ПРОВЕРКА ОТ НАП-ОСИГУРОВКИ

  • 6 734
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Посетиха ли ви вече?Вчера дойде един Г-н с лаптоп и ни поиска всичко:от данни за персональт до данни за работодателя.Естествено всичко при нас беше "на 6"!Ако има такьв контрол,може и да се оправи някой ден Бьлгария!При вас как мина проверката? Laughing

# 1
  • Мнения: 4 916
Моля?! Това на домашен адрес ли? На служебен разбирам, обаче на домашен...?

# 2
  • Мнения: 1 479
Моля?! Това на домашен адрес ли? На служебен разбирам, обаче на домашен...?
  На служебен адрес.

# 3
  • Мнения: 4 916
е, на служебен адрес е нормално. такъв имахме за първи път през далечнтата 1999 година... не успяха да направят нищо за изхвърлените на граждански договор, но все пак опитаха...

# 4
  • Мнения: 289
Я разкажете  Laughing акция ли някаква са предприели??

На мен ми искаха документи, пак за осигуровките, но за миналата година.
До момента си мислех, че е в резултат от оплакванията на една.. служителка  Sunglasses
Защото в една седмица ме викаха и в НОИ, и в НАП. Явно НАП не е по нейна инициатива  Thinking съгрешила съм в мислите си...

# 5
  • Мнения: 1 479
Я разкажете  Laughing акция ли някаква са предприели??

На мен ми искаха документи, пак за осигуровките, но за миналата година.
До момента си мислех, че е в резултат от оплакванията на една.. служителка  Sunglasses
Защото в една седмица ме викаха и в НОИ, и в НАП. Явно НАП не е по нейна инициатива  Thinking съгрешила съм в мислите си...
Сьвсем нормална и РЕДНА проверка за 2010-та. Laughing

Последна редакция: сб, 05 юни 2010, 18:36 от dannyangel

# 6
  • Мнения: 289
Ами, миналата година не ме проверяваха, затова сега си помислих, че е "по сигнал"  Wink явно беше странно съвпадение с проверката от НОИ.
Искаха ми документи за периода януари-септември.
Разпечатах един топ хартия, за да покажа неща, които в НАП с един клик могат и сами да видят, ама, майната и на околната среда, трябва работа да се върши  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 6 274
Моля?! Това на домашен адрес ли? На служебен разбирам, обаче на домашен...?

Защо се учудваш, ами ако адресът е един и същ?   Wink

# 8
  • Мнения: 1 479
Ами, миналата година не ме проверяваха, затова сега си помислих, че е "по сигнал"  Wink явно беше странно съвпадение с проверката от НОИ.
Искаха ми документи за периода януари-септември.
Разпечатах един топ хартия, за да покажа неща, които в НАП с един клик могат и сами да видят, ама, майната и на околната среда, трябва работа да се върши  Sunglasses
Господиньт пьрво поиска ведомостите "на хартия" и после проверката в НАП. Laughing

# 9
  • Мнения: 25 589
Сьвсем нормална и РЕДНА проверка за 2010-та. Laughing

А, дано!  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 47 973
Тези проверки са нормални, но не са приятни, разбира се

# 11
  • Мнения: 5 288
А как мога да проверя в сайта на НАП информация за здравните ми осигуровки? Нещо не успях да се ориентирам.

# 12
# 13
  • Мнения: 289
Ако има такьв контрол,може и да се оправи някой ден Бьлгария! Laughing

Сьвсем нормална и РЕДНА проверка за 2010-та. Laughing

А, дано!  Simple Smile

Какво по-точно буди такова одобрение  newsm78
НАП проверява дали работодателите са внесли осигуровките..ами щом са обявили трудови договори, много ясно, че в един момент ще трябва да платят и осигуровките. Няма как да е иначе. При закъснение ще си платят и лихвите, и така. Нищо специално, ново, и положително не виждам.

# 14
  • Мнения: 3 621
Според мен само симулират дейност, или оправдават раздутия щат. Ако в НАП, наистина искат да проверят дали една фирма си внася всички необходими осигуровки, може да го направят и без да се разхожда някой до офиса на дадена фирма.
Повече от ясно е, че никой няма да допусне да има разминаване между ведомоста и данните които са подадени в НАП.
Може също така да поискат информация от ИТ, дали във фирма Х, работят n на брой лица, т.е. дали евентуално не работят повече от колкото са регистрираните ТД.
Ама нали трябва да се оправдаят заплатите на толкова многото данъчни служители....

Общи условия

Активация на акаунт