Вечерно приспиване...мисията май е невъзможна

  • 5 001
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Мили момичета - сигурно има много теми, но ще ви помоля да ме извините и ако имате някакъв съвет да ми пишете. Непрекъснато чета за този сън, за приспиването, защото от новородена с Лора имаме проблеми със съня. Сякаш я е страх да заспи. От началото заспива към 00 часа, спи по час - по-късно към четвъртия месец минахме на два часа. Но при самото заспиване - кърмя я - заспива, слагам я в легълцето - отваря веднага очите или след около десет минути, когато тъкмо съм се отпуснала. Допреди месец това се повтаряше по най-много три пъти, като след това спеше по два часа и отново се будеше и цялата процедура наново. Но в последно време стана някакъв ад. Приспиването ни продължава от 00 до 4 часа сутринта. Спи, когато е в ръцете ми - задължително обаче трябва да съм права. Не мога да стоя седнала и да я гушкам. Приспивам я на люлката или я гушкам - опитвам да я изместя на легълцето й - край - или след най-много пет десет минути - отново сме будни. Най-лошото е, че с това кърмене явно така е свикнала с мен, че дори баща й да стане да опита да я успокои, защото винаги се буди със страшен рев, тя не спира да плаче докато не я гушна аз. Общо нощем й се събира по 6 часа сън. С прекъсвания за кърмене, но тя не се буди общо взето по време на кърменето, така че мога да кажа по 6 часа. Имали сме няколко нощи, в които е спала и по 7 часа, но те са по-малко от пръстите на едната ми ръка. По принцип самата аз хич ме няма със съня. Не обичам да си поспивам и то никак. Но не очаквах, че тя ще е още по-зле от мен. През деня до преди да започнат тези случки до към 4 часа спеше по най-много по 45 минути. Направо се чудех как е възможно такова малко бебе да издържа така без сън. Четох, че сънят е много важен за растежа...Вече взех да се притеснявам. Просто от началото не иска да си спи в леглоо. Преди поспиваше по някой друг час в люлка, шезлонг и всякакви всевъзможни... но сега просто сякаш се страхува да заспи. Опитах да спи при мен. Първите две нощи ок - беше по-спокойна с будене отново на два часа, но все пак без такива ревове. На трета отново всичко отначало. Не мога да приложа вариант с оставянето да плаче. Не е за мен тази работа. Това може да ме доведе до...не ми се говори дори. По принцип всички около мен ми се смеят, че не съм искала да я оставя да плаче... Ами не искам... Както и да е...Ще ви дам малко повече информация за нас. В момента сме на шест месеца и половина. Кърмена е на поискване. Поради това, че много не напълнява й въведох оризова каша в началото на петия месец. След това й въведох бавно няколко зеленчука - тиква, морков, картофче и общо взето това. След това сега й въвеждам полека лека плодовете. Не съм заместила хранене. Не съм убедена вече и доколко имам кърма. Честно казано съм много объркана.Опитвам непрекъснато да й прелагам АМ, но без успех до момента. Биберони не ползва под никаква форма. Може и да е гладна, но така и не се преклонява да пие по нещо допълнително. Какво да кажа - кърмаче - с характер - май всички са така.  Simple Smile Родена е 53 см., 3450гр., изписана 3230. В момента е 6400. Аз отдавна всъщност не се притеснявам кой знае колко с тези килограми, защото Лора е много живо дете - не може да стои на едно място - това без да преувеличавам, но свекърва ми не пропуска случай да ми натякне, че била под нормата, че нищо не ядяла. Вече взех да се притеснявам да не би нещо да не правя както трябва, да не би да е нещо болна. Наистина вече нищо не зная. Съжалявам, че стана дълго. Дори не зная дали успях нещо да обясня както трябва. Свят ми се вие и ми е трудно да мисля. Държа винаги да е чист въздуха в стаята, където спи, изолирани са шумовете през нощта, светлината. Опитвала съм да й оставям по играчка да гушка - не става. През деня в момента спи по два часа - по един преди и по един следобяд. Това за нея е доста - може би затова така се развали съвсем и нощният сън. Просто това лягане, ставане през десет минути с часове наред ме съсипва. Зная, че бебетата са на периоди, но наистина взех да се притеснявам. Да се обърна ли към специалист - може би вече звуча смешно. Простете ми моля! Може би дори един ден, когато чета поста си и аз ще се смея. Но нощем вече ставам едва едва. Физически не мога да издържа . Не зная дали нея на лекар трябва да я водя, но от това недоспиване непръкснато ми се вие свят и имам сърцебиене. Както и да е. Хомеопатията не помага. Дормикинд съм давала. Чай от маточина вечер преди сън. Смятам обаче с това чайче да продължавам. Ами друго не се сещам. Ако някой е имал търпението да прочете изповедта ми и се сеща нещо, което да ми даде като съвет или да ме окуражи ще съм ви много благодарна. Ако съм прекалила с обясненията и с глупавите въпроси моля модераторът да заключи или изтрие темата. Благодаря за вниманието!

Последна редакция: чт, 03 юни 2010, 16:42 от petia0805

# 1
  • Мнения: 1 488
1.Вече можеш да и заместиш едно хранене със пюре.
2.Опитай да спиш със нея в едно легло. Ще се учудиш колко по-дълго и спокойно ще спи, когато е до мама. Мен ме беше страх да спя с моето бебе, но като стана на 6 м започнах да я взимам при нас през ноща по някое време.
3.Може и да се буди често и от зъбите. Но там няма какво да направиш особено, така ще е докато излезнат.
4.Не се притеснявай, така са много бебета, едно от тях и моето. Не си сама, ако това ще те успокои.
5. Погрижи се за себе си, не на последно място. Легни и се наспи с дъщеря ти. Успех.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
petia0805 ,пише че е пробвала да спят заедно,но бебето пак плаче.

Пробвай пак да спите заедно-явно бебето те търси.Дори да плаче пак като преди продължавай да пробваш
Също замести обедното хранене с пюре.Може и преди сън да й даваш нещо по-солидно да хапне,за да не изгладнява през нощта

На колко месеца е бебето?

# 3
  • Мнения: 141
Привет момичета - благодаря за бързите отговори. Опитвам да заместя хранене, но тя хапне по малко и затваря устата. До половин час става нетърпимо - натиска се отгоре ми - ясно ми показва, че иска да суче. Ще продължа със съня съвместно с нея. Дано да се получи. Много ме притеснява, че се буди непрекъснато - сякаш се страхува. Никога не съм я оставяла да плаче. Докато проплаче и съм ставала. Не съм я оставяла точно поради тази причина - да не се чувства изоставена. На шест месеца и половина е. Няма общо с това дали яде по-добре преди сън, защото съм пробвала да й дам каша, но много по-рядка - само и само да приеме някакви млекце преди сън. Без промяна е - та затова реших, че не е от глад - може би има някакъв страх. И аз не зная. Ще продължа да си лягаме заедно на леглото. Дано да помогне и да се успокои. Благодаря още веднъж момичета. Hug

# 4
  • Мнения: 3 929
Така е с повечето кърмени бебета, да не казвам, че почти всички са така.
Аз, макар и доста късно, си реших проблема така - преместих креватчето на сина си до нашето легло и той се самообслужваше нощем, когато се събуди, за да не се налага да ставам при всяко негово събуждане, а той се будеше много пъти през нощта. Успокояваше се, само ако аз го гушна и му дам да си цока. Биберон напълно отказваше. И така си останахме доста време заедно, т.е. спим заедно тримата. Когато го отбих, тогава започна да спи по цяла нощ. Иначе, докато го кърмех, се будеше всяка нощ по няколко пъти. Сега вече е на 4,7 год. и спи в креватчето си, но не "долепено" до нашето, но в нашата стая.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
petia0805 ,пробвай както zuki е предложила да долепиш креватчето до вашето.Пробвай пак да спите заедно.Върти разни варианти,защото така няма много да издържиш-трябва ти почивка

# 6
  • Мнения: 141
Ами уж все гледам да измислям нещо, но вече не се сещах за нищо, а и наистина се обърках. Дано скоро периодът отмине и даде малко почивка, за да можем да продължим. Затова вече се отчаях и реших да питам вас - дали нещо на вас е помонало, въпреки че всяко дете е различно. Но все пак да пробвам различни варианти. Благодаря още веднъж!

# 7
  • Мнения: 3 294
petia0805 по постовете ти си личи че наистина си на ръба , макар и да нямам опит с нощтното будене и кърмене , мога да те посъветвам и аз като другите момичета , да пробваш да спите заедно отново . Според мен щом не се буди от глад , то е много възможно да не спи заради зъби . Не вярвам да има здравословен проблем . Пробвайте и таткото да се включи малко повече в грижите за нея , може при него да има успех , даже пробвайте той да спи с нея ...  Дано да е само период и да си починеш и ти скоро време  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
мажеш ли с нещо венчетата-ако има облекчение значи са зъбки

Оражел е добро,но се поръчва от щатите

# 9
  • Мнения: 6 711
Абсолютно същото беше и дъщеря ми. Няма да се плашиш, но заспиването на ръце продължи до 1 год. 6-7 месеца. Моята заспиваше до 4-5 месечна възраст без никакви проблеми, даже без биба понякога. Откак стана на 5 месеца, направо стана ад. ooooh!
Режимът беше - заспиване в 20.00 и или изобщо не можеше всъщност да се приспи по 1-2 часа, или спеше и след 1-2 часа същата картинка: носене на ръце из цялата къща, на тъмно, или в стаята само, сешоар, защото открих, че това успокоява малко, гушкане, кърмене, реване около 1-2 часа, после спи известно време и пак наново. След 1.00-2.00 часа през нощта обикновено заспиваше, но в 5.00-6.00 часа обикновено се будеше и край, с нищо не можех да задържа да спи при нас, ама с нищо.

Значи издържахме така до към 7-ия месец и почнахме да даваме нощно мляко (АМ), колкото пъти се буди - наливам шишето, повярвай ми само това ни спаси. Принудих се да я отбия на 8 месеца, че то пък ми беше намаляло млякото и през нощта нямах въобще (аз работех по това време вече Whistling Tired), въобще като се сетя направо се чудя как сме оцелели.

Много ми беше напрегнато психически, точно защото всички ни говореха само как сме я научили на ръце, как сме я разлигавили и тем подобни простотии. Докато не прочетох мнението на една мама тука във форума - ами щом иска да заспива на ръце, така да заспива детето. Спрях да се тормозя, почнах да се съсредоточавам на приспиването, пеех песни, не казвам че е било лесно , но някак като приех, че явно моето дете заспива така и иска носене, нощно мляко, самата аз се успокоих.

Всъщност и моята  беше свикнала само с мен, но в крайна сметка млякото после почна да го приема и от двамата, така че само докато мина зорът с приемането на друго мляко, че да видиш и това не е лесно.  Laughing ooooh!

Започна да спи по цяла нощ и се отказа от нощно мляко сама, на година и 8-9 месеца. До преди просто нямах идея кога ще почне да спи нормално, но ето че в един момент се кротват.

Много здрави нерви ти желая и ако имаш конкретни въпроси други, или нещо те вълнува, съм насреща!

# 10
  • Мнения: 6 711
Само да допълня за страха - и аз имам такова наблюдение, някак след 4-5 месеца се опомнят ли, не знам, но моята просто само като я сложех в креватчето полузаспала или заспала, и ако усети, че я слагам и оставям, това я будеше де факто нея. Отделно нали си е дундуркането и обикалянето на стаята. После самият момент на поставяне в креватчето ми взимаше здравето, защото много пъти усещаше и веднага надаваше вой.

# 11
  • Мнения: 141
Лурдес - същата история - на тъмно из цялата къща я разхождам. Сешоара отдавна не го отразява. Белият шум вече не ни влияе. Бях изтеглила и различни звуци. И на птички ли не спяхме по едно време и на щурчета ли. На лампа - без лампа. На пуснат тв със звук, на угасен... Ами как успя да накараш детето да го пие това АМ? Значи понякога през нощта, когато се събуди и да пробвам да й дам биберон залъгалка или пък нещо в шише, но с биберон - ревът става още по-силен. Все едно я душа. От около месец вместо през деня й давам Калцарея Фосфорика за зъбките, но през нощта. Когато се събуди първият път - за да не я кърмя през два часа като новородено - давам й тогава трите хапченца - и тя докато си ги смуче се унася отново докато я люлям и разнасям, но често и те не помагат. Просто имам чувството, че като се събуди има нужда да сложи нещо в устата си, но като не ползваме залъгалки иска цицето или нещо просто за момент да е в устата. А за приказките отстрани и за подхвърлянията не ми се говори дори. Те ме изнервят вече до краен предел. Само ние сме били родители - те бебетата за това били - да плачат. Не съм могла никакъв режим, гладна била... и много много много.... Нямам абсолютно нищо против детето ми да заспива гушната в мен на ръце. Повярвайте ми не ми пречи. Откакто прочетох една мама, която пишеше, че тези моменти толкова бързо минават започнах да мисля по друг начин. Разбира се, че ми е тежало, но не съм си спестила и една прегръдка, за да не би да я науча погрешно. Значи сега през деня почти не я нося, като имам впредвид какво е било преди. Без да слиза от ръцете ми. Така че смело мога да кажа, че сега не я разнасям, но разбира се вечер иска да я гушкам. Ще я люшкам - ще я нося - но само като я оставя да заспи, а не след пет минути ококорена и то не просто, а плачеща сякаш нещо я боли... Cry Може би защото отскоро се осъзна като човече. Може би много са й впечатленията - това като допълним към зъбите... И аз вече не зная. Ако можех поне да я накарам по-често да пие АМ - може и да е гладна - не зная - както ми казват всички.  Cry Единствено успявам - много рядко да й дам мляко, но като й дам млякото с малко кашичка, в която има ванилия - слагам съвсем малко. Давам й с лъжичка, но тя много рядко  е склонна. Когато МЦ ми дойде - най-вече тогава, защото тогава с кърменето става още по-голям ад. Ще съм ти много благодарна да ми пишеш и как успя да я отбиеш?

Elfita Венците ги мазах с Калгел, с Дентогел - мисля, че така беше, но то е просто моментно облекчение. От два месеца пробвам с АМ, но почти без успех. Дано скоро да пропие. Не наддава почти - та затова се притеснявам малко, но пък тя е много жива. Не я свърта на едно място, дори памперса ми е трудно да й сменям - не се спира. Ами това е момичета - благодаря на всички, които се включиха.  Hug

# 12
  • Мнения: 27 524
Здравей,  Hug
Май няма да съм ти много от помощ, защото съм от майките, които са върли противнички на това бебето/детето да заспива само в и с майка си или баща си  Stop За мен винаги съществува т.нар. златна среда и люшкането до припадък, носенето на ръце и спането до детето ни най-малко не са решение. Нагледах се на сестра ми, която така свикна дъщеря си и от раждането й до 8-годишната й възраст нищо не се промени. Не, благодаря.  Stop Може да съм егоист, може да съм всякаква лоша майка, но роб на децата си не желая да ставам. Пазила съм се от това много. Никакво приспиване на ръце, никакво друскане, никакви театри - било то за спане, хранене, усмивки. Защото знам - започне ли се така - няма край. На детенцето му е хубаво, разбирам, но мама не е роб, не е парцал, не е бездушна личност. И не желая да се превръщам в такава и да си лягам всяка вечер в 8 или 9, защото на детето му се спи. Има десетки начини да са доволни и двете страни и се старая да поддържам това.  Blush
Ти сама си си го казала: "Не мога да приложа вариант с оставянето да плаче. Не е за мен тази работа. Това може да ме доведе до...не ми се говори дори". Не е работата в оставянето да плаче, а в нагласата на родителя как да бъде занапред. Ти сама си си го определила и предала на бебето си отначало, така че не знам какво да те посъветвам - продължаваш да гушкаш, дундуркаш и да не спиш и стискаш зъби докато отмине  Hug

# 13
  • Мнения: 141
Здравей!
Искрено ти съчувствам и те разбирам,защото и дъщеря ми не обича да спи много и се буди по 100 пъти на нощ. Не знам дали бих могла да ти бъда от помощ,тъй като аз не съм я кърмила, а давах изцедена кърма от шише и тя си свикна така, ползваме и залъгалки...
Четох някъде скоро,че е добре леглото на бебето да е затоплено преди да го сложиш ,защото нали разбираш колко е неприятно като си я гушкала и в един момент да я оставиш в студеното легло, как няма да се събуди...
Можеш да пробваш и на по-хладно да спите, моята бебка се оказа, че е много по-спокойна ,ако спи леко облечена на хладно...
Можеш да пробваш да ограничиш малко пространството  в креватчето й, да имитираш твоята прегръдка, все едно продължаваш да я гушкаш.Не знам дали ме разбра точно, но при нас това помогна също да не се разбужда като я оставям в легълцето й.
Като цяло е най-добре да не я приспиваш на ръце,но само ако тя е съгласна с това - и аз не съм привърженичка на оставянето да реве бебчето..Дъщеря ми  някъде около 5 -тия месец свикна да заспива вечер сама, оставям я, давам някаква играчка и тя се унася....но това разбира се е индивидуално...през деня продължаваме да се приспиваме на ръце когато сме си вкъщи.
Аз за зъбките давам Хамомила Вулгарис , определено има ефект
И наистина си повтаряй ,че това е период и ще отмине...Поне мен това ме крепи , защото вече 8 месеца безсъние си казват думата....

# 14
  • Мнения: 141
Блонди - напълно съм съгласна с теб. Твоето мнение е същото като на сестра ми. Тя процедира по същия начин като теб. Аз самата знам, че както родителят си избере, разбира се и доза характер на малкото бебе. Аз сама си избрах този път, може би не знаех, че понякога ще натежава толкова. Остава ми само да се надявам, че един ден ще има отплата някаква. В никакъв случай не бих нарекла някого лоша майка, защото не се поставя изцяло на услугите на детето си. Разбира се, че и ние сме хора. Просто сме различни. Аз просто съм избрала този начин. Надявам се, че не съм сгрешила. Отново искам да кажа относно разнасянето и люшкането. До 4-5 месец през целия ден ми беше на ръцете. Не можех да я оставя и за секунда. Започваше веднага да плаче. Нещата след това обаче коренно се промениха. След като се осъзна и различни неща започнаха да привличат вниманието й... моите ръце вече не й бяха така нужни. Разбира се отново се гушкаме често, но далеч не е това, което беше. Така че... до голяма степен аз и не избрах много много да я разнасям сама. Май тя ми го наложи. Май... процесът е двустранен. И двата начина са правилни - въпрос на усещане и характер - и на майката, и на детето. Прегръщам те!
Миракъл - относно затопленото легло - прилагах го, но безуспешно. Аз целият първи месец цедих кърма и я храних по този начин. Мноооого трудно я приучих да суче.... сега май ще е мнооого трудно да я отуча... Laughing Спим на доста хладно - 18 градуса е най-високата температура - обикновенно е дори по-надолу. Който дойде в къщи все казва, че било хладно. Но на нас ни е добре. Може би и тя така си свикна. Нито са й хладни ръчичките или крачетата, нито нищо. Нито се е разболявала слава Богу - да не ме чуе Дявола Grinning В началото, когато се върнахме от болницата не искаше да спи в леглото си както и сега. Сега е доста по-добре, но в началото въобще не искаше. Дори много съжалявах, че не сме взели малко кошче. Та когато започнах да я слагам в шезлонг до мен, цялата обгърната с възглавници определено спеше повече. Хамомила давам паралелно с Калцарея. Непрекъснато повтарям и се моля това да е период. А и в крайна сметка - то е ясно, че в един момент ще отмине, но понякога нощем....ми е толкова... трудно...., че...само вие майчета можете да ме разберете. Приятна вечер на всички! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт