Бяло вино

  • 28 856
  • 39
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Моля, препоръчайте ми любимите си марки бяло вино. Мисля да минавам на тази напитка, но идея си нямам кои бели вина са хубави. Все пак моля цените да не са космически  Wink

Другия ми въпрос е- от къде мога да си купя наливно такова, което да не е чиста химия?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ерика, до вкус е. А и до настроение. Трябва да опиташ и сама да определиш дали пове4е ти допадат сладките десертни вина или по-тръп4ивите сухи вина. Мое ли4но любимо от популярните и евтини вина е Търговишкият мускат. По-скъпо, но и по-ка4ествено е траминерът. А наливно прекрасно полусухо вино от букет бяло грозде си взехме преди 2-3 месеца от Шестака в Мелник. Вината му са млади, налива ги директно от бъ4вите, проблемът е, 4е поради липсата на консерванти трябва да се консумират до 2-3 седмици, защото после стават на оцет Laughing Ако решиш да си купуваш наливно вино, все пак вземи си в стъклени бутилки и не го 4акай много-много, да не си поливаш после само салатата с него. Винзавода в Асеновград също продава бутилирани вина директно - не са лоши, но там наблягат на мавруда, не на бялото Peace

# 2
  • варна
  • Мнения: 1 830
Пробвай Мускат Търговище - страхотно е Simple Smile . Всяка вечер си пийвям по чашка от него Wink

# 3
  • Мнения: 5 001
Още един глас за Мускат на Търговище!
Леко охладено и с подходящо мезе е страхотно!

# 4
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Вила Понте е добро. В Кауфланд са на супер- цена.
Енира също, но и цената им не е лоша Wink Поради което не навсякъде ги има.

Последна редакция: вт, 08 юни 2010, 21:33 от Umma

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Мускат и Траминер на Търговище. И траминер на Хан Крум.
Права е Белинда. Въпрос на вкус. По принцип не обичам бяло вино, но тези трите пия с удоволствие.  Laughing

# 6
  • Varna
  • Мнения: 2 594
ШАРДОНЕ И ТРАМИНЕР- ТЪРГОВИЩЕ!!!
Нормална цена за мене! И във чужбина съм ги носила на ценители, много ги харесват! Пивки вина. И да, въпрос на вкус!
За наливно не мога да дам съвет- не купувам.
Като гледам, повечето мацки, сме фенове на Търговище- винарната smile3503 Ако знаят как им хвалим вината, поне по една щарга трябва подарък за рИклЯма да ни дадат, или поне от благодарност Wink

# 7
  • Мнения: 27 524
Траминера на Хан Крум  Simple Smile

Наливните вина бяха хубави при Бай Генчо, но дали още съществуват?  Thinking

# 8
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Още един глас за Шардоне и Траминер - Търговище, нооо любимо ми е Траминер на Хан Крум! Купуваме си ги от Метро, често има промоции и цените не са високи - около 5лв за Търговище и около 10лв за Хан Крум!  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 762
Блонди , и Бай Генчо и наливните вина още съществуват, но не и определението "хубави" за съжаление. Аз им бях редовен клиент, който изпуснаха  Peace
Търговище е добро съотношение качество- цена  Peace
И да използвам темата и да ви предложа един летен коктейл: бутилка бяло вино, един лимон, малка бутилка / 200 мл./ тоник, лед. В гарафа се смесват виното, тоника, нарязания на кубчета лимон и голяма чаша лед. Разбърква се и се пие. Ако имате ягоди или пъпеш, като мезе е още по- хубаво.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 6 268
През лятото обичам изстудено бяло вино. Обичам шардоне, муската ми е някак прекалено наситен. Като марки май само за Телиш се сещам, но скоро пробвахме Гато Негро, много ми хареса, беше на промоция в кауланд за 8 и нещо лева.

# 11
  • Мнения: 155
 Simple SmileТРАМИНЕР- ТЪРГОВИЩЕ!!!   още един глас ЗА

последно купувах бяло вино ЧЕРГА - много ни хареса (и малко по скапичко е )

# 12
  • Мнения: 27 524
последно купувах бяло вино ЧЕРГА - много ни хареса (и малко по скапичко е )



Даааа, а в Германия чергата е 2 евро  Grinning

Най-хубавото червено бг вино, което съм пила (засега) е на Енира. Но не знам дали имат бели  Thinking

# 13
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
ООООООООо да Траминиер и Шардоне -Търговище.Но не  за подминаване и Гръцката Рицина

# 14
  • София
  • Мнения: 17 278
Енира не правят бяло вино, умишлено. Те са от някаква нова школа винари, които смятат, че правенето на бяло вино е срам за всяка уважаваща себе си изба Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт