Защо се прави преглед за разкритие?

  • 23 037
  • 110
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 239
Другата седмица доктора иска да ми прави преглед за разкритие. Нещо не ми е ясно какво го налага, за сега нямам никакви индикации за раждане, нямам контракции. Освен така само да ускори нещата. Когато започне раждането ми е ясно, че с прегледа за разкритие се вижда как напредва то, но ей така без причина...А гледам, че на почти всички бременни в 38-39 седмица го правят.

# 1
  • София
  • Мнения: 388
Моята гинеколожка ме попита дали искам да ме "прегледа"- т.е. в част от случаите манипулацията,която прилагат дава начало на раждането,изпада тапата и т.н. Само че аз щях да раждам другаде, а не при нея,така че изборът беше мой и отказах. Според мен нищо не налага такъв преглед преди термин.

# 2
  • Мнения: 764
Моят опит показва, че прегледът за разкритие се прави в случаите, когато има съмнение, че скоро може да започне родовия процес. Моят лекар ми предлагаше да ме прегледа в края на първата бременност, когато 2 седмици преди назначеното ми секцио, ми се появиха чести контракции. Тогава ми каза, че колкото по-малко те преглеждат преди разждането, толкова по-добре.
А с втората бременност не ми се наложи изобщо.

# 3
  • Мнения: 266
Моята лекарка не ми е правила вагинален преглед последния месец за да не предизвика прежд. раждане.

# 4
  • Мнения: 3 869
Не е необходим такъв преглед, прави се за удобство на лекаря - да прецени дали има вече някакво разкритие, което може, заедно с други фактори да подскаже дали скоро ще започне раждането. Често обаче при този преглед се прави "отлепяне на мехура", без предварително да се иска съгласието на майката и без тя да е информирана докакво може да доведе това. А то най-просто може да предизвика раждането преди нормално да е започнало. Всяка седмица е от значение за бебето, ако не е готово да илезе, затова не би трябвало да се прави "отлепяне на мехура" при такъв преглед, а и самият преглед е спорен, защото освен инфекции и дискомфорт за майката, единсвеният му плюс е че може да даде индикация кага да се очаква раждането (ако някой си е планирал почивка, футболен мач, разходка в провинцията и пр.)

# 5
  • София
  • Мнения: 44 041
такъв преглед(без туширане и не знам какво си) ми направиха чак на термин.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Другата седмица доктора иска да ми прави преглед за разкритие. Нещо не ми е ясно какво го налага, за сега нямам никакви индикации за раждане, нямам контракции. Освен така само да ускори нещата. Когато започне раждането ми е ясно, че с прегледа за разкритие се вижда как напредва то, но ей така без причина...А гледам, че на почти всички бременни в 38-39 седмица го правят.

Защото можеш да имаш разкритие и без да имаш контракции.
А при разтваряне на маточната шийка защитата на бебето е по-малка т.е има риск от инфекции.

# 7
  • Мнения: 131
Момичетата  преди мен правилно са обяснили защо се прави този преглед.Само ще добавя,че е нещо ужасно неприятно и дори болезнено / поне при мен беше така преди седмица/.Утре пак съм на такъв преглед.
Според мен е рано в 36 г.с да ти се прави,освен ако нямаш признаци,че ще раждаш -контракции ,болки...Моят го направиха в края на 38 г.с
Лек остатът от бременността и леко раждане

# 8
  • Мнения: 27 524
Често обаче при този преглед се прави "отлепяне на мехура"

Може ли да обясниш какво имаш предвид под "отлепяне на мехура"? С пръст или при преглед?  Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Често обаче при този преглед се прави "отлепяне на мехура"

Може ли да обясниш какво имаш предвид под "отлепяне на мехура"? С пръст или при преглед?  Thinking


Отделяне на плодния мехур от шийката на матката. Обикновено след тази процедура се пука самия мехур и се ускорява процеса на раждане.

# 10
  • Мнения: 27 524
Момичета, така като ви чета си мисля, че всеки полов акт преди раждането ще доведе до отлепяне на мехура  Joy  А един полов член влиза доста по-навътре от един пръст  Wink Това са някакви заблуди явно за това отлепяне и пукане, не става току така  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета, така като ви чета си мисля, че всеки полов акт преди раждането ще доведе до отлепяне на мехура  Joy  А един полов член влиза доста по-навътре от един пръст  Wink Това са някакви заблуди явно за това отлепяне и пукане, не става току така  Peace

Не, не са заблуди. Просто се прави от гинеколог. Принципно в случаи, когато има преносване.

# 12
  • Мнения: 27 524
Ами, не знам. Аз от забременяването, до раждането винаги съм била подложена на вагинален преглед. И ни най-малко това не е повлияло на раждането. И определено едно раждане, отлепяне или пукане на мехура по никакъв начин не се предизвиква от един пъхнат пръст. Или друго. 100 процента  Grinning

# 13
  • Мнения: 3 241
Тук на всеки преглед през бременността се прави преглед на състоянието на шийката на матката и изобщо не е болезнено.
Не разбирам защо в България това се превръща в проблем? Много често съм чела във форума, че това била особено болезнена процедура  Thinking

# 14
  • Мнения: 27 524
Да, така е. Нито е болезнено, нито е проблемно  Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 44 041
защото освен преглед правят т.н. туширане. за това става проблем и боли.

# 16
  • Мнения: 3 241
защото освен преглед правят т.н. туширане. за това става проблем и боли.

Какво представлява туширането?
Аз седях 14часа в болницата с контракции и ме преглеждаха на всеки 2-3 часа и нищо не съм усетила.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 041
подпомагане на разкритието с ръка...така да го кажем....

иначе мен и на термин и после при приемането и по време на раждането са ме преглеждали, не са ме туширали, не е било болезнено...съвсем ОК...

ммм ето от една друга тема

С ръка лекаря ти отлепва шийката с цел да ускори започването на раждане.
А иначе мен като ме тушираха бях с 2 см разкритие и доктора с ръка го направи 4 см,като каза че така ми спестява около 2 часа болки за да ги достигна тези 4 см.Но наистина боли - аз нямах контракции по време на туширането и ме боля.

На мен ми правиха такова нещо за пръв път няколко дена преди термина. Беше наистина неприятно, но много бързо, така че не е кой знае какъв проблем.След този преглед ми падна тапата и имах кървене няколко дни. Когато ме приеха за раждане, бях вече с 5см разкритие и нищо не усещах при прегледите с ръка.

Туширането и прегледът за разкритие са две отделни и коренно различни неща.
Туширането представлява изкуствено увеличаване на разкритието.

и т.н. http://www.bg-mamma.com/index.php?action=printpage;topic=357115.0

Последна редакция: вт, 08 юни 2010, 20:06 от Angel_Dust

# 18
  • Мнения: 3 241
Сега разбрах, мерси за информацията, разбирам, че това ще е болезнено  Stop

# 19
  • Мнения: 705
Стефи, не му давай. Сигурно иска да ти направи отлепване, за да ти предизвика раждане. Сега му е зор да родиш по-рано, за да не "порасне бебето прекалено голямо", защото ти си "с по-висок риск" или пък да ти наговори куп сташни неща след прегледа. Питай го какво налага прегледа. Нали знаеш, че този преглед не може да ви даде никаква инфромация. Може със седмици да си ходиш с дори 5 см разкритие и нищо да не се случи, а може да си с никакво и да започнеш да раждаш в рамките на 24 часа. Остави ти тази работа с прегледите! Още по-малко вагиналните.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 24
Да ви кажа, и на мен лекарката искаше да ми направи процедурата с отлепването на мехура. Довода и беше, че две седмици преди термин бебето ми щяло да бъде около 3 кг и за по лесно раждане. Уплаших се защото не намерих достатъчно инфо за процедурата и отидох да раждам с друга лекарка. Да ама преносих  и на въпросния преглед за разкритие усетих болка. Дали ме е туширала или отлепила и до днес не знам но май е редовна практика на гинеколозите.

# 21
  • Мнения: 2 818
Момичета, така като ви чета си мисля, че всеки полов акт преди раждането ще доведе до отлепяне на мехура  Joy  А един полов член влиза доста по-навътре от един пръст  Wink Това са някакви заблуди явно за това отлепяне и пукане, не става току така  Peace

 Thinking Да не бъркаш влагалище и шийка? Ако минаваше през шийката щеше да е бая болезнен всеки акт.

# 22
  • В.Търново
  • Мнения: 80
Мами,наплаших се...вчера бях за втори път на такъв преглед.След първия нищо не се случи,но след вчерашния снощи започна да ми пада тапата.Не искам да ми изтекат и водите Confused Предтавях си,че раждането ми ще започне напълно нормално,т.е. ще си имам контракции и накрая вече ще ми се пукне и мехура....Дано така да стане...а и преносвам вече няколко дни (което всъщност е спорен въпрос).Дано поне в това да извадя късмет Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 705
Моя позната няколко часа след същия преглед роди.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 431
Ако Жекова ви направи преглед за разкритие, направо ще го отвори на 10 см. Mr. Green

Я да питам нещо за мен - снощи си напипах, че шийката ми се е отворила около 1 пръст.
Това проблем ли е?

# 25
  • София
  • Мнения: 44 041
Мами,наплаших се...вчера бях за втори път на такъв преглед.След първия нищо не се случи,но след вчерашния снощи започна да ми пада тапата.Не искам да ми изтекат и водите Confused Предтавях си,че раждането ми ще започне напълно нормално,т.е. ще си имам контракции и накрая вече ще ми се пукне и мехура....Дано така да стане...а и преносвам вече няколко дни (което всъщност е спорен въпрос).Дано поне в това да извадя късмет Simple Smile

няма нищо ненормално в това раждането да почне с изтичане на води или с падане на тапа....
освен това, като ти падне тапата не значи, че ще ти изтекат и водите.
при мен поне падна тапата, а няколко дни по-късно почнаха контракциите, водите ми ги спукаха в родилното.

Дилянка - питай най-добре наблюдаващият те.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако Жекова ви направи преглед за разкритие, направо ще го отвори на 10 см. Mr. Green

Я да питам нещо за мен - снощи си напипах, че шийката ми се е отворила около 1 пръст.
Това проблем ли е?

Да, проблем е. Отиди на лекар.

# 27
  • Мнения: 1 298
За цяла бременност, нито веднъж не са ми правили вагинален преглед.
Дори в началото на бременността.

Преглед за разкритие имах чак,когато им се обадих с контракции.
Когато ми наближи термина, не е ставало въобще въпрос да ме проверяват.

Ако жената няма контракции, изтичане на води и пр.симптоми,че раждането е близо,
защо е необходимо да проверяват за разкритие?

# 28
  • София
  • Мнения: 12 554
За цяла бременност, нито веднъж не са ми правили вагинален преглед.
Дори в началото на бременността.

Преглед за разкритие имах чак,когато им се обадих с контракции.
Когато ми наближи термина, не е ставало въобще въпрос да ме проверяват.

Ако жената няма контракции, изтичане на води и пр.симптоми,че раждането е близо,
защо е необходимо да проверяват за разкритие?

Поради посочените от мен по-горе причини. Върни се и прочети.

# 29
  • Мнения: 3 869
Я да питам нещо за мен - снощи си напипах, че шийката ми се е отворила около 1 пръст.
Това проблем ли е?

Ако предишното ти раждане е било вагинално, отворът на шийката след като матката се е върнала в нормалния си размер е ок . 1 см, т.е. колкото 1 пърст е дебел, но не е кръгъл, а е като линия по-скоро. Ако напипаното от теб е като линя с дебелината на пъст, това е нормално състояние за жена с поне 1 вагинално раждане.

# 30
  • Мнения: 277
здравеите,на мен ми правиха вече 5 такива прегледа защото ми изтече някаква течност.При първия лекарката ми каза че имам леко разкритие,но после се оказа че нямам и седях два дена в болницата.Така че не се плашете вече седмица и половина все чакам.

# 31
  • София
  • Мнения: 38 431
Я да питам нещо за мен - снощи си напипах, че шийката ми се е отворила около 1 пръст.
Това проблем ли е?

Ако предишното ти раждане е било вагинално, отворът на шийката след като матката се е върнала в нормалния си размер е ок . 1 см, т.е. колкото 1 пърст е дебел, но не е кръгъл, а е като линия по-скоро. Ако напипаното от теб е като линя с дебелината на пъст, това е нормално състояние за жена с поне 1 вагинално раждане.

Всичко е ок. Бях на лекар.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 079
Никакво "бъркане" не позволявах по време и на двете ми бременности, освен взимането на секрет.
За разкритие ме проверяваха чак по време на самото раждане, но за сметка на това голяма "проверка" падна Sick (...първия път това ooooh!).

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Прегледи за разкритие ми правиха след като ми мина датата на термина. Дори и отлепване се опита( или направи) докторката, но родилна дейност така и не започна.

Я да питам нещо за мен - снощи си напипах, че шийката ми се е отворила около 1 пръст.
Това проблем ли е?

Ей това ми е много интересно как го напипа сама  newsm78

# 34
  • Мнения: 914
Преглед за разкритие има смисъл да се прави по-рано само при планово секцио за определяне на датата.

# 35
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Преглед за разкритие, ако няма индикации за раждане, не бих дала да ми правят. И двата пъти са ми правили при самото раждане, преди това не

# 36
  • Мнения: 817
 При първата ми бременност ме гледаха всеки път и вагинално.Не съм имала никакви проблеми.Сега съм при същата лекарка и пак е същото.Нито за секунда това не ме притеснило.

# 37
  • Мнения: 215
Тук на всеки преглед през бременността се прави преглед на състоянието на шийката на матката и изобщо не е болезнено.
Не разбирам защо в България това се превръща в проблем? Много често съм чела във форума, че това била особено болезнена процедура  Thinking

Да и при мен беше така,всеки  месец,даже имах разкритие доста по-рано,но удържах до 8-я месец

# 38
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Тук на всеки преглед през бременността се прави преглед на състоянието на шийката на матката и изобщо не е болезнено.
Не разбирам защо в България това се превръща в проблем? Много често съм чела във форума, че това била особено болезнена процедура  Thinking

Да и при мен беше така,всеки  месец,даже имах разкритие доста по-рано,но удържах до 8-я месец
Защото бг лекарите много бъркат прегледа за разкритие с преглед за направа на такова  Tired демек индукция

# 39
  • София
  • Мнения: 3 064
Не знам защо го правят, моята лекарка ми го спести с обяснението, че няма смисъл.
Правиха ми го чак по време на раждането, и то многократно.
Гадно е.
Вероятно и това е излишно.
2-3 пъти - ок, но на всеки час?!

# 40
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Първия ми преглед за разкритие моята доки ми го направи когато ми предложи серклаж, две седмици поред за да прецени как да действа. Тогава изобщо не се притесних още повече че болка нямаше. Чак в 9-ти месец ме прегледа отново за да прецени кога да бъде плановото секцио. Като АГ-то ми обясни че без основателна причина не би ме пипала.

# 41
  • Мнения: 2 231
Преглед за разкритие си ми правили само в родилното, също така и туширане. Преди термина ми се струва и глупаво и рисковано да давам на някой да ме бърка Crossing Arms, та било то само с малкото пръстче Mr. Green

# 42
  • Мнения: 705
По правилник прегледите по време на раждане трябва да се правят на два часа, което пак е твърде много. Препоръчва се интервал от 4 часа, но нашите гинеколози смятат, че това е крайно недостатъчно.  Rolling Eyes Има акушерки, които не правят никакви прегледи, а следят раждането по външни признаци. Но тук това няма да ни се случи скоро.  Tired

# 43
  • Мнения: 31
Ами, не знам. Аз от забременяването, до раждането винаги съм била подложена на вагинален преглед. И ни най-малко това не е повлияло на раждането. И определено едно раждане, отлепяне или пукане на мехура по никакъв начин не се предизвиква от един пъхнат пръст. Или друго. 100 процента  Grinning
Напълно е възможно до бъде предизвикано.Имам 2 пазнати който след такъв преглед им се спуква мехура и правят сухи раждания.Проблеми след това имаше доста.Не се заяждам ,но преди да пишете колко сте сигурни се поинтересувайте дабре.

# 44
  • София
  • Мнения: 44 041
от това последното трябва ли да си вадим извода, че всичките раждания започнали с изтекли води, следват да са с доста пролеми от това... Simple Smile

# 45
  • Мнения: 873
Напълно е възможно до бъде предизвикано.Имам 2 пазнати който след такъв преглед им се спуква мехура и правят сухи раждания.Проблеми след това имаше доста.Не се заяждам ,но преди да пишете колко сте сигурни се поинтересувайте дабре.
А може би зависи от начина, по който се прави и от професионализма на гинеколога. На мен ми беше направен такъв преглед в 8 месец, защото тогава си смених гинеколожката и тя пожела да провери обстойно състоянието ми. Оказа се, че съм с 4 см разкритие без да имам контракции. Не бих казала, че прегледа е бил болезнен, а и родих месец по-късно.

# 46
  • Мнения: 7 416
    След първия такъв преглед,прокървох.За което лекарката каза,че било нормално.
    Сега разбирам,че никак не е било нормално.Жената просто целеше да ми предизвика раждането.  Confused

    Този път няма да се дам толкова лесно.   Crossing Arms

# 47
  • Мнения: 2 369
аз нещо не схващам.знам какво е предизвикване на насилствено разкритие,но пък не мисля,че нормалните вагинални прегледи го правят.на мен няколко пъти са ми правили такива до сега и абсолютно никакви проблеми не са ми донесли.моето беше именно да проверят състоянието на шийката на матката,но беше с вагинален ехограф.само сега преди седмица,когато имах проблем и се налагаше обезателно преглед ме прегледа и с ръка,освен с ехографа,но......почти не усетих.много нежно и бързо.аз неразбирам зашо са всичките тези туширания и незнам си какви болезнени манипулаций,които ви правят.разбира се,че насилствено разкритие небива да се прави.....дори и да си вече в предродилна зала небива.на мен там ми направиха по някое време....да ми спестели това и онова........аа вече разбирам май Peaceай сиктир! спестяват си на тях си,като са ми нажъкали и окситоцина,та ми пукат ушите и боли,ама не се отвря.дай им да бъркат и да чоплят.ебах мама му! ама се ядосах пак. ето затова в българия един вагинален преглед се свързва с проблем...щото са олигофрени лекарите. тука,като прониква с ръка или каквото и да било от съораженията им всеки път ми вика "извинете". ох пак се ядосах с тия психопати.нестига,че ти правят лошо,ами го представят все едно ти правят най-великата услуга на света,та трябва и да си им благодарен.

# 48
  • Мнения: 989
Аз бях с контракции и затова ме погледнаха малко по-рано за разкритие. Но пък тъкмо бях влязла в 9-ти месец и нямаше нищо страшно, дори това да предизвикаше родов процес.

# 49
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Другата седмица доктора иска да ми прави преглед за разкритие. Нещо не ми е ясно какво го налага, за сега нямам никакви индикации за раждане, нямам контракции. Освен така само да ускори нещата. Когато започне раждането ми е ясно, че с прегледа за разкритие се вижда как напредва то, но ей така без причина...А гледам, че на почти всички бременни в 38-39 седмица го правят.

Аз ти писах и в другата тема, по-добре да не те преглежда. Никаква съществена информация няма да даде този преглед, а в твоя случай предизвикването на раждането не е добра идея. Peace

# 50
  • Мнения: 3 869
   След първия такъв преглед,прокървох.За което лекарката каза,че било нормално.
    Сега разбирам,че никак не е било нормално.Жената просто целеше да ми предизвика раждането.  Confused

    Този път няма да се дам толкова лесно.   Crossing Arms

Кървенето е от спукани повръхностни капиляри на шийката, случва се и когато започне раждането в процеса на отварянето й, дори без са правят вагинални прегледи. При преглед може да се спукат, ако е по-груби, или ако се вкара пръст в шийката с цел да се отлепи околоплодния мехур, което именно може да предизвика раждането.

# 51
  • Мнения: 262
на мен ми направиха такъв преглед чак след като ми беше минала датата на термина,
не че това ускори раждането....явно при всеки е различно

# 52
  • Мнения: 1 572
На мен ми правиха вагинален преглед броени дни преди термина. Не са ме туширали или отлепяли. Лекарката провери дали е започнало изглаждане на шийката на матката. Каза ми, че гарантирано ще пренося поне седмица - така и стана. Въпреки това изобщо не е настоявала да ускорява процеса. Само следяхмме тонове всеки ден след датата на преносване.

# 53
  • Мнения: 31
от това последното трябва ли да си вадим извода, че всичките раждания започнали с изтекли води, следват да са с доста пролеми от това... Simple Smile
Estestveno,4e ne.Zavisi ot ginekologa.Ako deistva po-grubo e vuzmojno.Tova iskah da kaja,no qvno ne sum se doizqsnila.  bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 44 041
от това последното трябва ли да си вадим извода, че всичките раждания започнали с изтекли води, следват да са с доста пролеми от това... Simple Smile
Estestveno,4e ne.Zavisi ot ginekologa.Ako deistva po-grubo e vuzmojno.Tova iskah da kaja,no qvno ne sum se doizqsnila.  bouquet

ами когато иззтекат без гинеколог водинте? това исках аз да попитам Simple Smile)) или като ги спукат по време на контракциите...

# 55
  • Мнения: 616
Заглавието си казва всичко. При приемането за раждане има преглед за разкритие, как мога да го избегна?

# 56
  • Мнения: 5
          Няма как да го избегнеш , а и няма смисъл . Чрез него се проверява как напредва процеса на раждането , наистина е неприятно и няма да е само при приемането , а после пак се повтаря докато получиш пълно разкритие, така че просто се отпусни и не го мисли много.

# 57
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
  Честно казано,  не виждам как ще го избегнете newsm78,  нали като Ви приемат, трябва да са наясно какво става "там долу" Mr. Green
    Какво му е толкова,страшното на този преглед?  Аз лично дори не спомням,  този момент.
 

Последна редакция: пн, 14 юни 2010, 22:06 от усмивка08

# 58
  • Мнения: 914
Преглед за разкритие са ми правили дори и преди двата броя секцио,а преди нормално раждане няма как да го избегнеш.

# 59
  • Мнения: 8 999
А какво печелиш, ако го избегнеш?
Все пак лекарите и акушерките не са вътре в теб, не могат да усетят точно какво се случва с теб, трябва да се ориентират по някакви външни признаци.

# 60
  • София
  • Мнения: 6 011
Никак почти, особено ако раждаш нормално.  Първият път раждах в частна болница, през всичките бременни месеци се пазарях за пустия му преглед и накрая наистина не ми направиха. Раждах със секцио.
Втория път в държавна болница хич не се и опитвах, нямаше да се съгласят. Направиха ми прегледа, нищо страшно не беше.  Peace

# 61
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Определено няма как да се избегне.Неприятно е ,но други неща болят повече.

# 62
  • Мнения: 72
Прегледа не е толкова страшен,защо искаш да го избегнеш?

# 63
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Мен ме прегледаха така в 39 г.с. но това не доведе до раждане,а просто даде информация на лекаря.Родих в началото на 41 г.с.

# 64
  • Мнения: 6 274
Не виждам нито как, нито защо, можеш и искаш да го избегнеш.  Rolling Eyes
Може ли да поясниш, моля?

# 65
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
А без преглед как ще разберат до къде си стигнала с работата? Wink

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мен повече ме беше страх от раждането.Не ми се разминаха и двете  Laughing

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Няма как, а и аз не виждам причина да го избягваш.  Защо искаш да го избегнеш?

# 68
  • София
  • Мнения: 39 746
По този начин лекарите разбират как върви родилният процес.
Самият преглед не е болезнен, на мен ми беше неприятен.

# 69
  • Мнения: 826
Няма защо да се опитваш да го избегнеш. Не се страхувай и помисли, че това все пак улеснява лекарите да разберат докъде е стигнало разкритието. Ако това ще те успокои, аз не усетих нищо от този преглед. Но уточнявам, че такъв не са ми правили по време на проследяването на бременността, а чак при отиване в болницата с разкритие. 
Нарочно бях изчакала дълга част от контракциите вкъщи (което си е мой избор - моля да не се приема като агитация). Когато тръгнахме към болницата вече бяха много чести и по-болезнени. Там, облещени, установиха 6 сантима разкритие. Повярвай, тогава вече бях заета с другите си възприятия и от вълнението, че раждането започва. Нищо специално и толкова неприятно не усетих, когато ми направиха този преглед. Явно в доста напреднал процес са ме прегледали ,та хич не ги отразих. Mr. Green
Не се притеснявай... ще мине всичко по естествения си ход. Желая ти хубаво и безболезнено раждане и здраво бебче на финала.

# 70
  • Мнения: 705
еднакака, не мисля, че има начин да го избегнеш, но както е писала Dendri, можеш да отидеш в пълно разкритие и така ще ги изненадаш доста.  Laughing Позанвам жени, които са се разхождали пред болницата и са влезли с напъни. Не е толкова сложно, но си иска предварителна нагласа.
Иначе разбирам защо не искаш прегледи Wink

# 71
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
По този начин лекарите разбират как върви родилният процес.

Всъщност прегледа за разкритие не е единствения начин, да не кажа, че се смята, че прегледа за разкритие се прави от специализанти и млади доктори, който още не са навлезли в материята (е, явно не и в Бг). Всъщност има и други начини да се определи как върви раждането и до къде е стигнало разкритието!  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 39 746
Мен само по веднъж са ме гледали преди двете раждания. Не от специализанти Simple Smile

# 73
# 74
  • Русе
  • Мнения: 223
аз родих в 38 г.с,не са ми правили предварителен преглед за разкритие,само след като ми изтекоха водите.беше неприятно защото бях с 1 см разкритие.

# 75
  • Мнения: 1 691
еднакака, не мисля, че има начин да го избегнеш, но както е писала Dendri, можеш да отидеш в пълно разкритие и така ще ги изненадаш доста.  Laughing Позанвам жени, които са се разхождали пред болницата и са влезли с напъни. Не е толкова сложно, но си иска предварителна нагласа.
Иначе разбирам защо не искаш прегледи Wink
Дори и да не успееш да избегнеш прегледа за разкритие, мога да те уверя, че с пълно разкритие това изобщо не се усеща Laughing Аз така отидох с 10 см, докторката се облещи и дори не успя да ми причини никаква болка Peace

# 76
  • Мнения: 616
Искам да го избегна защото след такъв преглед започнах да кървя при това много. Това и бе оправданието да ме нарежат.

# 77
  • София
  • Мнения: 351
в понеделник (бях в средата на 36 гс) бях на преглед; доки ми направи и вагинален преглед; изобщо не съм се дърпала; на нея й имам пълно доверие, а и изобщо не ми минава през акъла да й давам акъл  newsm78
резултат: "отлична шийка на матката", скъсена, изгладена, омекнала, с 1 см разкритие; аз лично не усетих никаква болка или дискомфорт, пък явно ме е прегледала за разкритие  newsm78

всъщност 1 см какво представлява? това не е ли нормалното състояние на шийката по време на бременността? или вече е почнала да се разтваря по мъничко?

# 78
  • Мнения: 1 572
всъщност 1 см какво представлява? това не е ли нормалното състояние на шийката по време на бременността? или вече е почнала да се разтваря по мъничко?
Мисля, че не е задължително да си с този см разкритие.
Аз получих 1см разкритие след контракции от 7ч. сутринта до 1ч през нощта. Вероятно е различно при всяка жена.

# 79
  • София
  • Мнения: 44 041
ако не си раждала, никак не е "нормалното състояние на шийката по време на бременността", но и не е и притеснително в никой случай, като гледам си си в 9 месец вече така или иначе...

# 80
  • София
  • Мнения: 12 554
Нормалното състояние на шийката е плътно затворена.

# 81
  • Мнения: 6 274
Нормалното състояние на шийката е плътно затворена.

Ако не си раждала обаче.
Ако ти е за повече от втори път Mr. Green, съвсем нормално си е в 9- я месец да имаш 1см. разкритие.
 Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 351
е, не съм раждала
значи организмът започва да се подготвя....

но и не е и притеснително в никой случай, като гледам си си в 9 месец вече така или иначе...

честно казано, сигурно точно, защото ми е за първи път, изобщо не съм се притеснила; щом доки казва, че всичко е наред и състоянието на органите е отлично, значи няма страшно

# 83
  • Мнения: 1 691
Искам да го избегна защото след такъв преглед започнах да кървя при това много. Това и бе оправданието да ме нарежат.
Ужасно! Напълно те разбирам защо искаш да го избегнеш. Мисля си, че няма да е лошо да намериш акушерка, на която да имаш пълно доверие - и да се разберете с нея да те пази от подобно отношение, поне доколкото е възможно. Другият вариант е изрично да предупредиш при постъпването какво не желаеш да ти правят, да не подпишеш информираното съгласие и така почти със сигурност да си докараш конфликт с екипа...

# 84
  • Мнения: 9 814
Не знам какво толкова му се плашите на този преглед за разкритие, но ако не беше той, щях да родя второто си дете на улицата.

Ииии всъщност, вие искате ли изобщо лекари, акушерки, болници?

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 606
На мен не са ми правили и да си кажа честно, не знам защо се прави, най-вероятно при съмнение за раждане, ама пък защо ще те проверяват като дето се вика си ти е време и когато и да е, вече не е рисковано.Преди да родя последно бях на гинеколог началото на 38 седмица, прегледа ме и ми каза ако не родя до термина да ида, това беше, само дето ми взе проба за изследвания.

# 86
  • Мнения: 9 814
До почти 7 см разкритие болка не съм изпитала. Чувствах се така както и днес.
Отидох на рутинен преглед да мерене на тонове, 9 дни преди термин.
Обясних, че имам леко, изобщо неболезнено свиване на матката на около 3 минути.
Поискаха да ме прегледат за разкритие. "Оооо, ама ти си със седем см! Ще родиш до часове".
Да бе, казвам аз! Днес ще пътувам в провинцията. Усетих болка малко преди да започнат напъните, след изтичането на водите.

# 87
  • София
  • Мнения: 351
дай боже всекиму!

# 88
  • Мнения: 177
В началото на 9-я при консултацията ме видя,че съм с 6 см разкритие.Без болки и контракции.На другата вечер отидох с 9 см в болницата,пак без болки и пукнати води.Сега се разбрах с лекаря в началото на 9-я да ме види,за да не стане някоя изненада,защото доста пътувам и да не родя в колата.

# 89
  • Мнения: 940
Франческа Салиери - искрено ти завидях  Peace

на мен такъв преглед ми правиха малко преди термин, след това в болницата (бях за преносване) и след това като ми започнаха контракциите ми правиха няколко такива прегледа, даже накрая се наложи да ми "помагат" за разкритието, защото така можеше да продължи с дни. при някои прегледи болеше, при други не, но ги приемах като необходимо зло, не съм подлага на съмнение мотивите на лекарите и акушерките за подобни прегледи  Peace

# 90
  • Мнения: 7 416
Ииии всъщност, вие искате ли изобщо лекари, акушерки, болници?
 Искаме!   yes Но само коректни такива!  Wink Peace

# 91
  • Мнения: 9 814
О.к., но защо е прегледът за разкритие, защо е този документ, защо е тази система, защо е това, защо е онова.
Един във форума да каже НЕ на нещо и ехоото го нооооси, ноооооосииии.

# 92
  • София
  • Мнения: 44 041
Франи...чудят се хората...искат да знаят...какво лошо има да питаш защо се прави това и онова с твоето собствено тяло....(това не значи непременно дори, че си против).
Иначе ас не съм против прегледа за разкритие, портив съм обаче преглед с изкуствено  подпомагане на разкритието....или преглед за ракритие с цел предизвикване на раждането...

# 93
  • Мнения: 9 814
Анджи, от темата става ясно, че доста голям процент жени са родили по едно-две деца и после се питат "Да, бе, верно за к`во е тоя преглед?"  Wink

# 94
  • София
  • Мнения: 44 041
ми...ей на и аз отидох да раждам без да знам за какво е ей оназ система дето ми я пуснаха...питах  и отговора беше - абе на всички слагаме.... хем четох уж доста за ражданията...ама на този момент нещо го бях пропуснала...та в последствие разбрах какво е и защо е и в последствие реших, че за второто ще се опитвам да я избегна ако не се налага наистина....та не е излишно и родилите вече да се дообразоват...в крайна сметка може пък пак да им се случи да бременеят и раждат, ако може да прескочат нещо неприятно и не наложително, защо не Wink

да не говорим, че ако първият път и не са минали през това, а вторият им предстои, нормално е сега да си задават въпроса - защо? а защо не миналият път....

# 95
  • София
  • Мнения: 1 197
при такъв преглед в 36 седмица се оказа, че съм с 3+ разкритие, 80% изгладена шийка и бебе в идеална за раждане позиция - абе раждам Crazy та си откарах седмица в патология / не го препоръчвам на никой Praynig/ натъпкаха ме с магнерич и в 37ма ме пуснаха по живо по здраво с 5 + разкритие и паднала тапа + другите екстри Crazy родихА го седмица по - късно със секцио по спешност, но това е друг филм Peace

# 96
  • Мнения: 2 401
при такъв преглед в 36 седмица се оказа, че съм с 3+ разкритие, 80% изгладена шийка и бебе в идеална за раждане позиция - абе раждам Crazy та си откарах седмица в патология / не го препоръчвам на никой Praynig/ натъпкаха ме с магнерич и в 37ма ме пуснаха по живо по здраво с 5 + разкритие и паднала тапа + другите екстри Crazy родихА го седмица по - късно със секцио по спешност, но това е друг филм Peace
atadar, аз точно заради подобни примери и двата пъти бях решила докато не започне раждането да не ме преглеждат за разкритие. Вярно, че не е по темата, но до секциото по спешност защо се стигна?

# 97
  • Мнения: 940
Иначе ас не съм против прегледа за разкритие, портив съм обаче преглед с изкуствено  подпомагане на разкритието....или преглед за ракритие с цел предизвикване на раждането...

абе уж и аз бях против, но не е точно така. моите контракции започнаха изведнъж директно на през 5 мин и много бързо се засилиха и станаха толкова болезнени, че "виех като прериен вълк" както се беше изразила една съфорумка. и това само с разкритие 1см. 7-8 часа по-късно болките бяха почти непоносими, контракциите през 3 минути и даже започнаха напъни, но разкритието все още ми беше 2-3 см, а тоновете на бебето започнаха да се губят. тогава доктора започна изкуствено да предизвиква разкритие и честно казано съм му благодарна, както и самия той каза - то така може да продължава два дни, а аз вече берях душа и нямах грам силици останали (даже на кислород ме бяха сложили). така че има ситуации и ситуации...разбира се най добре е естествено ама...  Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 44 041
rika - не говоря изобщо за такива или други налагащи  това обстоятелства...против съм горното, което казах, окситоцина, епизиотомията, пукането на водите и т.н. ей така, рутинно и за по-бързо....нищо, че няма никаква нужда...ама така...на конвейра..

# 99
  • Мнения: 940
да да, съгласна съм, и аз така. и може би точно затова ми се наложи да се "възползвам" от всички тези услуги, които си изредила  Sad

иначе по темата сега се сещам че веднъж ми направиха съвсем ненужен и според мен дори опасен преглед за разкритие в 5-6 месец някъде. бях повръщала без никаква видима причина цяло денонощие през един час и отидох примряла в Шейново да погленат дали всичко е наред с бебето, че ме беше заболял корема от толкова повръщане. лекарката ме прегледа на ехографа, каза че всичко е 6 и после без никакво предупреждение си навря ръката (с извинение) и аз видях звезди посред бял ден. доволно ми съобщи че съм нямала разкритие, а аз си мислех че ако имах повечко сили щях да я цапна. постреснах се защото след това имах лекичко зацапване разбира се и три дена ме понаболяваше  #Cussing out

# 100
  • Мнения: 9 814
Рика, а ако беше със разкритие и изгладена шийка? Лекарят как може да знае, че нямаш/имаш разкритие?

# 101
  • София
  • Мнения: 44 041
мда... но пък можеше да я уведоми, че ще прави такъв преглед, да й каже да ес отпусне максимално, даго направи внимателно...нали Wink

# 102
  • Мнения: 9 814
Не се интересувам и коментирам какво са си хортували или не с лекаря.
Интересувам се, защо прегледът за разкритие се нарича ненужен.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 197
.... родихА го седмица по - късно със секцио по спешност, но това е друг филм Peace
atadar, ..... Вярно, че не е по темата, но до секциото по спешност защо се стигна?
съжалявам за спама Rolling Eyes
аритмия зверска се установи при запис на тоновете и за по - малко от час с приемането, бумагите и подготовка и дори с изчакване на планово секцио го извадиха. както Доктора ми каза '' беше ми се изправила косата докато не проплака това бебе ...'' важното е че всичко завърши с хепи енд и едно слънчево ново начало Wink

# 104
  • Мнения: 940
Не се интересувам и коментирам какво са си хортували или не с лекаря.
Интересувам се, защо прегледът за разкритие се нарича ненужен.

виж, аз по принцип много се доверявам на лекарите и правя каквото ми казват, не съм от тези които се правят на много знаещи, но тогава наистина нямаше причина да ме бърка, при това толкова зверски, без дори да ме познава и да ми знае състоянието. през цялата бременност се водех с "чувствителна матка" и моята наблюдаваща гинеколожка на която имам пълно доверие ми обясни, че без основателна причина не трябва да ме пипа, защото може да стане голяма беля. ако нещо се налагаше в повечето случаи съвсем леко ме пипаше и по скоро оглеждаше шийката на матката "отвън" или с вагинален ехограф. а тази в Шейново после сама си каза че го е направила "ей така за всеки случай, кво толкоз". още като влезнах в кабинета и обясних за какво съм там, ме нахока че нищо ми няма, и на ехографа всичко беше перфектно. съжалявам, но тя сама ми подсказа, че прегледа е бил ненужен и го прави просто ей така. малко като "на пий тоз антибиотик, нищо ти няма ама за всеки случай". понеже съм от друг град и се наблюдавах и при 2-ри гинеколог, и двамата ми наблюдаващи се възмутиха от този преглед и ми обясниха, че е абсолютно ненужен. еми доверявам се на тях, не на овцата в болницата. моите уважения но има лекари и лекари.
само за да завърша друг пример - пак по спешност ходих отново в Шейново, но попаднах на нормален лекар, тогава вече се наложи наистина преглед за разкритие, но този път изобщо не го усетих.

надявам се отговорих изчерпателно на въпроса на Франческа  Grinning Peace

# 105
  • Мнения: 9 814
Надявам се да си разбрала, че този преглед се прави да, така, профилактично, за де не дойдеш утре с абортиран плод в 22 г.с., обвинявайки лекарите.

# 106
  • София
  • Мнения: 521
Правиха ми 2 пъти, първият не си спомням кога точно/не ми обясни защо го прави, но предполагам, заради контракции, които си имах от 5 месец/, но вторият в 38 г.с. и се установи, че имам 2 см. разкритие. След 2 дни родих.

# 107
  • Мнения: 245
 На 25ти юни отидох на контролен преглед, като термина ми беше за 2ри юли. Нямах никакви болки, а бебчо беше седалищно и се надявах вече да се е обърнала. При прегледа доктора ми каза, че имам 7см разкритие  Shocked и ме прати директно в болницата...

# 108
  • Мнения: 1 572
На 25ти юни отидох на контролен преглед, като термина ми беше за 2ри юли. Нямах никакви болки, а бебчо беше седалищно и се надявах вече да се е обърнала. При прегледа доктора ми каза, че имам 7см разкритие  Shocked и ме прати директно в болницата...
  Shocked Shocked Shocked Поне си спестила от болезнени контракции  Mr. Green

# 109
  • Мнения: 634
Като чета започвам да се чудя мен как са ме преглеждали за разкритие без да усетя нищо. newsm78

Вчера ме изписаха от Патологията в ТК, където лежах 3 седмици и ме преглеждаха 3 пъти за разкритие...ами нищо не усетих, дори и лек дискомфорт, а съм с 2 см разкритие. Crossing Arms

# 110
  • Мнения: 940
Надявам се да си разбрала, че този преглед се прави да, така, профилактично, за де не дойдеш утре с абортиран плод в 22 г.с., обвинявайки лекарите.

ми не съм съвсем съгласна, защото пази Боже мога да дойда утре с абортиран плод от нескопосан преглед като този. абе нещата не са винаги само черни или само бели. затова са лекарите- да преценяват кога да и кога не и изобщо кога какво да правят. въпроса е по-скоро до колко е кадърен лекаря при който си попаднал.  Peace

Като чета започвам да се чудя мен как са ме преглеждали за разкритие без да усетя нищо. newsm78

Вчера ме изписаха от Патологията в ТК, където лежах 3 седмици и ме преглеждаха 3 пъти за разкритие...ами нищо не усетих, дори и лек дискомфорт, а съм с 2 см разкритие. Crossing Arms

зависи кой те преглежда, и аз някои лекари изобщо не ги усещах, други имах чувството че всеки момент ще ги ритна в главата от болка. което подкрепя мнението ми че има лекари и лекари...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт