Ексфолианти за лице с наистина забележим ефект

  • 37 592
  • 81
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Пазарът е пълен с ексфолианти. Повечето само измиват лицето. Попадали ли сте на такива, които да полират хубаво, да премахват обелени кожички и да намаляват порите, подобно на микрордермабразио?
Някой пробвал ли е този ексфолиант на Ести Лаудер http://www.esteelauder.com/product/spp.tmpl?CATEGORY_ID=CAT687&a … p;PRODUCT_ID=4528 ?
Има ли хубаво действие, дразни ли кожата, свива ли порите? Искам нещо, което да полира кожата на челото ми най-вече, защото там са ми най-разширени порите и ми е неравномерен тенът. Пробвам с маска с аспирин и кисело мляко вече 1 месец, но не е достатъчно... А на козметик не ми се ходи за микродермабразио.

# 1
  • Мнения: 616
Не съм впечатлена, другите продукти от тази серия са на наистина много добро ниво, това е...нищо особено. АКо никога не е ползвал човек какъвто и да било скръб, може и да е впечатлен от това. Иначе - не.
Затопля се като го сложиш, това може и да ти е неприятно като усещане, особено за хора с чувствителна кожа или със спукани капилярчета, не бих го препоръчала, но не щипе или нещо такова, все пак няма много киселини, само салицилова киселина и то в малък процент, с една проста маска с аспирин ще постигнеш повече. Като цяло за мен не си стрруваше парите въобще, има много продукти на пазара които са по-евтини и ексфолират много по-добре.

А ефекта който си описала че търсиш постигам (до известна степен) само и единствено с  това  . НИкой от многобройните ексфолианти и полиращи кремове и не знам какво си не ми прави толкова хубава кожата, колкото това.

Ако държиш на продукт гарантирам ти че с полиращия комплект на Olay ще постигнеш много по-добри ефекти от Ести-то. Няма да е чак всичко което обещават, но наистина дава добри резултати.
http://www.olay.com/boutique/regenerist/products/re1007

# 2
  • София
  • Мнения: 404
И аз съм в търсене на такъв продукт, затова ще следя темата, дано да има развитие  Flutter

# 3
  • Мнения: 636
Аз съм доволна от Микро дермабразиото на Есте. В момента ползвам подобен продукт, на Клиник, ще видя как се казва точно. Да, на салицилова киселина се дължи ефекта, но предпочитам да дам 50 лв. за готов продукт, отколкото да бъркам домашни маски.

# 4
  • Мнения: 923
На клин и клеар има едно такова гелче с много фини частици, комбинирам го с това на виши нормадерм.
Доволна съм  Peace и не е толкова скъпо
От едното частиците от другото салициловата киселина

# 5
  • Мнения: 5
Аз лично съм очарована от ето този продукт на Биодерма http://www.framar.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC% … -pid30062844.html
Почиства страхотно, кожата видимо е по-свежа и чиста, а и много икономичен.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 404
А някой дали е ползвал този ексфолиант и дали е подходящ за суха кожа   Thinking

# 7
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
От това съм много доволна.  http://www.zepter-cosmetics.com/index.php?m=340  - Purifying Facial Scrub Gel с много малки частици е,  лицето и светва . (не съм дистрибутор  Laughing )

# 8
  • Мнения: 1 416
Най-доволна съм от ексфолирането с тоалетни трици! Пробвала различни купени ексфолианти и от "медицинската козметика" и от по-масовата, но никой не ме е удовлетворявал като ефект така, както триците. Не са подходящи за много чувствителна или тънка кожа, защото са по-груби, но аз точно това търся. Много от ексфолиантите, които съм ползвала частичките им са толкова фини и почти не се усещат или се топят бързо и не могат да направят наистина добър пилинг на лицето. Докато триците направо полират кожата, много помагат за премахването на черните точки, изчистват порите, въобще страхотни са! Най-доволна съм от кестеновоте и черешовите трици, като черешовите са по-груби. Има и пшенични - те се препоръчват за по-нежна кожа. Аз смесвам триците с вода, защото кожата ми е мазна и склонна към проблемна, но при по-суха кожа може да се смесят с кокосово, бадемово масло, зехтин или друго базисно масло по избор.

От купените ексфолианти никак не съм доволна от този показания по-горе Sebium на Bioderma. Много слаб ми идваше, точно с топящи се частички, които не ми обтриваха добре. Харесва ми на Garnier ексфолианта от серията Pure active - с по-едри частици, но пак не може да се сравни с триците.

За ежедневно ексфолиране на лицето ползвам четка, такава, каквато е показала MissNellie, но моята е обикновена без батерия, ето такава -  http://image.made-in-china.com/2f0j00UvaQbzJGqRok/Face-Brush-FB-0134C-.jpg
Наистина е страхотна! Ползвам я преди лягане като си мия лицето - хем ексфолира, хем разпенва гела. Много по-добър вариант за ексфилиране от много от купените ексфолианти. От Jumbo я купих за 2лв и всеки път като я ползвам благославям Жаки от форума, която ми я препоръча Grinning

# 9
  • Мнения: 923
Amra тази четчица не,,дере'' ли  лицето, малко грубичка ми изглежда  newsm78

# 10
  • Мнения: 636
Също да похваля и ексфолирането с царевично брашно. Добре, че беше темата, за да си взема днес. По-фино е от триците и почиства по-добре.

# 11
  • Мнения: 714
Най-доволна съм от ексфолирането с тоалетни трици!  
Peace С две ръце съм "за"!
Утайката от кафе също ми върши страхотна работа, но после задължително по-плътен крем.
А за тяло какъв ефект има  Flutter

# 12
  • Мнения: 714
Също да похваля и ексфолирането с царевично брашно. Добре, че беше темата, за да си взема днес. По-фино е от триците и почиства по-добре.
И със сода бикарбонат става още по-фин пилинга.  Hug

# 13
  • UK
  • Мнения: 1 918
Kanebo Sensai Silk Peeling Powder- ексфолиант на пудра, нещо невероятно е, става на пяна върху лицето ти. Нещо невероятно е.
http://www.neimanmarcus.com/store/catalog/prod.jhtml?itemId=prod … ode=20-57351517-2

# 14
  • Мнения: 636
Също да похваля и ексфолирането с царевично брашно. Добре, че беше темата, за да си взема днес. По-фино е от триците и почиства по-добре.
И със сода бикарбонат става още по-фин пилинга.  Hug

Да, и содата наистина действа добре. Днес ще съм на вълна пилинг  Hug

Общи условия

Активация на акаунт