Депресия ли е това?

  • 1 415
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
От два месеца не мога да заспивам без сънотворни, опитвам да си легна вечер но стоя будна до 2 и вземам приспивателно.
На другия ден съм като парцал, сънлива , отпаднала, апатична, не ми се прави нищо... И така, ден след ден, проблема се уголемява като снажна топка, колкото повече през деня се влача и нищо не правя, толкова повече тялото ми не се уморява и не заспива вечер, разбирам връзката , но сякаш съм неспособна да изляза от омагьосаният кръг. А между временно през цялото това време приемам и антидепресанти, но нищо...

# 1
  • Мнения: 25 597
А лекарят ти какво мисли по въпроса или сама си ги изписваш?  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 38 476
Обикновено е така на следващия ден след силно сънотворно.
Свеки все се оплаква като пие Лексотан, че на другия ден е като парцал.
Питай лекаря си дали може да ги спреш и да пробваш с нещо леко - валериан или друго нещо, което се дава без рецепта.

# 3
  • Мнения: 1 100
Не знам дали в БГ се продава едно билково сънотворно - Sedacur Forte - само билки са и не водело до пристрастяване. "През нощта приспива, през деня успокоява" е рекламният им слоуган и според мен е точно така, макар да съм пила само две таблетки.
Освен това има много чайове с билкови смеси, които успокояват и приспиват - може да опиташ и това, действат.
Веднъж в живота си съм пила Лексотан и беше шокиращо - така успокоява, че не знаеш на кой свят си. Ако го пиеш редовно,не ме учудва състоянието ти.

# 4
  • Мнения: 1 844
Консултирала ли си се с психиатър? Надявам се,че да,все пак сънотворни и антидепресанти не се пият на своя глава,дори и друг лекар,различен от психиатър да ги е изписал,пак е неправилно.
Щом състоянието ти е такова-определено лекарствата не са подходящи.Антидепресантите имат различни ефекти. А и не всички могат да се комбинират успешно с всяко сънотворно. Така че иди при психиатър за назначаване на нови лекарства.

# 5
  • Мнения: 20
А дали това твое състояние е свързано с някаква промяна и свързваш ли го с нещо? Мъжа ми от една година трябваше да си смени работата, която работи от 10 години и му е професия и сега е същата работа, вечер до 1 - 2 часа. Не пие лекарства, но пък незнам дали е депресия това неговото? На лекар не е ходил. По принцип казва, че не му е необходим много сън, не знам обаче аз не съм на същото мнение.

Общи условия

Активация на акаунт