Слънцезащитен лосион за малко дете

  • 3 611
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Искам мнение относно тези продукти:
http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=21934
http://www.framar.bg/%D0%BB%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88-anthelios-s … -pid30005986.html
http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B4 … -pid30015814.html
Не знам,но за това лято вече отхвърлям използваните досега от нас, бебешки Мустела и Бюбхен.Искам някаква медицинска козметика за деца и затова ще съм благодарна за съветите ви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 713
Можеш да ги провериш в козметичната база с какъв индекс са - www.cosmeticsdatabase.com.
Аз лично взех Мустела без парабени и в базата ми даде, че е с индекс 2, което е в зелената зона. Иначе не знам другите с какъв индекс са.

Нещо не знам, аз ли се бъркам, сега проверих и дава Мустелата с индекс 3! ooooh! Shocked

# 2
  • софия
  • Мнения: 14
на каква възраст е детенцето
не всички които си показала стават за деца под една год.

# 3
  • София
  • Мнения: 101
Абе ако питаш мен не го мажи с такива неща, ами го пази от слънцето максимално - има специални дрешки за лятото, които пазят от слънце. Тези лосиони и кремове се говори, че никак не са полезни за кожата

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Е,не става на море с нищо да не я мажа.Ако беше само за градинката,мажа много рядко.Не я излагам за дълго време на пряко слънце.Дъщеря ми е на 2.9г.,затова съм написала за малко дете.Мустелата не я харесвам.Нацапа ни дрехи,количка.Защитава кожата,детето/на 10месеца/ на морето не изгоря,но втори път няма да я купя.Затова се интересувам от мненията за тези продукти.Четох за Ла рош,че е без аромати.На Себамед също предполагам е изчистен от аромати и парабени.Интересуваха ме като текстура,поемат ли се лесно от кожата и въобще мнението на някой,който ги е ползвал.Или продукт на друга марка медицинска козметика срещу слънце.

# 5
  • Мнения: 3 993
Ние сме на Себамед от раждането насам (фактор 50+, което значи "сънблок").

Скоро имаше такава тема и писах там. Ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=495759.0

Себамед ми е препоръчан от педиатърката. Имам приятелка, която продава медицинска козметика в аптека, тя ми препоръча Eucerin спрей за чувствителна кожа - става за цялото семейство.

Абе ако питаш мен не го мажи с такива неща, ами го пази от слънцето максимално - има специални дрешки за лятото, които пазят от слънце. Тези лосиони и кремове се говори, че никак не са полезни за кожата

 Joy
Мда, на плажа, в морето и в басейна ще го облече в специалните дрешки.  Sunglasses
А имаш ли предложение с какви специални дрехи да се пази лицето, вратлето и други открити части по тялото на детето?

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 16:10 от Little wingels

# 6
  • София
  • Мнения: 1 735
Мерси за идеята, сега ще разгледам Юсерина.
Пусни ми линк към другата тема,ако не ти е проблем.  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 993
Току-що я открих.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 735
Леле колко съм заспала!Сега видях,че си ми пуснала линк.Извинявам се!
Друго също се чудя-20,30 или 50 фактор да взема?  newsm78

# 9
  • Мнения: 3 993
Е това и аз се чудя непрекъснато.

Моето дете почернява дори с този 50+ фактор на Себамед...та се чудя колко е сънблок всъщност... newsm78

От друга страна, чета, че за малките деца може фактор 30 или 20, а за бебетата препоръчват 50 и 50+.
И си мисля, моята като почернява така и така, спокойно може да купя фактор 30, примерно Юсерин-а и да се мажем всички.
Все се каня да се обадя на моята приятелка в аптеката за съвет и все забравям.  ooooh!

Гледах по телевизията наскоро една дама, която компетентно обясняваше за УВ-защитата (филтъра) на тези препарати. Каза, че филтърът си има годност - 6 месеца спомена - и затова не трябвало останали от миналата година кремове и лосиони да се ползват на следващата година. Чудя се дали това е вярно при положение, че на всеки препарат си има срок на годност и той е поне 2 години...Но ще питам моята приятелка и по този въпрос. 

# 10
  • София
  • Мнения: 1 735
Пиши после какво те е посъветвала,тъй като до морето ни има време.Юсерина също ми влезе и на мен с списъка с чуденки LaughingПък и аз трябва да вземам и за нас слънцезащитно,така че излиза и по-изгодно.Само,че ние с баща и дали ще имаме някакъв тен с този фактор 30?Уф, като се замисля за нещо някой път и то излизат още много въпроси и се чудя въобще защо ги мисля,а първосигнално не грабна първото...

# 11
  • Мнения: 3 993
Ще имате тен с 30-ти фактор на Юсерин, ние го ползвахме миналата година, хем бяхме на морето през септември и то на север до Варна.  Simple Smile
Спреят на Юсерин е много удобен за ползване, понеже се пръска и попива веднага. И наистина е на сметка да купиш само един слънцезащитен препарат за цялото семейство и ако се свърши в рамките на едно лято, още по-добре.
Бебешките кремове, както е този на Себамед, са доста гъсти и мазни като консистенция, малко по-трудни за разнасяне по кожата и по-бавно попиват, но нали е сънблок уж...Затова се нанася 20-30 минути преди излагане на слънце, но изкарва по-дълга защита, вкл. във вода...

А относно замислянето така си е, и аз понякога се чудя на себе си защо се задълбавам толкова, ами не действам първосигнално.  Grinning

Сега отворих да разгледах спрейовете на Юсерин и виж на какво попаднах, специален детски: http://www.eucerin.bg/sun_sensitive_skin/kids-spray-50.asp

# 12
  • Мнения: 15 379
Inkа, синът ми е синеок, рус, с млечно бяла кожа.
Водих го преди месец при добър дерматолог по друга причина.
Тя ми препоръча като едно от най-добрите слънцезащитни средства Ла Рош 50+ за деца.
Изпълнява условието ти за медицинска козметика.

Купих го, размазва се и попива добре.
Препоръчвам.

П.П. Има безопасен състав, не съдържа парабени.

# 13
  • София
  • Мнения: 442
Медицински са на Ларош, Биодерма, Авене, може да има и други, но тези ги знам от години. Ориентирайте се по цената и не икономисвайте от слънцезащитни. Просто ми се свива сърцето като се случи да видя изгоряло детенце,  то не може да се погрижи са себе си горкичкото. Зависи от мама за всичко. Най-лесно е да му се облече една тениска, нали.

# 14
  • Мнения: 1 172
И аз се чудя какво да купувам за детето това лято, в крайна сметка по препоръки на една приятелка с две малки деца, която ги води на море от бебета и е сменила няколко марки продукти, а освен това дъщеря й е бяла като сирене също като моята, реших да взема Авене. Но още не съм ходила до аптека да видя състава и цената.

Общи условия

Активация на акаунт