Колко дълго кърмихте?

  • 3 366
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 125
 Simple Smile много се чудя кога да прекратим с кърмата, на мен вече ми писна да изцеждам с помпа, защото дъщеря ми не суче, нооо тя не е на същото мнение. Та все се чудя колко е нормално да продължавам ...

# 1
  • Мнения: 9 481
Няма "срок" за кърменето-респективно и понятието "нормално" за мен е абсурдно!
Всяко бебе и майка са индивидуални личности и само те могат да решат това Wink
Лично аз съм кърмила големият ни син 2 години 8 месеца и половина..вторият е мн рно още да кажа колко ще суче Mr. Green-най вероятно както и големият-т.е. колкото иска Peace

# 2
  • Мнения: 8 242
4 години Simple Smile .. иии не знам колко още  Crazy

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 140
Моят кърмачески стаж приключи между 9 и 10 месец.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 139
Все още кърмя Laughing и като гледам детето не мисли да се отказва скоро Peace

# 5
  • Мнения: 1 705
 Hug Бях почнала да ти пиша, бебо се събуди и зарязах... Предполагам, че изцеждането не е като да кърмиш, на мен за месец и половина ми беше писнало, та за годинка ли няма да омръзне тая помпа... Но след като детето си иска, аз поне бих продължила още, докато съвсем, ама съвсем ми писне вече. Яни още не ми се иска да го отбивам, въпреки че отначало се надявах да изкараме до годинка, сега ми се иска още. Иска ми се да вярвам, че това ще го предпази и ще му помогне при тръгването на ясла, така че за мен добре е поне докато почне яслата да се продължи. Не е гаранция, че няма да боледува, сигурно ще боледува, но поне ще съм се постарала да му помогна малко. В крайна сметка докогато и да решиш, прекрасно си се справила, година изцеждане аз го виждам направо като геройство на всички мами, които успявате и го правите  Hug

# 6
  • Мнения: 83
Ами каката я кърмих горе- долу 3 месеца. Сега ми е доста съвестно, а и ме е яд, че не съм получила нужната морална и как да кажа "професионална" подкрепа от някой, който знае и кърми..

# 7
  • Мнения: 543
Продължаваме вече 2г. и 4м. Ще карам до откат, докато малкият желае, но при мен е леснотийка - суче си човекът, нямам никакви ангажименти към помпата.

# 8
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Какво означава нормално? За някои е нормално да не кърмят изобщо, за други - до когато може. Всичко зависи от детето и от теб. Лично аз все още кърмя и няма изгледи да прекратим скоро. За себе си съм се убедила, че всеки ден повече е от голяма полза за дъщеря ми.

Признавам обаче, че единствените проблеми, които съм имала досега, са малки запушвания на два пъти. Ако кърменето ми беше проблемно, не мисля, че щях да съм толкова убедена.

# 9
  • Мнения: 12
Кърмих 7 месеца и приключихме,защото ми спря кърмата иначе може би щах да продължа докато имам кърма,след това преминахме на адаптирано мляко и още сме си с него.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Аз кърмих до 1.3 г.,не съм се изцеждала.Всеки сам преценя за детето си докога да го кърми.

# 11
  • Мнения: 3
1 г и 4 месеца... сега сме в процес на отбиване.

# 12
  • Мнения: 780
За съжаление нямаше и 2 месеца.А толкова ми се искаше повече.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Все още...., а докога тя ще каже  Grinning

# 14
  • Мнения: 1 174
С каката - 2 години и 3-4мес. Трябваше да я отбия, за да има време да се научи да спи и с таткото, което се налагаше, преди раждането на второто дете и периода на престой в болница. Не можеше да заспи без да е на гърда и до мен, но неочаквано бързо ни се получи.
Сега продължавам да кърмя вече порастналото бебе (1г.). Постоянно ме увещават да престана, за да проведа едно лечение, но все още отлагам. Дано не си вредя само. Засега мисля до есента поне да сме на кърма. Имам - давам, следователно се и чувствам по-спокойна, че детето ще е по-здраво.

Общи условия

Активация на акаунт