моля за съвет относно промяна

  • 1 170
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,

Със съпруга ми чакаме близо година, но все още никой не ни е потърсил за среща с дете. Сменихме си дом. телефон и реших да уведомя соц. ни работник. Оказа се , че вече не работи там. Госпожата,  с която говорих по тел. ми обясни, че нямам назначен друг соц. работник, защото вече сме минали проучването и нямало смисъл. На въпроса ми, дали те ще уведомят другите Соц. Дирекции за промяна на телефона ни, тя ми отговори,че аз трябвало да се обаждам.
Това добре, но когато се обадих в някои дирекции служителите там много любезно ми отказаха да впишат тази промяна и, че от моята Дирекция трябвало да го направят по служебен път.
Какво следва да се направи в този случай и трябва ли да имам нов соц. работник?

Благодаря и приятен ден на всички

# 1
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
На въпроса ми, дали те ще уведомят другите Соц. Дирекции за промяна на телефона ни, тя ми отговори,че аз трябвало да се обаждам.

Да ви имам социалните....  Sick

Отиваш в отдела където са ви проучвали и си пускаш една молба свободен текст, в която вписваш промяната на телефонния номер и евентуално други промени, които са настъпили за тази една година. Изискваш задължително входящ номер. Те са длъжни чрез служебна поща да разпратят промяната на обстоятелствата във вашето досие по всички РДСП, в които сте вписани.

Успех и дано скоро получите "онова" писмо или телефонно обаждане!   bouquet

# 2
  • Мнения: 262
Ганката правилно ти казва, аз по същия начин промених изискванията Peace
Успех и бързо да ти предложат детенце  bouquet

# 3
  • Мнения: 14
Благодаря Ви много мили дами!

А дали трябва да имам нов социален работник? Притесняваме това, че като нямам такъв въобще не знам до къде са стигнали с документите ни ,разглеждат ли се и т.н. Дали социалния работник се интересува как се развиват нещата с хората на които са изготвяли соц. доклад? Специално за нашата Дирекция съм чувала, че е най-зле в цяла София Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 9 517
След като изготви социалния доклад и се разпратят писмата за вписване в областите, които сте посочили, вкл. и се подпише заповедта от вашата област, социалният работник не се занимава с вашето дело. След като осиновите, евентуално ще ви бъде назначен нов социален работник за периода на наблюдение - 2 г., но това май е в сферата на мечтите ми за действаща социална политика  newsm78

# 5
  • Мнения: 10
при нас също социалния работник е напуснал и сега след като осиновихме ни назначиха друг.  в интерес на истината социалния работник дойде в къщи още на 6 ден да направи доклад - в какви условия живеем, има ли самостоятелна стая за детето,  и други битовизми  и т.н. така че май има някаква промяна в отношението на социалните/ прочетох в сайта ,че за 2 години някой осиновители не са ги посетили нито веднъж/

Общи условия

Активация на акаунт