Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем-2

  • 302 103
  • 728
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 7 105
.... Тази вечер се чувствам отровен, смачкан, употребен, износен до кокал. Не е само заради старостта, но сигурно е свързано с нея. Мисля, че тълпата, онази тълпа, Човечеството, което винаги ми е било трудно да приема, тази тълпа най-накрая ще ме победи. Мисля, че големият проблем е, че при всички тези хора всичко се повтаря. В тях няма нищо свежо. Няма дори малко чудо. Те просто ме изтощават, изтощават. Ако някой ден видя поне ЕДИН човек, който прави или казва нещо необикновено, това ще ми помогне да се спася. Но те са вкиснати, кирливи. Няма живец. Очи, уши, крака, гласове, но ... нищо. Те се мумифицират, самозаблуждават се, преструват се на живи...

Отново откъс от книгата на Чарлс Буковски *Капитанът отиде на обяд и моряците завзеха кораба*

# 286
  • Мнения: 10
“Лудост: Flutter да правиш едно и също нещо отново и отново и да очакваш различни резултати.”- А. Айнщайн

# 287
  • София
  • Мнения: 3 880
хайде и от мен малко Айнщайн:

Аз съм се родил и това е всичко необходимо, за да бъда щастлив.

Две неща извикват у мен страхопочитание - звездното небе и духовната вселена вътре в мен.

Колкото по-голяма става славата ми, толкова повече оглупявам, което, разбира се, е общовалидно правило.

Аз съм в достатъчна степен художник, за да рисувам свободно във въображението си.

Истинско чудо е, че любопитството оцелява след края на общоприетото образование.

Образованието е онова, което остава, след като забравиш всичко, което си учил в училище.

Личният пример не е основното средство да се влияе на другите, то е единственото средство.

Човек не разбира нещо добре, ако не може да го обясни на баба си.

За да се пробие стената с глава трябва или голяма засилка, или много глави.

Логиката ще те отведе от точка А до точка Б. Въображението ще те отведе навсякъде.

Какво може да знае рибата за водата, в която плува цял живот?

# 288
  • Мнения: 30
,, Аз съм просто нищо. Олицетворение на тъгата, интригата, мъката, сълзите, разочарованието, разбитото сърце и наранената душа. Аз , дори съм причината за дупката на чорапа си. Аз съм олицетворение на всички онези негативни неща в живота, които НЕ трябва да допускаш да ти се случат и да ТЕ откажат от целите ТИ! Аз съм просто бездна. . .  аз съм нищо . . . ''

мое !

Последна редакция: пн, 14 мар 2011, 15:02 от AKELA

# 289
  • София
  • Мнения: 3 880
малко (всъщност много) любими цитати от Джим Рон:

1.   Най-лошото, което можем да направим е да не опитаме, да знаем какво искаме, но да не се осмелим да го направим, да прекараме години в мълчалива болка, да се питаме докъде бихме могли да стигнем – и никога да не разберем верния отговор.
2.   Малцината, които действат са обект на завист за мнозината, които само гледат отстрани.
3.   Най-важното в живота не е какво ще получиш – а в какво ще се превърнеш.
4.   Книгата, която не си прочел – няма да ти помогне!
5.   Грижете се за тялото си – то е единственото ви постоянно жилище на тази земя!
6.   Успехът се състои в това да правим обичайните неща необичайно добре.
7.   Да поискаш е първата стъпка към получаването. Ако отидете до океана – не носете със себе си само супена лъжица! Вземете поне кофа, иначе децата ще ви се смеят…
8.   Характерът не е нещо с което се раждаме и което не можем да променим – като отпечатъците на пръстите. Той е нещо, с което не сме се родили, но за което трябва да поемем отговорност.
9.   Дисциплината е мостът между целите и постиженията.
10.   Не четете само лесните четива – те може да ви забавляват, но няма да ви накарат да израснете!
11.   Не искай нещата да бяха по-лесни – искай ти да си по-добър! Не искай по-малко проблеми, искай повече умения. Не искай по-малко предизвикателства, искай повече мъдрост.
12.   20% от ефективната комуникация е какво знаеш, но 80% от нея е какво чувстваш по отношение на това, което знаеш.
13.   Провалът не е еднократно събитие. Не се проваляме така изведнъж.  Провалът всъщност е няколко грешки в преценката ни, които повтаряме всеки ден.
14.   Общественото образование може да ви осигури прехрана, но само самообучението може да ви осигури богатство.
15.   Дари всичко, с което се занимаваш и всеки, с когото си, с безценният дар на твоето внимание!
16.   Щастието не трябва да бъде отлагано за бъдещите времена. Щастието трябва да се проектира за настоящето.
17.   Идеите наистина имат способността да променят човешкият живот. Понякога, за да ни бъде отворена една врата, се нуждаем само от една добра идея.
18.   Ако нямаш куража да рискуваш и да направиш нещо необичайно – ще трябва да се задоволиш с обичайните неща!
19.   Ако не сътвориш сам план за своя живот, най-вероятно животът ти ще стане част от плановете на някой друг. И познай какво са планирали другите за теб? Нищо особено...
20.   Ако не ти харесват нещата около теб – промени ги! Ти не си дърво…
21.   Докъде ще доплаваме зависи не от посоката на вятъра – а от това как сме подредили платната си.
22.   Ако трябва – пропусни едно ядене! Но не пропускай една книга.
23.   Парите се привличат – не се преследват!
24.   Част от нашето наследство към обществото е възможността да бъдем финансово независими.
25.   Нека другите водят малък живот, но не и вие. Нека другите спорят за малки неща, но не и вие. Нека другите плачат за малките рани, но не и вие. Нека другите оставят бъдещето си в ръцете на някой друг, но не и вие.
26.   Не се присъединявай там където е лесно. Няма да израстнеш. Отиди там където очакванията и изискванията към постиженията ти са високи.
27.   Обикновено се променяме поради две причини – вдъхновение и отчаяние.
28.   Приходите рядко надминават личното изграждане.
29.   Най-важното нещо в живота не е това, което получаваш. Най-важното нещо в живота е какво ставаш. Ето защо аз искам да платя реалната цена. Ако трябва да платя или да заслужа нещо, това ме прави да съм нещо. Ако го получа безплатно, това ме прави да съм нищо.
30.   Докато не промениш себе си, ще имаш само това, до което си достигнал.
31.   Животът е уникална комбинация между „искам…“ и „как да…“. Ние трябва да обърнем еднакво внимание и на двете неща.
32.   Най-важният въпрос, който трябва да зададеш за новата си работа не е: „Колко ще получавам?“. Най-важният въпрос е: „Какъв ще стана?“
33.   Жалко за човека, който получава един милион долара, а не е милионер. Ето какво би било жалко: твоят приход да е пораснал, а ти – не…
34.   Ние трябва да се научим да помагаме на тези, които заслужават, а не на онези, които се нуждаят. Животът отговаря на тези, които заслужават.
35.   Моят наставник ми каза: „Хайде да направим…“. Колко е силно, когато някой каже: „…да направим…“.
36.   Добрите хора се намират, а не се променят. Наскоро четох заглавие, което гласеше: „Ние не учим нашите хора да бъдат учтиви. Ние ги наемаме такива!“
37.   Ако споделяш една добра идея достатъчно дълго, тя по всяка вероятност ще попадне на добри хора.
38.   Лидерите трябва да се научат да владеят разочарованията си. Не това, което ни се случва, а това, което ние избираме да направим с това, което ни се е случило, е факторът, който променя живота ни.
39.   Ние учим лидерите на следното нещо: Не изпращайте вашите патици в училище за орли, защото това няма да им помогне. Една патица ще завърши училището за орли, ще види първия заек и ще стане приятел с него.
40.   Животът отговаря на този, който заслужава, а не на този, който има нужда. Не се казва: „Ако имаш нужда, ще пожънеш!“. Казва се: „Ако посееш, ще пожънеш!“. Хората казват: „Аз наистина имам нужда да пожъна!“ Тогава наистина имаш нужда да посееш!
41.   Малкото хора, които работят, са обект на завист от многото, които гледат.
42.   Почвата казва: „Не ми носи нуждите си. Донеси ми семето си.“
43.   Трябва да сте добри в едно от тези две неща: да сеете през пролетта, или да просите през зимата.
44.   Най-добрата мотивация е тази, която сам си правиш. Някои казват: „Бих искал някой да дойде и да ми предложи нещо.“ Ами ако никой не дойде? Трябва да имате по-добър план за живота си.
45.   Само мотивация не е достатъчна. Ако имаш един идиот и го мотивираш, ще имаш просто един мотивиран идиот.
46.   Ако някой върви надолу по лошия път, нему е необходима мотивация (за да се оправи), тя само ще го забърза. Необходимо е да го научиш, за да го накараш да тръгне обратно.
47.   Някои хора четат толкова малко, че имат рахит на мозъка си.
48.   Всичко, което трябва да знаеш, за да имаш по-добро бъдеще, вече е било написано. И знаеш ли какво? То е достъпно! Всичко, което се иска от теб, е да отидеш в библиотеката и да си го вземеш. Но знаеш ли какво? Само три процента от американците имат читателски карти. Сигурно са много скъпи! Не, безплатни са…
49.   Незнанието не е блаженство. Незнанието e бедност. Незнанието e опустошение. Незнанието e трагедия. Незнанието e болест. Всичко лошо произлиза от незнанието.
50.   В края на всеки ден, ти трябва да „пуснеш записите“ с твоите постижения. Резултатите трябва или да те накарат да аплодираш, или да те накарат да се замислиш.
51.   Има някои неща, които няма нужда да знаеш как работят. Най-важното е, че работят. Докато някои хора изследват корените, други берат плодовете. Просто зависи от кой край искаш да стоиш.
52.   Успехът не е толкова в това, което имаме, а в това, което сме.
53.   Най-доброто време, в което човек придобива зрялост, е времето на жътвата. Тогава ние трябва да се научим как да жънем, без да роптаем, ако резултатите са малки и как да жънем, без да се оправдаваме, ако резултатите са големи.
54.   Моята цел е да трансформирам ученето в резултати. Някои учители преподават, за да могат другите да учат. Аз не съм от тях. Някои учители преподават, за да могат другите да постигнат целите си. Аз съм от тях.
55.   Животът иска да имаме определен прогрес за даденото време. Поради тази причина столовете на първокласниците са толкова малки.
56.   Успехът е изучаването на очевидното. Затова човек трябва да научи А, Б, В-то на очевидното.

# 290
  • София
  • Мнения: 470
"Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. "

# 291
  • Мнения: 7 105

"Никога не апелирай към «по-добрата» страна на човека. Той може и да няма такава.
Обърни се към личната му заинтересованост, това е значително по-ефективно."

Робърт Хайнлайн

# 292
  • Мнения: 7 105
Това не знам от къде е ... Simple Smile

"Според проучванията:

80% от жените смятат задника си за дебел
10% го смятат за много кльощав
Едва една на десет жени харесва задника си и се радва, че се е омъжила за него ..."

# 293
  • Мнения: 4 569
Това не знам от къде е ... Simple Smile

"Според проучванията:

80% от жените смятат задника си за дебел
10% го смятат за много кльощав
Едва една на десет жени харесва задника си и се радва, че се е омъжила за него ..."

hahaha Joy

# 294
  • Мнения: 434
— Винаги ми се е виждало странно… — поде Док. — Качествата, които ценим у човека — доброта и щедрост, откритост, честност, разбиране и чувство, — всички те съпътствуват неудачите в нашата система. А ония черти, които презираме — нетърпимостта, алчността лакомията, низостта, егоизма, — те са пътят към успеха. И макар хората да се възхищават от стойността на първите, те всъщност обичат плодовете на последните.

— Че кой ще ти иска да бъде добър, ако за това трябва да гладува! — подхвърли Ричард Фрост.

— Но тук не става дума за глад! То е нещо съвършено различно. Да продаваш човешките души, за да спечелиш света, е нещо от край до край доброволно и едва ли не повсеместно… но не съвсем. Такива като Мак и момчетата има навсякъде по света.


  Джон Стайнбек
"Улица Консервна"

# 295
  • Мнения: 7 105
Два откъса от "Зеленият път" на Стивън Кинг

"Бегло ми мина през ум, че приличат повече на брат и сестра, отколкото на съпрузи -
той беше наследил ума, тя красотата, но и двамата по нещо си приличаха,
наследственост, от която не може да се избяга. По-късно, когато се прибрах вкъщи,
разбрах, че изобщо не са си приличали - причината, поради която ми се бе сторило така,
се криеше в последиците от стреса и скръбта, изписани по лицата им.
Странно, как болката оставя отпечатъка си върху нас и ни кара да изглеждаме
като едно семейство. "

*********************************

" Ужасно съм уморен от болката, която чувам и усещам, шефе.
Уморен съм да се скитам по пътя самотен като птичка под дъжда.
Без приятел, при когото да ида или да ми каже откъде идваме или отиваме, или защо.
Уморен съм от хората, които се държат толкова грозно един с друг.
Чувствам го като парченца стъкло в главата си. Уморен съм от случаите, когато съм искал да помогна и не съм успявал.
Уморен съм да съм сам в мрака. Най-много съм уморен от болката.
Прекалено много е. Ако можех да сложа край на болката, щях да го направя.
Но не мога..."

# 296
  • Мнения: 17
"Всеки е воден към истината, за която е готов."

# 297
  • Мнения: 776
"Ние сме на крачка от душевно страдащите, а гледаме на тях от километри."

"Не е въпрос да отгледаш някого, а да го приютиш и приласкаеш с любов и с цялата си душа, да му помогнеш според силите си да се развие и, най-важното, да го освободиш! Да няма входове, а изходи към света!"

“- Влез ти, който влизаш с добри намерения!”

Йордан Йорданов

# 298
  • Мнения: 3 411
"Научих преди всичко, че за да бъдеш щастлив, трябва да си било много нещастен. Без чиракуване, без болка, щастието не е трайно. Любовта, която трае три години е любов, която не е изкачвала планини и не е потъвала на дъното, а е падала на готово от небето. Любовта е трайна само когато всеки от двамата знае нейната цена и е по-добре да си е платил предварително, инак има опасност да трябва да урежда сметката след това. Ние не сме подготвени за щастието, защото не сме привикнали с нещастието. Ние сме възпитани в преклонение пред удобството. Трябва да знаеш кой си и какво обичаш. Трябва сам да си довършен, за да можеш да преживееш една недовършена история."
Извинявай, откъде е цитатът? толкова вярно Simple Smile

# 299
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
"Научих преди всичко, че за да бъдеш щастлив, трябва да си било много нещастен. Без чиракуване, без болка, щастието не е трайно. Любовта, която трае три години е любов, която не е изкачвала планини и не е потъвала на дъното, а е падала на готово от небето. Любовта е трайна само когато всеки от двамата знае нейната цена и е по-добре да си е платил предварително, инак има опасност да трябва да урежда сметката след това. Ние не сме подготвени за щастието, защото не сме привикнали с нещастието. Ние сме възпитани в преклонение пред удобството. Трябва да знаеш кой си и какво обичаш. Трябва сам да си довършен, за да можеш да преживееш една недовършена история."
Извинявай, откъде е цитатът? толкова вярно Simple Smile

Фредерик Бегбеде "Любовта трае три години"

Общи условия

Активация на акаунт