Използвате ли автоматичните програми за готвене на фурните?

  • 2 162
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 714
От няколко дни съм в чудене каква фурна да си взема  newsm78
А тази седмица трябва да я купя.
Това, което знам, че искам да има със сигурност е пиролиза.
Защото фурната ще бъде долу и не бих искала да се гъза по един час, за да я чистя.
Затова Ви моля за съвет, да има или да няма автоматични програми за готвене и термо игла/сонда?
Колко често се ползват тези програми, и колко са съвместими с нашата кухня ? newsm78
Освен това ми прави впечатление, че масово нямат само горно нагряване. А имат лъчисти и др.
Дали може да ми потрябва само горно нагряване в даден момент?
Ще се радвам да споделите опит и мнения.

# 1
  • Мнения: 267
Ако не са проблем парите и готвиш всеки ден  - вземай с всички екстри.
Даже и да не ги ползуваш често, няма да се ядосваш през следващите десетина години, че си спестила от грешната страна.
Пиролизата харчи ужасно  много ток, ама зимата загрява цялата кухня за часове наред.Спрейовете струват също пари и са химия.

Моята фурна (АЕГ) беше преди повече от 10 години последен писък ...
Сравнена с новата на брат ми , която е по- обикновена ,си е както мерцедеса към голфчето. Laughing
Ехтрите са удобство, с което се свиква и после ти липсва.Не че не мога да сготвя на фурната на брат ми , ама трябва да  се промени цялата процедура и не ми е кеф.

Цитат
автоматични програми за готвене и термо игла/сонда?
- зависи за какво става въпрос, дай малко повече инфо.

# 2
  • Мнения: 8 999
Точно защото не бих използвала тези програми, си взех обикновена фурна, без подобни екстри. Никога не бих оставила включена фурна, докато не съм вкъщи. А като съм си у дома, докато готвя, не виждам какъв е проблемът да си поглеждам яденето през определено време.

# 3
  • София
  • Мнения: 714
За сега 50:50 давайте съвети.... Praynig

# 4
  • Мнения: 433
Аз преди също 10 г. имах възможност и си взех Горение с всякакви екстри. Обожавам опцията с вентилатора, защото така остана далеч в историята дъъългото ми печене на сладки и  курабийки тава след тава - намятвам и трите тави едновременно и стават перфектни Simple Smile  На практика ползвам всички програми поече или по-малко - според каквото готвя. Инфрачервеният нагревател горе е безкрайно удобен за бързо печене на риба (за 15 мин става във фолио) и други неща за грил-скара, ползваме го дори за запичане на сандвичи.  
Преди мислех като baibibi  (по принцип много ме е страх да оставям уреди да работят докато не съм си у дома).
Обаче животът е дълъг и хитър, както казва една приятелка. Наложи ми се веднъж да изляза спешно, а тавата във фурната беше наполовина готова. Реших да рискувам и набързо препрограмирах фурната, така че да се изключи към времето, когато би трябвало да е готово печеното. Резултатът приятно ме учуди. След това  започнах да ползвам програмирането по предназначение - в края на краищата защо даа не си гледам спокойно филма, вместо да наглеждам през 20 мин  печката Wink  Така или иначе знам за колко време ми стават повечето манджи, които приготвям във фурна.

Нямах само тази термосонда. Както й четох описанието - не е нещо, без което не бих могла да мина. Много еЕдри парчета месо пека рядко, обикновено агнешко напролет и предпочитам визуалната оценка, още повече процедурата по обливане със сосчето тази сонда няма да направи вместо мен Wink

Сега ми предстои отново покупка на фурна за новата кухня и мисля пак да си взема Горение - с дъщеря ми си искаме всички благини, на които сме свикнали   chef

# 5
  • Мнения: 1 422
И аз съм с Горение и ползвам, както зададените програми, така и свободното избиране/ програмиране от мен самата. Много ми е удобна фурната. Откакто се научих да ползвам часовника, се родих да не следя времето.

# 6
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не се научих да ги изполвам аз. Може би е грешка.

# 7
  • София
  • Мнения: 714
...И аз като билката мисля, че живота е кратък и искам всички есктри.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт