Монтесори център във Варна за деца от 2 до 5г.

  • 30 259
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Момичета, Карин дом в морската градина обявява свободни места в център Монтесори за 2010/2011г.
От септември месец децата ще бъдат на целодневна форма, а сега се предлага м. Юни и М. Юли само полудневна форма.
Децата имат прекрасни условия, в характерната Монтесори среда. Групите са малки до 12 деца, защото в тях има и деца със специални нужди. Монтесори специалистите наскоро се върнаха от поредното си обучение в Холандия.
Ако някой има въпроси, нека да ми пише на лични.

# 1
  • Мнения: 2 478
Аз нямам въпроси, защото синът ми посещава Монтесори група в Карин дом.
Пиша, за да препоръчам на всички родители. Едва ли можете да попаднете на по-добро място.

# 2
  • Мнения: 431
Сега разбирам ,че се практикува този метод официално във Варна  Embarassed.
Le Soleil ,ще разкажеш ли ,моля те ,какво е по-различното .На каква възраст е детето ти ,откога е там ?Каква е таксата ?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 391
И аз се интересувам!

# 4
  • Мнения: 128
Наистина  най добре е да се разгледа на място-стаите, атмосферата, предметната стреда, хората, които работят и ще прецените най добре.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 391
Преди това имам мого съществен въпрос. Центъра само за деца със специални нужди ли е или е смесен? От първия пост " защото в тях има и деца със специални нужди" оставам с впечатление че са смесени, но от сайта май ми се струва , че е само за тях.

# 6
  • Мнения: 195
И аз съм заинтерисувана и ще следя темата, но останах с впечатление, че става въпрос за Монтесори терапия.

# 7
  • Мнения: 400
Преди това имам мого съществен въпрос. Центъра само за деца със специални нужди ли е или е смесен? От първия пост " защото в тях има и деца със специални нужди" оставам с впечатление че са смесени, но от сайта май ми се струва , че е само за тях.
И аз имам същите питания newsm78
Някой дали все пак ще разясни,ако има впечатления,или информация? Praynig

# 8
  • Варна
  • Мнения: 391
Монтесори центъра в само за деца със специални нужди. Не е смесена група. Такава информация ми дадоха от Карин дом.

# 9
  • Мнения: 431
Поспаланка ,благодаря !
На всички родители ,чиито деца имат нужда от такава помощ или посещават център Монтесори,желая успехи и много усмивки  Hug !

# 10
  • Мнения: 128
Монтесори центърът в Карин дом досега беше само за деца със специални нужди, но от това лято и за есента ще прави смесени групи. Ще се приемат на възраст от 2 до 5г за смесените групи. Всъщност досега е имало деца, основно за чужденци, епизодично, когато е имало свободни места, защото те не правят разлика и знаят какво е Монтесори системата.
Момтесори стаите за големи, отлично оборудвани, до обяд децата са в смесени малки групи до 12 деца всяка група с трима възрастни, има и прекрасен зелен собствен зелен парк и открит басейн, а от есента само децата, които не са със специални нужди ще остават и следобяд до края на деня,  докато родителите работят, За повече информация питайте на тел.30 25 19:))

# 11
  • Мнения: 400
First choise,благодаря за информацията Hug

# 12
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Днес попаднах на това
http://ecocenter-montessori.eu/
Ако някой е посетил центъра, ще се радвам да сподели  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 29
Последното ме заинтересува,записвам се да следя...

# 14
  • Мнения: 10
Монтесори метод не е метод за работа с деца с увреждания, но при работа по такава програма,  развитието на тези деца се повлиява много добре. Погрешно е разбирането, че ако дадете детето си в такава група, а то няма никаква диагноза, детето ще забави развитието си. Напротив! Време е да покажем на малките, че такива хора, различни от масата има и те не са нито страшни, нито ужасни. Децата се учат на толерантност и са особено внимателни с други "по-различни" от тях, ако всичко им бъде обяснено внимателно.
Относно Монтесори метода, за тези които са писали , че не знаят, това е работа с деца която помага на децата да учат с всичките си сетива. Използва се периода до 6 годишна възраст, в който способността за запомняне и усвояване е най-висока при нас хората и децата се учат на това да работят и учат за собствено удовлетворение и то само това което им е интересно и ги вълнува.
Може да се пише още много ...а и литературата е много.
За новия център - Еко център Монтесори, във Варна мога да кажа, че вчера бях там и условията са много добри Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт