Болна съм , има ли шанс бебка да не прихване?

  • 490
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 556
Здравейте, от няколко дена бях леко зле - хрема, отпадналост и т.н, но днес съвсем се влоших - имам темп. 38, силна хрема, главоболие и болки в мускулите (съвсем на грип прилича). Едвам се движа.

Дали има шанс на бебка да й се размине, при положение, че по цял ден сме заедно? Само на кърма е и няма още 2 месеца.

# 1
  • Мнения: 30
Не се притеснявай.Аз вече 3-4 пъти боледувам все от грип.Всъщност от както кърмя явно нищо не ме пропуска.В такива моменти знам че трябва да се кърми задължително.Моето бебче му се разминава за сега и мисля ,че това се дължи именно на кърмата(това са мой мисли).За всеки случай нося постоянно маска и давам на бебка витамин С.

# 2
  • Мнения: 702
И аз бях болна от вирусче  но бебка нищо не и стана кърмата ги пази  Peace

# 3
  • Мнения: 1 215
Кърмата предпазва бебето от заболяване... Лошо е ако някой друг е болен и се върти около бебо. Виж тогава си има реална опасност. Мойта вече изкара една настинка....

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
...a и да се разболее, то със сигурност ще изкара болестта по-леко, понеже антителата, които предаваш с кърмата, помагат на бебешкия организъм да се бори. По миналата зима 5 възрастни се бяхме натъркаляли от много лош грип, имаше страшна епидемия тогава. Бебето - вдигна 37,5, потече й носа и всичко това мина за един ден, а ние едвам се влачехме и боледувахме по 5-6 дена.

# 5
  • Мнения: 2 556
Мерси много за отговорите, и аз се надявам да размине, засега изглежда й няма нищо, въпреки че аз съм по-зле и от вчера.

Поздрави от нас  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 341
Явно аз и моята госпожица сме прецедент. АКо аз се разболея, тя веднага се разболява. И то не по-леко. Държи я доста след като аз съм се излекувала. Само последния път спрях кърменето и  й се размина. Даже ми се е случвало да й дам замразена кърма (по невнимание) когато съм била болна. веднагически се разболя.
Не твърдя, че с всички бебоци е така, просто споделям моя горчив опит

# 7
  • Мнения: 2 784
Моето педи препоръчва половин ампулка витамин С на 24 часа, профилактично, но вие сте още малки, та се посъветвай с педиатър. Иначе, аз, откакто застудя, съм все болна, даже от по-рано, от септември. Малката имаше само малко хрема за около седмица.

# 8
  • Мнения: 1 586
Шансът бебето да не се зарази от заразената с вирус майка е минимален - вирусът е наличен няколко дни преди да се проявят първите признаци на заболяването (ако изобщо се проявят), когато майлата си е нямала и идея да носи маска и да пази бебето по някакъв начин от заразяване по въздушно-капков път. Това обаче съвсем не означава непременно разболяване с някакви видими признаци - хреми, кашлици и пр. В много случаи вирусите се елиминират от имунната система без въобще да се стигне до някакви външни прояви на болест.

Кърмата НЕ пази от разболяване. И преди съм го казвала, че няма начин да ги трепе вирусите още във въздуха преди да са влезли в тялото на детето. НО имунните фактори, които тя съдържа подпомагат изключително много незрялата още имунна система на бебето в борбата й с определения болестотворен причинител. Въпрос на имунна система (на майката и детето), както и на специфика на вируса, е до колко "видимо" ще бъде прекарана болестта.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И аз бях така, но продължих да кърмя и на беба и няма нищо Laughing

# 10
  • Мнения: 3 537
Не съм спирала да го кърмя когато бях болна.Но не ми беше хич добре с висока Т и детето цокаше по малко,яво усещаше,че не ми е добре.Иначе нямаше проблем

Общи условия

Активация на акаунт