска кухня от 4-5 години и са доволни. Аз по обективни причини /финансови Tired/ също си взех такава и се надявам да нямам проблем Praynig Отделно си поръчах гръб и чакам тия дни да ми го доставят.
Не знам в тази тема ли да се оплача или в другата за баните Confused Но така и така пиша тук, да споделя, че току виж ми минало малко Cry
Банята ми е почти готова. Днес фугират и в понеделник ще ми монтират санитарията и смесителите. Понеже е в бяло и лилаво, а аз не искам бял фугин, обиколих целия град и си намерих лилав, естествено на доста висока цена Tired Вчера го купихме, днес майсторът е започнал да фугира и не му е стигнало малко количество накрая. Мъжът ми е хукнал до склада да вземе още една торбичка и са го посрещнали с думите, че вчера сме поръчали лилав, но те ни били дали друг цвят и затова сега ще му дадат един кг. от другия цвят Shocked Пощурях... Изстрелях се набързо от работа да видя за какво иде реч, банята е фугирана почти цялата, фугинът е сиво-син Cry Просто се побърквам. Майсторите ме заплашват, че ако не ми харесва, оставят всичко така и се махат, мъжът ми мърмори, че си е добре така и не му се слушали капризи, а пък на мен ми идва да се саморазправя физически с някого Twisted Evil Цяла седмица и се радвам на тази баня колко красива се получава и накрая ми оклепаха всичко на финала. Питам майстора, ако фугинът не беше сиво-син, а червен или оранжев пак ли щеше да го наплеска, отговор нямам. Ясно е, че ще трябва да свикна с положението, но в момента ми се реве и ми се иска да убия или майстора, или някой от служителите в склада #Cussing out Поне си отворих кофата с боята за кухнята /че я купихме също от "Гранити"/ да видя дали е Шрековото зелено, което си избрах или са ми продали бонбонено розово Joy Зелено си е, отдъхнах си, за разлика от мъжа ми, който категорично заяви, че няма да пристъпи в кухнята заради отровния цвят, в който смятам да я пременя Mr. Green

# 193
  • София
Спокойно, Голди, и при нас имаше драма с фугина!
Понеже плочките в банята са ни кафяви, мъжът ми искаше кафяв фугин, но накрая миряса за цвят "тера" /теракотено/.
Но купихме малко много и той взе, че фугира и сивите плочки в кухнята със същия фугин без да ме пита.
Мислиш си, че стана гадно? Съвсем не.
Спокойно, фугина избелява много бързо и накрая всичко може да стане даже хубаво!