Sedatif PC - детето затъпява ????

  • 27 913
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 544
 Мили мами, моля помагайте.
Още преди бях писала за проблема на Вики със съня. Педито ни изписа хомеопатични таблетки на Boiron - Sedatif PC по 1/2 табл. 30 мин. преди лягане. Вики започна леко по леко за спи по - спокоино, като в никакъв случай не е била като дрогирана или нещо такова. Една приятелка има същий проблем със сина си (1 месец по-малък от Вики )  и ме пита какво и давам и аз и казах и я посъветжах да се консилтира с нейното педи. И онази като почнала..- От това лекарство децата затъпявали.... да предупреждава маиките да не го давали на децата си и разни такива. И аз естественно се притесних много.
 Моля ви ако някой има инфо за това лекарство или може да пита за мнение на специалист да сподели. Ще чакам мненията ви с нетърпение.

# 1
  • Мнения: 479
Аз имах преди време проблем с нервите и личния ми ги предписа - взимах ги като бонбонки - 3 пъти дневно по 2 табл. - изобщо не почуствах някакъв ефект. Определено не съм затъпяла. Това за затъпяването са пълни глупости - няма такова нещо. Все пак, ако искаш попитай и тук

# 2
  • Мнения: 1 655
Sedatif PC е комбиниран хомеопатичен препарат, т.е. в него са вложени няколко хомеопатични лекарства (моно препарати). Само едно от всичките уцелва проблема, а другите най-доброто което могат да направят е да не подействат. Ако вземат, че подействат обаче, се получава една голяма каша в организма и 'вместо да изпишем вежди, избождаме очи'. 'Да затъпее детето' - едва ли, изобщо тоя дето се е изказал не е бил много в час. Подобни коктейли от хомеопатични лекарства са направени на алопатичен (медицински) принцип - изписват се според проблем. В такъв случай най-често се получава подтискане на проблема и наистина детето може да започне да спи по добре ( в случая със Седитив), но да се появят проблеми на по-високо ниво.
Лекувам детето си от много време само с хомеопатични препарати, но никога с комбинирани такива. Хомеопатичните лекарства трябва да се предписват от хомеопати (най-добре класически). Има само едно хомеопатично лекарство, което е подходящо за даден момент.

# 3
  • Мнения: 3 211
Пълна глупост!
Не може от хомеопатично л-во да се затъпее! Това да е фенобарбитал или нещо друго подобно. Друг е въпроса дали лекува наистина. Аз съм давала на Габи по предписание на лекар (тогава още не я водех на хомеопат), когато беше на 6мес. подейства, но временно, после постепенно почна пак да не спи.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Ох, поредния много умен педиатър Sad. Ако от това се затъпява Shocked, какво ли ще каже за лексотана и др. подобни... #Cussing out #Cussing out
svetla 1 го е описала много добре. И аз те съветвам да заведеш детето на класически хомеопат.

# 5
  • Мнения: 7 106
Моята приятелка е с 10 месечно момченце, което по цяла нощ не спи, или по-точно се буди на всеки 30 минути Shocked. така е откакто се е родил и тя вече прилича на сянка от недоспиване милата. тук във форума четох за Киетюд-а и и казах да пита педиатърката си за него. Ами госпожата точно това и е казала - че от него се затъпявало Rolling Eyes. Много се учудих тогава, тъй като тук четох, че е предписван и на доста по-малки бебета.
Къде ли е истината?

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
тук във форума четох за Киетюд-а и и казах да пита педиатърката си за него. Ами госпожата точно това и е казала - че от него се затъпявало Rolling Eyes. Много се учудих тогава, тъй като тук четох, че е предписван и на доста по-малки бебета.
Къде ли е истината?
  LaughingКиетюда-а го препоръчах аз,но ми го изписа педиатърката.Млада 32г. жена,специализирала във Франция. Детето ми го пи,но като гледам не е затъпяло,просто все още не е поумняло-малко е още.
 А ако педиатърката на приятелката ти е от ЕРАТА НА ДИНОЗАВРИТЕ, нищо чудно да говори такива неща. Слушай си вашата лекарка и да не се впечатлявай от изказванията на нейни колеги.Някои са за  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 7 106
тук във форума четох за Киетюд-а и и казах да пита педиатърката си за него. Ами госпожата точно това и е казала - че от него се затъпявало Rolling Eyes. Много се учудих тогава, тъй като тук четох, че е предписван и на доста по-малки бебета.
Къде ли е истината?
  LaughingКиетюда-а го препоръчах аз,но ми го изписа педиатърката.Млада 32г. жена,специализирала във Франция. Детето ми го пи,но като гледам не е затъпяло,просто все още не е поумняло-малко е още.
 А ако педиатърката на приятелката ти е от ЕРАТА НА ДИНОЗАВРИТЕ, нищо чудно да говори такива неща. Слушай си вашата лекарка и да не се впечатлявай от изказванията на нейни колеги.Някои са за  #2gunfire

Биляна, да, спомням си, че и ти беше пуснала тема, но имаше още поне 2-3 за този сироп. Учуди ме еднаквата реплика, за два различни сиропа със същото действие и не виждам логиката защо може да им приписват такива свойства. Незнам, не съм се интересувала на каква възраст е педиатърката на приятелката ми, но е твърде възможно както казваш ти да е от миналата епоха Laughing и чувайки за първи път името на сиропа да не и се е занимавало да научи малко повече за него и така да и е било най-лесно да го класифицира. Ако това е истината ще е много жалко за нея, това говори много за професионалните и качества.

Аз лично бих потърсила информация от поне 3-4 лекаря ако трябва и не бих отсавила едно такова изказване висящо във въздуха.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 544
Онзи ден бях мойто си педи и и казах за репликата на колежката и от Люлин и тя позеленя направо. #Cussing out . Как можело да има такива хора, които не възприемат новото.. Които са в състояние да навредят на детето с някакъв силен антибиотик само и само да се пресастраховат, вместо да пробват с нещо щадящо организма и т.н... та мисълта ми е..    Няма да слушам вече разни приятелки а ще и се доверявам напълно. А на вас маминки - Благодаря Ви за успокоителните думи и разбирането.

# 9
  • където има любов
  • Мнения: 307
здравейте и от мен!Нашата педиатърка от 7 години се занимава и с хомеопатия и мога да твърдя,че е най-добрия специалист в града ни.Та това лекарство ми го беше изписала,когато имах проблеми със съня,след приема му наистина започнах да си спя нормално,но в никакъв случай не съм затъпяла.

Общи условия

Активация на акаунт