Пак пред дилема

  • 1 458
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
аз също съм за плодовото пюре Peace

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И моята щерка е смного чувствително стомахче. С баткото не съм имала подобен проблем.
Като теб дадох сок на 3 месеца, но имахме страшни колики. Спрях го. На 4 започнах със зеленчукови пюрета (картоф и морков, като най-щадящи според наблюдаващата), обаче пак се сдобихме с ужасни колики  Rolling Eyes. Чак след около месец и половина нещата се успокоиха. Още не давам пълна доза от пюрето Tired. Каквото и да избереш внимавай и въвеждай бавно, щом сте с чувствително стомахче.

# 17
  • Мнения: 3 356
Уф,вече не знам.Снощи пак получи колики+запушеният нос-беше направо ад.
Май ще минем без сокчета.

# 18
Уф,вече не знам.Снощи пак получи колики+запушеният нос-беше направо ад.
Май ще минем без сокчета.
Въпреки спирането на сокчетата може да имате колики още известно време (около седмица). Запушеното носле трябва да го види педиатър, а за захранването и особено за късното захранване има доста инфо в Библиотеката към раздела.
Успех.

# 19
  • Мнения: 3 356
То без педиатър не сме менали,но вече стана седмица без ефект.
Аз от много четене се чудя какво да правя.
Искам само да му е добре на Бобището.И за това newsm78 newsm78 newsm78

# 20
  • Мнения: 1 866
Аз не бих мъчила повече бебчо и  бих спряла соковете. Така направих с дъщеря ми. Давай само мляко. Детето може да започне да се захранва и 6ия месец. Ще прецениш според състоянието му.

# 21
  • Мнения: 844
Аз не бих мъчила повече бебчо и  бих спряла соковете. Така направих с дъщеря ми. Давай само мляко. Детето може да започне да се захранва и 6ия месец. Ще прецениш според състоянието му.
  202uu

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
Дребната беше точно като вас. Уж започна добре със соковете, ама само 3-4 дена..после колики, рев....ужас! И аз забравих за сокчета!
Та поразрових малко литература по въпроса. Номерът бил средният - преди (имам предвид 50-те и 60-те години на миналия век) понеже не било ясно колко и какво папа майката и съответно какви витамини е изпапала, та да преминат в кърмата...и за сигурност на педиатрите се препоръчвало да казват това за сокчетата! Това било някаква "адски гениална идея" на руските педиатри и нашите веднага масово я приложили! Така че, махни сокчетата, не мъчи сладура!  bouquet
При нас захранването стана със зеленчуково пюре, понеже не харесваше плодовите....дълго време им се мръщеше после за всеобщо учудване (бебетата били харесвали повече сладките плодови пюрета...ама явно не всички - ние сме с характер!) Кашите мисля, че към 5 месец ги започнахме. И има нужда и от тях, точно заради въглехидратите - малкия организъм има нужда и от това, но в умерени количества!
По принцип има 2 школи на захранване - едните с пюрета, другите с каши. Май е въпрос на личен избор! Ако решиш да започнеш с каши - първата била оризовата - най-щадяща откъм добиване на алергии и най-лесно смилаема. Но като ви гледам възрастта - рано е, остави сладура на мляко още малко, после цял живот ще дъвче манжди!  bouquet

# 23
  • Мнения: 5 713
Когато Маги беше на вашата възраст, имаше същия проблем. Аз спрях сока, който давах 2 седмици и карахме до края на 5-я месец само на ад.мляко. После захраних с оризова каша, а след седмица въведох към нея малко по малко плодовите пюрета. Ако те е страх от кашите понеже много помпели, запо4ни с картофено пюре без сол и захар като сложиш вътре малко ад.мляко. Ако не иска само картоф, прибавяш към него морков или тиква като по-слади4ки.
Аз не бих по4нала захранването с плодово пюре, тъй като някои беб4ета привикват със сладкия вкус и после не искат зелен4уковите.
Успех

# 24
  • София
  • Мнения: 9 972
Аз от много четене се чудя какво да правя.

Защо ли ми е толкова познато? Sad

# 25
  • Мнения: 972
Ако бебока наддава нормално, според мен е по-добре да изчакаш с даването на пюрета и каши. Продължи още известно време само с мляко. Може да не е готово за нова храна.

Общи условия

Активация на акаунт