Васкина срещу ротавирус-мнения?

  • 11 698
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна морето
  • Мнения: 103
Мами,някой поствял ли е на детето си Rotarix,това е ваксина срещу диария и повръщане,ротавируси.Искам да поставя на детето си .Ако някой има опит с нея нека да сподели.

# 1
  • Мнения: 682
Не съм слагала и нямам личен опит, но четох наскоро материал, че е била временно спряна, поради откритието на наличие на някакъв чужд вирус, който не е част от компонента на въпросната ваксина и е доказано, че можел да зарази прасета или други видове, но нямало доказано влияние върху хората....

# 2
  • Мнения: 15 379
Детето ти е много голямо за подобна ваксина.
Адекватна е за новородени, които живеят в Африка или навсякъде по света, където живеят в мизерия и липса на чиста питейна вода.

# 3
  • Мнения: 86
И аз искам да сложа такава ваксина на малката ми дъщеря която сега навърши 2 години.По всяко лято ни напада този гаден вирус с повръщане,растройство и висока температура.Веднъж го минахме и бяхме в болница,втори път смятам да пропусна.И все пак преди вси4ко ми трябва информация.Няма ли някой който да е слагал ваксината???

# 4
  • Варна морето
  • Мнения: 103
имам и бебе на 3 месеца-момченце.Ваксината се слага на деца до 6 ти месец,така пише в листовката,но ....искам преди да я сложа да събера мнения,въпреки че ваксината е много нова и може би няма много деца с такава.

# 5
  • Мнения: 682
По-уязвими към ротавируса са кърмачетата до 1год. Доколкото знам се прилага на 3 приема, като първият е не по-късно от шестата седмица от живота на детето. И както казваш, ваксината е доста нова и надали има достатъчни изследвания за страничните и ефекти и ефективността. Аз не бих сложила.

# 6
  • Мнения: 15 379
И както казваш, ваксината е доста нова и надали има достатъчни изследвания за страничните и ефекти и ефективността. Аз не бих сложила.
Абсолютно същото каза и педиатъра на сина ми. Каза, че е риск, ваксината е много нова, няма качествени данни за страничните ефекти.
Моя близка я постави на детето си, когато то беше на година и нещо.

# 7
  • Мнения: 143
И както казваш, ваксината е доста нова и надали има достатъчни изследвания за страничните и ефекти и ефективността. Аз не бих сложила.
Абсолютно същото каза и педиатъра на сина ми. Каза, че е риск, ваксината е много нова, няма качествени данни за страничните ефекти.
Моя близка я постави на детето си, когато то беше на година и нещо.

 Shocked Как на година и нещо?!?!?!  Shocked Shocked Shocked

Тя е жива атенюирана /обезвредена/ ваксина, съдържаща човешки ротавирусен щам, изпитана върху 100000 деца и е доказана нейната безопасност. На мен тая бройка ми се вижда огромна  ...  
Напълно съвместима с другите задължителни имунизации, които се правят в тази възраст.
Ротарикс се приема през устата:
- първата доза може да се даде на 6 седмична възраст
- втората се дава не по–рано от 4 седмици след първата

Дозите са 2, до 6-и месец се поставя.

Не мисля, че ваксината е нова. Даже напротив - от 4 години е "на пазара", но проучванията са обхванали 100 000 деца, което май е най-големият брой, за който аз поне съм чувала ...

Не е спряна - ето инфо от ФДА.
"Within the last two months, FDA became aware of the presence PCV1 in Rotarix and DNA from PCV1 and PCV2 in RotaTeq. These viruses are not known to cause any infection or illness in people. Based on a careful review of a variety of scientific information, FDA has determined it is appropriate for clinicians and public health professionals in the United States to use these vaccines. All available evidence supports the safety and effectiveness of Rotarix and RotaTeq, which have been extensively studied, both before and after approval."

През последните два месеца FDA проверява наличието на PCV1 в Rotarix, но след внимателни проучвания се оказва, че няма никаква опасност тойд а причинява инфекция или да разболява децата. /со кратце/

Аз съм я слагала на сина си /в момента на година и четири месеца/ и гарантирано ваксината защитава! Мога да дам няколко примера - миналото лято го водихме на къмпинг с нас / беше на 7-8 месеца/  и аз и каката се скъсахме да повръщаме и да се редуваме до тоалетните ... Малкият се размина с еднодневно разстройство /леко/ и едноседмична диета.

За мен, лично тази ваксина е полезна и непрекъснато осъзнавам позлите от нея. Не мога да се оплача, нито пък да смятам, че условията ни на живот са като в Африка ...

Наистина, винаги съм била благодарна на проактивното си педи ... май е до късмет да попаднеш на такъв човек ... Simple Smile  Peace


# 8
  • Мнения: 1 100
Слага се до 6-ти месец. Приемите са два. На сина ми я поставиха във втори и в четвърти месец. Приема се перорално.
В Унгария, където живеем, е в списъка с препоръчителни ваксини. Затова я поставихме.
Ваксината няма нищо общо с мизерия и наличие на чиста питейна вода. Заразяват се и деца от големи градове с всички удобства. Наример родителите, най-често се заразяват при смяна на памперса, ако малко са снижили нивото на бдителност при спазване на хигиенните норми.

Специално при сина ми нямаше никакви странични реакции от Ротарикс и досега ваксината наистина го предпазва ефективно. Но от друга страна не виждам смисъл от нея. Децата на почти всичките ми познати са преболедували от този вирус без никакви последствия, дори по няколко пъти. Най-големият риск е обезводняването, но е преодолим, в краен случай се влиза в болница и там рехидратират детето. Смъртните случаи от ротавирус са само в резултат на грешна диагноза и се случват изключително рядко, за да си струва ваксинирането. Лично мое мнение - второто си дете не бих ваксинирала.

# 9
  • Варна морето
  • Мнения: 103
Слага се до 6-ти месец. Приемите са два. На сина ми я поставиха във втори и в четвърти месец. Приема се перорално.
В Унгария, където живеем, е в списъка с препоръчителни ваксини. Затова я поставихме.
Ваксината няма нищо общо с мизерия и наличие на чиста питейна вода. Заразяват се и деца от големи градове с всички удобства. Наример родителите, най-често се заразяват при смяна на памперса, ако малко са снижили нивото на бдителност при спазване на хигиенните норми.

Специално при сина ми нямаше никакви странични реакции от Ротарикс и досега ваксината наистина го предпазва ефективно. Но от друга страна не виждам смисъл от нея. Децата на почти всичките ми познати са преболедували от този вирус без никакви последствия, дори по няколко пъти. Най-големият риск е обезводняването, но е преодолим, в краен случай се влиза в болница и там рехидратират детето. Смъртните случаи от ротавирус са само в резултат на грешна диагноза и се случват изключително рядко, за да си струва ваксинирането. Лично мое мнение - второто си дете не бих ваксинирала.

благодаря ти,сега съм вече на 100% сигурна че ще сложа на сина ми такава,понеже това което преживях с дъщеря ми ...не ми се иска да го преживея отново.Не сме стигали до болница,но детето се раболя 3 пъти за едно лято и накрая стана толкова  слаба и имунната и система беше на нула.Мисля че си заслужава.Вярно че няма последствия , детето се възстановява,но аз си знам какво ми е коствало всичко това.

# 10
  • Мнения: 0
Здравейте, мамчета!
Нека и аз да кажа каквото знам по темата за ваксините срещу ротавирусите.
Доколкото ми е известно към настоящия момент тук в България има възможност да се постави ваксината Rota Rot (не съм сигурна, че точно така се изписва). Тя е на 2 приема и трябва да се закупи от аптека, защото здравната каса не я покрива.
Моята дъщеря е родена в Дубай и там започнах да слагам Rota Tag, която е на 3 приема, но тук в България я няма, затова ще продължим след като се приберем там. Според моята педиатърка в Дубай (тя е българка) ротавирусните ваксини са необходими. Вярно е, че ваксините са нови, но и технологиите са доста напреднали затова нека им се доверим.
За ваксината Rotarix, която вие споменавате знам, че в Дубай е изтеглена от пазара заради странични ефекти. Това го знам от приятелка, която слагаше именно тази ваксина на дъщеричката си.
Все пак най-сигурно е да се говори с педиатрите - предполага се, че това е в тяхната компетенция.
 Simple Smile

# 11
  • Мнения: 15 379
zvezdichka_1, ваксината тук в България се продава под името Ротарикс.
Сама по себе си е напълно излишна за поставяне.

Общи условия

Активация на акаунт