"Жените трябва да се правим на маймуни"

  • 9 469
  • 159
  •   1
Отговори
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Заради децата или нещо друго. Това изказване е на моя колежка, с която и с още няколко момичета тия дни си говорехме по женски за секс, мъже, контрацептиви и т.н. Та нейното схващане е, че на мъжа си секс не бива да отказваш, независимо дали на теб ти се иска или не. Иначе много лесно щял да си намери любовница и да зареже семейството и децата. Докато мигах на парцали и се опитвах да асимилирам казаното от нея, друга хвърли следващата бомба - това си били физиологични нужди на мъжете, които жените трябвало да задоволяват по всяко време, за да си седели мъжете при тях. От което вече се отказах да споря и се замислих само аз ли съм такова невиждано и нечувано същество, което не се интересува само от желанията на мъжа си, а и от своите. Та това ми прилича кажи-речи на изнасилване - нямам желание, не ми е до секс по някаква причина, но трябва да правя, за да угодя на мъжа си. Никога не ми е било проблем да кажа на мъжа си в прав текст, че просто нямам желание и не ми се прави секс точно в тоя момент. Не се оправдавам с главоболие, умора или друго - просто му казвам, че не искам и това е. Пък не съм имала проблеми с него. Не разбирам защо, ако не ми се иска, трябва "да се правя на маймуна".
Да питам и мъжете - ако виждате, че жената няма желание, настоявате ли? И ако тя кандиса въпреки явното си нежелание, само за да ви угоди, как се чувствате, все още ли имате желание да правите секс с нея?

# 1
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 490
Колежките ти не са в час. Мисля, че мнението им е породено от собствената им ниска самооценка. Изобщо не смятам, че трябва да се правя на маймуна в една връзка, а и по принцип де.
От друга страна, понякога апетитът идва с яденето, но това е друго.
 

# 2
  • Мнения: 371
Не, не трябва. Всичко зависи от желанието на двамата в дадения момент.
Правила съм компромиси, понякога, дори и да не ми се прави нищо на момента, зависи той как постави въпроса - така да се каже влизала съм в положение  Laughing  Смятам, че той също ми е влизал в положение. Честно казано никога не съм съжалявала, обикновено апетита идва с яденето  Mr. Green 
Но ако наистина не ми е до това, си казвам и толкова. Имам разбран мъж  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 011
Не ми се е налагало изобщо да се  правя на маймуна заради подобно нещо. Когато не съм била в настроение за секс съпругът ми не е настоявал. Същото важи и в обратния вариант!
 Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 10 309
Не, не трябва да пускаш задължително мъжа в гащите си. Не трябва и да го чакаш с приготвена вечеря вечер, нито да му пазиш тишина неделя сутрин, докато печеш банички за закуска, гледаш бебето и се чудиш как да пуснеш безшумно прахосмукачка и да окосиш тревата, за да поспи още малко любимият.
Е..м ти и мъжа, дето ще си тръгне заради подобни нещица. Или дето ще му се прави секс с жена, на която очевидно й е неприятно в момента.  Sick

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
То е вярно, че апетитът идва с яденето, но това не значи, че човек винаги има желание - случва се понякога да няма и това е напълно в реда на нещата. От друга страна, ако на мъжа до мен не му пука дали искам или не, и настоява на своето, би ме навело на мисълта, че последното нещо, за което той мисли, съм аз и моето удоволствие.

# 6
  • Мнения: 1 128
Аз мисля, че единственият човек пред който мога да се правя, и се правя, на маймуна е детето ми.
А за мъжа и секса,ами случвало ми се е да не ми се прави нищо, но все пак да правя секс, заради него, но това беше само с бившия ми мъж. Аз бременна - никакво желание, той с голямо... та така. Взех си поуки от грешките, които допснах, сега вече не поставям себе си и желанията си под тези на партньора ми. Но не подценявам и неговите!!!

# 7
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз бременна - никакво желание, той с голямо... та така.
И това не е рядкост, а според мен е направо отвратително. Познато семейство се разделиха така - тя бременна, гади й се, лошо й, няма желание. Мъжът й я обвинил, че се лигавела и използвала бременността, за да се оправдава и наистина си беше хванал любовница.

# 8
  • Мнения: 593
Спомням си една тема за свекървите от преди години.
Една съфорумка обясняваше как свекърва й й давала съвети да си ляга по нощница и без гащи, за да може мъжа по всяко време "да се облекчи".

Чувала съм и други бабини деветини: "Може хляб да месиш и ръцете ти да са нацапани с тесто, ама мъжът като те поиска - вдигаш ръцете (и полата сигурно) и му даваш"  Joy
Ееех, как са ги възпитавали нашите баби... жалка картинка.  Tired

По темата, мисля, че на един мъж няма да му достави особено удоволствие да "оправя" жена, която в момента не е в настроение за секс.
Добре, че повечето днешни мъже разбират това, та не ни се налага да се правим на маймуни.

# 9
  • Мнения: 2 011
Аз бременна - никакво желание, той с голямо... та така.
И това не е рядкост, а според мен е направо отвратително. Познато семейство се разделиха така - тя бременна, гади й се, лошо й, няма желание. Мъжът й я обвинил, че се лигавела и използвала бременността, за да се оправдава и наистина си беше хванал любовница.
Да ,  наистина е отвратително .... Но съм чувала това от жени !  Thinking

# 10
  • Мнения: 1 128
Аз бременна - никакво желание, той с голямо... та така.
И това не е рядкост, а според мен е направо отвратително. Познато семейство се разделиха така - тя бременна, гади й се, лошо й, няма желание. Мъжът й я обвинил, че се лигавела и използвала бременността, за да се оправдава и наистина си беше хванал любовница.

La Sombra, не знам дали е имал любовници, а и честно казано изобщо вече не ме вълнува, но наистина е ужасно. За мен това си беше тормоз!

# 11
  • София
  • Мнения: 10 309
"Може хляб да месиш и ръцете ти да са нацапани с тесто, ама мъжът като те поиска - вдигаш ръцете (и полата сигурно) и му даваш"  Joy
Майка ми и вуйчо ми и  досега си спомнят с умиление милата съседска картинка (видяна през прозореца, без пердета, разбира се) как мъжът със свалени гащи до коленете и щръкнал...щик... се тътри подир  жена си, която мие чинии, а тя го пляска със сапунени ръце през...щика...да я остави на мира.  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 593

Майка ми и вуйчо ми и  досега си спомнят с умиление милата съседска картинка (видяна през прозореца, без пердета, разбира се) как мъжът със свалени гащи до коленете и щръкнал...щик... се тътри подир  жена си, която мие чинии, а тя го пляска със сапунени ръце през...щика...да я остави на мира.  Heart Eyes

НО-МИ-НА-ЦИ-Я!  newsm18

(Не знам за какво, ама заслужава награда Може би  нещо от типа "Нетърпелив щик" или "Винаги готов")

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 17:33 от cybercat

# 13
  • Мнения: 2 448
Глупости! Ще ме заплашва с намирането на любовница? Ами ОК. Мисля, че за една жена да си хване любовник е далеч по лесно.   Wink

# 14
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

Майка ми и вуйчо ми и  досега си спомнят с умиление милата съседска картинка (видяна през прозореца, без пердета, разбира се) как мъжът със свалени гащи до коленете и щръкнал...щик... се тътри подир  жена си, която мие чинии, а тя го пляска със сапунени ръце през...щика...да я остави на мира.  Heart Eyes

НО-МИ-НА-ЦИ-Я!  newsm18

(Не знам за какво, ама заслужава награда Може би  нещо от типа "Златен щик" или "Нетърпелив щик")
Награда, а?! Хубавичко бих го наградила аз ... като му строша някоя чиния в главата, като не разбира от дума.  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт